Forum Forum ubezpieczeńInne

Osoba wprowadzająca?

Osoba wprowadzająca?

E.E. / 86.177.141.* / 2010-08-19 23:14
Witam Państwa, mam pytanie odnośnie terminu 'wprowadzający', nie chodzi mi o agenta, przedstawiciela ani pośrednika, ale o osobę, która jedynie dostarcza firmie ubezpieczeniowej dane kontaktowe potencjalnych klientów. Osoba taka nie promuje ani nie sprzedaje produktów firmy ubezp. ani nie oferuje żadnych innych usług. Czy taką osobę można nazwać 'osobą wprowadzającą'? Podkreślam, że nie chodzi mi o pośrednika agenta.
Jeszcze jedno: jak można nazwać umowę zawartą z taką osobą - umowa o współpracę?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
Wyświetlaj:
piryan / 2010-10-16 01:05
najwłaściwsze określenie masz od eme - "naganiacz" :-)
ale jeśli chcesz coś do wpisania w papier to proponuję tak:
jeśli wykonujesz pracę przez telefon to "telemarketer".
jeśli spotykasz się face2face to "gębomarketer".
Holinka / 188.33.123.* / 2010-08-28 12:33
zobacz tu:

http://dobre-ubezpieczenie.blogspot.com/
eme / 83.22.16.* / 2010-08-21 23:00
Myślę ze słowo "naganiacz" bedzie w umowie adekwatne do wykonywanego zajęcia.
bb1 / 212.59.229.* / 2010-08-21 09:41
odnosze wrażenie że chodzi o osobę która ma kontakty i znajomości i poleca osoby jako potencjalnych klientow .oczywiście chce za to kasę . A tak z drugiej strony pytanie - polecane osoby to jej znajomi czy może wykorzystuje bazę danych na ktorej sama pracuje na w swojej firmie .
Mnie to pachnie korupcją .
E.E. / 86.177.141.* / 2010-08-23 18:17

Mnie to pachnie korupcją .

Nie, nie o korupcji nie ma mowy. Jest legalna umowa, a chodzi tu o firmę zagraniczną. W Polsce, o ile się orientuję, koncept 'osoby wprowadzającej' czy 'naganiacza' nie jest uregulowany prawnie i wystepuje bardzo rzadko. Pytałam, bo chciałam się upewnić jaka jest oficjalna nazwa takiej osoby.
Presser / 2010-09-09 21:31
Tak mam wrażenie że zawsze to będzie odbierane jak malwersacja ale można nazwać taką osobę w umowie OWCA czyli osoba wykonująca czynności agencyjne, w końcu pozyskiwanie klientów to część pracy agenta

Najnowsze wpisy