Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

oszukani przez EUROFORCE z Bolton???

oszukani przez EUROFORCE z Bolton???

Mariusssss / 82.28.103.* / 2011-10-10 01:53
Piszcie na prscotland @ btinternet. com trzeba dac lekcje tym -----Wpis usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl.---------
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - MartaEuroforce.]
Wyświetlaj:
35lat tapicer / 188.146.70.* / 2016-02-13 21:59
to oszusci dobrze sie zastanow jestem tapicerem i terz poznalem te firme
Adam520 / 94.174.91.* / 2019-11-30 15:36
Uwaga ta agencja zmieniła nazwę celowo na Work Force Solution in Bolton. Właśnie przekonaliśmy się jacy to oszuści - działają na granicy prawa wszytko co obiecują to kłamstwa ludzie powwiniście zgłaszać tę agencję gdzie tylko możliwe aby w przyszłości zapobiec krzywdzenia i oszukiwania innych ludzi. Osoby które upominały się o swoje zostały bezprawnie z dnia na dzień zwolnienie z pracy bez podstawy oraz wyrzucono nas na bruk bez niczego bez mieszkania i pieniędzy.
Mashtall / 86.19.186.* / 2016-08-27 02:02
Witam wszystkich, opisze dokładnie jak działa system tej hmmm niby Agencji a w zasadzie obozu pracy. Na wstepie dodam, ze komentarze pozytywne sami Sobie pisza. Przechodzac do sedna sprawy, ludzie dajcie Sobie spokój z ta agencja, oni na 3 wolne miejsca sciagaja 5 osob do Anglii, po czym zabieraja na test tych ludzi i 2 ma pewne, nie zda. Kolejna sprawa ubezpieczenie "Umbrella" z którego prawnie korzystac nie moga, a mimo to robia, polega to na tym, ze za wszystko wy placicie, ZUS, skladki wszelkiego rodzaju. Jezeli myslicie o urlopie platnym to bedzie za pieniadze ktore wam zabiora na ten urlop.

Powiem tak byłem widziałem niepolecam, szkoda waszego czasu, pieniedzy, zdrowia, nerwów i wszystkiego co możliwe ;)
G. / 164.39.0.* / 2017-08-04 15:03
Wszystko prawda tak jak piszesz. Banda oszustow. Naciagaja prawo. Bylem, widzialem, wstyd mi nawet, ale dla nich sam ludzi napedzalem i naciagalem. Na szczescie rzucilem ta prace i teraz mam czyste sumienie.
Vinnie 111 / 188.29.164.* / 2016-05-17 16:08
Prawda pracowałem dla euroforce odeszłam dwa tygodnie temu,to był koszmar zwykli oszuści, omijać szerokim łukiem,pracowałem dla wielu agencji ale tej naprawdę nie polecam wręcz odradzam!!!
MAG315 / 217.171.58.* / 2015-07-08 17:22
WITAM

CZYTAJĄC TE POSTY JESTEM PRZERAŻONY DZISIAJ DOSTAŁEM OFERTĘ PRACY Z TEJ FIRMY CO ROBIĆ .
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Ewa szwaczka / 92.40.249.* / 2015-08-02 09:51
Przeczytać i dokładnie przeanalizować UMOWĘ,którą będzie się podpisywać!!!!
brajan715 / 2.101.198.* / 2015-04-20 20:03
przyjechałem 4 lata temu wszystko było jak należy mieszkanie praca pomoc w banku itp po 3 miesiącach dostałem kontrakt na stałe pracuję do dziś i jestem zadowolony chciałbym tylko zaznaczyć że ta agencja oferuje pracę dla tapicerów a nie rzeżników
Krzychor / 92.234.194.* / 2015-01-05 13:56
Moje doswiadczenie z firma Euroforce zaczelo sie kilka lat temu. Za kazdym rszem jak chcialem przyjechac do pracy to wszystko bylo tak jak zostalo przedstawione przez tel przez ich pracownika. Odebrali z lotniska, bylem zawiziony na test i pomogli w znalezieniu mieszkania wiec ja ogolnie polecam ta firme.
Ciewor / 77.89.107.* / 2015-02-24 20:14
Mógł bym powiedzieć to samo tylko dopisał bym że nie mam nic poza umową o pracę jako dowód że pracowałem dla tej firmy, żadnych rozliczeń kwitków od wypłaty, czyli tak jak by tą umowę którą mam mógł bym sobie spalić i powiedzieć że pracowałem tam na czarno. Jak się pytałem o to czy mogą mi przesłać jakieś kopie dokumentów to nie miałem żadnej odpowiedzi.
wodka85 / 82.43.51.* / 2014-11-27 18:56
Wyjaśnię wam jak działa euroforce. .. to szczera prawda wiec przeczytajcie uważnie.
W Bolton i okolicach mieszka tysiące bezrobotnych Polaków, są już na miejscu zazwyczaj znają język angielski chociaż w podstawowym zakresie a jednak nie dostają pracy w euroforce. Czy wiecie dlaczego? Odpowiedź jest prosta... Ci ludzie maja gdzie mieszkać w UK a ta pseudoagencja ma podpisane ciche umowy z hostelami, pseudohotelami najgorszej kategorii i z agencjami nieruchomości. .. chodzi im o to by z Polski przyjezdzalo jak najwięcej ludzi i opłacało i mieszkało conajmniej kilka tygodni, by wydali wszystkie swoje pieniądze a później wracali do domu bo niby "nie ma pracy" ... ; dodatkowym zarobkiem tych żałosnych polusów jest oczywiście pobieranie połowy waszych zarobków od fabryki i płaceniu wam jedynie minimalnej (troszkę ludzi zostaje pracować oczywiście bo by zamknęli by im te agencje "pracy" ) ... ludzie nie dajcie się nabrać tym złodziejom!!! Gdyby naprawdę potrzebowali pracowników to mają ich na miejscu! Po co ich ściągać z drugiego końca Europy !!!@
siwy720 / 109.145.213.* / 2014-11-07 11:07
Witam wszystkich ostrzegam was o tej firmie oszusty oszukali mnie i kolege z pieniedzy zabrali sobie po 200funtuw a wszystko to sprawka lukasza g. Radze tylko przez ta firme nikomu nie wyjezdzac oszusty i klamcy tylko obiecuja zlote gury a po 2 tygodniach czlowiek nie ma za co do polski wrucic
Anna1097 / 91.189.59.* / 2014-10-31 13:14
Zapraszam wszystkich którzy chcą nam opowiedzieć o swojej historii pracy za granicą - o trudach i niepokojach, o podejrzeniach i oszustwach o tym jak sobie ktos poradził albo nie. Po co ? By kolejni wiedzieli co powinni robić i jak odróżnić pseudo pracę od sensownej oferty. Poszukujemy historii z życia wziętych. Kręcimy reportaże które maja ukazać sie w TV na początku grudnia. Zainteresowanych proszę o kontakt : FILMOSZUKANI @ Gmail. com (nalezy wykasować wolne pola) Zapewniamy anonimowość albo możliwość wystąpienia przed kamerą. Zgodnie z preferencjami.
oczekując na maile pozdrawiam Anna
GrazynaWGW / 162.216.155.* / 2014-10-26 21:49
Skontaktowalam sie z agencja pod pod sam koniec sierpnia. Oddzwonila do mnie Pani Ania i poinformowala, ze jest dla mnie praca od zaraz. Zdecydowalam sie na przyjazd do Angli z mezem. Odebrano nas z dworca w Manchester a nastepnego dnia pojechalismy na test, byl latwy. PO zakonczeniu testu pojechalismy na wynajety pokoj. W ogolnej ocenie jestem zadowolona ze wspolpracy z agencja.
Janusz806 / 162.216.155.* / 2014-10-20 19:11
Agencje mi przedstawil moj znajomy z ktorym pracowalem w Polsce. za namowami rowniez innych kolegow zadzwonilem kilka razy do firmy, po niedlugim czasie bylem pewny, ze dostane prace, wiec przyjechalem. Wszystko okej.
Krzysztof H / 149.254.218.* / 2014-08-12 21:48
Witam wszystkich zainteresowanych!
Na początku chciałbym zaznaczyć, że nie jestem pracownikiem Euroforce, ale tapicerem zatrudnionym poprzez tą agencję, a to że potrafię swoje myśli ubrać w słowa to tylko oznacza że "Polacy nie gęsi, swój język mają".
Pracuje w UK od miesiąca, dokładnie od 11 lipca br, przyleciałem do Liverpoolu 10.07 wieczorem, zostałem odebrany z lotniska i zawieziony do hotel a raczej hostelu, ale łóżko do spania było, łazienka i wszelkie niezbędne rzeczy do spędzenia nocy.Następnego dnia, zostałem odebrany z hotelu/hostelu i zawieziony na test. Test trwał 1h, po tym czasie razem z bagażem zostałem we firmie i pracowałem już normalnie przez 5h.Po pracy zaprowadzono mnie do miejsca zamieszkania.
Kolejnego dnia pracowałem już w nadgodzinach. Od tego czasu, oprócz obiecanej mi pracy, miałem możliwość pracy w godzinach nadliczbowych.Wynagrodzenie wpływa na czas, agencja pomogła mi znaleźć zakwaterowanie, pokierowała mnie jak założyć konto, jak załatwić by payslip przychodził na maila, ostatnio dostałem list z urzędu podatkowego, poprosiłem mailowo o wyjaśnienie o co chodzi, następnego dnia dostałem odpowiedź.
Tak więc z mojego punktu widzenia wszystko jest ok.
Nie zamierzam komentować żadnych wypowiedzi czy to negatywnych czy pozytywnych, mogę tylko pisać o swoich wnioskach opartych na doświadczeniu i moim zdaniem, jeżeli ktoś jest faktycznie z zawodu tym za kogo się podaje, jest osobą odpowiedzialną a nie dzieckiem, bo agencja pracy to nie przedszkole gdzie wszędzie prowadzą za rękę, chcę pracować a nie udawać, że pracuje to będzie zadowolony ze współpracy z Euroforce.
Chce jeszcze dodać że moja opinia dotyczy ostatniego miesiąca, jak było wcześniej tego nie wiem, ale jeżeli się coś zmieni na gorsze czy lepsze, na pewno dodam swoją opinię.
drops883 / 188.47.127.* / 2014-08-19 17:17
Mam proppzycje pracy jako tapicer samochodowy czy warto jechac tyle sie naczytalem o tej agencji
RAfał 76 / 109.152.57.* / 2014-08-14 13:48
Witam . mam pytanie do kolegi , czy tobie też zabierają pieniądze z tygodniowej pracy na urlop ? czy nie jest tak ze należny nam się urlop płatny przez pracodawce a nie odtrącany z naszych wypłat co tydzień ?
Krzysztof H / 149.254.218.* / 2014-09-03 18:55
Tak, tygodniowo ok 40 F, czy należy nam się urlop w przypadku zatrudnienia przez agencję?Tego nie wiem, nie znam przepisów prawa pracy w UK.
wodka85w / 82.43.51.* / 2014-11-27 18:04
40 funtów na urlop? To zwykle oszustwo!!! Pracując legalnie nawet przez agencję nie mogą wam nic potrącac z wypłaty i pracując w pełnym wymiarze godzin tj 40 godzin tygodniowo przysługuje wam CONAJMNIEJ 5,6 tygodnia płatnego urlopu w ciągu roku do wykorzystania kiedy tylko chcecie. .. jeśli nie macie umowy ani przepracowany go roku należy liczyć ze za każdy przepracowany miesiąc należy się wam 2 dni płatnego urlopu! !! Pobieranie 40 funtów to zwykle okrada nie pracowników. .
Kamil1022 / 193.238.67.* / 2015-07-10 18:28
To jakaś farsa,jak możecie pozwolić sobie zabieracć 40 funtów tygodniowo przy zarobkach 6.50 lub 7 f/h, ja wróciłem do Polski ale przepracowałem w przez agencję 7 tygodni w Anglii i przelali mi w nastepny piątek 210 f za urlop,ludzie to jest WAŁ na 100%
tapir / 86.166.185.* / 2014-08-09 13:48
Kazdemu odradzam wyjazd do Grantham do firmy Quality Furniture. Agencja przywozi ciagle nowych ludzi a ci po 2 cz 3 tygodniach wracaja do Polski. Poprostu nie ma roboty. Pracuje sie po 3 dni w tygodniu. A Iwona, Lukasz i Robert klamia przez telefon, ze moze teraz roboty nie ma zbyt duzo ale wkrotce bedzie wiecej. To wkrotce trwa juz kilka miesiecy. W polsce robote zostawilem z dnia na dzien, powrotu juz nie ma. A tu poki co pozostala mi wegetacja.
Pozdrawiam wszystkich uczciwych polakow.
romq / 193.109.196.* / 2014-08-25 20:09
Ja tez znalazlem prace dzieki Euroforce. Obsluga przez telefon bardzo mila i jak dotychczas wszystko co mialem mowione jest w 100% prawdziwe. Zostalem odebrany z dworca, umieszczono mnie w hotelu. Nastepnego dnia zawieziono mnie na testy i na kazde moje pytanie otrzymalem wyczerpujaca odpowiedz.
H Szatkowski / 2014-08-26 11:12
Pewnie. Również jako "Grzegorz L" , "Marek i Tadeusz", "Ewa Szwaczka"... w tym wątku.

Żenada.
GrzegorzL / 193.109.199.* / 2014-08-01 23:11
Bardzo dobra komunikacja z Agencja, pomoc po przybyciu oraz w organizowaniu zakwaterowania. Bardzo duza pomoc Pana Lukasza oceniam bardzo pozytywnie.
mirek407 / 185.26.182.* / 2015-02-26 21:17
Łukasza??????chyba że sam to napisał,może karola,marty i jeszcze paru oszustów
Ewa szwaczka / 193.109.199.* / 2014-06-29 22:00
Wspolprace z Agencja Euroforce rozpoczelam pod koniec stycznia 2014. Pracownicy tej agencji odznaczaja sie niebywalym opanowaniem, spokojem i optymizmem. Sa to cechy, ktore udzielajac sie kandydatowi tym samym pomagaja mu w zwalczaniu tremy i stresu podczas testu. Zauwzylam u tych osob rowniez bardzo dobre zorganizowanie logistyczne, poczynajac od odbioru z lotniska, poprzez transport do hoteli i dojazd do firmy na test. Agencja udziela takze pomocy w zakwaterowaniu. Dla takich osob jak ja, przemieszczajacych sie z jednego miasta do drugiego jest to bardzo wazna usluga. Moim konsultantem byla pani ania Gluchowska. Podczas poszukiwania pokoju, w sytuacjach w jakich sie znalazlysmy wykazala sie duza spostrzegawczoscia i szybka i odpowiednia reakcja. Trafnosc ocenienia sytuacji przez Pania Anie uchronila nas przed popadnieciem w klopoty. Bardzo istotnym punktem sa finanse. I pod tym wzgledem agencja wywiazuje sie znakomicie. Wynagrodzenie jest dobrze rozliczone a przelew jest o czasie. Tak ze uwazam za zasadne dzialanie agencji Euroforce na rynku pracy. Osoby pracujace w tej firmie charakteryzuja sie duzym poswieceniem i zaangazowaniem w opiece osob poszukujacych pracy.
WojciechP. / 149.255.255.* / 2014-10-02 18:42
Wyslalem CV do agencji Euroforce. Zostalem bardzo mile zaskoczony poniewaz odpowiedz dostalem bardzo szybko z oferta zatrudnienia. Bardzo dobre nastawienie do klienta, mily i sympatyczny kontakt. Wszystko nalezycie wytlumaczone, jasne stawki i reguly. Po przyjezdzie zostalem odebrany natychmiastowo, podroz minela w sympatycznym gronie ludzi i przy wspolnych rozmowach o podrozy. Zostalem odwieziony pod same drzwi hotelu, nie bylo problemu z niczym. Wszystko dopiete na ostatni guzik. Hotel bardzo przyjemny, wszystkie wygody. Kolejnego dnia przyjechal mily Pan z agencji i zabral mnie prosto do firmy w ktorej mialem rozpoczac prace. Jestm bardzo mile zaskoczony obsluga, jakoscia, dbaniem o klienta pprzez firme Euroforce.
gość00 / 62.141.193.* / 2014-07-02 08:02
Wygląda na to że pracownik Eurofors sam sobie napisał referencje. Niestety słownictwo użyte we wpisie nie pasuje do szwaczki.
Ewa szwaczka / 92.40.249.* / 2014-07-16 22:16
Czy szwaczka nie może posiadać wyższego wykształcenia? (kierunek-administracja)
Janina z Bo / 81.130.27.* / 2014-04-12 14:37
Łukasz przestan wpisywać pochlebne opinie na swój temat. Zajmij sie lepiej swoją pracą w euroforce. To jest smieszne. Troche można znależ na twoj temat w internecie.
Wstydu nie masz!!!!!!!!!!!
mirek407 / 185.26.182.* / 2015-02-26 21:22
popieram,popieram,Łukasz weź się do uczciwej roboty,a nie ludzi wysyłasz do swoich znajomych ciapatych na chate,ile macie tygodniowo od łba 10-20funtów????
Janina Bolton / 81.130.50.* / 2014-04-12 13:23
Panie Łukaszu, Pani Anno, pracownicy Euroforce.

Przeszukałam różne fora i jestem przerażona tym co znalazłam na temat firmy w której Państwo pracują. Za cel postawiłam sobie pomoc ludziom, ktorzy myślą o wyjezdzie.

Prosze uprzejmie odpowiedzieć mi na kilka pytań.

1. Czy rzeczywiście specjalizujecie się tylko w przemyśle meblarskim, jak napisał pan Łukasz. Sprawdziłam państwa stronę i okazało sie ze poszukujecie pracownikow z kilku dziedzin; sprzedawców, spawaczy, magazynierów, pakowaczy, to wszystko mozna znaleźć na państwa stronie internetowej.

2. Czy to jest prawda ze zapraszacie wiecej osób z Polski niz macie miejsc pracy a potem na testach wybierani są ci ktorzy najbardziej sie spodobają/którzy są najlepsi.

3. Czy jak ktoś ma 10 lat doświadczenia w Polsce na stanowisku na które pan szuka i przyjedzie do pana firmy to ma zapewniona pracę? Czy nie warto robic takie testy na miejscu w Polsce? Czy nie wystarczy zadzwonic do zakładu do Polski i zapytać sie o opinie o danym pracowniku? Przecież w zakladzie i tak wiedza że dany pracownik wyjeżdża bo musi przecież zlożyć wymowienie. Po co ludzie mają tu przyjeżdzać a potem wracac do Polski. Nie ma Pan wrażenia ze łamie pan życia tym ludziom?

4. Czy trzymacie ludzi tak długo w hotelu? Nawet kilka tygodni?

5. Czy jest możliwosc żeby ktos z panskiej firmy przesyłał zainteresowanym informacje na maila, bo z tego co widze na forum to wszyscy są nie-doinformowani; ile pracownik bedzie zarabiał, jaka jest stawka godzinowa po podatku, gdzie bedzie pracował, gdzie bedzie mieszkał, ile bedzie płacił za mieszkanie, kiedy zaczyna sie praca, kto bedzie opiekunem danej osoby, ile możecie pożyczyć na początek, itd.

6. Po raz kolejny mija sie pan z prawdą panie Łukaszu. Nie dostaje si ę umow przed przyjazdem do Anglii? Ja dostalam umowę przedwstepna, i nie jestem jedyną osobą ktora taką umowe dostała przed przyjazdem, bez podpisów oczywiscie. Ale przetlumaczoną. Bez znajomosci umowy nie zdecydowałabym sie na wyjazd za granice. Tutaj pracuje przy obróbce miesa, dla pana wiadomości.

7. Czy zdarzyło sie państwu kiedykolwiek wpisać pozytywny komentarz na temat firmy w której pan pracuje. Bo cześć tych opini ewidentnie wyglada na wpisaną przez ktoregoś z pracownikow euroforce.

8. Czy gwarantujecie swoim pracownikom standardowych 39 godzin pracy w tugodniu? Czy dajecie pracownikom z Polski umowe agencyjną, czyli w tygodniu moga pracowac 50 godzin a rownie dobrze 2 godziny.

9. Czy jak ktoś nie zda testu to zabieracie tą osobe do Ambasady Polski czy na lotnisko?

10. Czy to prawda ze płacicie specjalistom 7.07 funta?(przed podatkiem, ubezpieczeniem, itd.) Bo to stawka dla niewykwalifikowanych robotnikow a nie dla stolarzy.

11. W jakim standardzie sa mieszkania ktore pańska firma zapewnia swoim pracownikom?

12. Czy firma w której pan pracuje to jest Polska firmą?

13. Czy dajecie pracownikowi możliwość wyboru, czy chce pracowac w systemie Umbrella ( czyli ubezpieczenie, podatek, urlop w całości opłaca sam pracownik – czyli idealny system dla pracodawcy). Czy pracownik może wybrać opcje drugą, gdzie pracodawca płaci urlop, swoja cześć podatku, swoja cześć ubezpieczenia. Nie piszcie tylko że to sie lepiej opłaca pracownikowi bo cieżko w to uwierzyć ze agencja chce uszcześliwić swoich pracownikow na siłe, przynajmniej na forum to tak wyglada.

14. Czy informujecie swoich pracowników że mogą w każdej chwili zminic system Umbrella (półlegalny) na normalny, na taki jaki jest w normalnych agencjach. A pracownik biurowy agencji jest zobowiazany do natychmiastowej pomocy w zmianie systemu. Jesli tego nie zrobi to jest przestepstwo.

15. Czy pomagacie w załatwieniu rodzinnego w Anglii?

16. Czy pomagacie na poczatku w otwarciu konta?

17. Czy jak trzymacie ludzi przed testem w hotelu albo w mieszkaniu służbowym to musza wam za ten czas zapłacić?

18. Czy to prawda że pracownicy zaliczają testy i nie ma dla nich pracy?

Prosze o odpowiedz.
krzysztof1071 / 83.23.170.* / 2014-04-16 19:01
Witam,pracowalem w angli jako tapicer wlasnie poprzez agencje Eurofors,i nie mam zadnych zastrzeżeń co do pracownikow wspomnianej agencji.Ludzie ktorzy "opluwaja"słownie na róznego rodzaju forach internetowych to zazwyczaj NEUDACZNICY I LENIE!!!!!.Moge jedynie wypowiadac sie pozytywnie o tej agencji,dzięki agencji Eurofors wielu fachowcow w branzy meblarskiej znalazlo pracę i godziwe pieniądze ktorych w kraju ojczystym juz nigdy nie beda mmieli szans zarobic.Eurofors to AGENCJA POSREDNICTWA PRACY a nie organizacja charytatywna!.Przyjezdzając do pracy w anglii poprzez agencje EUROFORS mozemy liczyć na począwszy od odebrania nas z lotniska zawiezieniu do pracodawcy i znalezieniu lokum,po pomoc w organizacji zycia na terytorium anglii.Prosze mi teraz powiedziec jaka jeszcze agencja w taki sposob pomaga,bo ja osobiscie nie spotkalem podobnej a jest ich w anglii nie mało!.Na koniec dodam ze nie jestem,oraz nigdy nie bylem pracownikiem wspomnianej agencji i moja wypowiedz jest w pełni obiektywna.Pozdrawiam serdecznie pracownikow agencji Eurofors ,i juz w krótce wybieram sie do pracy w anglii wlasnie poprzez wspomniana agencje
Janina z Bolton / 81.130.50.* / 2014-04-12 13:52
Cos jeszcze.

Czy pana firma przestrzega Agency Workers Regulations (AWR)?

Ponizej kilka porad ktore znalazłam w internecie. No i co robić w przypadku gdy prawa sa łamane.

Prawa po 12 tygodniach w tej samej pracy u tego samego pracodawcy:
Pracownik tymczasowy ma prawo do równej płacy, jak gdyby były pełnoetatowym pracownikiem. „Wynagrodzenie” obejmuje wynagrodzenie podstawowe plus wszelkie opłaty, nadgodziny, premie, prowizje, wynagrodzenie urlopowe lub inne płatności bezpośrednio związane z zatrudnieniem.
Kobiety w ciąży pracujące poprzez agencję będą teraz miały możliwość płatnego urlopu w celu przedporodowych wizyt. Na poczet 12 tygodni nie muszą pracować w pełnym wymiarze.

Rozporządzenia również zawierają szczegółowe „nieuniknione” przepisy co do kar dla agencji lub pracodawców, którzy mają na celu obejście prawa 12 tygodni, na przykład poprzez ciągłe przesuwanie pracownika po 11 tygodni do innego zadania. Naruszenie tych przepisów może prowadzić do kary grzywny w wysokości do 5000 funtów.
Możesz zobaczyć pełną kopię przepisów (po angielsku) tutaj:

http://www.legislation.gov.uk/uksi/2010/93/contents/made

Okresy wypowiedzenia i obowiązki zapewnienia pracy
Jak wcześniej wspomniano, elastycznośś jest jedną z najważniejszych atutów pracy tymczasowej zarówno dla pracodawców jak i pracowników. Masz możliwość podejmowania i opuszczenia miejsca pracy w krótkim czasie (choć należy sprawdzić umowę z agencją, jako że może być tam podany okres wypowiedzenia). Jednak wg. tej samej zasady, pracodawca ma również elastyczność, aby zakończyć pracę tymczasową bez odpowiedzialności za nieuzasadnione zwolnienie (chyba, że było to wynikiem dyskryminacji) lub odprawy z tytułu redukcji.
Agencja nie ma obowiązku zapewnić Ci pracy – charakter biznesowy ich działania polega na tym, że będą mieli więcej ludzi w swoich zapisach niż mają dostępnej pracy, tak aby mogli oni być pewni, iż spełniają wymagania swoich klientów, pracodawców. Jednak nie mogą oni dyskryminować np. ze względu na rasę, narodowość, płeć (w tym z powodu ciąży) lub religii.
Inne prawa
Wszyscy pracownicy, w tym pracownicy tymczasowi, są uprawnieni do następujących praw:
płatny urlop
przerwy na odpoczynek i ograniczenia co do czasu pracy
Krajowej Płacy Minimalnej
nie może być dyskryminowany w ramach jakiegokolwiek prawodawstwa w dziedzinie równości
ochrona zdrowia i bezpieczeństwa w zgodzie z prawem

Egzekwowanie swoich praw
Jeżeli uważasz, że Twoje prawa zostały naruszone, czy to na podstawie Agency Worker Regulations lub w inny sposób, to musisz zarejestrować skargę w ciągu trzech miesięcy minus jeden dzień od daty naruszenia, o które złożyłeś skargę. Na przykład, jeśli naruszenie miało miejsce 27 czerwca, należy zarejestrować skargę do sądu pracy do 26 września.

Jeśli biuro pośrednictwa, dla którego pracujesz łamie prawo, możesz też zgłosić swoje zastrzeżenia do Inspektoratu Standardów Biur Pośrednictwa Pracy czyli Employment Agency Standards Inspectorate (tel: 0845 955 5105) lub złożyć skargę w Zrzeszeniu Rekrutacji i Zatrudnienia (REC) pod numerem 020 7462 3260.
Jeśli nie możesz pozwolić sobie na prawnika, albo znaleźć kogoś, kto będzie Cię reprezentował na zasadzie „no win no fee”, możesz wówczas uzyskać bezpłatną poradę w Citizens Advice Bureau (CAB) lub w The Advisory, Conciliation and Arbitration Service (ACAS), która jest organizacją zajmującą się zapobieganiem i rozwiązywaniem sporów związanych z zatrudnieniem. Ich infolinia jest czynna od 8.00 rano do 20.00 w ciągu tygodnia oraz w godzinach od 9.00 do 13.00 w soboty. Ich numer kontaktowy to 08457 47 47 47.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy