OVB Allfinance

Bartek887 / 217.153.60.* / 2008-07-24 09:53
Ostatnio miałem kontakt z przedstawicielem OVB Allfinanz, który namawiał mnie do podpisania umowy z nimi co było jednoznaczne z wyrażeniem zgody na zarządzanie moim kapitałem zgromadzonym na koncie OFE. Z tego co wiem nie jest taka sytuacja mozliwa. W takim razie do czego zobowiązywała umowa, którą mi podsuwali?
Zdaje się, że to jacys naciągacze...
prosze o rade!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - marcelus1980.]
Wyświetlaj:
Anioł Stróż / 37.130.17.* / 2013-06-20 10:39
Uwaga!!!OVB to firma która szuka ludzi bez specjalnego wykształcenia, ludzi którzy mają zarządzać twoimi pieniędzmi!!!praca w tej firmie nie należy do łatwej, ale co więcej firma oszukuje jak się da!a może inaczej nie mówi wszystkiego, co by nie zniechęcić.Pobierają prowizję na konto storno rezerwy a mimo wszystko i tak nalezy oddawac pieniądze, nie małe...mimo że rozwiążesz umowe z OVB,oni naślą komornika na Ciebie! Uwaga praca w tej firmie nic nie wniesie w twoje doświadczenie a tym bardziej do twojego porfela. Chcesz miec problemy idz do OVB!Szczególna przestroga przed oddziałem w Sochaczewie, Danielem W.
Kamil Ba / 193.107.249.* / 2013-03-24 14:23
Witam i całkowicie przestrzegam przed tą firmą. Z całą odpowiedzialnością nazwę ich oszustami i złodziejami, a w skrócie przedstawię jak działa ta "firma".

Po nawiązaniu współpracy nie otrzymałem umowy do podpisania, tylko pracowałem przez krótki czas kontaktując się głównie telefonicznie. Ciągłe telefony od "przełożonego", które miały spowodować, żeby ze znajomych wyciągnąć jak najwięcej klientów. A jak już się poda znajomych, to firma zapomina o pracowniku, ale nie do końca.
Znajomi, którzy chcieli skorzystać z usług skończyli się, więc przestałem współpracować. Rozliczenia przesyłali korespondencją częściowo w języku polskim, częściowo niemieckim.
Nagle zgłasza się do mnie firma windykacyjna, że mam zwrócić prowizje, gdyż OVB straciło jednego klienta. No i tu moje zdziwienie. Po pierwsze nie wiem, czy to prawda, bo nie wiem jaki klient rzekomo przestał płacić, a po drugie... przecież ja nie podpisałem żadnej umowy o współpracę i nie wiedziałem, że będę musiał oddawać jakieś pieniądze, na które przecież uczciwie zapracowałem. Jak mi mówił "pan Marcin" mający siedzibę wtedy w kamienicy w Krakowie przy ulicy Grochowskiej 11: "panie Kamilu, oficjalnie nie może pan podpisywać umów z klientami, bo nie ma pan licencji, ale proszę się starać, a umowy będziemy na mnie podpisywać. Proszę też wysłać na taki a taki adres zaświadczenia o niekaralności i reszty dokumentów." Po jakimś czasie telefon: Panie Kamilu, co tak mało znajomych pan ma? Niech pan postara się wyciągnąć jak najwięcej, a na egzamin licencyjny nie musi pan jechać "załatwiłem" panu tą licencje już. Oczywiście nigdy licencji mi nie pokazano i umowy nie dano do podpisania. Ale jak wspomniałem wcześniej OVB zaczęło się przez windykatora domagać zwrotu prowizji. W bardzo nie miły sposób, telefony, obrażanie, wyzywanie i non stop straszenie: "wpłać tę kasę" Zażądałem oczywiście przesłania mojej rzekomej umowy z OVB. I tu WIELKIE MOJE ZASKOCZENIE. Dostaje umowę, którą niby podpisałem, podpis nawet nie podobny do tego jaki ja składam, dane częściowo pomylone, umowa krótka, ale w jednym z punktów stoi jak byk, że jeżeli klient przestanie płacić, to ja muszę zwrócić prowizję.

Gorąco i uczciwie przestrzegam wszystkich przed pracą dla tych oszustów! Oczywiście z placówki w Krakowie przy Grochowskiej 11 się wynieśli. A pisma co jakiś czas przychodzą, żeby zastraszyć i wyłudzić pieniądze
FINANCEMANAGER / 89.67.127.* / 2013-08-05 12:24
ZGADZAM SIE Z NEGATYWNYMI OPINIAMI DO CO OVB JA OSOBIŚCIE PRACOWAŁEM W OVB I DOBRZE SOBIE RADZILEM ...
NATOMIAST FAKTEM JEST ŻE PRODUKTY/ ROZWIĄZANIA SĄ DELIKATNIE MÓWIĄC SŁABE W PORÓWNANIU DO TEGO CO OFERUJE RYNEK, O ILE DA SIĘ TAM ZAROBIĆ I ATMOSFERA JEST DOSKONALĄ PRZYNAJMNIEJ W "MOIM" ODDZIALE TO SPRZEDAWANIE PRODUKTÓW(ROZWIĄZAŃ) PRZEZ OSOBY BEZ ELEMENTARNEJ WIEDZY(WIELE ZARAZ PO MATURZE) NIE TYLKO NA TEMAT FINANSÓW ALE I SAMEGO ROZWIĄZANIA JEST GRZECHEM W OBSŁUDZE KLIENTA.
TAKŻE PODSUMOWUJĄC JEŚLI CHODZI O PRACE W OVB TO MAJĄ DOSKONAŁY PROGRAM SZKOLEŃ (NAWET Z IDIOTY ZROBI NEZŁEGO SPRZEDAWCĘ) ALE O FINANSACH TO WIEDZA TYLE ILE KTOŚ IM POWIE WIĘC ZANIM DACIE SIĘ PONIEŚĆ BAJKOPISARZOM TO ZASTANÓWCIE SIE CZY POTEM CHCECIE ŚWIECIĆ PRZED KLIENTAMI(W TYM RODZINĄ-ZESZYT KONTAKTÓW) GDY ODKRYJĄ ŻE ZOSTALI OSZUKANI.
JA AKTUALNIE PRACUJE W POWAŻNEJ INSTYTUCJI ZAJMUJĄCEJ SIE POŚREDNICTWEM I WIDZĘ JAK TEN ŚWIAT REALNIE FUNKCJONUJE (ZA INWESTYCJE 50% PIERSZOROCZNEJ SKŁADKI,KREDYTY 5%-10%KWOTY) ...
WARTO MYŚLEC NIE WARTO BYĆ JEDNYM Z 1000 W CORPO NO CHYBA ŻE NIE MACIE DOŚĆ WŁASNEJ WYOBRAŻNI ...
latajacy_spodek / 2013-07-11 12:09
Kamil Ba dlaczego nie zgłosisz na policji podrobienia podpisu? Oni muszą mieć czyste ręce dla swoich machlojek - jak im postawią zarzut podrobienia podpisu albo sfałszowania dokumentów to troszkę skomplikuje sprawę. Nie odpuszczaj tym oszustom.
Mario 007 / 83.23.172.* / 2013-03-29 13:32
Jeśli podpis jest podrobiony, to nie masz się czego obawiać.
kaszi / 91.150.223.* / 2013-01-07 18:39
Moi drodzy!Jeśli już tam traficie to uciekajcie ,gdzie pieprz rośnie.Na początku wszystko pięknie ładnie.Przedstawienie firmy,niby 4 działy,darmowe szkolenia. Myślę-ok,super praca,zarobki,nie trzeba szukać klientów.

Jaka prawda?

*3 tygodnie szkoleń podstawowych
*później spotkanie z przełożoną całą grupą,każe wyjmować swój telefon,obdzwaniać wszystkich znajomych i umawiać na analizę
*jesli umówisz a dana osoba nie chce oszczędzać,to stwierdzają,że masz mały potencjał
*wypłata??? po m-cu wymagają od Ciebie przyniesienie kopii umowy z innej pracy albo zaświadczenia ze szkoły
*jeśli tego nie masz-nie zostanie Ci odblokowana prowizja i Twoje pieniądze,które zarobisz ze swoich klientów
*jak już wyczerpiesz grono znajomych od nich żadnych nie dostaniesz

Zrezygnowałem ,bo fałsz,wyzysk i nacisk jest ogromny.Jeśli masz jakieś pytania-odpowiem!
marcelus1980 / 2022-01-16 19:41
To nie jest praca dla ludzi, którzy są słabi jak ty.
Aby faktycznie pomagać ludziom w finansach osobistych, trzeba mieć dużo samodyscypliny i chęć stałego poszerzania wiedzy.
OVB to firma dla profesjonalistów, w ogóle nie powinieneś tam trafić.
kajatannnnn / 46.149.221.* / 2014-08-20 23:09
hej mam małe pytanie gdybyś chciał odpowiedzieć jak zrezygnowałeś? robili Ci jakieś trudności bardzo proszę o maila na sonka1@buziaczek.pl
AgaR. / 83.20.124.* / 2013-11-19 23:56
kilka dni temu podpisałam umowę chce jednak zrezygnowac ... czy poniosłas konsekwencje zerwania umowy?
Bezradna355 / 195.66.86.* / 2013-06-19 12:44
Witam. Mam pytanie dotyczące firmy OVB, jeżeli podpisałam z nimi już umowę i w tym momencie chce zrezygnować to ponoszę jakąś odpowiedzialność za zerwanie umowy?
630 / 2013-10-18 21:58
Witam Bezradna355, ja równiez podpisałam umowę dzisiaj 18.10.13 w niedzielę mam jechac na szkolenie do Poznania, praca w charakterze biurowym d/s rekrutacji ale umowa wyglada jak dla agenta. Czytam opinie i szczerze mówiąc przestraszyłam się i chciałabym zrezygnować. Czy poniosłaś konsekwencje rezygnacji?, jaki powód podałaś skoro nie zaczęłaś jeszcze de facto pracy. Proszę o odpowiedz.
marta318 / 31.0.123.* / 2013-12-02 09:13
Hej ja też podpisałam umowę właśnie jako pracownik do spraw rekrutacji i w niedziele 8 będę jechać na to szkolenie do poznania , powiedz mi czy byłas i czy faktycznie to było na temat pracy biurowej czy po prostu oszukują i piszą ogłoszenia do pracy biurowej a koniec konców okazuje się że szukają agentów . Jestem przerażona tym co czytam ... ale z drugiej strony jeśli to stanowisko ds. rekrutacji było by prawdziwe było by super. Bardzo Cie proszę daj mi znać co i jak było w Twoim przypadku na mojego maila martadoruch21@amorki.pl
moka 392 / 185.26.182.* / 2014-07-30 15:49
ja też myślałam że to praca biurowa, poszłam na podpisywanie umowy i gdy okazało się że to agent ubezpieczeniowy to nic nie podpisywałam i się cieszę
MF112 / 77.253.17.* / 2013-10-24 16:44
witaj, moja córka pracowała dla nich i podpisała jedną umowę, za którą miała dostać prowizję, ale jak do tej pory pieniędzy nie ma na koncie, a to już prawie miesiąc minął. Z tą firmą to wielka ściema, umów nie dają podpisanych przez siebie, pieniędzy nie wypłacają, szkoleń na agentów nie robią państowowych, tylko swoje wewnętrzne. OSTRZEGAM WSZYSTKICH ZWIEWAJCIE GDZIE PIEPRZ ROŚNIE, bo wszystko ladnie na początku wygląda, a potem jest pod górkę.
POIUYTREWQ / 89.67.127.* / 2013-08-05 12:26
MOZESZ ZAWSZE ODSTĄPIĆ JA ZREZYGNOWAŁEM W ZESZŁYM ROKU I BEZ ŻADNYCH KONSEKWECJI.
Bezradna355 / 195.66.86.* / 2013-06-19 12:44
Witam. Mam pytanie dotyczące firmy OVB, jeżeli podpisałam z nimi już umowę i w tym momencie chce zrezygnować to ponoszę jakąś odpowiedzialność za zerwanie umowy?
kajetannnnnn / 46.149.221.* / 2014-08-20 23:11
Witam bardzo proszę o kontakt mam problem z zerwaniem uwmowy OVB
pempol905 / 85.202.44.* / 2013-06-19 10:44
Mnie zaczepił niby dyrektor firmy w pracy i zaproponował przejście do niego. Umówiliśmy się na spotkanie i obiecywał mi złote góry. Zaproponował zaraz umowe na stałe, bo w obecnej pracy też taką mam. Oczywiście nie odpowiedziałem mu konkretnie co z tą pracą, to stwierdził że po 2 dniach mam się do niego odezwać co i jak. Odrazu mi to śmierdziało jakimś przekrętem ale podzwoniłem po ludziach i przeczytałem troche w internecie i już jestem pewien, że nawet nie będe do niego dzwonił z żadną odpowiedzią.
kaska290 / 89.71.47.* / 2013-05-29 20:56
przeczytalam co napisales.... i sie troszke podlamalam. Dzis bylam na spotkaniu o prace.... mowil " szef " ze od piatku mam zaczac szkolenia .... ze zarobie sobie na utrzymanie i studia... kurcze fajnie wszystko przedstawil... a jak jest w rzeczywistosci????
;( / 62.121.144.* / 2013-09-02 18:37
Zapomnij o zarobieniu pieniedzy na studia to typowy mlv zarabiaja tylko ci co sa na samej gorze drabinki
Maxymilian / 89.69.220.* / 2013-06-05 07:47
W rzeczywistości jest tak, że wynagrodzenie masz adekwatne do swojej pracy. Przeczytałem co napisał Kamil Ba i on akurat trafił na oszusta. Są oni wszędzie (od salony BMW po tesco czy real) a jeśli zaczynasz pracować a później dopiero chcesz zainteresować się jak to wygląda w papierach to jesteś idealnym kandydatem dla Takich ludzi jak Twój były szef. Firma jest solidna i jest w Polsce już od ponad 40 lat. Działają w wielu krajach na świecie a solidni. Pisząc że, są to oszuści strasznie się uogólnia i szufladkuje naprawdę dużą grupę osób.
POIUYTREWQ / 89.67.127.* / 2013-08-05 12:33
CHYBA NIE UWAŻAŁEM NA SZKOLENIACH OD 43 LAT TO OVB JEST ALE W EUROPIE A W POLSCE OD POCZĄTKU LAT 90TYCH.
CO DO PRACY SIE ZGADZAM JEŚLI ODPOWIEDNIO DŁUGO CIĘŻKO PRACUJESZ TO COŚ OSIĄGNIESZ ...
kozamee / 2013-04-16 17:12
Czy ankieta personalna jaką wypełnia się na spotkaniu kwalifikacyjnym jest zobowiązująca? chodzi mi o to czy poniosę jakieś konsekwencje w związku z tym że ją podpisałam, po czym stwierdziłam, że nie mam ochoty iść na szkolenie i dać sobie spokój z rozpoczęciem kariery w ovb.
luck73 / 83.3.92.* / 2013-02-19 12:50
Jestem klientem ovb od 12 lat i myślę że nie można umieścić wszystkich w jednym worku.
Luka1022 / 176.101.140.* / 2012-12-10 02:47
powiem wam że tak sobie czytam i czytam i czytam i myślę ilu ignorantów pisze na tym forum negatywnie o OVB!!! Zresztą nie tylko, na dobrą sprawę wszystko na forum to tylko negaty! Ja powiem od siebie, znam tą firmę i wielu ludzi od wielu lat, takich którzy zrobili i robią karierę i takich co jej nie zrobili...;) i wiecie co???? Ci, którzy jej nie zrobili, bo sami w sobie byli leniwymi malkontentami, to właśnie te osoby, których negatywne opinie można tu i żale poczytać..;))) Do firm networkowych jak Ovb i wiele innych potrzeba ludzi przedsiębiorczych a nie "panienki" co mają problemy sami ze sobą a próbują się brać za networking. Sam jestem klientem i cała moja rodzina znajomi też i nikt nie narzeka, obsługa super produkty też a mam ich klilka i nawet porównywałem sam. Mój kuzyn pracuje tam 6 lat i żyje tylko z tego i nawet bardzo dobrze ale inny mój kolega próbował i nie dał rady bo sie po prostu nie nadawał do tego ale przynajmniej nie chodzi i nie opowiada farmazonów na OVB tylko mówi otwarcie, że to nie dla niego. Żal mi was którzy wylewacie swoje żale na forum jak pies ogrodnika, sami nie macie ale innym ryjecie mózgi bo być może odnaleźliby co poniektórzy swoją drogę w takich firmach ale poczytają sobie forum i mają negaty bo zawsze znajdą się zryte berety tacy jak wy co nic nie macie do roboty tylko pisać negaty,jak nie na ovb to na sąsiada bo akurat jeździ mercedesem i jest prezesem w znanej firmie to trzeba mu troche pojechać żeby mu nie szło za dobrze...żal panowie i panie, żal...Dla tych wszystkich co czytają fora itd... NIE MA IDEALNYCH FIRM I PRACODAWCÓW, ALE TEŻ PRACOWNIKÓW...mam nadzieję że rozumiecie sentencję...Dla mnie i ludzi których znam Ovb jest ok,zanim pozwolicie sobie zryć beret przez tych którzy piszą źle o tej czy innej firmie, sami spróbujcie zapytajcie u źródla i dowiedzcie sie wszystkiego co trzeba żeby nie było niespodzianek. A tych kmiotów co negują na forach zlejcie bo ONI WAM JEŚĆ NIE DAJĄ, NIE WYKARMIĄ RODZINY, NIE OPŁACĄ WAM WAKACJI, za to chętnie popatrzą jak wam się też nie udaje:)))wszystkim którzy chcą zacząć współpracę z ovb polecam tą firmę ale jak powiedziałem wczesniej zapytajcie o wszystko żeby nie było niedomówień czy jako klient czy jako pracownik:) POWODZENIA i nie dajcie się zwariować:)
EE / 89.75.174.* / 2012-10-22 16:31
UWAGA NA NAZWISKO CZACHOROWSKI PIOTR Z KRAKOWA AL. POKOJU PRZEDSTAWICIEL OVB. MŁODY, OSZUST I ZŁODZIEJ. OSZUKAŁ KILKA OSÓB NA DUŻE PIENIĄDZE!!!!OSTRZEGAM.JEZDZI LEXUSEM.
Agat999 / 85.232.232.* / 2012-08-10 15:40
Sczerze dla wszystkich - nie radzę, miesiąc szkoleń to pierwszy etap...bardzo intensywnego prania mózgu, dopiero potem uczą człowieka konkretnych ekonomicznych (powiedzmy) zagadnień związanych oczywiście z przedstawianiem tych lepszych stron kredytów, funduszów itp. Potem nacisk na zdobycie człowieczka, który będzie pracował już na ciebie, bo jesteś już na tyle wykształcony i masz tyle wiedzy,że możesz uczyć innych... A potem jak nie masz czasu działać efektywnie i zdobywać klientów to przysyłają ci pismo, w którym informują że jeśli klienci których masz w ciągu dwóch lat od zawarcia umowy będą chcieli zrezygnować to koszty (ich zawartych polis,kredytów itp.) ponosisz ty!!!!!! i nikt ci o tym nie wspomni, bo Ci co tam charują nie dostali takiego pisma, na pewno nikt im o tym nie powiedział i jeszcze sami tego nie wiedzą:)
senig704 / 94.170.244.* / 2012-09-02 13:32
z tego co wiem to chyba klient ponosi koszty bowiem płaci 10% prowizji przez I-sze dwa lata
kolejnyoszukanyprzezovb / 178.43.138.* / 2012-08-24 15:47
nie polecam nikomu jeśli ktoś chce tam pracować (wynagrodzenie tylko prowizyjne jeszcze na działalności gospodarczej). Produkty mają całkiem sympatyczne lecz firma działa na bazie PIRAMIDY obiecują Ci kokosy, a potem Cię okradną i śmieją się w żywe oczy.

Podam wam przykład z mojego życia... Jako pracownik OFB zrobiłem sobie tak zwany Plan Systematycznego Oszczędzania dla niewtajemniczonych powiem że jest to comiesięczna inwestycja ( w moim przypadku 200 pln miesięcznie) na okres 10 lat. za "Sprzedaż" samemu sobie produktu otrzymałem premię zgodnie z tabelką... Pół roku temu zrezygnowałem z pracy dla OVB lecz nadal opłacam swoją inwestycję gdyż chcę mieć jakąś emeryturę... jakież było moje zdziwienie gdy firma OVB przysłała mi nakaz zwrotu prowizji za moją polisę uprzejmie mnie informując, że Klient (czyli JA) przestałem opłacać składki a więc zgodnie z umową mam oddać zarobione pieniądze... po kilku dniach przyszło kolejne takie pismo dotyczące jednego z moich klientów, potem kolejne, kolejne, kolejne i dotyczy to 90% moich klientów... ta FIRMA TO ZŁODZIEJE gdyż zarówno ja jak i moi klienci opłacamy regularnie składki a firma ta twierdzi ze tego nie robimy... chcą wyłudzić prowizje którą zarobiłem na nowy samochód dla prezesa?
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - marcelus1980.]
bhjd / 89.230.102.* / 2012-01-17 17:15
zwykli naciągacze różnią się tym, że nie mają umowy za pierwszym razem bo by zniechęcili to dają ja na drugim spotkaniu.
autorr.. / 212.160.172.* / 2011-09-03 09:18
Witam wszystkich! Ja również zaczynam właściwie badam narazie firmę OVB. I widze że firma OVB robi duży PR sobie. Na rozmowie z doradzcą w pierszej minucie mega dużo informacji typu: po 3 miesiącach kierownik / po kolejnych 3 miesiącach dyrektor regionalny.
No i zarobki oczywiście zależy to ode mnie ale przy minimum wysiłku 6 tysięcy MINIMUM. Po ok 6 miesiącach 10-12 tysięcy siedzę w domu przed TV i ludzie na mnie pracują :)

Jak dla mnie typowa piramida...złap klienta on poda Tobie kolejnych 5 nowych klientów i tak w kółko. A Pan Heniu promuje swoją firmę i sowje chamstow i ignorancję na różnych forach :(( wystarczy prześledzić trochę stronki i fora i okaże się że taka duża firma OVB istniejąca od 1970 roku itp itd nie ma swoich biur z doradztwem ta jak np OPENFINANCE tylko "doradca" jeździ po ludziach i łapie się znajomego-znajomych znajomego itp itd.? Dziwne młodzi doradzcy po 19-21 lat co to za doradca!!?? Podchodzę do tego sceptycznie muszę napewno zwrócić uwagę na to co jest w umowie zapisane i szczegóły umów z klientami żeby mnie nikt nie gonił za to że pieniądze przepadły gdzieś. Choć nie mam wyklształcenia ekonomicznego/finansowego osobiście nie wyobrażam siebie doradzającego klientom jak ulokować ich pieniądze po tygodniowym szkoleniu!!!?

Zobaczymy co to jest to OVB ...
aga_zaba / 91.222.118.* / 2012-03-11 23:28
co do biur OVB, to pomyśl logicznie dlaczego nie mają takich jak OPEN F*******... iura które ma OVB wymagają o wiele mniej nakładów finansowych niż biura Open F******... A na kogo są zrzucane koszta za prowadzenie takich biur...? Na klientów oczywiście, a i Ty mniej przez to zarobisz... Kto chciałby żeby obciążano go niepotrzebnymi kosztami... Ja np wolę byc klientem OVB niż OPEN F******... Proste i logiczne, wystarczy się zastanowić i nie pisać herezji...
momo446 / 89.70.140.* / 2013-04-06 00:42
Na biuro które znam składają się kierownicy (po 300zł) miesięcznie. :-) (PS. Nie, nie jestem i nie byłam pracownikiem)
eme / 77.253.33.* / 2011-10-22 21:02
Autor święta racja:)Szacun:)Ja w finansach od ok 20 lat i podzielam twoje opinie:)
chmur / 89.75.123.* / 2011-10-13 08:40
Witam
Jeśli chodzi o karierę w OVB to może kierownik nie po 3 miesiącach ale po pół roku owszem. Kolejne strzeble możliwe dopiero po roku. Praca jak każda inna. Faktycznie jeśli się chce zarabiać kokosy to trzeba się narobić, ale czy kiedykolwiek było inaczej? To też wszystko zależy od tego do jakiego biura się trafi.
Acha tak na marginesie, żeby pracować w OVB to nie trzeba ponosić żadnych kosztów, przynajmniej w biurze w Krakowie na Karmelickiej :)
mewik / 195.238.227.* / 2010-11-26 08:37
zdecydowanie odradzam OVB !
będziesz na samym dole piramidy, a po około roku, kiedy "wyssają z Ciebie" wszystkie Twoje kontakty-zrezygnują ze "współpracy". Śmieszne prowizje. Warto współpracować bezpośrednio z firmami sprzedając ich produkty.
Te chwyty z awansem w krótkim czasie bez kwalifikacji i wykształcenia to bzdura, przyciągają w ten sposób naiwniaków.
aga_zaba / 91.222.118.* / 2012-03-11 23:32
do tego żeby bezpośrednio pracowac z firmami tżeba byc licencjonowanym doradcą, a i odpowiedzialnosc jest o wiele większa, bo jestes związany konkretną umową...
m191 / 83.6.111.* / 2012-07-20 14:58
Pracuje w OVB bez żadnych kwalifikacji, ale tam sa szkolenia i wszystkiego ucza wiec to nie jest tak ze sie przychodzi po zawodowce i już sie jest doradca nie wiadomo jakim, po pierwsze trzeba mieć mature!!
a po drugie to najpiew naucz sie ortografii zęby sie wypowiadac, bo chyba ze słownikiem jesteś pokłócony/pokłócona!
Pozdrawiam
Monika111111111 / 62.87.174.* / 2011-10-22 20:00
Witam, tak czytam i nie mogę uwierzyć w to co tu wypisujecie. Praca w firmie OVB to przedsięwzięcie na całe życie, jak ktoś zamierzał tu pracować przez rok czy dwa to szkoda waszego czsu i waszego przełożonego. W tej pracy trzeba się zaangażować na maksa, poza tym większość profitów zbiera się po 2 przepracowanych latach!! Poza tym nawiązuje do wypowiedzi, że prowizje są małe- większej bzdury nie słyszałam - prowizje są najwyższe w Polsce w tego typie branży!!! Poza tym jak ktoś śmie nazywać się się doradcą finansowym to to jest przesada. Po to jest w każdym państwie UE (w którym działa firma OVB) dział analiz w którym pracują najlepsi specjaliści i to oni stwierdzają gdzie klienci mają inwestować swoje pieniądze a nie przedstawiciel firmy!! Ktoś popracował dwa miesiące i śmie nazywać się doradcą finansowym. Wszyscy pracownicy to reprezentanci firmy oraz kadra kierownicza, która głównie kieruje ludźmi i prowadzi doradztwa- ale to nie ona decyduje co proponujemy dla klienta tylko ci na górze którzy wiedzą co jest w danym momencie najlepszego na rynku. Poza tym Produkty jakimi operuje firma OVB są najlepsze na rynku!!! Ito jest karta atu w naszych rękach. Pozdrawiam wszystkich pracowników firmy OVB Kierownik oddziału Braniewo
AniaOVB / 178.36.61.* / 2012-01-17 18:00
zgadzam sie z ta wypowiedzia,malo tego uwazam ze jak zostanie sie w tej firmie,przetrwa te zle momenty to mozna wybic sie naprawde wysoko.Nie podoba mi sie nazwa doradca finansowy- ja wole okreslenie "doradca klienta" lub poprostu "posrednik pomiedzy firmami a klientem" :))To nie prawda ze sie podsuwa umowy klientom,oni sami wybieraja to co chca i sa zadowoleni bo nie musza tracic calego dnia na bieganie od firmy do firmy lub bankach i szukac ofert dla siebie.
rafal OVB / 89.78.247.* / 2011-03-21 14:56
tylko ze ovb niema własnycgh produktów :)_
takatam / 91.222.118.* / 2012-03-11 23:35
no właśnie... nie ma, bo celem firmy nie jest wpychanie czego popadnie klientowi tylko doradztwo.. Pracownik OVB ma taką samą prowizję niezależnie od tego co poleci klientowi...
Monika111111111 / 62.87.174.* / 2011-10-22 20:04
Firma OVB posiada produkty znanych firm na wyłączość, produkty te nie dostaniesz za pośrednictwem danej firmy tylko przez OVB.
Heniu OVB / 85.31.248.* / 2010-11-22 02:29
Witam wszystkich klientów i pracowników OVB!
A więc... OVB jest największym pośrednikiem finansowym w Europie.
Działa w 14 krajach Europy. Firma powstała w Niemczech w 1970 roku a w Polsce jest od 1993 roku.
Jeśli chodzi o firmy pośrednictwa finansowego OVB powstała jako pierwsza w Europie a co za tym idzie jest najstarsza czyli ma największe doświadczenie
. Jest także największa jeśli chodzi o tego typu firmy a co najważniejsze jest Obiektywna i bezkonkurencyjna.

[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum MONEY.PL ###
fdsffff1 / 188.47.146.* / 2013-12-12 12:56
Już po samym infantylnym sposobie pisania zniechęciłbym się do OVB. Poza tym te "osły, debile, idioci" - jak to jest reprezentant firmy OVB to szczerze dziękuję. Zero wychowania i rezerwy, empatii czy poszanowania.
Nie dziwię się negatywnym opiniom.
Koziek333 / 178.43.103.* / 2013-10-07 20:25
po co się tak emocjonować?
wystarczy grzecznie napisać i nie wyzywać innych od idiotów itp. Jako pracownik tej firmy powinieneś trochę łagodniej podejść do sprawy, nawet jeśli zbulwersowały Cię wypowiedzi innych.
Gruza / 83.27.49.* / 2011-12-17 13:24
A kultura OVB taka jak Twoja?

Ludzi, których nie znasz nazywasz idiotami?
To gratuluję OVB współpracowników.
mewik / 195.238.227.* / 2010-11-26 08:39
... no i to właśnie jest przykład poziomu intelektualnego pracownika OVB
ŻAL
aga_Zaba / 91.222.118.* / 2012-03-11 23:52
no właśnie to jest poziom jakiego ty tylko możesz pozazdrościć. Pracownicy OVB są z najwyższej półki i dobrze wyszkoleni.. Ale jak znajdzie się ktoś taki jak Ty, który sypie stekiem bzdur pod adresem firmy, to normalne, że każdy pracownik który w OVB zarabia, z firmą się utożsamia się zdenerwuje, no bo jak można słuchać takich bzdur.. Zapraszam do firmy wszystkich tych którzy narzekają bo gdzieś tam coś słyszeli, a tak naprawdę nie mają o firmie pojęcia. Sami się przekonajcie jakie są możliwości i jak ludzie zarabiają.. No chyba że już wylecieliście z powodu lenistwa, albo nie wyparzonej buzi..:) Bo tylko za to tam się wylatuje.. A narzekać będzie każdy komu nie chciało się pracować, albo nie umiał, byle tylko nie brać odpowiedzialności na siebie za to że "znowu mi w firmie nie wyszło".. Pozdrawiam wszystkich narzekających i zapraszam do współpracy raz jeszcze.. :) najlepiej samemu się przekonać.. Ostrzegam tylko, leniuchom wstęp wzbroniony... :)
niezapominajka33 / 2011-02-23 12:27
żal, rozgoryczenie, politowanie. to czuję jak czytam te wszystkie komentarze o firmie ovb. Wszyscy uczymy się na błędach, ale jeżeli mogę kogoś ostrzec przed tą firmą, to właśnie to robię.
A tak na marginesie, mi też mówili, że jest Dział Analiz i Ekspertyz. Jak sie okazuję, pięknie brzmiąca nazwa. Tylko nazwa, bo niczego takiego nie ma., chyba że w wirtualnej rzeczywistości. Jeszcze raz żal....
aleks609 / 83.30.249.* / 2015-09-15 10:03
Tak sie skalda ze jest. byles w warszwie w zarzadzie? Ktos caly czas podejmuje decycje jakie produkty wchodza na rynek i w oVB osoby w zarzadzie je dobieraja. dlaczego np z Metlife sprzedajemy pakiety wypadkowe dla doroslyh i dzieci anie spredajemy aktualnie funduszy (mimo ze mozemy)? dlugo by tak wymieniac.

kazda firma jest w czyms dobra i nie sztuka miec 1000 produktow w biurze tylko najlepsze 2-3 z kazdego segmentu. i tym zajmuje sie zarzad absmy takie mieli.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - marcelus1980.]
Anty OVB / 83.21.171.* / 2009-11-28 15:21
Po raz pierwszy z OVB spotkałem się dwa lata temu kiedy znajomy zaczął tam prace i na start umawiał się z znajomymi na analizy finansowe. Wtedy też zainteresowałem się długo terminowym zarabianiem i z żoną postanowiliśmy zacząć oszczędzać po 300zł miesięcznie za pośrednictwem OVB. Znajomy wtedy pracował w firmie około 2 miesięcy więc jego znajomość tematu była nikła dlatego zaczyna się od kolegów, rodziny poniewarz nie trzeba budować zaufania "gdzie znajomy, rodzina by mnie oszukał". Proponował bezpieczny zysk w skali ok 12% rocznie "żaden z banków nie ma tak dobrej lokaty", jeden z warunków to oszczędzać minimum 3 lata ale astronomiczne sumy jakie moglibyśmy mieć zaczynały się dopiero po 20 roku oszczędności "kolega wyliczał wszystko za pomocą wspaniałego programu zbudowanego w exelu" wiecie jak to jest jak młode małżeństwo które jeszcze nic nie ma otrzymuje wizje że za 20 lat będzie mieszkać w własnej willi:). Ale przechodząc do sedna sprawy zaczeliśmy oszczędzać, minął rok czyli wpłaciliśmy 12 x 300zł więc prosty rachunek powinno być 3600zł, jednak po roku otrzymałem bilans od OVB i na moim koncie znajdowało się 2700zł! A więc zamiast zarobić 12% w skali roku czyli mieć na koncie 3842,76 to straciłem 900zł! Czyli aż 25% wpłaconej kwoty! Więc postanowiłe w wielkiej złości skontaktować się z znajomym który rok temu obiecywał mi te wielkie zyski aby mi to wytłumaczył, nadmienię iż po roku czasu znajomy w piramidce został już dyrektorem okręgowym, strasznie szybki rozwój osób kompletnie nie wykrztałconych w kierunku ekonomicznym. Znajomy jako już profesjonalista w praniu mózgu powedział mi iż właśnie na tym polega długoterminowe oszczędzanie, jako iż sam piore mózgi innym osobom gdyż jestem akwizytorem "nie OVB" sprzedaje realny produkt choć równierz nie wart swojej ceny:) ale jakoś mi to nie pasowało gdyż cały czas brakowało mi tych 900zł i prostym wyliczeniem wyszło mi iż w ciągu 20 lat zamiast zarobić kokosy i siedzieć na Teneryfie stracę 18000zł! Ale jak już wdepnołem w to gów** to przez 3 lata trzeba wpłacać a więc wybrałem mniejsze zło trudno po 3 latach strace 2700zł. Wpłacałem nadal, zawsze po wpłacie otrzymywałem SMS z info dziękujemy za wpłatę itd.. po 3 kolejnych miesiącach tego SMS-a nie otrzymałem wiec zadzwoniłem do siedziby firmy która obsługiwała moją "lokatę" i otrzymałe informację od przemiłej Pani iż lokata nie istniej, została zamknięta a pieniądze przepadły! Dostałem szału bo własnie straciłem 3600zł lecz nie kontaktowałe się z kolegą gdyż bałem się iż nabije go na widły i spalę na stosie. Po czasie doszło do spotkania i wytłumaczył mi iż nie dokonałem jakiejś podwyrzki składki po 12 miesiącach dlatego została zamknięta a pieniądze są więc mam być spokojny i nadal wpłacać, nie trzymało mi się to kupy i nie wpłacam do dziś a 3600zł poszło sie j****. Mam nadzeje iż ludzie którzy założyli dopiero co lokate zrezygnują zanim stracą więcej kasy! Akwizytorzy będą wam mydlić oczy gdyż mają od tego prowizje i to nie małą! A jak rezygnujecie do roku to mają storno, tu klint się nie liczy ważne aby w ciągu roku nie zrezygnował! Po tej widomości jeśli ktoś wytrwał do końca będzie się bronił i chronił swoją sektę OVB a prosiłbym tylko o logiczne wytłumaczenie kilku spraw:
1. Przedstawiciel OVB po 2tygodniach szkoleń jest zdolny do doradztwa finansowego! Wykształcenie średnie brak kierunku ekonomicznego lub jakiego kolwiek związanego z zakresem działań OVB! Czy może on być osobą kompetentą? Skoro przedstawiciel szanującego się ubezpieczyciela lub banku musi mieć wyższe wykrztałcenie kierunkowe!
2. Czy w szanującej się firmie o ugruntowanej pozycji na rynku jak reklamuje się OVB na stanowisku kierownika zasiada się po 3 miesiącach a derektorem zostaje się po roku czasu z wykrztałceniem średnim ogólnokrztałconcym?
3. Czy w OVB liczy się wiedza na tematy związane z Bankwościa i finansami jak i OFE itd.. czy może to żeby jak najszybciej zbudować struktórę a słowa jak najszybciej równowarzne są z tym że struktóra działa haotycznie kompletnie bez żadnej wiedzy lub przy znikomym szkoleniu wysyłana jest na rynek aby zbajerować i naciągnąć jak najwięcej osób?
4. Dlaczego lokaty zamiast zysków generują straty? Czyżby kwoty z kont klientów w pierwszym roku były sciągane na poczet prowizji przedstawiciela? W pierwszym roku prowizja jest najwyższa gdyż jest za podpisanie umowy w kazdym kolejnym znikoma od kontynuacji lokaty przez każdego klienta!

Przepraszam wszystkich za tekst długości "Mody na Sukces" próbowałe ując wsystko krótko ale i przejrzyście aby ktoś po przeczytaniu tego postu jeśli dopiero co podpisał umowę zdołał z jej zrezygonować jesli oczywiście nie będzie mu szkoda znajomego który własnie zarobił na nim kilka stówek "zależne od kwoty zobowiązania". Ale jak to się mówi jeśli ma się miękki serce to trzeba miec twardą dupę:)
Pozdrawiam
dupa blada / 188.45.28.* / 2011-11-11 20:51
Twoje wykrz...yyywyksztalcenie tez pozostawia wiele do zyczenia ;-)
darekOVB / 83.17.138.* / 2011-04-13 08:09
proszę Pana pracuję w OVB i mogę Panu powiedzieć jedno to nie OVB Pana oszukało tylko Pana znajomy
W oszczędzaniu długoterminowym jak sama nazwa wskazuje chodzi o oszczędzanie długoterminowe umowy podpisuje się na 10-20 lat
Niestety nikt nie daje nic za darmo wszystkie firmy (banki, giełda, fundusze powiernicze) pobierają opłaty . Przypuszczam że Pana znajomy zaproponował Panu jeden z takich funduszy inwestycyjnych jednak nie poinformował Pana rzetelnie o wszystkich aspektach tego rodzaju oszczędzania
Jeśli chciał pan oszczędzać przez dwa lata trzeba było wpłacić te pieniążki na lokatę fundusze inwestycyjne są dla osób które chcą oszczędzać długotermiowo sam osobiście widziałem jakie kwoty są wypłacane osobą które zaczęły oszczędzać 20 lat temu i są to pokaźne kwoty
Więc proszę nie oczerniać całego OVB tylko mieć pretensję do siebie że nie zapoznał się Pan z ogólnymi warunkami umowy oraz do swojego znajomego który nierzetelnie Pana obsłuży
ovbunikaj / 188.47.146.* / 2013-12-12 13:10
a dlaczego go "nierzetelnie obsluzył" BO TAK go "wyszkoliliście" w tym OVB i wysyłacie gościa w teren. Więc to Wasza wina. Niedoinformowanie jest Waszą profesją..na to liczycie i naciągacie i pracowników i klientów
12609 / 84.10.86.* / 2013-11-05 18:44
Dzisiaj -5.10.2013 - byłam na rozmowie w sprawie pracy w OVB. miałam sprawdzą i weryfikować dokumenty, ale jak doszło do podpisania umowy to była to zwykła umowa agencyjna o sprzedaż usług bankowych, ubezpieczeniowych itp. Pan który prowadził rekrutację nawet zdenerwował się bo nie rozumiałam dlaczego w umowie są ubezpieczenia a nie ma weryfikacji dokumentów. usłyszałam, że w umowie jest co mi wolno robić- jeszcze oprócz weryfikowania dokumentów. Umowy nie podpisałam.
ktos_z_branży / 91.150.223.* / 2009-09-05 12:14
OVB to multiagenci w czystej formie.. Rozeznanie w rynku ubezpieczeń mam dobre - pracuje juz kilka lat. Na przypadkowym spotkaniu z agentem OVB chcialo mi sie smiac, pozniej sie zdenerwowalem, pozniej znow chcialo mi sie smiac - po spotkaniu doszedlem do wniosku, ze rowniez pracuje w tej branzy i naprawde sie zdenerwowalem kiedy dotarlo do mnie jak nieprofesjonalnie OVB podchodzi do klientow i poprostu psuje wizerunek tego zawodu... nie wazne bylo dobro klienta - chcial sprzedac konkretny produkt nie zwazajac na potrzebę klienta.. ŻAL.
też z brańży / 84.10.219.* / 2009-09-13 19:53
przykra prawda :/
żal / 84.10.219.* / 2009-09-03 21:19
najprawdopodobniej 'doradca' z ovb proponował pani załozenia nowego rachunku -jakaś forma trzeciego filaru oraz umowe o zarządzanie tym portwelem.
problem tej firmy polega na tym, że moze pracować tam każdy. dostaje sie wizytówle i już się jest wielkim 'doradcą'. wiedza to rzecz drugorzędna, nabywa się ją tam z doświadczeniam, bo ci którzy sa powyżej w tym MLMie z regóły też nie wiedzą za duzo.
pozdrawiam
agusil / 85.14.124.* / 2009-03-18 16:15
Hey miałam w tej firmie pracować. Powiem szczerze jak widzi sie to od strony pracy w tej firmie to sie odechciewa człowiekowi. To typowi naciągacze , każą ludziom tak zagadaćklienta byle tylko sie zapisał do tej firmy. NIE POLECAM NAPRAWDE UWIERZCIE.
mannnnnn / 83.10.96.* / 2009-07-07 17:33
Witam prawdopodobnie trafił pan na takiego doradce który niechcial panu zarzadzac pieniedzmi znajdujacymi sie w ofe tylko to ofe zmienic na inne przypuszczam z innego wyzszego reatingu co tylko wpłyneło by na bespieczeństwo pana srodkow ale samymi pieniedzmi by nie obracal.....takie ofe jesli nie jest dla pana powinno byc zmipani agusil enione ale tylko i wyłącznie raz az do emeryturki a jesli mowi ze zmienimy to po kwartale pol roku czy roku lub wiecej to nic innego tylko mysli wtedy o swojej prowizji a nie o pana pieniadzach...prosze o tym pamiętac!!a do postow typu pani agusil to tak moze sa naciagacze jak widac tutaj znalazl sie taki przypadek i moze ich jest wiecej ale czy w kazdej firmie wszyscy sa super znajda sie gorsi i lepsi ten facet nie mial pojecia co to jest budowa kapitału tylko widzał kase ale prosze nie generalizowac ze wszyscy pracownicy tego kocernu sa zli i oszukują...pisze tak poniewarz pracuje w tej firmie dwa lata i z całych swoich sił staram sie byc profesjonalista w swoim zawodzie zeby klient był zadowolony i bespieczny tak samo ucze swoich współpracowników i mam do nich pełne zaufanie...wiec prosze o obiektywnosc bo moze kogos pani w tym momencie obraza!..pozdrawiam i przepraszam za błedy:)
mannnnnn /83. 10 96 + / / 46.186.65.* / 2013-09-16 19:50
Bardzo dobry , przejrzysty -krócej by się nie dało a tak to nawet laik mógł sobie wyrobić zdanie o działalności tej firmy. pozdrawiam .
żal / 84.10.219.* / 2009-09-03 21:16
żal mi cie. lepiej napisz jakie masz targety do osiągnięcia. jak ci się bedzie palić pod dupą to też bedzież z klientów robił debili. PDP -Prosto Do Pieniędzy -nie pamietasz?
armi / 85.221.197.* / 2009-01-03 22:03
OVB Allfinance-to firma pośrednicząca.Mają w swojej ofercie między innymi OFE.Co proponują na dzień dzisiejszy nie wiem.
Firma dość znana w Wielkopolsce.
Co do umowy .Na 100% zmiana funduszu.

Pozdrawiam i gratuluję czujności.

PODOBNE WĄTKI NA FORUM

Najnowsze wpisy