Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Forum Forum finansoweKredyty

Ostrzeżenie przed EFL

Ostrzeżenie przed EFL

skomentuj
ROMEO / 83.30.228.* / 2006-04-12 09:49
OSTRZEGAM PRZED EFL>Mam leasing w efl /zostały jeszcze 2 raty/ ,nie poszły w terminie pieniądze i EFL pokazał swoja twarz. Opózniła sie wpłata raty- to efl zamiast zadzwonić,śle pismo i woła 30 zł.Gdy juz maja wpłatę to piszą pismo ,że rata nie uiszczona,choc maja juz ja od 3 dni,przy okazji powołując się na wczesniejsze pismo ,gdzie zmieniaja o 5 dni datę ,aby zerwac umowę i okazują wielką łaskę,ze za 500 zł mozemy podpisac nową.To jest czyste chamstwo i dziadostwo,to nie jest zaden układ partnerski-tylko gangsterstwo .NIE BIERZCIE NIC Z EFL
Wyświetlaj:
klient976 / 91.231.25.* / 2018-01-18 14:52
Ostrzegam przed efl nie dajcie sie naciagnac nie bede sie rozpisywał bo brak słów zwykłe bandziory nie polecam tego leasyngudawcy
Radek315892 / 92.28.31.* / 2018-01-09 21:02
Ostrzegam !!!!! EFL jest to firma zalozona przez Leszka Czarneckiego donosiciela ''SB'' kapuś za czasow PRL. Tacy ludzie zakladali biznesy w nowej Polsce!!!!! Ta firma nie powinna miec racji bytu to co oni wyprawiaja!!!!!!
Jeden wielki przekret. Mam nadzieje, ze nadejda czasy rozliczenia tego czegos!!!!
stracilem zdrowie I duze pieniadze za kary.
To cos zwane EFL powinno byc przeswietlone przez Centralne biuro sledcze.
Viki243 / 80.53.85.* / 2018-01-05 15:33
Rozwiązanie umowy z efl w związku z opóźnieniem raty i kara 4000tyś. Ostrzegam!!! Nie podpisujcie z nimi umowy.
Piotr739 / 83.8.190.* / 2017-10-28 15:11
Wiele z tych wypowiedzi to są ewidentne bzdury, miałe juz 3 umowy z EFL i nie mam az tak złych doswiadczeń wszystko przebiegało sprawnie i bez zadnych zgrzytow, jednak jest cos co pozostawiło niesmak taka prymitywna zagrywka jak:
gdy stopa procentowa tzw WIBOR jest na równym poziomie to rata pozostaje bez zmian, gdy stpoa spada to rata takze pozostaje bez zmian, ale gdy stopa wzrasta to rata natychmiast też wzrasta i co ciekawe wibor spada a rata juz nie, gdy sie spytałem doradcy dlaczego tak sie odbywa to okazało sie że jest to moja wina gdyz gdy WIBOR spada to trzeba napisac pismo o obnizenie odsetek ale gdy WIBOR wrosnie to juz absolutnie zadnego piosma nie trzeba, żałosne
marek556 / 146.185.28.* / 2017-11-18 18:37
trochę zmienię temat. czy korzystał ktoś z leasingu ze strony www.jakprezes.pl? czy ta oferta jest zgodna z rzeczywistością?
Klient0121 / 46.171.208.* / 2017-10-16 16:15
Od samego początku współpraca z EFL bardzo trudna. Niewysłane zostały 3 faktury do nas, a termin zapłaty minął. I jeszcze faktury zostały wystawione na jakieś fikcyjne kwoty z sufitu. Nie możemy się doprosić o informację skąd one wynikają ???? Ale monit o brak zapłaty przyszedł od razu. Wielokrotne rozmowy o duplikat faktur nie przynoszą efektu. Odsyłanie od Gawła do Pawła. Brak osoby odpowiedzialnej pomimo wyznaczonego opiekuna leasingowego. Ogólnie opinia o EFL bardzo negatywna. To jest nasz 3 leasing w tej firmie, kiedyś kilka lat temu nie było takich problemów. Teraz to jest jakiś koszmar !!!!! Nigdy nie polecimy EFL nikomu.
Marcin-zadowolony / 213.216.88.* / 2017-08-30 14:13
Mam już drugą umowę z EFL i bardzo polecam. Jasne, przejrzyste zasady (wszystkie opłaty i koszty są jasno przedstawione). Świetna pomoc w sytuacja kryzysowych (wypadek lub kradzież auta - kiedy ukradziono mi auto to natychmiast wstrzymano fakturowanie co nie jest takie oczywiste na w VW). Mam też komunikat do wszystkich, którzy swoje negatywne komentarze opierają o niedotrzymywanie przez nich umowy - weście się do roboty jak nie macie na płacenie rat, a nie siedzicie na forach i piszecie bzdury. Prowadzenie firmy to nie "odcinanie kuponów" i bardzo dobrze, że ktoś w końcu ma tyle siły by pokarać wszystkich tych, którzy biorą towar i nie płacą, a kiedy prosi się do dotrzymanie umowy to wielka obraza, wymówki i ów komentarze, które tu widzimy.
mik218 / 95.51.245.* / 2017-11-14 16:33
Bandycka firma żerująca na dodatkowych fikcyjnych kosztach
Kara za nie płacenie w terminie to jest nota.Tu obok not następuje teoretyczne wypowiedzenie Umowy z kosztami z sufity np, przy racie 303,00 zł koszt wznowienia 1260,00 gdzie tu logika
Andrzej798 / 188.146.97.* / 2017-08-02 11:25
Ostrzegam przed EFL na wniosek o odstąpienie od umowy ze sprzedawcą, gdyz w związku z wadliwym sprzętem ponosimy ogromne straty i sytuacja finansowa firmy jest zła otrzymujemy przychylną decyzje, żeby wpłacić 200tys złoty wtedy oni podejmą kroki. Dodam, że korzystam z leasingów w Idea Bank, Wbk, Millenium i jeżeli były jakiekolwiek problemy zawszę były rozwiązywanie pomyślnie dla klienta.
michallo78 / 91.222.126.* / 2017-05-08 10:19
EFL nie jest uczciwą firmą. Wyłudzają pieniądze na czym się da.
Przykłady:
9 na 10 faktur jakie dostaję pocztą, dostaję od razu z listem o przekroczeniu terminy zapłaty i naliczeniem noty odsetkowej oraz kosztów upomnienia.
Jak już zapłaciłem na czas ratę, zanim jeszcze dostałem fakturę, to się okazało, że mam jeszcze kolejne opłaty od wcześniejszych "spóźnionych" opłat na kilka/kilkanaście złotych.
Mimo, że pytałem się na infolinii o swoje całkowite zadłużenie i dostawałem mailem "całe" zestawienie, które w całości opłaciłem. Zapewniali mnie też, że nie ma w systemie żadnych więcej opłat należnych..
I co zrobiła wspaniała firma EFL? Odliczyła sobie te koszty od raty leasingowej, którą zapłaciłem i opisałem w przelewie. Za niedopłatę na parę złotych raty raty dostałem kolejne upomnienie na kilkadziesiąt złotych...
No i fakt, który tu poruszyło wiele osób:
raz jeden, w wakacje 2016 nie byliśmy w stanie zapłacić raty na czas, bo po prostu nie mieliśmy środków na koncie (Członkowie Stowarzyszenia nie popłacili składek w wakacje)
Jesteśmy organizacją NGO, finansowo stoimy różnie, najczęściej koło zera, bo takie są założenia tego rodzaju działalności, i realia polskie też nie umożliwiają aby znacząco od tego odbiec, mamy jedno auto w leasingu, bo na więcej nas nie stać, a mieć auto musimy,aby się przemieszczać ze szkoły do szkoły prowadząc zajęcia sportowe dla dzieciaków. Skontaktowała się ze mną Pani z działu windykacji, 2-3 dni przed terminem zapłaty kolejnej raty, z informacją, że umowa zostanie rozwiązana jeśli do tego czasu nie zapłacimy zaległej raty.
Poprosiłem ją o przesunięcie terminu o 2 czy 3 dni. Zgodziła się na to i obiecała, że jeśli zapłacę w tym terminie to do rozwiązania umowy nie dojdzie.
Wykonaliśmy setki telefonów, aby ściągnąć od członków Stowarzyszenia,w wakacje należne składki.
Udało nam się ostatniego dnia wyznaczonego terminu zapłacić ratę i wysłać potwierdzenie.
Dzień po tym "system" wygenerował list o rozwiązaniu umowy i nakazie zwrotu pojazdu. Data nadania listu - 2 dni po terminie kiedy została rata opłacona.
2 dni później ten sam system wysłał list o zgodzie na wznowienie umowy i nakazie zapłaty na ponad 1100zł
Oba listy dostałem jednego dnia.
Złożyłem reklamację powołując się na rozmowę z pracownikiem. Oczywiście mimo nawet jej ponowienia i wsparcia ze strony agenta EFL, została ona odrzucona.
Argument - wiążące są warunki umowy, a nie ustalenia, i że niby pracownik nie mógł mi czegoś takiego obiecać i ustalić ze mną, powołanie się na zapis rozmowy nic nie dało.
Procedura reklamacyjna trwała prawie 3 miesiące, przez które tej kary nie płaciłem, za to płaciłem wszystkie raty na czas.
Po ostatnim negatywnym rozpatrzeniu reklamacji, znów dostałem chyba ze 4 listy na raz.
W tym o ponownym rozwiązaniu umowy...
Co się okazało? Mimo, że od 2 kolejnych rat nie była ta opłata za wznowienie umowy odliczona, to postanowili sobie od 3 raty już ją odliczyć.
A ponieważ spóźniłem się o 1 dzień z zapłatą kolejnej raty, była to dla nich podstawa do kolejnego rozwiązania umowy...

Przestrzegam więc przed tą firmą, chyba, że macie pełną kasę pieniędzy i kompetentne osoby, które zawsze pilnują płatności na czas. Jak z finansami bywa u Was różnie, to wybierzcie zdecydowanie inną firmę.

Wcześniej mieliśmy 2 razy auto w Mleasingu (wcześniej BreLeasingu) i psioczyłem na opłatę za upomnienia koło 40zł, jak się spóźniłem 2-3 dni z opłatą, ale nidy przez ponad 8 lat nie została nam rozwiązana umowa, a zdarzały się i tam trudne momenty i brak opłat przez 2 miesiące z powodu braku środków. Tam jednak można było się dogadać, ustalić dodatkowy termin spłaty i wystarczyło się z tego wywiązać..
Radek315 / 92.20.188.* / 2017-11-12 18:25
Ta firma to cwaniactwo I wyludzanie pieniedzy na czym sie da w latach 2000 robili to samo wznawianie umow!!!!!! oczywiscie surowe kary!!!!!

Teraz po wielu latach probuja wymusic pieniadze ponownie gdzie wymyslili sytuacje ze mamy im oddac za samochod ktory byl wziety w 99 roku cyt:
-jednorazowej wplaty 80,000zl
-100,000zl w czterch roznych ratach
-120,000zl w szesciu rownych ratach
Cala ta sprawe opisalem i wyslalem do Ministra Ziobro poprosilem go o wstawienie sie za nasza sprawa.
OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED EFL TO SA ZLODZIEJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Afg80 / 83.8.80.* / 2017-09-19 16:45
Wszystko się zgadza.To coś należy do trójki najgorszych manufaktur w Kraju.W rozmowie telefonicznej nienawiść i agresja wylewają się Niagarą.To coś powinno zniknąć z powierzchni ziemi i nie zabierać powietrza innym normalnym ludziom.Przeklinam dzień,w którym zdecydowałem się na leasing z tym czymś.Oby to co mnie spotyka przez tych zombi spotkało ich samych.
ciekaw / 37.47.110.* / 2017-04-26 13:08
A nie wystarczy płacić w terminie? Czy to nie tak samo jak z nauczycielem w szkole? Źle mówi się o tych u których ma się najgorsze oceny. Skąd się biorą złe oceny? Pozdrawiam wszystkich.
Radek530 / 92.20.180.* / 2017-07-11 11:48
Witam
poszukuje ludzi ktorzy zostali oszukani przez EFL-sam zaczynam batalie z nimi sprawe opisze pozniej skladam zawiadomineie do MINISTERSTWA SPRAWIEDLIWOSCI dokladnie DO MINISTRA ZIOBRO
prosze piscie na moj e mail trzeba w koncu z tym skonczyc co oni wyrabiaja !!!!!!!!!
grzegorz132 / 83.26.250.* / 2017-06-10 05:08
A czy nigdy prowadząc biznes nie miałeś kolego poślizgów bo ci klient nie zapłacił na czas? Głupoty piszesz i życzę ci dalej takiej płynności finansowej, bo jak jej nie będziesz mieć wtedy zobaczysz co to EFL
H Szatkowski / 2017-06-10 06:44 / Tysiącznik na forum
Lizing nie jest pierwszą potrzebą w biznesie.

Fakt, wszędzie są zatory ale odpowiedzialny biznes polega na tym, że na koncie firmy jest 'sanitarne' saldo środków, które bez względu na zawirowania z płatnościami od kontrahentów służy regulowaniu należności 1-szej ważności- PIT/CIT, VAT, ZUS, wynagrodzenia etatowców itd.

Jak ktoś się decyduje na lizing, to znaczy że saldo takie mu na to pozwala. I tyle.
Janusz182 / 62.133.131.* / 2017-04-26 15:15
Są różne sytuacje życiowe a oni to wykorzystują.
Za wznowienie umowy otrzymałem 3 maile w pierwszym było aby opłacić 900 PLN w drugim 3000PLN a jak nie zapłacę w terminie 3000 to opłata wzrośnie do 5000PLN,
to nie jest normalna firma to Łobuzy . To jest u mnie ostatnia umowa i już nigdy więcej EFL.
Pozdrawiam
EFL WSTYD / 5.174.97.* / 2017-03-20 11:59
WŁASNIE SKONCZYŁEM UMOWE ALE NAPRAWDE NIGDY WIECEJ NAWET PAZERNI SĄ NA TELEFON MOZNA DZWONIC TYLKO NA PŁATNY NR WSTYD
zawiedziona / 83.28.174.* / 2017-03-16 17:54
Równiez nie polecam, wystarczy kilka dni spóźnienia z zapłatą raty, a już rozwiązują umowę w celu wyegzekwowania opłaty za wznowienie 900zł nie zależnie od kwoty raty bo taka stawka jest w cenniku opłat
H Szatkowski / 2017-03-16 19:07 / Tysiącznik na forum
Co umowa mówi o sytuacji "kilku dni" ?
Nie ma obowiązku wznawiania.
rozczarowana / 77.255.119.* / 2017-02-20 00:10
Witam w 2012 wzielam sprzet z firmy EFL w 2013 nie z mojej winy musialam zakonczyc dzialalnosc ,EFL sprzet sobie zabrala , wczoraj dostalam informacje ze mam doplcic 14,000 umowy oczywiscie rozwoiazane kary po 900 ale coz zastanawiam sie czy to oby nie jest przedawnione
szklarek / 2017-02-20 08:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Okres jest tu zgodnie z KC trzyletni. Nie wiem jednak czy nie było kwestii przerwania biegu przedawnienia, kiedy formalnie powstało owo zobowiązanie.

No i to co padłu wiele razy w tym wątku. Roszczenie przedawnione nie oznacza, że przestało istnieć. Można go dochodzić, chyba że dłużnik formalnie podniesie zarzut jego przedawnienia.
KOT-1 / 91.235.193.* / 2017-01-06 20:37
Witam upokorzonych,ja mam 4 umowy,nie dogadacie się z żadnym leasingiem,żyją z tego co inni piszą,myślę że powinno się latać starymi dziadami(auto)kupować stare komputery itd.aż leasingi same padną [...] a my weżmiemy normalny kredyt choć z wiekszym oprocentowaniem ale życie spokojniejsze,choć by przykład mam hipotekę kiedyś spóżniłem się z ratami 2,5 miesiąca,przyjechał Pan pogadaliśmy sytuacja się zmieniła jakoś zapłaciłem,i nikt ze mnie dziada nie zdrobił,jak widzę tel.od efl to dostaję palpitacji,są te chamy zdolne doprowadzić człowieka do marginesu,życzę tym z efl [...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
biały123 / 31.1.70.* / 2017-02-17 14:07
Za wznowienie umowy jest wg tabeli 1000 zł a nie 500, więc raczej widzę tu kolegę z innego banku który w przerwie na kawę lubi sobie popluć to tu to tam...

Tabela opłat i prowizji, w każdej fimie leasingowej jest na stronie...
Slawek358 / 37.247.63.* / 2016-09-15 16:55
Wiadomo, że kłopoty z leasingiem zaczynają się w momencie opóźnienia w ratach, ale dla EFL czy innych leasingów biorąc pod uwagę ich wielkość, opóźnienie miesięczne w otrzymaniu raty nie jest wielkim problemem, nam po takim opóźnieniu wypowiedziano umowę i przedstawiono nowe warunki, wpłata 20% i płatność 3 rat z góry, dla małej firmy ( 3 samochody ) to w zasadzie koniec. Informowaliśmy EFL o kłopotach, że spóźnimy się z płatnością , oczekiwaliśmy jakiś odsetek, kary ;ale nowe warunki nas załatwiły.
Marek z Krakowa / 94.254.179.* / 2016-08-26 02:32
Jak najbardziej podpisuję się pod ostrzeżeniem przed EFL. Nie zgadzam z opinią TomaszPDB - oczywiście, że EFL jak i każda instytucja ma prawo do opłaty manipulacyjnej np. związanej z wznowieniem rozwiązanej umowy ale w takim przypadku w EFL jest to opłata w wysokości 900 zł + VAT i zgodnie z naomenklaturą zaczerpniętą z kodeksu cywilnego jej wysokość nie jest zasadna. Żadne koszty nie tłumaczą tak wysokiej opłaty. To jest po prostu ukryty koszt i żerowanie na spóźniających się z opłatami Klientów, którzy oczywiście i tak spłacają wobec przeterminowanych należności karne odsetki.

Marek
do początku nowsze
1 2 3 4 5
skomentuj

Najnowsze wpisy