Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Otwarcie małej gastronomii

Otwarcie małej gastronomii

Panda / 178.252.1.* / 2014-02-15 14:24
Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Uzyskałem niesamowitą szansę na zarobek. Otóż mam 18 lat i otwieram biznes (proszę o zostawienie swoich przekonań wiekowych dla siebie, nie po to tu jestem).

Po skontaktowaniu się z ekipą pewnego młodzieżowego zespołu rapowego i przedstawieniu mojego pomysłu, otrzymałem zaproszenie na spotkanie i tak się zaczęło...

Otwieram lokal gastronomiczny, dzierżący nazwę tego zespołu. Zespół cieszy się bardzo duża popularnością w każdym regionie Polski. Na samym Facebook'u, zespół ten ma 300 000 fanów, a na ostatnim koncercie było 2,5 tysiąca ludzi. Zespół posiada również sieć sklepów odzieżowych.

Ale do sedna. Będzie to niewielki lokal (myślę do 50m2), w którym sprzedawane będą hamburgery, lody, napoje, możliwe że zestawy śniadaniowe (omlety, kanapki, itd..)

Na razie jestem w fazie planowania. Jako iż mam 18 lat, niewiele mam wspólnego z biznesem, dlatego proszę o radę. Co zrobić, aby moja działalność zaczęła działać? Z finansami nie ma problemu, gdyż zespół finansuje tą działalność, jednak ja operować będę tymi pieniędzmi.

Co powinno być moim pierwszym krokiem? Zarejestrowanie firmy? Znalezienie lokalu (w trakcie...), sanepid? Gdzie muszę się udać, jedynie z pomysłem na biznes i finansami aby poczynić pierwsze kroki? Ile trwać będą wszystkie urzędowe działania, nim będę mógł ogłosić otwarcie lokalu? Jakie pozwolenia muszę uzyskać i w jakiej kolejności? Taki poradnik dla zielonych, jeśli wiecie o co chodzi.

Jest to dla mnie duża szansa i nie chcę z tego zrezygnować, gdyż omówiony zespół jest moim ulubionym. Rzadko nadarza się okazja, współpracowania ze swoim idolem, więc mam szansę.

Będę wdzięczny za każdą odpowiedź! Pozdrawiam serdecznie :)
ebiznesman / 2014-02-15 21:03
lokal bo musisz wpisać gdzie będzie działać firma,potem rejestracja w urzędzie miasta albo zakładasz profil zaufany, zus, sanepid, koncesja na alkohol itd

Najnowsze wpisy