Forum Forum inwestycyjneForex

Oszczędza blisko połowa z nas

Oszczędza blisko połowa z nas

Money.pl / 2008-09-17 06:45
Komentarze do wiadomości: Oszczędza blisko połowa z nas.
Wyświetlaj:
777c / 149.254.200.* / 2008-09-20 20:19
w Tuskoladzie i słonecznej Schetynadzie oszczędzanie jest naprawdę możliwe.
DORADCA PERSONALNY / 2008-09-22 23:38
Lem mawiał, że Polska to "cywilizacyjne zadupie". Nawet wszyscy "my" nie pomoglibyśmy Lehmann Brothers.
laszczyny / 77.253.197.* / 2008-09-20 21:09
tak bo w kaczogrodzie nie wszyscy mogli !
prawiezaratustra / 2008-09-18 22:35 / _
To bardzo dobry artykuł. Uderza w sedno sprawy i wyjaśnia to co jeszcze wczoraj było niewiadome.

Mówię swojej kobiecie od lat: Elu coś wypada odłożyć. Ziarnko do ziarnka etc. A ona to bluzka, to dziecko to ścierki i tak w kółko.

Tymczasem lata lecą i nic z oszczędzania nie wychodzi.
Jeśli więc oszczędza blisko połowa z nas to znaczy, że oszczędzają faceci, bo jest ich akurat blisko połowa.

Szkoda, że nikt nie napisał tego artykułu 30 lat temu to bym sobie języka nie wystrzępił. A tak teraz seepleenię.
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2008-09-22 11:02
Jak masz gadać takie bzdety to sobie go utnij bo wyraźnie ci przeszkadza...
tomek44 / 2008-09-19 07:39
hehehe, Twoja reguła, iż oszczędzają tylko faceci w moim przypadku się sprawdza - choć mamy z żoną podobne dochody ja troszkę inwestuję a jej zawsze dziwnie wszystko rozchodzi się między palcami
Matador / 83.28.54.* / 2008-09-19 11:11
Ja jak jestem w supermarkecie to kupuję tylko zgrzewkę piwa , a malżonka to bez
opamiętania kupuje jakies ser,makarony,zupy,majonezy,cukry,masla itp. nic nie oszczędza

2008-09-19 07:39:17 | *.*.*.* | tomek44
hehehe, Twoja reguła, iż oszczędzają tylko faceci w moim przypadku się sprawdza - choć
mamy z żoną podobne dochody ja troszkę inwestuję a jej zawsze dziwnie wszystko
rozchodzi się między palcami
skomentuj zgłoś do usunięcia
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2008-09-22 10:37
Ciekawe co byś jadł ty, twoje dzieci, żona i zwierzęta (jeśli posiadasz) gdyby twoja żona kupowała tylko zgrzewkę piwa razem z tobą...że nie wspomnę o brudnych ciuchach, zakurzonym dywanie, garach w zlewie, firankach, szafkach, łazience itp...czymś trzeba to umyć...a to cos najpierw trzeba kupic tak jak i milion innych rzezcy do domu...A wy, mężczyźni, nie dość że nawet nie zdajecie sobie z tego sprawy, bo macie wspaniałe żony które wam tego oszczędzają to jeszcze po kolei wszyscy takie bzdury wypisujecie...ręce i nogi opadają...
Matador / 83.28.24.* / 2008-09-23 06:50


2008-09-22 10:37:41 | 151.92.176.* | mieszkanka południa
Ciekawe co byś jadł ty, twoje dzieci, żona i zwierzęta (jeśli posiadasz) gdyby
twoja żona kupowała tylko zgrzewkę piwa razem z tobą...że nie wspomnę o brudnych
ciuchach, zakurzonym dywanie, garach w zlewie, firankach, szafkach, łazience
itp...czymś trzeba to umyć...a to cos najpierw trzeba kupic tak jak i milion
innych rzezcy do domu...A wy, mężczyźni, nie dość że nawet nie zdajecie sobie z
tego sprawy, bo macie wspaniałe żony które wam tego oszczędzają to jeszcze po
kolei wszyscy takie bzdury wypisujecie...ręce i nogi opadają...
skomentuj zgłoś do usunięcia



Na żartach się nie znasz Krakowianko ???
Mam kolegów ktorzy nie robią zakupów bo się nie znają co do domu potrzebne ,
a mam znajomego który może kupil tylko chleb bo na pewno do sklepu ze stanikami
lub majtkami nie wchodzi, bo nie wie co wybrac.
karabazgoł / 213.77.116.* / 2008-09-18 09:37
"Najbardziej oszczędni są mieszkańcy dużych miast - wynika z badania". Fałsz czy prawda?! Tylko pod pewnymi warunkami; wszyscy w Polsce zarabiają tyle samo, koszty utrzymania są równe, możliwości tanich zakupów w hipermarketach również. W innym przypadku to BZDURA!!! Najbardziej oszczędni są milionerzy, a najmniej oszczędni, osiągający dochody poniżej minimum socjalnego. Pierwsi nie są wstanie wydać wszystkich pieniędzy (oszczędność z konieczności), drudzy nie są w stanie wyżyć do pierwszego (rozrzutność z konieczności), chociaż ci pierwsi wydają tyle, że ci drudzy z tego by zaoszczędzili na nowy dom i luksusowe auto. Jak myślicie? Który naród w Europie jest bardziej oszczędny? Niemcy czy Albańczycy? Nie robiłem badań, ale sądzę, że Niemcy są nosicielami tej cnoty, a Albańczycy to utracjusze ostatni. Niektóre artykuły wydają się być pisane na zamówienie, a niektóre badania są zupełnie niepotrzebne, by wyciągać słuszne wnioski. Nowa propaganda sukcesu? A może ulegliście amerykańskiej propagandzie Forbesa? A może myślicie, że o zamożności społeczeństw decyduje ilość milionerów w nim? Czytajcie dalej te bzdury, aż do upadku USA, gdzie milionerów więcej i więcej, a żyje się gorzej. Może w końcu dosięgnie USA los Wenezueli (ich neokolonii), gdzie Caracas piękne od środka, awionetki przykute łańcuchami, milionerów co niemiara, a na gnijących przedmieściach bieda aż piszczy. Ameryka woli jednak pokazywać Koreę Północną. To smutne, że piszemy takie bzdury! O zamożności społeczeństw świadczy poziom życia klasy średniej, która powinna być odpowiednio szeroka i ekonomicznie stabilna, a której Polska praktycznie nie posiada. Zachwycanie się Sołowowem, Kulczykiem czy Solorzem to pseudoekonomiczny autoonanizm w amerykańskim stylu.
zmika / 85.220.40.* / 2008-10-23 21:40
Dla mnie zrozumiale,dzieki
tjarecki / 2008-09-21 22:46
nie ma czegoś takiego jak autoonanizm ;]. Jest to czynnośc z gruntu nastawiona na samego mnie, czyli de facto- masło maślane ;]
PatronX / 2008-09-17 15:15 / portfel / Bywalec forum
http://becel.pl/inwestycje.html
Vik / 62.92.243.* / 2008-09-17 13:54
90% mieszkań i domów w Polsce kupiona jest na kredyt, więc posiadacze tych kredytów są raczej zadłużeni, niż coś odłożyli
maaaaaaaaaa / 151.92.176.* / 2008-09-17 13:22
Bardzo ciekawe spostrzeżenia są w tym artykule...hmmm...chyba jestem nienormalna ale mam wyższe wykształcenie,w miarę pracę,mieszkam w mieście powyżej 100 tys. mieszkańców a nie udało zaoszczędzić mi się ani złotówki!!! Mam za to debet na koncie i dług na karcie...mam też rodzinę i dorastające dziecko...ciekawe czemu nie ma powyżej takiego kryterium...
Byłoby to nieekonomiczne, same straty by się wykazały...
Handel wyrokami 1 / 83.26.21.* / 2008-09-17 08:56
Kiedy nastąpi kryzys lipnej złotówki, nadmuchanej przez spekule do niewyobrazalnej wartosci ?
upity ze szczescia, a co :D / 149.254.200.* / 2008-09-17 12:25
Milo slyszec ze ludzie odkladaja przecietnie po 5 tysiakow rocznie, jeszcze 70 lat pracy i bedzie ich stac na zakup wlasnego m w duzym miescie. Gratuluje głupoty, orajcie w tej Polsce na głupie rządy i ściemniaczy propagandzistów sukcesu, złodzieji itd.
Andrut78 / 129.35.231.* / 2008-09-17 12:05
Już Ci odpowiadam, na wstępie jednak zaznaczam, że jest to moje prywatne zdanie w tej sprawie.
Załamanie kursu złotówki nastapi najprawdopobobniej tuż przed wejsciem Polski do strefy Euro, najbardziej odczują to posiadacze kredytów hipotecznych w złotówkach. Np:
Jeżeli dziś posiadasz 330 TPLN kredytu to stanowi on obecnie równowartość ok 100 TEURO, natomiast ta sama kwota wyrażona w złotowkach na dzień przystąpienia Polski do strefy euro stanowić będzie najprawdopodobniej ok 200 TEURO.
WNIOSEK: Jeżeli ktoś z Państwa posiada kredyt w złotówkach to polecam jak najszybciej go przewalutować/refinansować kredytem walutowym najlepiej w CHF, zyska się wterdy podwójnie: 1) niższe oprocentowanie = mniejsze raty, 2) w monencie akcesu Polski do strefy euro nasze zadłużenie w dalszym ciągu stanowi obecną obecną wartośc kredytu wyrażoną w danej walucie.
PODSUMOWANIE: Z trwogą wyczekuję roku 2011 i naszego wejścia do strefy euro, uważam że jest to nam zupełnie nie potrzebne, istnieją wysoko rozwinięte kraje europejskie, które pozostały przy swojej walucie i dobrze im z tym! Wejsćie Polski do strefy euro na pewno nie będzie służyc interesom społeczeństwa!!!
Kwachs / 83.24.145.* / 2008-09-20 09:27
Chłopaku, wszystko Ci się odwróciło do góry nogami: jeżeli złotówka się "załamie", to posiadacze kredytów denominowanych w złotych powinni być zadowoleni, bo kwota ich kredytu po przewalutowaniu na EURo będzie _niższa_ niż gdyby do "załamania" złotówki nie doszło.
JX / 212.191.170.* / 2008-09-20 12:38
Kwachs, a co z resztą obywateli? Kiedy np. Ty z pensji 4.000 zł otrzymasz 1.000 euro, albo emeryt z 1.600 zł 400 euro? Wybrałem najbardziej optymistyczny wariant! Patrzysz na problem z poziomu żaby.
karabazgoł / 213.77.116.* / 2008-09-18 09:58
Też sądzę, że złotówka załamie się przed wejściem do strefy EURO, chociaż wydaje mi się, że jednym z warunków wejścia jest stabilność waluty krajowej. Mocna złotówka, przy przewalutowaniu, daje wysokie zarobki, wysokie emerytury, a to chyba nie jest najlepsze dla eurogospodarki. Myślę, że te obecne wahania, to przyczynek do większej korekty, odpowiednio wcześniej, po zapowiedzi polityków o wejściu do strefy EURO. Wyobraźmy sobie dalszy spadek Euro; powiedzmy 1€ = 1 PLZ. Gospodarka polska pada na pysk, a najniższa pensja to 700 €. Importerzy drylują nasz kraj i wywożą EUR z kraju, eksporterów nie ma. Nie na darmo Bush jeździ do Chin, apelując o wzmocnienie juana. Do nas nie musi, bo my sami masochistycznie mu złotówkę umacniamy i jescze się z tego cieszymy. Najśmieszniejsze jest, że ten wyraz tępego zadowolenia widać na twarzach naszych ekonomistów. Oni nie wiedzą, że siła złotówki jest jak cukier we krwi człowieka; źle gdy zbyt mało, ale jeszcze gorzej, gdy zbyt dużo. Mocna złotówka niszczy gospodarkę i eksport, słaba import. O ile import można odbudować z dnia na dzień, o tyle gospodarki nie odbuduje się, a nowych rynków nie znajdzie tak szybko.
puch81 / 213.120.244.* / 2008-09-17 12:58
Bredzisz andruty :P. Jesli zlotowka sie zalamie, to bedziesz mial mniejszy kredyt - 50 TEURO (a nie wiekszy).
Chociaz przewalutowanie ze zlotowki na CHF, jesli ktos wzial kredyt 5 lat temu, jest faktycznie dobrym pomyslem, ale ze zgola innych powodow :P.
wkurzony z rana / 83.14.154.* / 2008-09-17 06:45
>>>bardzo dobrze, że duża część naszego społeczeństwa zawczasu się do tego przygotowała i że nie grozi nam, pomimo rosnącego zadłużenia gospodarstw domowych, kryzys wywołany brakiem wypłacalności obywateli.
wkurzony z rana / 83.14.154.* / 2008-09-17 06:48
pisalem i pisalem... a wkleilo tylko fragment... co to? ograniczenia dlugosci postow ?
dadgg / 78.8.135.* / 2008-09-20 18:20
już też to kiedyś zauważyłam... ale chyba wiem w czym problem. Wystarczy, że wpisze się znak mniejszości (lewy trójkątny nawias) i głupi skrypt traktuje to jako rozpoczęcie komendy html i cenzuruje ;-)
< taki test
dadgg / 78.8.135.* / 2008-09-20 18:21
hmmm to jednak nie wiem :)))
dadgg / 78.8.135.* / 2008-09-20 18:22
a jednak wiem:) jak po < nie ma spacji tylko od razu tekst to ścina :)
Pilsener / 2008-09-17 11:44 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
W 2008 realne dochody obywateli spadły o kilkaset złotych (głównie z powodu drożejących kredytów, lecz nie tylko).

Zbuduj w polsce Irlandię, zapłać "godziwie" informatykowi to nie będzie ucinać :)
wkurzony z rana / 83.14.154.* / 2008-09-17 06:48
cenzura !
dyu / 83.9.214.* / 2008-09-17 14:50
Nie zgodzę się z takim stwirdzeniem że na wsiach się nie poprawiło. Często jeżdze po terenach rolniczych po biednej Północno-wschodniej częsci Polski i jestem odmiennego zdania. Nawet jeżeli wiekszośc ludzi deklaruje, ze nie odłożyło za dużo to przez to (moim zdaniem), że bardzo dużo inwestują. w dzisiejszych czasach jest już całkiem normalnm zjawiskiem zakup sprzętu rolniczego ciągników za bagatela 200-300 tysięcy. Zdaje sobie sprawę, że bardzo duża cześć to po prostu pożyczki, ale jednak musiało się poprawić skoro ludzi stac na więcej i nie mają obawy o spłaty. Coraz częściej staje się też widok samochodu za około pod 100 tysiecy, często salonowy. Czekam na opinie i spostrzeżenia innych Internautów.
mac 78 / 79.97.90.* / 2008-09-17 15:18
Niektórym marzy się powtórka z PRL i hiperinflacja Ale to juz było i przykra wiadomość dla kredytobiorców Walczymy z inflacją bo chcemy do euro A to oznacza że raty kredytów sporo podrozeją i komornicy ruszą do pracy Smutne to ale na głuptę nie ma lekarstwa a tymbardziej na cztery kółka za 100000 zł do jazdy w niedzielę do kościoła
rysiul20 / 83.19.96.* / 2008-09-18 16:43
z czego zyli by liberałowie jak by nie sprzedali tego co PRL wybudował - starczyło ledwo na 10 lat i co teraz zrobią nawet kredytu nie dostaną bo banki w USA puste
WOJNY teraz potrzeba
milunia / 151.92.176.* / 2008-09-22 11:00
No nie...takich bzdur nie widziałam odkąd przestałam zaglądać do "NIE"...Chłopcze,idź do szkoły,poczytaj trochę książek a jak nie masz nic mądrego do powiedzenia,poza powtarzaniem za swoimi komunistycznymi rodzicami (założę się że nie wiesz o czym mówisz,tak jak oni), to milcz!
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy