Forum Polityka, aktualnościKraj

Pakiet zdrowotny przyjęty. Nic nie zatrzyma reformy?

Pakiet zdrowotny przyjęty. Nic nie zatrzyma reformy?

Wyświetlaj:
anonim123 / 83.18.83.* / 2010-10-14 16:03
A ja to widzę bardziej optymistycznie , nie da się ukryć że w prywatnej firmie wydajność pracy i odpowiedzialność jest co najmniej o 200% lepsza niż w państwowej . Ciężko sobie pozwolić na stosunek jak pies do drzewa co jest notoryczne w budżetówce. Ja już dawno bym to oddał w prywatne ręce . I może nie będzie miało miejsc to że jeden lekarz niby specjalista pracuje na 7 etatach , i może wydajność wzrośnie czego sobie i wam życzę . Ps a może zamiast krytykować to sami przedstawcie jakbyście to zrobili to by była ciekawsza debata niz ciagłe biadolenie , nie robia żle robią żle itd .
Pozdrawiam
@@@ / 87.207.29.* / 2010-10-14 16:19

...wydajność pracy i odpowiedzialność jest co najmniej o 200% lepsza niż w państwowej...

Tylko ten efekt wiekszej wydajnosci idzie do kieszeni wlasciciela i pacjent zadnej zmiany nie zauwazy
debilom wont / 83.10.94.* / 2010-10-14 16:18
Sam to wymyśliłeś,czy jesteś z psychiatryka.
mafii rządowej stop / 83.10.94.* / 2010-10-14 15:44
Sawicka to już trzy lata temu wiedziała.Prorok czy wróżka!
gzfgjf / 178.37.141.* / 2010-10-14 15:28
DLACZEGOS GLUPI? BOS BIEDNY. DLACZEGOS BIEDNY? BOS GLUPI.
myślcie / 83.22.88.* / 2010-10-14 15:44
Chyba raczej tak :
Dlaczegoś biedny ? Boś głupi .
Dlaczegoś głupi ? Boś biedny .
: )))))))) / 194.213.1.* / 2010-10-14 15:56
Chyba raczej tak :
Dlaczegoś biedny ? Boś głupi .
Dlaczegoś głupi ? Boś głosował na PO
Bank Ochrony Środowiska / 82.177.224.* / 2010-10-14 16:18
Chyba raczej tak:
Dlaczego noga? Boś dupa.
Dlaczego dupa? Boś noga.
@@@ / 87.207.29.* / 2010-10-14 16:16
Nie dokonczyles wywodu.

Dlaczegoś biedny ? Boś głosował na PO
EURO STUDENT / 2010-10-14 16:16
Dlaczego głosowałeś na PO ? Boś dał się ogłupić
Dlaczego dałeś się ogłupić? Bo PO ma środki masowego przekazu (TVN, Gazeta Wyborcza, Money.pl)
EURO STUDENT / 2010-10-14 16:19
kiedy Polska wyjdzie z problemów długu, podwyższania podatków, afer i korupcji ? Jak Platforma Przegra wybory to od tego momentu 20 lat później
marcusl / 195.117.29.* / 2010-10-14 15:22
Prywatyzacja?! jednak PIS miał rację, Obywatelu nocnik coraz większy już mieścisz się nie tylko ręką ale całym ciałem. POpaprańcy górą.
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-14 15:14
Szpitale staną się spółkami w rozumieniu k.s.h. ze wszystkimi kodeksowymi konsekwencjami. Oczywiście, wspaniałomyślnie ze strony PO nie jest to obligatoryjne ale gdy do tego nie dojdzie [ przekształcenie w spółkę] to samorząd przejmuje długi szpitala. TO PARANOJA PRAWNA.

Po raz kolejny tworzą bubel.
roti / 193.111.166.* / 2010-10-14 15:06
co to powiedziała trochę za dużo na temat prywatyzacji szpitali - zaraz cudaki zaczeły wszystko dementować- żadnej prywatyzacji nie będzie - i co; robimy ze szpitali spółki, przekazujemy je samorządom a te przecież nie chcą mieć długów na głowie więc szpital sprzedają - jakie to banalnie proste. Cudakowi powinien już wyrosnąć taki długi nos od tych kłamstw że powinien sięgać irlandii.
sisley / 213.108.153.* / 2010-10-14 15:20
Sawicka wiedziała co mówi, nie wiedziała że jest podsłuchiwana.
Po przekształceniu szpitala w spółkę dojdzie do jego przejęcia przez wierzycieli. Taka będzie kolejność.

Kto jest wierzycielem, ile dotychczas zarobił i dlaczego godził się na dostawy bez zapłaty, jaka jest rentowność jego dostaw, jaka będzie wycena majątku, kto docelowo będzie miał udziały-to ciekawe pytania.
tade / 83.2.33.* / 2010-10-14 14:34

w ciągu 12 miesięcy będą musiały zmienić formę organizacyjno-prawną szpitala (przekształcenie w spółkę kapitałową, jednostkę budżetową, samorządowy zakład budżetowy albo instytucję gospodarki budżetowej).


o co tak naprawdę chodzi

Komuniści aby nagradzać za wierność i posłuszeństwo,
nagradzali stanowiskami podzielili więc kraj na małe województwa.
Okrągostołowi jak zaczęli się dzielić na różne ugrupowania,
nie byli w stanie w pełni kontrolować tak wiele jednostek administracji.
Z powrotem scalili to w większe jednostki, duże województwa.
Dla swych oddanych i wiernych towarzyszy stworzyli Rady Nadzorcze, NFZ,
zwiększyli zatrudnienie w administracji.
Sprywatyzowali co mogli no i spora rzesza wiernych towarzyszy została na lodzie.
W administracji zrobiło się już strasznie ciasno co rusz to jakiś rokosz.
Genialny plan szpitale sprywatyzować lub przekształcić w spółki
ale pozostawić finansowanie NFZ.
No i ilu wiernych i oddanych towarzyszy możemy znowu nagrodzić,
posadkami prezesów, dyrektorów z milionowymi kontraktami.
No a ilu pozyskamy nowych.
No i byle do przodu okrągostołowi , poradzicie sobie
erplew / 178.56.191.* / 2010-10-14 15:04
nie no, bzdury pleciesz, NFZ finansuje bo placimy skladki, a te lepsze szpitale to już dawno prywatne, tu chodzi o te zadłużone, PO sie na to nie porwie, oni wolą coś takiego jak Wodociągi, Oczyszczanie miasta itp, tam żeby były pieniądze wystarczy podnosić abonament i opłaty, które musimy płacić.
tade / 83.2.33.* / 2010-10-14 15:15

bzdury pleciesz, NFZ finansuje bo placimy skladki,

no to dlaczego pieniądze nie idą za pacjentem

tu chodzi o te zadłużone,

a wiesz Ty li dlaczego zadłużone bo dostają obligatoryjnie trudne przypadki o małym zwrocie
Pewnie powiesz że są źle zarządzane i
właśnie w tym rzecz po przekształceniu rada jedna druga dalej już znasz.....
I nic nie zmieni tego czy to będzie PiS czy PO czy inny twór

mnie już niewiele zostało mam niewielkie wymagania czegoś się dorobiłem jakoś dociągnę
a wy młodzi jak rodzice was zostawią bez ...????????
tesa1959 / 2010-10-14 17:56 / Tysiącznik na forum i pełna kultura


no to dlaczego pieniądze nie idą za pacjentem

Właśnie, dlaczego? NFZ tylko bierze składki, ale nie liczy się z pacjentem. W wakacje leżałam w szpitalu z powodu depresji. Mogłam tam być tylko 28 dni, bo za więcej NFZ nie zwraca. Dostałam skierowanie do sanatorium (specjalizującego się w leczeniu tej choroby), wysłałam skierowanie i dwie karty informacyjne ze szpitali (najpierw leżałam w powiatowym, a potem przewieziono mnie do specjalistycznego) i dostałam odpowiedź odmowną. Dlaczego? Bo w tym pierwszym szpitalu napisano, że w wywiadzie stwierdzono wieloletnie stany lękowe i to jest przeciwwskazaniem. To, co napisali w karcie informacyjnej mogłam przeczytać dopiero w tydzień po wyjściu ze szpitala, bo jeszcze miałam ograniczone widzenie i nie mogłam tego sprostować, bo leżałam w drugim końcu Polski, a już wróciłam do domu. Myślałam, że skoro depresja, to stany lękowe będą na plus w otrzymaniu miejsca w sanatorium, ale byłam w błędzie. Okazało się przy tym (informacja na decyzji), że od tej decyzji nie przysługuje odwołanie. Naprawdę ciekawa sprawa, bo nawet od wyroku Sądu Najwyższego można odwołać się do Strasburga.
Swoją drogą, to cieszę się, że ceny na leki będą ustalane przez ministerstwo, bo teraz, aby nie przepłacać, biorę oddzielne recepty na różne leki dla siebie i dla męża i biegam po aptekach i kupuję tam, gdzie dany lek jest najtaniej (mieszkam w miasteczku 8 tys., gdzie są4 apteki).
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy