Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum finansoweKredyty

Ostrzeżenie przed EFL

Ostrzeżenie przed EFL

skomentuj
ROMEO / 83.30.228.* / 2006-04-12 09:49
OSTRZEGAM PRZED EFL>Mam leasing w efl /zostały jeszcze 2 raty/ ,nie poszły w terminie pieniądze i EFL pokazał swoja twarz. Opózniła sie wpłata raty- to efl zamiast zadzwonić,śle pismo i woła 30 zł.Gdy juz maja wpłatę to piszą pismo ,że rata nie uiszczona,choc maja juz ja od 3 dni,przy okazji powołując się na wczesniejsze pismo ,gdzie zmieniaja o 5 dni datę ,aby zerwac umowę i okazują wielką łaskę,ze za 500 zł mozemy podpisac nową.To jest czyste chamstwo i dziadostwo,to nie jest zaden układ partnerski-tylko gangsterstwo .NIE BIERZCIE NIC Z EFL
Wyświetlaj:
EFL / 185.21.84.* / 2018-08-13 09:58
Proponuje Wam wszystkim nagrywać rozmowy i pokazać wszystkim na YouTube jakie podejście jest w Tym leasingu do klienta. EFL nie powinno funkcjonować w Polsce za to powinni się zabrać odpowiednie organy - To wykańczalnia dla klienta oby żaden z Was nie miał kłopotów z Sercem bo was wykończą przed spłatą leasingu. Dodatku przy końcówce leasingu uważajcie aby się nie spóźnić chętnie odbierają ich sprzęt.
autro / 185.21.84.* / 2018-08-13 09:31
Europejski Fundusz Leasingowy - Najgorsza Mafia Leasingowa na jaką można trafić .. Pracują tam zwykłe śmiecie a nie ludzie którzy nie traktują klienta jako klienta tylko - jesteś dłużnikiem jak spóźnisz się o kilka krótkich dni... Odsetki - spr. windykacyjne to pralnia pieniędzy - płacisz i nawet nie masz pojęcia skąd Te kwoty co dzień naliczane są inne odsetki przerzucają Twą sprawę z działu do działu a tam kolejne naliczane kwoty. Nigdy Więcej Tego leasingu ich systemu oraz Tych ludzi.
Alek B / 195.130.197.* / 2018-07-21 12:41
Zgadza się . Mam kumpla , który jest agentem tej firmy. Kiedyś dopisywali klientowi 1 lub 2 % do podziału z np sprzedawcą samochodów. Teraz ludzie są cwani i oferty porównują. Muszą sprzedawać Smsy po 6,15 zł i ubezpieczenia wszystkiego co możliwe. Ubezpieczenia Ac z reguły są droższe o połowę więc tylko czekają jak swora żeby ktoś coś zapłacił po terminie. To zarobek w skali firmy potężny. Klient to śmieć , ważna jest kasa. Wydoić i spuścić wodę. Będą następni i kolejni itd..Jest tyle leasingów i można wybrać lepszy. Ja po 10 latach współpracy na dzień dobry z innego funduszu dostałem lepsze warunki.Handlowiec się tłumaczył ,że są bardziej wiarygodni bo są sp akcyjną. Klient to jednostka w statystykach.Żadnych układów żadnej współpracy.

Ja na pewno już z nimi dałem sobie spokój. Wam też to proponuję .
Europejski Fundusz Leasingowy / 2018-07-24 12:50
Dzień dobry.

Dziękujemy za Pańskie uwagi. Chcielibyśmy zaznaczyć, że nasze oferty przygotowywane są indywidualnie i na warunkach konkurencyjnych do innych oferowanych na rynku. Proszę pamiętać, że te również bardzo dynamicznie się zmieniają. Jeżeli chodzi o opłaty dodatkowe, o wszystkich zawsze staramy się informować w sposób przejrzysty i prosty oraz informujemy w umowie. W razie pytań zachęcamy do kontaktu w wiadomości mailowej na adres: info@efl.com.pl, telefonicznego pod nr tel.: 801 404 444.
Postaramy się odpowiedzieć na wszystkie pytania i wątpliwości.

Pozdrawiamy
EFL
klient karol p / 195.130.197.* / 2018-07-21 12:31
To prawda . Wiem od handlowców,że muszą sprzedawać drogie ubezpieczenia bo się nie będą zgadzać słupki. Czasami odmawiają umowy jak klient jest cwany żeby nie zepsuć statystyki. Nie ma czegoś takiego jak partnerstwo. Czekają tylko aby doliczyć za monit lub zerwać szybko umowę. Odnowienie jej w tym samy dniu kosztuje około 1100 zł. Oczywiście to ściema,żeby nabić kabze. Od 12 lat płacę w EFL leasingi i w czasie urlopu a później choroby nie zapłaciłwm w terminie całej raty. Z kwoty 5000 zł w płaciłem 2000 i resztę w ratach przez miesiąc. Dostałem sms o treści zrywamy umowę , wszczynamy windykację . SMS otrzymałem o 16,30 a kobieta z którą miałem to wyjaśnić pracuje do 15. Następnego dnia zadzwoniłem , ale wyszkolona w takich przypadkach kobieta oznajmiła mi że chcąc mi pomóc w takiej sytuacji naliczyli karę 900 zł + VAT . Chamstwo , bandytyzm i k......stwo a nie partnerska współpraca. Ludzie nie kupujcie tam leasingów. CZytajcie umowy. W przyszłym roku kończę z nimi 5 umów i kończę współpracę z tym paraleasingiem koleżeńsko -partnerski.
Europejski Fundusz Leasingowy / 2018-07-23 15:37
Dzień dobry Panie Karolu,

Podczas zawierania umów z naszymi Klientami (a także późniejszej współpracy w trakcie ich trwania) dbamy o to, aby mogli w jasny i czytelny sposób zapoznać się z ich warunkami, w tym także związanymi z opłatami dodatkowymi. W przypadku zaległości w płatnościach, w pierwszej kolejności kontaktujemy się z Klientem SMS-owo i listownie, aby przypomnieć o braku wpłaty. W przypadku dalszego braku wpłaty staramy się kontaktować z Klientem, aby uzgodnić z nim indywidualnie dalsze warunki współpracy.
Jeśli w Pana sprawie procedura postępowania wyglądała inaczej, zachęcamy do kontaktu w wiadomości mailowej na adres: reklamacje@efl.com.pl lub telefonicznego kontaktu z naszą infolinią pod nr 801 404 444 (czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-17:00). Dzięki temu będziemy mogli podjąć odpowiednie kroki w celu rozwiązania opisanej przez Pana sytuacji.

Pozdrawiamy
EFL
gieniek / 46.169.236.* / 2018-05-29 13:35
Najgorszy z możliwych leasingów, dziady i zdziercy, zbliża mi się koniec umowy, i robią wszystko aby wydoić człowieka. Ludzie, nie bierzcie leasingu w tym dziadostwie, wszyscy tylko nie oni, banda łobuzów i oszukańców. Nie polecam, odradzam.
Mieszkun / 79.184.110.* / 2018-05-26 23:45
Korzystałem dwa razy z EFL - 1) leasing auta osobowego, 2) zakup poleasingowego auta dostawczego. Obyło się bez problemów.
Michał Dystrybucja PIERROT / 188.146.178.* / 2018-04-03 22:50
Ja rozumiem wszystko, klient opóźnia się ze spłatami rat, albo nie płaci i zabierają leasingowany przedmiot. Ja Państwu przedstawię inną historię: Ubezpieczenie proponowane kolejny raz przez EFL było zbyt wysokie ok 6000zł, ja znalazłem ubespieczyciela akceptowanego przez EFL, który zaproponował ubezpieczenie w wysokości do 2200zł. Różnica była znacząca, więc podpisałem polisę. EFL zaakceptował polisę i cieszyłam się zaoszczędzonymi funduszami. W kolejnym roku sytuacja się ponowiła, z tym że EFL wystosował ofertę na 3073zł. Mój ubezpieczyciel przedstawił ofertę na kwotę 2400zł. Nadal widniał jako honorowany ubezpieczyciel przez EFL. Dokonałem kontynuacji (1m-c przed zakończeniem ubezpieczenia). Dwa dni przed końcem ubezp. otrzymałem informację iż polisa została źle wystawiona. Powiadomiłem EFL, że dokonałem kontynuacji i żadne zmiany nie zostały dokonane. Pani nakazała zmianę na polisie. Nadmienie, że wszystkie maile od EFL otrzymywałem zawsze w czwartki!!!. Obdzwoniłem wszystkie wiodące ubezpieczalnie z zapytaniem czy jest taka możliwość aby na polisie widniała jeszcze jedna rubryka. Odpowiedź wszędzie brzmiała "NIE". Po uzyskaniu wszelkich informacji odpisałem, że żadna ubezpieczalnia działająca na rynku polskim nie jest wstanie wystawić takiej polisy. Odpowiedź od EFL brzmiała proszę o przesłanie aneksu lub rozwiązać polisę i opłacić preferowaną przez EFL. Firma z którą podpisałem polisę poszła mi na rękę i wystosowała aneks na życzenie pracownika EFL. Odpowiedź specjalisty, iż termin upłynoł i ich ubezpieczenie się wznowiło z automatu. Przypomnę, że kontynuowałem ubezpieczenie na które EFL w roku poprzednim wyraził zgodę (wszystko było w porządku), oraz że ubezpieczenie wznowiło się tylko na jeden pojazd (nadmienię, iż polisy dotyczyły trzech aut). Zgłaszam sprawę o nadużycie oraz próbę wyłudzenia. Jeśli czyta to Pan Panie Piotrze Kraśko, to proszę powiadomić przełożonych, jak traktują wasi pracownicy nas klientów. Dziś właśnie otrzymałem od was f-vat tytułem odsprzedaż kosztów ubezpieczenia w wysokości 3073zł. Ciekawi mnie tylko dlaczego tylko na jeden, a pozostałe dwa auta są "ok", jeśli na wszystkich trzech umowach są takie same (według was) błędy. Ta firma nie posiada kompetentnych pracowników i to wpływa na opinie zamieszczane na forum. Zachowujecie się jak banda kretynów oraz bezmózgich tumanów, którym brak logicznego myślenia. Szczęście w tym, że mamy u was tylko jeszcze cztery leasingi, które są jeszcze przez rok (1 umowa w sierpniu 2018, a trzy w lutym 2019). Nadmienię, że w naszej flocie jest ponad 30 leasingów w różnych firmach leasingowych oraz ponad 140 umów już zakończonych. Straciliście w głupi sposób klienta, za waszą zachłanność lub target który wasz pracownik chciał sobie wyrobić naszym kosztem. NIKOMU NIE POLECAM EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU LEASINGOWEGO.
zilek / 79.188.78.* / 2018-04-23 11:57
MAM TEN SAM PROBLEM. Nie ma z kim rozmawiać . Pracownicy kompletnie nie kompetentni.Przepłacam totalnie ubezpieczenia , gdzie mogę to walczę o zmianę ubezpieczyciela. NIE POLECAM TEJ FIRMY LEASINGOWEJ.!!!!!!!!!!!!1
piotrkosinskiEFL / 2018-04-24 17:52
Szanowny Panie, ciężko nam się ustosunkować do tej sytuacji nie znając jej szczegółów. Prosimy zatem o kontakt z Doradcą lub złożenie reklamacji. Na pewno postaramy się pomóc. Piotr Kosiński, Europejski Fundusz Leasingowy
Michał Dystrybucja PIERROT / 188.146.170.* / 2018-06-14 09:35
Panie Kosinski, a jeśli wasz doradca przyznaje naszej firmie racje, ale umywa ręce? To chyba możemy traktować to jako "próbę wyłudzenia" przez waszą firmę?. Próba wyłudzenia plus działanie na szkodę naszej firmy w zarządzaniu naszym majątkiem, to prokuratura uznaje jako przestępstwo z Kodeksu Karnego - prawda?. Myślę, że to Państwa firmie powinno zależeć na wyjaśnieniu zaistniałej sytuacji.
Eddy / 5.172.232.* / 2018-06-04 19:46
także nie polecam...spózniłem się z dostarczeniem polisy "obcej" tj. ubezpieczenia pojazdu z innego towarzystwa, nie wystawionego przez EFL...telefony doradców, maile kompletnie od rzeczy i nie na temat...albo udają, że nie wiedzą o co chodzi albo brak kompetencji...wysłałem maila do reklamacji, od dwóch tygodni zero odpowiedzi. to tak apropos Pana komentarza Panie Kosinski..czekają aż upłyną terminy, żeby wydoić jak najwięcej...
ewunia66c / 5.172.238.* / 2018-02-21 10:26
Pożyczki na sam dowód od 100zł do 15.000zł w 30minut.. na Twoim koncie, wszystko załatwisz przez internet tylko na stronie http://xchwilowki.pl
Piotr Kosiński / 193.242.100.* / 2018-02-02 12:41
Szanowni Państwo,

Dokładamy wszelkich starań, by nasza oferta była przejrzysta, a zasady proste. Zawsze z chęcią odpowiadamy na pytania Przedsiębiorców.
Jeśli mimo wszystko uważają Państwo, że zostali niewłaściwie potraktowani – proszę wysłać swoje uwagi na adres: reklamacje@efl.com.pl

Pozdrawiam,
Piotr Kosiński
EFL
klient976 / 91.231.25.* / 2018-01-18 14:52
Ostrzegam przed efl nie dajcie sie naciagnac nie bede sie rozpisywał bo brak słów zwykłe bandziory nie polecam tego leasyngudawcy
Nieuchwytny / 31.0.120.* / 2018-01-20 18:19
Uwaga!!! Jeżeli z jakiegoś powodu nie możecie Państwo spłacić swojego zadłużenia w efl w zadnym wypadku nie podpisujcie Państwo z nimi żadnego porozumienia. Informację które zaraz Państwu przekaże otrzymałem od byłego pracownika EFL. EFL tylko czeka na podmioty (naiwne) które same dobrowolnie oddadzą rzecz lub pojazd bez dodatkowych kosztów dla EFL pod wskazane miejsce w większości przypadków miejscem tym jest Wrocław. Przy podpisaniu porozumienia pracownik efl informuje Państwa ze rzecz lub pojazd zostanie wyceniony przez rzeczoznawce oczywiście przekupionego przez EFL któremu już dawno powinno odebrać się prawo do wykonywania zawodu i z różnicy ze sprzedaży jeżeli będzie większa niż całkowite zadłużenie zostanie zwrócona na Państwa konto. I na tym własnie etapie kończy się bajka i zaczyna się dramat. Rzecz lub pojazd oczywiście przed upływem 90 dni zostaje sprzedany pracownikowi EFL lub rodzinie znajomemu koledze nawet tej samej firmie tylko pod inna nazwą za kwotę o 1/3 zaniżoną niż cena rynkowa i po kilku dniach od sprzedaży dostają Państwo notę obciążeniową którą należy opłacić nie później niż 14 dni od otrzymania pisma.
Katarzyna1980 / 91.228.42.* / 2018-02-05 15:27
Kompletna bzdura! Wiedzialam ze nie dam rady w terminie splacic rat, kontaktowalam sie z kim tylko sie dalo - zadzwonilam pod kazdy podany mi telefon i napisalam na kazdy pisany e-mail. Wszedzie powiedzianomi taki mamy system i takie sa orocedury! Nic nie mmozemy orzesunac nic pani nie wydluzymy bedzie zerwana umowa! Nie pierwszy raz Efl potraktowal mnie jak konpletnego smiecia. Wszystkim moim kluentom ideamam i ostrzegam przes efl. Odp na reklamacje winna zajac 15 dni.... na jedna czekam juz 60 dni na pozostala tez juz chwile. Nigdy nie zmieszczono sie w tym czasie. Prosze nie wierzyc w te mydlenie oczu! Aa i zawsze ten sam slowotok kopiuj wklej w odpowiedzi.
EFL / 31.1.147.* / 2018-02-07 13:33
Szanowna Pani, Przykro nam, że nie jest Pani w pełni zadowolona ze współpracy z naszą firmą. Jeżeli wciąż pozostają kwestie wymagające wyjaśnienia, prosimy o kontakt ze swoim Doradcą. Piotr Kosiński, Europejski Fundusz Leasingowy
Radek315892 / 92.28.31.* / 2018-01-09 21:02
Ostrzegam !!!!! EFL jest to firma zalozona przez Leszka Czarneckiego donosiciela ''SB'' kapuś za czasow PRL. Tacy ludzie zakladali biznesy w nowej Polsce!!!!! Ta firma nie powinna miec racji bytu to co oni wyprawiaja!!!!!!
Jeden wielki przekret. Mam nadzieje, ze nadejda czasy rozliczenia tego czegos!!!!
stracilem zdrowie I duze pieniadze za kary.
To cos zwane EFL powinno byc przeswietlone przez Centralne biuro sledcze.
Viki243 / 80.53.85.* / 2018-01-05 15:33
Rozwiązanie umowy z efl w związku z opóźnieniem raty i kara 4000tyś. Ostrzegam!!! Nie podpisujcie z nimi umowy.
Piotr739 / 83.8.190.* / 2017-10-28 15:11
Wiele z tych wypowiedzi to są ewidentne bzdury, miałe juz 3 umowy z EFL i nie mam az tak złych doswiadczeń wszystko przebiegało sprawnie i bez zadnych zgrzytow, jednak jest cos co pozostawiło niesmak taka prymitywna zagrywka jak:
gdy stopa procentowa tzw WIBOR jest na równym poziomie to rata pozostaje bez zmian, gdy stpoa spada to rata takze pozostaje bez zmian, ale gdy stopa wzrasta to rata natychmiast też wzrasta i co ciekawe wibor spada a rata juz nie, gdy sie spytałem doradcy dlaczego tak sie odbywa to okazało sie że jest to moja wina gdyz gdy WIBOR spada to trzeba napisac pismo o obnizenie odsetek ale gdy WIBOR wrosnie to juz absolutnie zadnego piosma nie trzeba, żałosne
marek556 / 146.185.28.* / 2017-11-18 18:37
trochę zmienię temat. czy korzystał ktoś z leasingu ze strony www.jakprezes.pl? czy ta oferta jest zgodna z rzeczywistością?
Klient0121 / 46.171.208.* / 2017-10-16 16:15
Od samego początku współpraca z EFL bardzo trudna. Niewysłane zostały 3 faktury do nas, a termin zapłaty minął. I jeszcze faktury zostały wystawione na jakieś fikcyjne kwoty z sufitu. Nie możemy się doprosić o informację skąd one wynikają ???? Ale monit o brak zapłaty przyszedł od razu. Wielokrotne rozmowy o duplikat faktur nie przynoszą efektu. Odsyłanie od Gawła do Pawła. Brak osoby odpowiedzialnej pomimo wyznaczonego opiekuna leasingowego. Ogólnie opinia o EFL bardzo negatywna. To jest nasz 3 leasing w tej firmie, kiedyś kilka lat temu nie było takich problemów. Teraz to jest jakiś koszmar !!!!! Nigdy nie polecimy EFL nikomu.
Marcin-zadowolony / 213.216.88.* / 2017-08-30 14:13
Mam już drugą umowę z EFL i bardzo polecam. Jasne, przejrzyste zasady (wszystkie opłaty i koszty są jasno przedstawione). Świetna pomoc w sytuacja kryzysowych (wypadek lub kradzież auta - kiedy ukradziono mi auto to natychmiast wstrzymano fakturowanie co nie jest takie oczywiste na w VW). Mam też komunikat do wszystkich, którzy swoje negatywne komentarze opierają o niedotrzymywanie przez nich umowy - weście się do roboty jak nie macie na płacenie rat, a nie siedzicie na forach i piszecie bzdury. Prowadzenie firmy to nie "odcinanie kuponów" i bardzo dobrze, że ktoś w końcu ma tyle siły by pokarać wszystkich tych, którzy biorą towar i nie płacą, a kiedy prosi się do dotrzymanie umowy to wielka obraza, wymówki i ów komentarze, które tu widzimy.
mik218 / 95.51.245.* / 2017-11-14 16:33
Bandycka firma żerująca na dodatkowych fikcyjnych kosztach
Kara za nie płacenie w terminie to jest nota.Tu obok not następuje teoretyczne wypowiedzenie Umowy z kosztami z sufity np, przy racie 303,00 zł koszt wznowienia 1260,00 gdzie tu logika
Jan1111 / 84.10.156.* / 2018-04-01 14:17
Czytałeś OWUL czy nie. Czytałeś czy tylko podpisałes.
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy