Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Oto mój pomysł na biznes. Proszę o opinię.

Oto mój pomysł na biznes. Proszę o opinię.

tofel3 / 2009-07-24 19:44
Planuje założenie firmy. Chciałbym aby był to Paintball. W moich okolicach nie ma tego. Nie był by to taki zwykły paintball. Organizował bym różnego rodzaju, konkursy, turnieje, imprezy integracyjne dla firm wraz z cateringiem. A w okresach dni wolnych takich jak wakacje, ferie czy długie weekendy, obozy dla młodzieży z wyjazdami w różnie miejsca w kraju. Wiem ze w tych czasach trzeba samemu zdobywać klientów. I oto moje pytania:

Czy coś takiego przyjęło by się ?
Czy było by to opłacalne ? (nikt nie mówi o kokosach)
Czy do zorganizowania obozów dla młodzieży potrzebne były by mi jakieś zezwolenia, jeżeli tak to co konkretnie ?

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
ottelia / 2009-09-16 08:00
Świetny pomysł. Paintball stał się obecnie bardzo popularny, więc myślę że to byłby (a może i już jest w realizacji ) trafiony biznes.
Co do zezwoleń, to niestety również nie jestem w stanie dać kompetentnej odpowiedzi, ale takie informacje udzieli Ci Urząd.
Jeśli natomiast mowa o zyskach, to jak w każdym biznesie, zwrot włożonych pieniędzy zauważysz dopiero po czasie (kiedyś mówiło się że własny biznes zwraca się po 3 latach, ale teraz dzięki dofinansowaniom z Unii zapewne jest to szybszy okres:)
Życzę powodzenia
aktywa.biz / 2009-09-05 23:57 / Bywalec forum
Co do zezwoleń, nie wiem. Na pewno będziesz potrzebował ubezpieczenia i opiekuna mogącego pracować z młodzieżą. Tylko wiesz, jak ważna jest lokalizacja w biznesie? Bez tego Ci nic nie powiemy... A pomysł - ciekawy, może nie wyróżniający się, ale ciekawy.

Pozdrawiam,
Michał Toczyski, http://michaltoczyski.pl
aktywa.biz / 2009-09-16 15:27 / Bywalec forum
mogę Cię skontaktować z ciekawym człowiekiem od paintballa w sprawie współpracy, szczegóły wysłałem privem

Najnowsze wpisy