Forum Forum finansoweKredyty

Oszustwo firmy Marka SA Pożyczki

Oszustwo firmy Marka SA Pożyczki

zbyszek659 / 37.225.128.* / 2013-11-05 12:03
Chce ostrzec przed firmą Marka.sa udzielają pożyczek gotówkowych z obsługa w domu niestety pieniążki bardzo szybko przywożą lecz potem nikt się nie zgłasza po odbiór raty a gnebia człowieka telefonami z windykacji.Odradzam całym sercem współpracę z ta firmą gdyż ma pożyczka była ukryta a pewnego dnia zapukało 2 panów że z niby kontroli żona nie wiedziała że wziąłem pożyczkę i prosiłem by była ona ukryta ale widać firmą ma za nic poszanowania do człowieka.Telefony jakie wykonałem do zarządu uświadomiła mnie że popełniłem wielki błąd.
Wyświetlaj:
Oszukany 46 / 109.231.22.* / 2022-01-01 22:28
Mam pytanie czy ktos wie o problemach sądowych firmy marki. Problemach w okresie 2009-2013. O przedstawicielach pani barbarze czy, pani gieni badz Ani. Czy te kobiety was tez oszukaly na terenie Białegostoku
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
KamilaKowalczyk / 2020-03-06 09:08
Dobrze sobie można warunki pożyczki dobrać pod siebie na stronie finrada.pl/pozyczki tam ustalasz sobie suwakiem sumę i czas spłaty i tyle. Dużo szybciej można dotrzeć do tych warunków które człowieka interesują zamiast przedzierać się przez dziesiątki różnych pożyczek.
Klaudia762 / 89.64.37.* / 2019-11-13 18:20
Dlatego wszytsko najlepiej dokladnie weryfikować, ja to robię przez Sprint Casha i jestem zadowolona, nie miałam nigdy takich sytuacji ani nikt mi znany - i brat i przyjaciółka też korzystali. Zebranie opinii i dobry research to podstawa
kwinta147 / 78.11.234.* / 2019-05-14 18:28
dlatego ja pożyczki zawsze biorę ze sprawdzonych źródeł, takich jak np. SprintCash, gdzie są różne firmy pożyczkowe - do wyboru do koloru - wysyłam formularz i to tyle
wkurzony obserwator / 217.99.253.* / 2018-03-19 14:45
Na początek mam pytanie do zarządzających tym serwisem - dla czego, z jakich konkretnych powodów edytujecie zamieszczane tu posty, czy nie zauważacie skali problemu jaki został poruszony ?
Zamiast powołując się na REGULAMIN SERWISU -
bo absolutnie nikt kto tu pisze nie narusza niczyjego (dobrego imienia) ingerować w treść sami powinniście się wnikliwie przyjrzeć temu zagadnieniu !
A teraz nawiązując do samego tematu firmy MARKA SA, otóż niejaki Paweł Maciechowski (były) pracownik tej firmy nadal wydzwania do klientów w sprawie wpłat na poczet spłaty pożyczek i tu temat staje się zasadniczo bardzo śliski bo, KODEKS KARNY reguluje takie zachowania. Oczywiści kierowniczka Barbara Pomianek o wszystkim wie bo, Maciechowski działa na jej zlecenie a przyzwolenie na to działanie płynie z samej góry. Jak stwierdził nie tak dawno Prezes Zarządu firmy MARKA SA "nie będziemy w to ingerować, oni mają zbierać jak najwięcej pieniędzy wszelkimi dostępnymi im środkami..."
Szanowni Państwo, nie dajcie się zwariować, nie dajcie się zastraszyć, wiadomo - kto pożyczył spłacić powinien ale... wszystko ma swoje granice.
myślący / 193.109.239.* / 2018-08-10 22:25
a może pan pracuje w tej firmie ?
wkurzony obserwator / 91.246.67.* / 2018-11-21 15:34
Szanowny Panie "myślący" uwłoczył bym sam sobie, gdybym miał się zatrudnić w takiej firmie i dopuszczać się praktyk stosowanych przez jej pracowników...
wedwed / 31.0.120.* / 2018-02-22 09:06
Pożyczki na sam dowód od 100zł do 15.000zł w 30minut na Twoim koncie, wszystko załatwisz przez internet,. tylko na stronie http://xchwilowki.pl
oaktree / 105.4.131.* / 2018-02-02 07:07
Witam, jestem prywatnym pożyczkodawcą i inwestorem, który udziela pożyczek firmom i osobom prywatnym od ponad 20 lat. ubiegać się o pilną pożyczkę teraz
Linek / 217.97.88.* / 2018-02-27 10:26
Witam,
proszę o szczegóły udzielenia pożyczki w kwocie 30 tyś.
Agnieszka 338 / 94.254.226.* / 2018-01-13 23:37
ludzie to są nie normali przedstawiciele pani pomianek podkarpacie grozi że jeśli nie splace zadłużenia zgłosi mnie do gminy i zabiorą mi 500+ gdzie moje zdanie to pieniadze dzieci. Mało piszac do kierownika zeby ktos bardziej kompetentny że mną rozmawial on nie zgłosi sprawe na policje o wyludzenie kredytu który zapłaciłam a podsuneli mi splate na konto dług urósł do 7 tys z 1tys do ręki sory to normalne. kuzwa uwazajcie ja ich nie polecam i prawdą jest jak czytam długo nicht nie przyjezdza a później problem. Aga
pajac / 193.109.239.* / 2018-08-10 22:22
a na jakie dokumenty brała pani kredyt ?
grazynanogaj5 / 2017-08-18 10:54
witam czy ktos zna marka havala od pozyczek zlozylam zapytanie o pozyczke a on kazal mi zaplacic 150 dolarow kiedy powiedzialam ze nie zaplace bo nie mam zmienil na 50 dolarow tez powiedzialam ze nie dam bo nie mam to sie zemna pozegnal
Elza210 / 46.77.218.* / 2018-08-31 14:25
witam
Że mną właśnie pisze i nalega na wplate tych 150 dolarów
Wplacilas i dostałaś kasę czy nie?
ewamewa150 / 95.175.3.* / 2017-05-31 15:20
WITAM WŁAŚNIE MAZ DOSTAŁ NAKAZ ZAPŁATY 23000 ZPOWODU NIE PŁACENIA RAT DLA FIRMY MARKA OD 2 LAT NIKT NIE PRZYSZEDŁ PO PIENIADZE DO PODANEGO NR NIE MOZNA SIĘ DODZWONĆ .
kiedyśza / 31.0.44.* / 2018-03-13 08:47
Pewnie się Pani z mężem cieszyla, jak przez dwa lata nikt po raty nie przychodził, a telefon nie odbierał... Może zapomnieli??? Hahaha, naiwności i głupoty ludzkiej nie da się wyleczyć. Takich pożyczkobiorców to mi nie szkoda! Jak braliście pożyczkę to numer do firmy znaleźli 😃, a za raty kredytu zamiast odkładać na bok, to jeździli na big shoping 😁. I teraz jeszcze ofiary z siebie robicie???
Zbulwrsowana / 80.54.255.* / 2020-02-24 21:00
Ja spłaciłam i i przyszło z windykacji płacić już z odsetkami . Chamstwo trzeba tępić a przecierz minister sprawiedliwości zakazał lichwy.Trzeba podawać do sądu albo do UOKIK
zyczliwa / 176.110.150.* / 2016-07-25 07:11
tez jestem przedstawicielem firmy i wiem jak niektorzy klienci potrafia nas traktowac nie jest przyjemne jak przychodzisz po rate a klijent wyzoca cie z domu chodzisz po 100 razy bo mu sie wydaje ze nic innego nie masz do roboty zastanowcie sie jak wy traktujecie nas a potem moze kilka slow prawdy osobie nie macie na rate to nie placicie a potem rozpacz bo jest zadluzenie i co przedstawiciel winny staram sie traktowac kazdego czlowieka z szacunkiem przepraszam za bledy
Dorota madej / 89.231.216.* / 2018-07-05 08:42
Ja spóźnię się kilka dni z ratą A już jestem zastraszania i kto tu kogo traktuje podkreślam ze taty place na bieżąca
B. Z. DĘBICA / 83.28.68.* / 2016-06-18 20:17
A ja mam takie pytanie, może ktoś bardziej obeznany mi odpowie.
Czy osoba zatrudniona w firmie Marka s.a. może jednocześnie pracować w innej firmie pożyczkowej ?
baj / 87.206.198.* / 2016-07-20 21:45
Nie powinna wiem bo bylem przedstawicielem
EsEs530 / 213.136.249.* / 2016-06-22 23:47
Obwiązuje zakaz konkurencji aczkolwiek nie każdy przestrzega. ;) Przede wszystkim jest jedna była kierownik, która lubi ten sport.
B.Z. DĘBICA / 178.42.229.* / 2016-06-27 01:08
A konkretnie o kim mowa, nie można bazować na domysłach, trzeba nazywać sprawy po "imieniu" a w takich przypadkach nawet należy dosłownie.
Skoro obowiązuje zakaz konkurencji to trzeba być totalnym durniem, idiotą a nawet debilem aby pisać jednocześnie w kilku firmach.
ww981 / 193.109.239.* / 2016-06-30 22:33
no właśnie doradcy sie nie dziwie jest na prowizji ale kierownik nie wypada
zyczliwa / 176.110.150.* / 2016-07-28 07:58
chcialam sie zapytac tych co brali pozyczke w marce i spla cali regularnie zgodnie z umowa mieli jakies nieprzyjemnosci chyba nie bo nie pisza narzekaja ci ktozy nie splacaja ale sa tacy ktorzy sa naszymi klijentami od lat i sa zadowoleni ale oni sie nie bawia w pisanie bzdur
Dorota madej / 89.231.216.* / 2018-07-05 08:46
Tacy którzy opłacają regularnie też mają z ta firmom problemy zwłaszcza pani BArbara i jej współpracownicy
Kasia330 / 91.217.1.* / 2017-01-04 10:25
Witam jestem przedstawicielem tej firmy jest naprawde przeciwnoscia bociana zadnych dodatkowych kosztow nawet zadnych dodakowych kosztow za spoznienia ugody bez zadnych kosztow splacenie pozyczki przedbterminem wiaze sie z oddaniem klijentowi odsetek....jest naprawde sto procent lepiej niz w bocianie...
obserwator11 / 178.42.51.* / 2016-08-09 09:41
To nie są bzdury, to fakty w czystej postaci.
Mowo tu o konkretnej osobie i sposobie jej działania a ci wszyscy, którzy stają w jej obronie albo robią to na jej prośbę, albo to ona sama.
klientka / 83.28.68.* / 2016-06-18 19:06
I znowu na "topie{" jest [..]
Teraz jako wielka kierowniczka pozwala sobie na jeszcze więcej impertynencji względem klientów firmy MARKA, dopuszcza się oszust polegających na żekomo przepisaniu pożyczki bo zmieniło się prawo a w rzeczywistości klient podpisuje restrukturyzację, co prowadzi do kolosalnego zadłużenia z "balonową" ostatnią ratą sięgającą od ponad 2 do 4 tyś zł.
[...]
Mam nadzieję, że ktoś ją wreszcie usadzi na czterech literach i zaczną być wyciągane konsekwencje jej nędznych poczynań.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
EsEs530 / 213.136.249.* / 2016-06-22 23:11
Moi mili Państwo, poznałem swego czasu wspomnianą wyżej Barbarę i śmiem się nie zgodzić z opinią "niezrównoważonej psychicznie". Czego wy się spodziewacie po parabankach przepraszam bardzo? Cudów? Jak wiadomo oni mają swoje procedury i postępowania odnośnie odzyskania długów. Jeżeli ktoś chce spłacić dług, to znajdzie sposób aby to uczynić, jeżeli nie - będzie pluł jadem. Macie czarno na białym umowy, zawsze możecie skierować się do sądu. Macie tyle do powiedzenia więc dlaczego nie udacie się z tym do odpowiednich służb? Ludzie, jeżeli macie jakieś problemy osobiste do tej kobiety proponuję rozwiązywać je między sobą. Ktoś będzie chciał to i tak weźmie pożyczkę. Jak dla mnie śmierdzi konkurencją na kilometr.
gosc521 / 178.42.229.* / 2016-06-22 21:33
Racja, jako przedstawicielka pokazywała swoje chamstwo, a od momentu kiedy została kierowniczką już przechodzi samą siebie, a jaka ważna jak przejeżdża czerwoną toyotą przez swoją wieś, patrzcie i nie dotykajcie, a szczególnie jak sie wozi ze swoim "przyjacielem"również z tej firmy, ciekawy układ, a co na to mąż?
Karol646 / 178.43.90.* / 2016-06-25 16:43
biedaki, jacy wszyscy pokrzywdzeni!!! Jak nóż na gardle, bralibyście nawet u lucypera, byle mieć. Potem nie ma kasy[...]. Przecież to nie kasa od Matki Teresy z Kalkuty, tylko z firmy kredytowej. Trza oddać!!! I tu jest ból.[...] Bez grama inteligencji, bo człowiek inteligentny nie poniży się do takiego smarowania na innych.[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
MARIA218 / 95.49.20.* / 2017-01-22 14:05
troche za daleki twoj komentarz, pracowalam w firmie i za swoja prace dostalam 5 zl wynagrodzenia, dzwonilam do klientow na swoj koszt rowniez dojezdzalam do klientiow na swoj koszt, nikt nie pytal o moje wydatki z mojej wlasnej kieszeni, przykro mi, pisze o swojej sytuacji, a uwazam ze podobnych jest wiele
windykator / 79.110.205.* / 2018-10-26 15:22
Dokładnie tak jest. Aby wziąć kasę, a później tylko pretensje, że ktoś śmie się upomnieć...
czarna 155 / 213.92.131.* / 2017-05-15 11:13
Po pierwsze, firma daje telefony służbowe dla Przedstawicieli i to bez ograniczeń minut i sms.Po drugie jest coś takiego jak "skarbonka" I Przedstawiciel dostaje zwrot za dojazdy. Po trzecie gratuluję ludziom, ktorzy mają odwagę tak opisywać Pracowników firmy, ponieważ mogą oddać sprawę na policje, która ustali dane właściciela tekstów. Sprawa w sądzie i odszkodowanie + wyrok...Ciekawe czy to się Wam opłaca. Jeżeli coś jest nie tak, to dzwońcie do centrali firmy albo sami zgłaszajcie na policje o popełnionym przestępstwie. A to czy kierowniczka się lansuje czerwoną Toyotą i to z przyjacielem, to nikogo nie obchodzi... Bo to są plotki zazdrosnych ludzi, że im samy sie nie powodzi.
EsEs530 / 213.136.249.* / 2016-06-22 23:39
Pozwolę sobie tutaj nadmienić na temat prywatnych kłótni pomiędzy Panią P. a osobami piszącymi tutaj obraźliwe teksty na jej temat. Ściany mają uszy a wiele osób jest wtajemniczonych w pewne działania i próbę oczernienia szczególnie tej kobiety a także jednego z pracowników firmy "Marka". Sądzę, że jest to zachowanie poniżej poziomu, nie chcę wymieniać tutaj z nazwiska wcześniejszej kierowniczki, Pani Jolanty jednakże jeżeli wkraczamy na wojenną stopę sądzę, że powinno być także jasno powiedziane, że opinia firmy Marka nie jest jedynie budowana przez Panią P. a i przez wcześniejszą Panią kierownik, która ewidentnie pluje tutaj jadem. Gorące pozdrowienia od klienteli Marki, zarówno tej zrobionej w jajo jak i tej, która widzi dobre strony firmy.
EsEs530 / 213.136.249.* / 2016-06-22 23:19
Co ma do tego mąż ów Pani bo nie rozumiem w tym momencie? Pożyczka a życie osobiste to dwie różne sprawy jak mniemam. Firma pożyczkowa to firma pożyczkowa, szkoda, że nikt nie czepiał się wcześniejszej Pani kierownik.
Nie rozumiem w tym momencie sensu wypowiedzi komentującej bądź komentującego. Rozmawiamy o pożyczkach, ch****** firmie czy o życiu osobistym pracowników? Nie zachowujmy się jak dzieci ze szkoły gimnazjalnej, które interesują się jedynie plotkami. Z tego co mi wiadomo nie nam oceniać kto z kim śpi i tak dalej.
Sądzę, że ludzie, którzy chcą dowiedzieć się czegoś na temat firmy nie będą zainteresowani życiem kierownika.
Chyba, że będą równie stuknięci co osoby, które burzliwie interesują się życiem Pani P.
obserwator11 / 178.42.229.* / 2016-06-27 01:25
A mnie jedno bardzo zastanawia, jaki jest powód tej obronnej postawy Barbary P. ?
Czyżby panie się znały i to bardzo dobrze, czyżby sama Barbara P. prosiła o wzmiankę na tym forum w jej obronie ?
Tu się liczą konkrety a nie bzdetne gdybanie.
Karol646 / 83.24.219.* / 2016-07-01 15:46
a nie lepiej żeby każdy zajął się swoją osobą i od siebie zaczął naprawiać świat? Jak bierzecie kredyty, tobyście pełzali, a potem taka, siaka i owaka. A wy sami jesteście tacy w porzadku? Przecież rzuca się w oczy zawiść, zazdrość a wręcz nienawiść. Mozecie sobie wieczorem, a nawet w nocy, bo ten bajkopisarz jak widać nie ma spania i smaruje jak już wszyscy, którzy PRACOWALI cały dzień już śpią i po prostu odpoczywają, spojrzeć sobie samemu w oczy? Ma stanowisko- startuj, próbuj, może cię przyjmą i wykaż się. Ma samochód- jak nie dostaniesz stanowiska i samochodu, to jakżeś taki mądry i chojrak, kup sobie. Ma przyjaciela- jak wniosuję, aż tryskasz inteligencją, tylko troche na swój sposób, więc sobie poszukaj. Kto ci człowieku broni. I przestań wreszcie intrygować, judzić na drugiego, podpuszczać i najnormalniej plotkować, bo może ktoś siś do ciebie dobierze, zaglądnie z kim śpisz, czy masz na to papiery, skąd masz kasę, czy też masz na to papiery, czy jesteś człowiekiem, czy zwykłym zerem, który jedyną satysfakcję czerpie z zaszczuwania innych. Po prostu pokaż na co cię stać, ale jako człowieka!!! A to chyba bardzo niewiele...
ww981 / 193.109.239.* / 2016-06-30 22:31
myśle że to ty znasz obie panie i z jakiegoś powodu obgadujesz jedną z nich
Sylwia 12345 / 5.172.234.* / 2016-05-25 22:38
Drogi panie. Pracowałam trochę jako ich przedstawiciel. Oni nie tylko ludzi naciągają a i oszukują przedstawicieli.
Obywatel-X / 83.26.101.* / 2016-01-27 19:06
Krótko mówiąc bandyci. Zajmują się nie tylko lichwiarskimi pożyczkami ale także skupowaniem długów i windykacją a również nękają ludzi informacjami o nieistniejących długach, przy czym wysyłają sms-y z groźbami i nękają głuchymi telefonami o różnych porach dnia i nocy.

Straszą w sms-ach np. że jak człowiek się z nimi nie skontaktuje do którejś godziny to złożą doniesienie na Policję o wyłudzanie środków pieniężnych, albo straszą komornikiem i konfiskatą sądową majątku.

Naiwni i nieobeznani z prawem ludzie dają się zastraszyć i płacą albo płacą żeby się uwolnić od nocnych głuchych telefonów i ciągłych sms-ów.

Moja rada nie oddzwaniać, nie odpisywać na sms a jak już się odbierze od nich telefon to nasamym początku rozmowy powiadomić ich o tym ,że rozmowa będzie nagrywania używając następującej formuły:

"Informuję, że rozmowa będzie nagrywana w celu wykorzystania nagrania jako potencjalny dowód w postępowaniu sądowym. Jeśli nie wyrażają państwo zgody na nagrywanie proszę się rozłączyć."



Najczęściej już się nie odzywają więcej albo dają sobie spokój na kilka miesięcy.

Jeśli nadal nękają można złożyć na nich doniesienie o przestępstwie z tytułu art. 190a § 1 k.k.

to jest o uporczywe nękanie czyli stalking, najlepiej do wniosku o ściganie załączyć kopie sms-ów,

oraz połączeń przychodzących potwierdzoną przez operatora za zgodność z ich rejestrami.
windykator / 79.110.205.* / 2018-10-26 15:28
Jasne, najlepiej pożyczyć i nie oddać...
Zbulwersowana808 / 80.54.255.* / 2020-02-24 21:39
Jaki natrętny ten widykator.A co z tymi co oddają i ich ścigają?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy

Kredyty samochodowe - najlepsza oferta: