Forum Forum emerytalneInne

Oszczędzasz na emeryturę? Masz szansę na ulgę

Oszczędzasz na emeryturę? Masz szansę na ulgę

skomentuj
Wyświetlaj:
casestudy / 193.218.153.* / 2009-07-01 16:31
byly ambitne plany 7 milinow polakow oszczedzajacych w ike ale na razie tylko wielkie towarzystwa pokroju avivy (cu dawnije) sa w stanie zagwarantowac jakakolwiek stabilnosc w przyszlosci i pewnosc zysku. a rzad zamiast ulatwiac ludziom dazenie do samodzielnosci to doklada tylko kolejnych podtkow i naprawde zacheca do siegania po skarpete...
lezdrub / 79.185.111.* / 2009-07-01 10:30
Kto oszczędza w IKE ma ulgę.
Nie zaplaci podatku od zysków.
W dlugoterminowym oszczedzaniu jest to kożystniejsz, niż ulga podatkowa od wplat.

Nie rozumie takich rzeczy,że jak coś jest dobre, to prubuje się to zpieprzyć, bo inaczej tego nie można nazwać.

Tu potrzebna jest tylko wieksza informacja na temat IKE.
ja spotykam osoby, które wogóle nie znają możliwośći,jakie dake IKE.

Naprzyklad w IKE Arka mozna inwestować bez żadnych oplat(żadnych kosztów), z dobrymi zyskami i jeszcze bez podatku.
Co więcej mozna chcieć?????.

To, co emeryci obecni mają pokrywać wasze ulgi podatkowe na wasze emerytury????

Oni otrzymuja pareset zlotych i placą podatki, a biznesmenów zwolnić od podatku na ich emeryturę.
Czy takie rozwiazanie jest sprawiedliwe?????
radmar2 / 81.190.162.* / 2009-07-03 21:51
> 2009-07-01 10:30:39 | 79.185.111.* | lezdrub.
> Re: Oszczędzasz na emeryturę? Masz szansę na ulgę [0]
> Kto oszczędza w IKE ma ulgę.
> Nie zaplaci podatku od zysków.
> W dlugoterminowym oszczedzaniu jest to kożystniejsz,
> niż ulga
> podatkowa od wplat.

Brdzisz. Prawda jest taka, że banki żerują na IKE bo wiedzą, że są to mało płynne aktywa (ciężko uciec z banku w ciągu tygodnia i wiąże to się ze sporymi stratami - odprowadzenie podatku). W rezultacie zwykłe lokaty nawet po odliczeniu belki są korzystniejsze, niż bezbelkowe IKE oprocentowane np. o 2% mniej. Poza tym belki w obecnym czasie bardzo łatwo uniknąć lub zminimalizować.

Ja zlikwidowałem IKE (w mBanku) w styczniu tego roku i powiem, że nie żałuję - najpierw była "Killer lokata", a teraz trzymam pieniądze w eurobanku i o zgrozo procentują one na 6,06% i belki jakoś nie płacę. Gdybym trzymał je dalej w mBanku, to nie dość, że były by one oprocentowane na "aż" 3,65%, to jeszcze w przypadku potrzeby wypłaty tych środków zapłacił bym jeszcze od tego belkowe.
Obecnie IKE jest dla naiwniaków, ba nawet gdyby wpłata na IKE była odliczana od podatku, to i tak dzięki s********stwu naszych banków, byłby to zysk krótkoterminowy. Dlaczego?

1000 zł przy oprocentowaniu 3,65% da po 20 latach 2.072,78 zł

1000 zł przy oprocentowaniu 6,06% da po 20 latach
3.349,97 zł

Jak widać różnica wynosi około 60%, a zwrotu z podatku mamy tylko 19%. Poza tym w przypadku potrzeby uruchomienia tych środków przed osiągnięciem wieku 60 llat, w pierwszym przypadku zapłacisz nie tylko belkę ale i otrzymaną ulgę podatkową (o ile to w ogóle przejdzie), w drugim przypadku nie dość, że pieniądzy masz więcej, to są one gotowe do użycia w każdej chwili.

I tak oto z pięknej idei pod nazwą IKE, dzięki zachłanności naszych banków mamy zwyczajne złodziejstwo.
lezdrub / 79.185.102.* / 2009-08-03 17:24
Radmar. Tylko glupiec zaklada IKE opartą o lokatę bankową.
Prawda jest taka, jak wyżej napisalem.
Brak podstawowej wiedzy o możliwośćiach IKE.
Brak podstawowej wiedzy o rynku finansowym jest przyczyną, że ludzie malo odkladaja na przyszla emeryturę w IKE.

Ci, co znaja te możliwośći i znaja rynek finansowy na IKE nie narzekają.
Można mieć IKE oparte o akcje na gielddzie.Jak hossa się kończy można IKE przenieś na lokatę albo na fundusze inwestycyjne (obligacji, pieniężne)
Pózniej po zakończeniu bessy z powrotem wrócić na gieldę, lub do Funduszy akcji.

Instytucje w IKE można zmieniać częściej niż OFE.

Biorąc te wszystkie możliwośći zarabiania i nie zaplacenia podatku (belki) z zysku z calej wieloletniej inwestycji, to jak można mówić,żę IKE to be.

Madry, kto zna te możliwośći tak nie powie.

Tylko niekumaty w temacie toczy pianę ,A toczy pianę bo nic nie wie.
I takich jest zazwyczaj więcej,co toczą pianę zamiast zabrać się do zdobywania wiedzy i ją wykorzystać dla swojego dobra.
I mieć kiedyś dobra emeryturę bez podatku.
wolny człowiek / 83.27.7.* / 2009-07-01 09:49
Polisy na życie z funduszem kapitałowym też do pewnego czasu zwolnione były z podatku Belki. Jak zebrało się tam trochę więcej kasy to fiskus na tym położył łapę i trzeba płacić podatek.
Teraz tak łatwo frajerów nie znajdziecie. II filar już zawłaszczyliście (brak dziedziczenia środków po przejściu na emeryturę). Teraz próbujecie wrobić naiwnych w IKE.
Zarobią na tym firmy prowadzące IKE i ich akwizytorzy, naiwni jak zwykle za to zapłacą. Na szczęście jest ich coraz mniej.
lezdrub / 79.185.109.* / 2009-07-19 22:14
Wolny czlowieku.Ustawa, o dziedziczeniu na emeryturze zostala zawetowana przez Prezydenta L. Kaczyńskiego.
Musi być pisana nowa.
polak mały / 83.15.89.* / 2009-07-01 09:29
Po tym co stało się ostatnio z II filarem (brak dziedziczenia). Mało kto już zaryzykuje i wystawi swoja kasę na pastwę polityków. Lepiej już inwestować w lokaty antybelkowe i w razie śmierci pieniądze zostają w rodzinie.
bez filarów / 89.171.102.* / 2009-07-01 09:11
czy horyzont 20 lat jest dla polityków wogóle horyzontem, kiedy w sejmie potop, jek woda śmiała (woda zawsze jest odważna). Co do emerytur - myśle że nikogo nie stać na składki "na dożycie" w trzecim filarze - znowu ktoś dostanie większość mojej kaski - lepiej pouczyć się trochę i poinwestować (co zamierzam zrobić) lub podzielić się kaską z funduszami - ale 3 filar - nie już nie - mało casu kura wodna
byly student / 79.185.240.* / 2009-07-01 10:16
ONI mysla ze narod nadal jest naiwny ze bedzie pomagal budowac system ktory ich okrada - kapitalizm............
Bernard+ / 79.187.8.* / 2009-07-01 20:18
Gdyby, IKE lub PPE były tak korzystne jak je reklamowali Ci, którzy na tym zarabiają kasę zakładających konta byłoby 50% pracujących Polaków. Ale reklama kłamie i to nachalnie.
Przede wszystkim, dlatego bo np. IKE jest źle zaprojektowane, że nie uwzględnia ogromnych wahań poziomu dochodów w ciągu lat aktywności zawodowej. Można przez kilka lat zarabiać bardzo dobrze a potem zostać z dnia na dzień bezrobotnym i znów pracować za grosze, aby po pewnym czasie dorobić się ponownie wyższych zarobków. Zasady i przepisy dotyczące opłacania sobie np. IKE nie pozwalają w latach „Tłustych opłacać sobie więcej a w latach chudych zaprzestać opłacania w ogóle i „pożyczenia” sobie swoich pieniędzy, aby je z powrotem oddać na konto IKE, gdy zarobki lub dochody z działalności gospodarczej znów wzrosną.
Jeżeli mam oszczędzać sam na emeryturę to proszę zamiast mnożyć i opłacać instytucje zbierające pieniądze a z moich oszczędności pobierające sobie za to opłaty wprowadzić jedną prostą zasadę: pozwolić dopłacać do swoich kont emerytalnych w OFE pewną kwotę rocznie np. taką samą, jaka jest wolna od podatku na IKE i niech od tych dodatkowych wpłat OFE nie pobiera opłaty, lecz całe te środki inwestuje. Ale 2 warunki
1) Pełne dziedziczenie niewykorzystanych środków na OFE, PRZEZ PRZEKAZANIE ICH NA KONTA EMERYTALNE SPADKOBIERCÓW. Bo OCZYWIŚCIE, JEŻELI KTOŚ BĘDZIE ŻYŁ DŁUŻEJ NIŻ WYSTARCZY MU ŚRODKÓW Z OFE TEN PO WYKORZYSTANIU ICH BĘDZIE JUŻ MIAŁ EMERYTURĘ TYLKO z ZUS. Proste, ale wolę mieć większą emeryturę między 65 a 75 rokiem życia, gdy jeszcze będę w miarę zdrowy i samodzielny, aby gdzieś pojechać np. na wczasy ulgowe po sezonie. Lepiej jest w pierwszych latach po przejściu na emeryturę mieć trochę więcej, bo jeszcze są większe potrzeby niż mieć kilka złotych miesięcznie mniej po przejściu na emeryturę, aby mieć o kilka złotych więcej, gdy żyje się dłużej i będąc blisko 90-tki leży się w pampersach nie mogąc niczego dobrego zjeść ani wypić a oglądanie telewizji męczy.
2) Wynagrodzenia – Opłaty za zarządzanie pobierane przez firmy zarządzające OFE - powinny być zmniejszone do 2 % pobieranych przy wpłacie składki a reszta ich dochodów powinna być pewnym procentem od wypracowanych dla ubezpieczonego zysków. Jeżeli OFE nie wypracuje zysku nic więcej nie powinna dostać, bo teraz to jest okradanie członków OFE zgodnie z zasadą czy się stoi czy się leży 7% się należy. Tak, więc teraz w kryzysie środki zgromadzone w OFE dla Klienta stopniały, o 20% ale wynagrodzenie zarządzających nie zmalało ani o 1 grosz – to jest efekt głupoty lub niedbalstwa albo nieuczciwości tych, którzy z rządem AWS i Jerzym Buzkiem na czele robili reformę emerytalną pod dyktando firm zarządzających OFE zamiast pomyśleć o uczciwych zasadach wynagradzania za efekty dla ubezpieczonych Polaków a nie opłacać i nagradzać wyłącznie za zbieranie składek.
skomentuj

Najnowsze wpisy