Forum Polityka, aktualnościPolityka

Ostatnie godziny Saddama w niepewności i tajemnicy

Ostatnie godziny Saddama w niepewności i tajemnicy

skomentuj
Wyświetlaj:
obserwator / 2006-12-30 08:04 / Tysiącznik na forum
Wyrok został wykonany , mimo że IRAK to kolebka cywilizacji a Unia Europejska jest przeciwna karze śmierci. Wymienieni synowie Prezydenta zostali zabici nie sami, za dużo wiedzieli, byli świadkami podłości. Prezydenta powieszono, wyrok każe zastanawiać się nad sprawiedliwością wymiaru sprawiedliwości. Na własne oczy widzialem i słyszałem jak na Radzie Bezpieczeństwa kłamano zeby napaść na IRAK, dokonano napaści, zabito wielu cywilow, ze wstydu nie podaje sie ich liczby, ale sa to setki tysięcy osób, zuzyto , tak pisano wszystkie zapasy amunicji w USA, stosowano amunicje z rdzeniem atomowym na masową skalę, stosowano fosfor do zabijania , w tym dzieci i kobiet, dzisiaj opozycja na ten temat się nie wypowiada w imię poprawności politycznej ale to nie ma nic wspólnego ze sprawiedliwością. Wystrzeliwane rakiety na poczatku napaści w pogoni za Prezydentem, niszczyły cale obiekty, także sekretarki i ludzi obslugi, to nie byli zolnierze, takze ginęli cywile w budynkach - a zabicie calego wesela bo samoloty uznaly ze wiwatowanie to atak na samoloty, to była czysta zbrodnia i co i nic.Osobiście sądze że zgladzenie Prezydenta to hańba dla ludzkości i decydentów ktorzy w białych rekawiczkach czynia swoje i dozywaja sedziwych lat. Dzięki temu ,że PIS podniósl poprzeczkę dowiadujemy się że system sprawiedliwości wymaga glębokiej naprawy, prawda jest że coraz wiecej sedziow, prokuratorów i policjantow zostaje napiętnowanych za przekręty,. Ten wyrok jest polityczny podobnie jak wyroki w naszym kraju wydawane za czasów komuny, az do maratorium kary śmierci, żaden sędzia nie poniósl kary, nie czytałem o tym nigdzie, a w publikatorach mówi sie że były to zbrodnie sadowe.
Czy Smierć Prezydenta IRAKU to nie jest podobny przyklad zbrodni sądowej, za duzo szumu wokół sprawy, za duzo niespójnych informacji, wzajemnie sie wykluczających, dla mnie to zabójstwo , było przecież wiele wyroków śmierci , wykonanych a po latach okazywało się że kto inny zamordowal a kogo innego powieszono.
perpetoom / 2006-12-30 08:30
bardzo ciekawy komentarz, milo jest przeczytac opinie osob, ktore maja co nieco do powiedzenia :)
------
W krajach arabskich smierc jest inaczej postrzegana niz u nas. Kary smierci (przez publiczne powieszenie) nie są tam niczym wyjątkowym, ludnosc je toleruje i wie, ze są to kary za zle czyny popelnione za zycia danego osobnika. Saddam 'nabroilł' i teraz za to zaplaci; dla nas kara przez powieszenie i sąd ktory go na nia skazal sa tematem do dyskusji, lecz w Iraku dotychczas i sądy i kary śmierci nie certoliły sie tak z podejzanymi jak z Saddamem.
skomentuj

Najnowsze wpisy