Forum Forum nieruchomościBudowa

oszczędna budowa domu - jak nie wydać fortuny?

oszczędna budowa domu - jak nie wydać fortuny?

katarina32 / 2012-01-10 09:37
w tym roku zamierzamy postawić dom, ziemię już mamy, to był jak na razie najmniejszy problem, teraz zaczynają się schody, chcąc starać się o kredyt musimy mieć pełen kosztorys takiej budowy, myśląc o tych wszystkich inwestycjach dotarło do nas, że nie bardzo wiemy na czym oszczędzić, czy to w ogóle jest możliwe? na jakich materiałach na pewno nie powinniśmy sknerzyć, a gdzie można faktycznie zaoszczędzić fundusze? jak nie wydać fortuny na budowę domu?
Wyświetlaj:
sasza413 / 188.146.39.* / 2018-09-29 16:09
na pewno nie wydasz fortuny szukając tańszych materiałów budowlanych. Rury np zamawiałem u producenta Wiplast z Twardogóry. Juz masz taniej a rury bardzo dobrej jakości, cenowo ok no i wszystko praktycznie u nich kupiłem, mają duzy wybór
Betak / 89.68.2.* / 2012-02-14 20:53
Oszczędzanie najlepiej zacząć od projektu. Zadziwiają mnie ludzie,którzy mieszkali w mieście na 40m i budują domy 150m z wszelkimi bajerami czterospadowy dach, lukarny, wykusze, balkony. Podrażają koszty budowy i są mostkami cieplnymi, są więc wyższe koszty ich ogrzania. Mnie osobiście podoba się projekt Miniaturka N z archonu. Uważam, że jak się przeprowadzę z 80m na 95 to mój standard życia się polepszy
TomekT / 79.190.210.* / 2012-01-25 15:06
Super trudne pytanie. Na każdym materiale można zaoszczędzić, lecz zazwyczaj kosztem funkcjonalności i jakości. Np. styropian jest tańszy od wełny mineralnej, ale gorzej izoluje. Porotherm jest zdecydowanie droższy niż inne materiały do budowania ścian, ale za to ma super izolację cieplną i w przyszłosci to Ci się zwróci. Okna możesz wybrać firmy Oknoplast, a możesz Veluxa i cena też będzie zupełnie inna. Dlatego warto mieć pod ręką fachowca, który doradzi Ci na czym oszczędzać a na czym nie, bo niekiedy odbije się to czkawką. Niestety, w przypadku materiałów budowlanych, cena zazywczaj idzie z jakością. Możesz trochę zaoszczędzić - kupując przez neta. Np. na www.hurtowniabudowlana24.pl masz ok. 15-30% mniej niż w składach stacjonarnych.

Najnowsze wpisy