Forum Forum prawneCywilne

Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

Oszustwo Readers Digest Przegląd !!!

seba22 / 2009-07-27 21:50
witam .
Witam
Mam problem z firmą Readers Digest.
Kupiłem od nich książkę w roku 1999 i 1998. teras dostałem od firmy windykacyjnej "intrum justitia" sp.zo.o
list zwykły (nie polecony), w którym piszą do mnie, że mam zapłacić 530 zł
ale jeśli zapłacę od razu to mi umorzą 200 zł. Firma twierdzi, że są to
odsetki od zrobionych u nich zakupów, mimo, że ja zapłaciłem, chociaż nie
mam potwierdzenia gdyż minęło już 10-11 lat od tego czasu.
Do tej pory nie dostałem żadnego ponaglenia do zapłaty, ani informacji o
jakimkolwiek zadłużeniu.
Po telefonie do firmy windykacyjnej okazało się, żę podobno ponaglenia były
wysyłane.
Czy nie jest to próba wyłudzenia ode mnie pieniędzy?
Po jakim czasie sprawa tego typu powinna ulec przedawnieniu?
Firma windykacyjna żąda ode mnie dodatkowo podania pełnych danych osobowych
(łącznie z numerem PESEL) i wysłania do nich pisma, że zgadzam się zapłacić
230 zł w ciągu 14 dni zamiast 530 zł w terminie późniejszym.
Moim zdaniem sprawą tą powinna się zająć policja i prokuratura, gdyż jest to
prawdopodobnie próba wyłudzenia pieniędzy oraz moich danych osobowych.
Juz dosyc jest informacji na temat oszustwa w internecie tej firmy.
Nie wiem czy odpisywać na takie listy do firmy windykacyjnej? czy olac , czy isc na policję...
Proszę o porady w tej sprawie
Dziękuję.
Wyświetlaj:
Marek Prystaj / 77.255.107.* / 2011-04-22 12:16
u mnie też się upominali windykatorzy listownie kosztowało mnie to nieco ponad 4000 (4 tysiące)
a jeszcze mają mi przysłać prezent GRATIS podobno
caboklo / 83.21.107.* / 2011-10-23 16:59
Zapłaciłeś/aś 4000 zł.???????
Jezuuuuuuuuuu ale wstyd.Że tacy ludzie jeszcze istnieją?
kaoma / 193.138.241.* / 2011-04-08 20:40
Jesteśmy dużą liczbą ludzi oszukanych przez Reades Digers którym przysyłają to czego nie zamawialiśmy.Ja dostałam nie zamawiana przeze mnie książkę przysłaną kurierem bez oznaczenia nadawcy i żeby była śmieszniej w dniu swoich urodzin.Kurier dokładnie o tym wiedział bo złożył mi życzenia urodzinowe.,Myślałam że dostałam prezent od znajomych tym bardziej że przesyłka nie była płatna .wysłałam do nich maila reklamującego i protestującego taki rodzaj przesyłki powołując się na ustawę chroniącą prawa konsumenckie i o przesyłaniu nieoznakowanych przesyłek.Wyobrażcie sobie nie mogą mnie znależć w swojej bazie adresowej i proszą mnie o moje dane.Oczywiście danych nie mam zamiaru udostępnić.Myślę że tą sprawą powinie zainteresować się wymiar sprawiedliwości których opłacamy z naszych podatkóww.
Andriu007 / 89.230.62.* / 2011-03-29 17:27
Też dostałem taką przesyłkę. Bardzo sie wystraszyłem jak zobaczyłem tak książeczkę wpłat.
Jednak zadzwoniłem do biura i wszystko wyjaśniłem. Trzeba odesłać przesyłkę w przeciągu 14 dni :D
Carin / 83.19.232.* / 2011-05-10 13:38
ta i na swój koszt.... Ci co lubią być w plecy bo jakaś durna firma przysłała im niezamawianą paczkę to mogą pozbyć się problemu inwestując swoje pieniadze w odesłanie szanownej firmie paczki na swój koszt. Jednak Ci co nie zgadzają się z takim procederem i nie lubią być generalnie brani za naiwnych idiotów będą sprytniejsi i odeślą paczkę na koszt firmy (trzeba to zrobić sposobem:)) a przez to RD ginie od własnej broni:) "Kto mieczem wojuje ten od miecza ginie" Gdy zrobili tak wszyscy, którzy dostali te paczki proceder może dawno by się zakończył bo firmir nie opłacałoby się tych paczek wysyłac bo wracałyby na ich koszt, no ale mamy społeczestwo jakie mamy i część płaci dla świętego spokoju (jawnie przyzwalając na taki proceder) a inni odsyłaja na swoj koszt...
manieczka / 83.16.148.* / 2011-04-05 14:05
A JEŚLI KTOŚ NIE ODESŁAŁ?
Ja nie odebrałam tylko mój mąż ale nie zamawiałam tego gówna. Nie bede za to płacić. Czy komuś sie zdażyło ze sprawa trafiła do sądu?
zygxzyg / 109.243.70.* / 2011-08-04 18:17
Odeslac po porostu na koszt nadawcy...tak ..jak robia wszyscy,bez ponoszenia kosztow..bo i z jakiej racji jeszcze mamy doplacac do tego zlodziejskiego procederu/???
s.A / 78.133.200.* / 2011-07-29 16:20
TAK, odeślij dla świętego spokoju. I tak mają IP komputera z którego wyszło zamówienie i jak wyjdzie , że jednak to jest twoj komp to dostaniesz odsetki do zapłaty i żaden prawnik nie podejmie się Twoiej obrony, nawet jak to ktoś inny zrobił uzywając twojego kompa.
Pozdrawiam
franzjosef / 83.21.107.* / 2011-10-23 17:02
Albo jesteś pracownikiem RD albo beznadziejnie głupi,że wypisujesz tutaj takie brednie
gosc124 / 83.29.214.* / 2011-03-18 13:57
generalnie dla wieskzosci dlugow termin przedawnienia wynosi 10 lat, a dla roszczen swiadczenia okresowe(np roszczen zwiazanych z prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej )3 lata.Sa jednak przepisy szcegolne, ktore wyznaczaja inne terminy przedawnienia zoobowiazan.Wszystko zalezy od tego komu jestesmy winni pieniadze.W tym wypadku sadze ze mozna to podciagnac pod pod roszczenie umowy sprzedazy, okres przedawnienia wynosi dwa lata od daty wymagalnej kiedy nalezalo splacic,Sklada sie w tym celu wniosek zwany zarzutem przedawniena wzgledem firmy windykacyjnej, podajac date wymaganej zaplaty,(jesli jest to dowod takiej wplaty).Taki wniosek pisze sie ofrecznie tzn nie ma zadnego wzoru,sklada sie go w Sadzie odpowiednim dla wlasnego rejonu na dzienniku podawczym wydzialu cywilnego,wniosek jest darmowy.Dobrze jest zalaczyc pismo z windykacji do wniosku, tam napewno jest uwzglednione kiedy i za co bo sam wniosek w tym wypadku nie wystarczy.
Radcaprawnyradzi / 83.29.214.* / 2011-03-18 13:54
generalnie dla wieskzosci dlugow termin przedawnienia wynosi 10 lat, a dla roszczen swiadczenia okresowe(np roszczen zwiazanych z prowadzeniem dzialalnosci gospodarczej )3 lata.Sa jednak przepisy szcegolne, ktore wyznaczaja inne terminy przedawnienia zoobowiazan.Wszystko zalezy od tego komu jestesmy winni pieniadze.W tym wypadku sadze ze mozna to podciagnac pod pod roszczenie umowy sprzedazy, okres przedawnienia wynosi dwa lata od daty wymagalnej kiedy nalezalo splacic,Sklada sie w tym celu wniosek zwany zarzutem przedawniena wzgledem firmy windykacyjnej, podajac date wymaganej zaplaty,(jesli jest to dowod takiej wplaty).Taki wniosek pisze sie ofrecznie tzn nie ma zadnego wzoru,sklada sie go w Sadzie odpowiednim dla wlasnego rejonu na dzienniku podawczym wydzialu cywilnego,wniosek jest darmowy.Dobrze jest zalaczyc pismo z windykacji do wniosku, tam napewno jest uwzglednione kiedy i za co bo sam wniosek w tym wypadku nie wystarczy.
katarzyna2918 / 87.205.181.* / 2011-03-05 09:16
Witam

jestem zrozpaczona , ponieważ wczoraj wziełam udział w loterii firmy reader's digest (nie wiedziałam , że to oszuści a mam złą sytłację materialną .Pisali, że loteria jest darmowa. W bardzo niejasny sposób sformułowali, że zamawia się książkę ( było napisane, że jestem uprzywilowana wiec stwierdzilam ze moge ale nie musze jej zamawiac) po czym dostalam potwierdzenie zamówienia. Stało się to wczoraj jednakże po przeczytaniu wszytskich komentarzy na ten temat jestem przerażona i nie wiem co robić. Jedni pisza ze nie musze placic i zeby odeslac paczke i po problemie a nastepnie czytam ze do ludzi nawet po 8-10 latach przychodza upomnienia i wciaz przysylaja ksiazki za ktore trzeba zaplacic. Co robic? Jak sie zachowac? Stwierdzilam ze z ta firma i tak raczej nie wygram wiec najlepiej zaplacic za to co "zamowilam" i natychmiast wyslac do nich pismo ze nie zycze sobie kolejnych ksiazek oraz zeby mnie usuneli z bazy danych. Czy jest to dobty pomysl? i co robic gdy beda wciaz przysylac ksiazki? BLAGAM O RADE ! TEN KOSZMAR JESZCZE SIE NIE ZACZOL A JA JUZ CALA NOC NIE SPALAM I JESTEM CALA W NERWACH JESZCZE RAZ BLAGAM SZYBKA RADE
pozdrawiam
anetaka / 83.10.157.* / 2011-05-21 13:07
Najlepiej Pani poprostu nie odbiera paczki i wszystko bedzie jasne. Nie otwaiera pPani drzwi albo poprostu powiedziec ze nie ma osoby upowaznionej do odbioru i problem z głowy
banret9999 / 84.201.212.* / 2011-07-04 12:25
to trafia do skrzynki, bez potwierdzenia odbioru!
kamil XT / 83.19.232.* / 2011-02-23 18:51
Po otrzymaniu przesyłki od firmy RD i zajrzeniu do koperty ujrzałem druczki opiewające na kwote 79,55 zł które miałem zapłacic. Ne otwierałem już nawet paczki. Rozwiązanie jest proste. Należy zadzwonic do firmy kurierskiej, poprosić o przyjazd bo chcemy zrobić zwrot na koszt wysyłającego. Podajemy numer identyfikacji płatnika firmy RD który widnieje w polu adresowym firmy RD tuż przed nazwą firmy. Firma kurierska po weryfikacji powie nam wtedy ze firma RD ma zastrzeżone zwroty na ich koszt. Prosze powiedzieć że dzwoniliśmy do RD i tam nam powiedzieli ze zgodzili sie na zwrot naszej niechcianej niezamawianej oczywiście paczki, i na drugi dzień pozbywamy sie balastu z domu. Pamiętajmy zeby wziąc od kuriera potwierdzenie nadania zwrotu. Paczka może być otwarta ale pamiętajmy żeby zrobć to najlepiej przrd upływem 10 dni roboczych po otrzymaniu paczki, póżniej tez moza próbować. PS: Myśle ze RD po zwrtach na ich koszt da sobie spokój z tego typu akcjami. Nie dajmy sie robić w hu** firmie która drukuje pisma dla pokolenia stalina. Sposób sprawdzony przeze mnie i legalny, załatwiłem sprawe w 5 minut i mam spokój. Pozdrawiam.
zakie / 83.19.232.* / 2011-02-23 12:07
Historia podobna do mojej i pewnie wielku innych ludzi.Z tym, że ja nie brałam udziału w żadnej loterii,nigdy nie byłam klientką tej firmy. Po prostu pewnego dnia przyjechał kurier z darmową paczką dla mnie. Wzięłam gdyż byłam pewna ze to jakieś katalogi które przeglądnę i wyrzucę skoro są bezpłatne. Paczki nawet nie otworzyłam bo wystarczyło otworzenie listu.... patrząc na ten śmieszny blankiet, z kwotą do załaty myślałam, że się przewrócę z wrażenia ... to bezczelność. Jawne robienie z ludzi idiotów. Przeciez to złodziejstwo dlaczego nikt z tym nic nie robi skoro niby rzecznicy praw konsumenta mają tysiące skarg na tę dziką firmę? To jawne przyzwolenie na ten proceder. Dlaczego ludzie, którzy ukradną w sklepie chleb idą siedzieć a RD w jawny sposób wyłudza od miliona ludzi pieniądze i nic się nie dzieje? Dlaczego nie zamykają takich firm a właścicieli nie posadzą za kratkami?
Mam nikomu niepotrzebną ksiązkę za którą wg Rd jestem winna prawie 80zł. Ksiązki nie zamawiałam. Mam pytanie książkę przywiózł kurier w jaki sposób odesłać ją na koszt nadawcy???? czy ktoś mi odpowie na to pytanie?
A.Świętek / 83.5.49.* / 2011-02-23 17:08
Ja też otrzymałam przesyłkę z miesięcznikiem Readers Digest i jakimś nieszczęsnym kalendarzem. Wysłąne z PP Kraków K 104 w dniu 16.02.2011. Nie zamawiałam. Na kopercie adres: Przegródka pocztowa nr.5 00-965 warszawa 22. Odsyłam jutro bez wzgledu na koszty i kończę definitywnie z nimi współpracę. Naciągacze i tyle
papik4321 / 89.151.35.* / 2011-02-21 20:33
Witam, tez zostałem oszukany, nie rejestrowałem się tak czy paczka tez dotrze i czy trzeba się bać? Pozdrawiam
katarzyna2918 / 87.205.181.* / 2011-03-05 09:12
pisza tu ze tak. ale wydaje mi sie ze jesli nie dostales maila z potwierdzeniem zamowienia to tak (mi wyslali ):(:(
Katie_01 / 195.189.88.* / 2011-02-21 14:45
Ja również zostałam oszukana przez tą firmę. W dn. 18 lutego otrzymałam przesyłkę, której nie zamawiałam. Odebrała ją moja mama tylko dlatego, że przesyłka była bezpłatna. Niestety po otwarciu okazało się, że książka, którą mi przysłali kosztowała prawie 80zł. Na drugi dzień spakowałam to wszystko i poszłam na pocztę. Tam się okazało, że otwarcie paczki kosztowało mnie 14zł. Gdybym jej nie otwierała, za zwrot nie poniosłabym żadnych kosztów. Nie wiem, co robić, tyle piszecie o windykacji, jestem po prostu wystraszona, ze będą ode mnie żądać pieniędzy. Ale z drugiej strony za co? Przecież nie zatrzymałam książki tylko ją zwróciłam? To oszuści, od których trzeba się trzymać z daleka!
maryśśśśśśśśśśśśśś / 83.19.232.* / 2011-05-10 13:40
Nie prawda... tylko tam mówią:) RD ma zastrzeżone że nie przyjmuje zwrotów na swoj koszt bo się wycwanili- trzeba ich zwalczyć sposobem!!!!
poustis / 80.212.142.* / 2011-02-25 11:36
Ha, jeśli dostałaś coś pocztą, czego nie zamawiałaś, to nie musisz tego zwracać. Ba, możesz nawet wyrzucić to do kosza.
ewcia90 / 77.112.89.* / 2011-02-11 08:47
mnie tez oszukali ja nic nie zamawialam i mi przyslali ksiazke. a teraz dzwonia do mnie o godzinie 22:00 i ze sprawe przenosza do windywikacji
malwa849 / 83.13.64.* / 2011-06-06 23:35
Witam.
Mój niepełnoletni wychowanek, dostał książeczkę spłat i książkę dotyczącą zdrowej żywności. Nic nie powiedział a było to w ubiegłym roku. Teraz dostał wezwanie do zapłaty z firmy windykacyjnej. Dzieciak ma 13 lat i nic nie zamawiał. Skąd więc mają dane?
Artur50j / 95.41.112.* / 2011-06-15 22:40
"Dzieciak ma 13 lat i nic nie zamawiał. Skąd więc mają dane?" - Nawet nie masz pojęcia, co potrafią "dzieciaki" w wieku lat 13 i nawet mniejszym. Musisz wiedzieć, że firma ma dokładne dane zamówienia przez internet - oprócz daty i godziny, również IP kompa. Ale to już sprawa między wami - problem wychowawczy. Istotne jest to, że jest niepełnoletni, wystarczy to zgłosić firmie choćby telefonicznie - a najlepiej pisemnie - i sprawy nie ma, nikt nic nie musi płacić.
Pozdrawiam
goooral / 109.243.59.* / 2011-02-09 21:50
goooral@o2.pl
goooral / 188.33.202.* / 2011-02-09 21:41
Ja też mam problemy z Reader Digest. Domagają się ode mnie zapłaty za niezamawianą książkę.Żeby było bardziej ponuro,to ja nie otrzymałem żadnej książki od nich!Po prostu otrzymałem przesyłkę zawierającą rachunek i tyle.Oczywiście zignorowałem oczywiste oszustwo,ale dzisiaj otrzymałem zawiadomienie,o oddaniu sprawy do windykacji...

W takim razie zapytam - czy są chętni,do wystąpienia zbiorowo i założenia sprawy przeciw Reader Digest?
Piotr Wieder / 83.30.120.* / 2011-04-02 11:30
Proponuję otworzenie strony na Facebooku - "oszukani przez Readers Digest". Myślę, że te h*** trochę się zastanowią nad swoimi poczynaniami.
PabloŁódź / 217.76.112.* / 2011-03-09 22:35
Witam. ja mam podobną sytuację, ale bez komornika. Postanowołem nie odpuszczać cwaniaczkom. Proponuję najpierw zgłosić sprawę do Rzecznika Konkurencji i Konsumenta, oraz żeby troszkę zszkodzić do Generalnego Inspektora Danych Osobowych z wnioskiem o ukaranie za to że ''Jeśli konsument ma podejrzenia, że nadawca niechcianej korespondencji wszedł w posiadanie jego danych niezgodnie z prawem lub wykorzystał je w sposób odmienny od przewidzianego w jego zgodzie na przetwarzanie danych osobowych, może zwrócić się ze skargą do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, który podejmie dalsze kroki prawne."
Agusiaf31 / 83.24.29.* / 2011-04-22 22:20
Witam, mnie równiez oszukała ta firma. Otóż 5 tygodni temu dokonałam zamówienia oraz częściowej przedpłaty ok 60 zł (co miało przynieść jakieś korzyści). Nic się nie działo przez 3 tygodnie więc wysłałam grzeczne zapytanie co z tym zamówieniem. Na co odpowiedziano mi, że takiego zamówienia nie była, taka wpłata nie wpłynęła, a ja w ogóle nie widnieje w ich bazie jako klient (chociaż w ciągu ostatnich 10 lat kilka razy cos kupowałam oraz regularnie przysyłaja mi imiennie adresowana korespondencję reklamową). Na co wysłałam potwierdzenie zapłaty i zażądałam zwrotu pieniędzy oraz poinformowałam że złożę doniesienie do Urzędu Ochrony Konsumenta. Czekam 3-ci tydzień - zero reakcji. Ale ja się nie poddaję, już jednego oszusta zmusiłam do zwrotu. Kwota smieszna ale chodzi o zasade, bo poszkodowanych jest jak widac dużo.
katarzyna2918 / 87.205.181.* / 2011-03-05 09:15
jesli beda mnie nekac to tak! moj koszmar z ta firma jeszcze sie nie zaczął a juz czuje ze bede miala klopoty do konca zycia przez nich z tego co czytam:(
jajajaja / 83.17.125.* / 2011-02-07 21:55
a jeśli nie doszłam chyba do ostatniej strony? tzn. doszłam do jokera i zamknęłam, to też mi takie coś przyślą?
radzio1983 / 178.36.131.* / 2011-02-01 15:33
Tak jak wcześniej pisałem należałoby nagłośnić to w mediach Uwaga,interwencja lub MER napisać do nich ,może zajma się to sprawą.Albo zgłosić to do UOKik.

Najnowsze wpisy