Forum W wolnym czasieKomputery i nowe technologie

outsourcing IT - obsługa informatyczna firm

outsourcing IT - obsługa informatyczna firm

chaal / 83.7.213.* / 2009-09-25 18:37
Niezależnie od wielkości przedsiębiorstwa, konieczność posiadania zaplecza informatycznego staje się w dzisiejszych czasach faktem. Z roku na rok nowsze technologie, przenoszenie się działalności do internetu, usprawniające pracę firmy programy komputerowe i wiele innych. To kwestie, które zwykle przeszkadzają skupić się na właściwej działalności firmy. Zmuszają do dodatkowych wydatków na dział informatyczny. Jednak czy można te wydatki obniżyć? http://www.grupabs.pl
Wyświetlaj:
Adam1976 / 79.191.253.* / 2017-01-10 18:26
Myślę że przekazanie opieki nad komputerami zewnętrznej firmie to dobra opcja gdyż chyba każde przedsiębiorstwo boryka się z problemami natury informatycznej a zatrudnianie jednego człowieka do obsługi np. 10 komputerów kilku drukarek, sieci itd. jest mało elastyczne.
Dlaczego?...płacimy za taką osobę wszelkie składki pracownicze, wypłacamy wynagrodzenie to generuje nam koszty porównywalne z ofertą wielu firm outsourcingowych, i co z tego mamy? jedną osobę, która nie ogarnie nam wszystkich potrzeb.
Firmy outsourcingowe skupiają często wielu specjalistów, dlatego też możemy być spokojni o usunięcie nawet poważnej awarii w ciągu kilku godzin od jej wystąpienia. Moja firma także korzysta z obsługi informatycznej (mGroupIT) składającej się z młodych i dynamicznych ludzi czasem jestem w szoku skąd oni to wszystko wiedzą...
pawlooo / 87.239.222.* / 2016-11-21 16:32
My korzystamy z usług firmy zever i jesteśmy bardzo zadowoleni. Nie wyobrażam sobie u siebie w firmie innego rozwiązania niż outsourcing, bo to duża oszczedność a do tego ma się do czynienia z prawdziwymi fachowcami
pawlas806 / 62.21.32.* / 2016-09-28 18:40
w naszej firmie korzystamy z outsourcingu IT zdalnego - chyba najlepsza forma w końcu jest cywilizacja i informatyk nie musi siedzieć bite 8 h w pracy bardziej opłaca się wynająć specjalistów którzy znają się na wielu rzeczach a o takich się wie dziś trudno. Znajomy ma firmę transportową i zachwala sobie www.support4it.pl ponoć znają tam się na wszystkim i mają wiele dodatkowych usług a korzysta u nich z outsourcingu it zaprogramowali jemu centrale,zrobili też strone www i ponoć ma wykupiony hosting a znajoma co ma biuro w centrum korzysta z zagranicznych specjalistów trochę drożej ale ponoć też zadowolona jak co mogę zdobyć kontakt jak by ktoś był zainteresowany.
BUISNESSwomen / 93.190.152.* / 2016-07-28 09:29
Moje przedsiębiorstwo korzysta z pomocy tej firmy http://abi.netkomp.net.pl/o-nas/ , w zakresie usług outsourcingu IT i outsourcingu ABI są moim zdaniem liderami na rynku
greg678634 / 2016-04-30 21:06
Z outsourcingiem to też różnie bywa. Niektóre firmy myślę że to złoty środek na wszystko a potem jest rozczarowanie. Grunt to żeby wcześniej zrobić naprawdę szczegółowe rozeznanie czy faktycznie jest potrzebny. W mojej firmie się akurat sprawdził głównie przez to że nie musiałem zatrudniać i szkolić pracowników więc oszczędność. Do tego wynająłem firmę (Itworks) gdzie pracują bardzo dobrzy specjaliści więc jestem pewny że wszystko będzie jak trzeba.
Saaarka / 31.179.128.* / 2016-04-26 11:12
Proponuję Kings.codes

mają fajne podejście do człowieka, nie mówią językiem programistów. Za rozsądną kasę robią dobre projekty.
kontakt contact@kings.codes
Maciek234 / 79.173.23.* / 2015-11-01 22:17
Branża IT to dziś wielki potencjał. Wprowadzając najnowocześniejsze rozwiązania IT do swojej firmy zdecydowałem się na fachowców globeit.pl/ i naprawdę się nie zawiodłem.
zuzanka86 / 109.173.216.* / 2015-02-13 21:35
Ja niedługo mam zamiar otworzyć firmę i nie chcę mieć w niej informatyka. Mam zamiar korzystać z poznańskiego Mastercomp. Z tego o wiem mają bardzo duże doświadczenie jeśli chodzi o usługi informatyczne dla małych i średnich przedsiębiorstw. Chcę by przede wszystkim uchronili moje dane przed kradzieżą i pomogli usprawnić sklep internetowy.
BobsonPn / 91.213.237.* / 2015-06-15 16:24
Polecam firmę ZETO S.A. w Poznaniu. Sprawdzona firma. Od 50 lat na rynku. Posiadają certyfikat ISO 27001 - dotyczący zarządzania bezpieczeństwa informacji.
Tomasz42 / 176.221.120.* / 2015-04-25 20:58
Zależy jakie usługo realizują. Co do Audytu Bezpieczeństwa masz kila firm konsultingowych na rynku np. SANSEC, chociaż z takich większych firm lepiej korzystać jak mamy duży portal. Małe sklepy raczej nie padają ofiarą hakerów.
tomek25 / 176.221.120.* / 2015-02-20 22:05
Jak chcesz zatrudnić informatyka to daj ofertę na portale rekrutacyjne. W takich firmach nie wysyłają swoich pracowników, aby codzienne siedzieli u ciebie w firmie i pilnowali infrastruktury IT. Jak kogoś do spraw zabezpieczeń to możesz wybrać http://www.integratedsolutions.pl/pl/oferta/security/bezpieczenstwo-it/
Adam Michnicki / 85.115.58.* / 2014-07-30 12:10
W tych czasach utrzymywanie własnego działu informatycznego w firmie jest mało opłacane. lepiej skorzystać z firmy wykonującej tzw. usługi informatyczne. Nie tylko zrobią to szybciej, ale też i taniej. Przede wszystkim mamy z taką firmą odpowiednią umowę, która gwarantuje nam usunięcie awarii w odpowiednim czasie. Dodatkowo mamy dostęp do całej masy specjalistów zatrudnionych w tej firmie. Gdybyśmy chcieli zatrudnić taką samą liczbę informatyków to musieli byśmy wydac majątek. Warto jednak wybrać odpowiednią i doświadczoną firmę outsourcingową. Przykładową spółką, której jednym z głównych celów jest opieka infoamtyczna jest WBT: www.wbt-it.pl/oferta.html
luca22 / 195.205.166.* / 2014-07-17 12:26
25 lat na rynku usług IT działa firma Progress (www.serwiskomputerowy.pl) w Krakowie. Mam tam od lat pracującego znajomego, prawdziwego maniaka nowych technologii. Zawsze jak jest draka z kompem to wszyscy dzwonią do nich.
MarekPankowski / 80.238.112.* / 2014-05-21 09:36
Ostatnio jestem w tym temacie więc mogę sie troche wypowiedzieć. Posiadam 20 komputerów i szukalem dość długo odpowiedniej firmy - jest to swojego rodzaju reklama jednak należy się chłopakom za bardzo dobrze wykonaną pracę - mówie tutaj o firmie WBT-IT www.wbt-it.pl - profesjonalnie, szybko, rzetelnie i elastycznie - tak można o nich mówić. Wracając do konkurencji - wysłalem ponad 10 zapytań i tylko dwie firmy potrafily na poziomie odpowiedzieć na moje zapytanie i oczekiwania - jedną z nich byli własnie WBT-owcy. Tak więc panowie wszystkich firm IT - dbajcie o klienta - każdego!!
near_com_pl / 2013-07-05 11:18
Firma Near oferuje usługi informatyczne takie jak doradztwo oraz integracja rozwiązań informatycznych. Specjalizujemy się w skutecznym planowanym realizacji projektów biznesowych naszych Klientów, dopasowujemy do ich potrzeb nowoczesne produkty i usługi. Głównym i strategicznym kierunkiem wsparcia i rozwoju jest bezpieczeństwo sieci oraz systemów informatycznych.
Liczne promocje, obsługa informatyczna za 1 zł przez pierwszy miesiąc.
tel. 22 378 15 77
biuro@near.com.pl
www.near.com.pl
santo122 / 178.213.167.* / 2013-01-02 20:24
Witam, działam na rynku już ponad rok i jakoś się kręci mam kilka firm które mają od 5 do 40 komputerów i wychodzę na swoje. Mam teraz dylemat bo dostałem info, że jest do przejęcia 6 punktów w ramach jednej umowy, dokładnie to 5 szkół i 1 Zespół administrujący (20 komputerów), (3 szkoły od 15 do 25 komputerów każda, jedna szkoła to 80 komputerów i jedna 60 komputerów) w sumie to ponad 270 komputerów i 50 drukarek. Zakres obowiązków to podstawowe kopie zapasowe, inwentaryzacja, zarządzanie całą infrastrukturą, naprawa, pomoc merytoryczna. Nie wiem na razie jak wygląda infrastruktura, myślę że w Zespole Administracyjnym jest najbardziej zaawansowana jakieś programy płacowe itd, jakiś serwer pewnie też stoi, w szkołach to myślę, że stoją serwery i całe sieci z dofinansowań. Więcej będę wiedział w przyszłym tygodniu ale już zastanawiam się nad ofertą jaką zrobić (decyduje cena) ale nie chcę ani za mało ani za dużo (dodam że jestem VATowcem, do miejscowości mam ok 80km w jedną stronę, myślę o wyjazdach max 3 razy w tygodniu co po przeliczeniu na paliwo to wyjdzie ok 1000zł). Mam już swoją wizję kwotową ale na razie jej nie podaję żeby nie sugerować. Chodzi mi jaką kwotę podać w ofercie ?
Robert887 / 79.190.205.* / 2012-07-24 14:23
Wydatki przeznaczane na outsourcing informatyczny z reguły są niższe niż utrzymanie pracownika z działu informatycznego. Widzę, że każdy poleca swoją firmę to i ja polecę tych, z usług których korzystam:) http://www.silpol.pl
h0st / 2017-11-14 15:47
Zgoda - mam wrażenie że coraz więcej firm dochodzi do tego wniosku co Ty. Współpraca z zewnętrzną firmą IT to dużo wygodniejszy i tańszy pomysł niż własny dział :)

Ze swojej strony polecam WBT-IT - warszawska firma IT proponująca obsługę informatyczną i szereg usług dla mniejszych i większych firm w zależności od potrzeb. Adresik, żeby nie było:

http://www.wbt-it.pl

Pamiętam, że jakiś czas temu robili nawet bezpłatny i niezobowiązujący audyt, choć nie jest to najważniejsze czy kluczowe to jednak zdradza podejście do klienta. Ogólnie mam bardzo pozytywne wrażenia i absolutnie zasługują na dobre słowo i linka ;)

Pozdr.
MagdaPolicka / 2015-06-24 12:50
W zupełności się zgadzam, wydatki na outsourcing są niższe. Takie rozwiązanie ma też wiele innych plusów, nie musimy cały czas kontrolować pracownika, firma zewnętrzna zobowiązana jest wykonać zadanie tak jak wynika w zawartej umowie. Ja mogę polecić Positive Power, są bardzo profesjonalni i rzetelni. Jak do tej pory współpraca przebiega pomyślnie.
Kodit / 95.108.101.* / 2012-06-22 01:02
Nie każdy biznesman musi znać się na komputerach i w ogóle na informatyce. Poza tym on nie powinien sobie zawracać tym głowy lecz skupić się na zarabianiu pieniędzy.
Polecamy swoje usługi informatyczne (serwis komputerowy, obsługa sieci komputerowych i serwerów) dla firm z Poznania i okolic.
http://kodit.pl

Najnowsze wpisy