Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pakt stabilizacyjny niepokoi przedsiębiorców

Pakt stabilizacyjny niepokoi przedsiębiorców

Money.pl / 2006-02-03 18:09
Wyświetlaj:
Wapniak / 83.28.120.* / 2006-02-06 12:03
No cóż. W porównaniu z brakiem realizacji obietnic do tej pory rzadzących ekip, niepokój ten jest bardzo symptomatyczny?... Czyżby miało mieć zastosowanie znane i ciągle aktualne powiedzenie: "Na złodzieju czapka gore?...
Gorączkowa nagonka również, prawie wszystkich mediów... aż dziw bierze, jacy wszyscy są zgodni, jak za Komuny... Hmmm...
A może faktycznie trzeba im życzyć, żeby faktycznie wreszcie wzięli za ..... całe to, towarzystwo wzajemnej adoracji, co?...
Osobiście rewelacji się nie spodziewam, ale brak widoku co nie jednokrotnie podkreślałem na łamach tego forum, tych ogranych, kombatanckich z wielkimi pretensjami gęb, sprawi mi miłą niespodziankę. Wręcz prezent od losu na jesień życia...
Pozdrawiam. Jaka piękna jest zima...
zx / 83.8.114.* / 2006-02-05 23:27
Zupełnie niepotrzebnie ponieważ nic się nie zmieni. Obcych urzędników zastąpią swoi i tyle. Swoi będą równie głupi i bezmyślni jak i zastąpieni przez nich obcy. Nie będzie ani lepiej ani gorzej. Będzie dokładnie tak samo.
karelia / 62.21.66.* / 2006-02-05 17:53
czy ktoś może czytał tekst tego paktu i jego załączniki, bo ja nigdzie nie mogę tego znaleźć. Proszę o podanie strony. Bardzo mi na tym zależy.
zx / 83.8.114.* / 2006-02-05 23:28
Na prawdę nie szanuje Pani swojego czasu ?
MacMurphy / 84.40.135.* / 2006-02-04 18:53
Kieruję małym przedsiębiorstwem budowlanym (5 mln sprzedaży rocznie).
Oceniam, że w perpektywie dwóch - trzech lat warunki prowadzenia działalności dla firm podobnych do kierowanej przeze mnie pogorszą się.
Będą podniesione podatki. Zwiększy się obciążenie wypłaty otrzymywanej "na rękę: (obecnie każda złotówka wypłacona :"na rękę" za czas produkcyjny to dwa złote zaksięgowane jako pełny koszt pracy).
Ocena wynika z pierwszych działań politycznych podjętych przez nową ekipę - becikowe, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji - czyli zwiększanie wydatków pańśtwa oraz ideologia.
Nie znajduję w "stu dniach": nowego rządu znaczącego sygnału, że naprawdę zależy im na wzroście gospodarczym.
Owszem, są obietnice, ale ja w "stu dniach" nie znalażłem ważnego konkretu.
Kolo / 212.14.5.* / 2006-02-05 12:59
A obserwowałeś co się działo w Parlamencie ? Jakie zmiany mógł zrobić PIS nie mając większośći do ich uchwalenia ? Więcej optymizmu ! Wystarczy jeśli zniknie dla ciebie tzw. "konkurencja" z kopertami i ukladami, która pewnie odbiera obecnie twojej firmie sporo pracy. Podatki nie wzrosną z całą pewnością. Niestety minusem (dla wielu) jest to, że pewnie wkrótce niewielu będzie odważało się okradać fiskusa lub swoich pracowników, jak to nagminnie czynione jest obecnie. Skończy się tzw. "załatwianie" kontraktów, a zacznie uczciwa konkurencja. Oby !
zx / 83.8.114.* / 2006-02-05 23:45
Jakby PiS miał większość w Parlamencie to uchwaliłby ustawę w myśl, której stalibyśmy się piękni, zdrowi i bogaci. Tyle co do większości parlamentarnej. Reszta wynurzeń nie nadaje się do komentarza bo to już kwestia wiary w nieomylność wodza. Hitler był nieomylny, podobnie jak Stalin czy Rydz-Śmigły. Znamy, znamy te "cudowne" recepty równie cudowne jak swego czasu komunizm czy maoizm.
odchudzony / 87.206.192.* / 2006-02-04 09:59
NBP ma w ciągu ostanich kilku lat ogromne zasługi, przyczyniło sie do poprawy życia ludzi, poprawiło sytuację przedsiębiorców, wpłynęło na zmniejszenie bezrobocia, wpłynęło na rozwój dróg i zwiększenie inwestycji. Widac bardzo aktywny udział p. Balcerowicza w życiu gospodarczym kraju. NBP i RPP jest to jeden z najtańszych organów państwa. Osiągnięcia p.Walc też były niezwykłe szczególnie na arenie międzynarodowej. Proponuje udzielić składowi NBP I RPP dożywotniej gwarancji pracy i statusu Króla Słońce, przecież tylko oni wiedzą co i kidy należy robić a najważniejsze, że robią bardzo dużo szczególnie potaniały koszty pracy, no t trzeba przygotować kraj do wejścia w strefę euro. Zasługi Balcerowicza są bardzo duże i byłem pełen podziwu dlatego człowieka ale teraz nie widzę juz jego aktywności.
BB / 213.76.60.* / 2006-02-04 14:17
A ja myslałem, że w.w. działania należą do zadań rządu RP. Widocznie nieświadomie współwybierałem parlament, a ten z kolei swojego przedstawiciela RZĄD, który zajmuje się nie rządzeniem a prezentowaniem w TV i czeka na kolejne ruchy NBP jako jego opozycja. Jak NBP ustawami naprawi Polskę, to będzie to wtedy załugą tej nowej opozycji czyli RZĄDU. Już teraz wiem - poniewaz NBP ma wpływ na banki, to w moim banku będzie dawane becikowe, rozdawane miejsca pracy, zminiejszane podatki, przygotowywane prace budowlane i naprawa dróg itd itd. Super, wreszcie mamy "władzę" za rogiem tj. w budynkach na mojej i na sąsiednich ulicach. I to jest osiągnięcie niespotykane nie tylko w Unii, także na świecie. My - górą! Niech się inni uczą od nas, jak łatwo jest rządzić państwem- wystarczy mieć bank centralny, jego filie i banki komercyjnme. One załatwią wszystko. A wybory parlamentarne służą do jedynie słusznej kontroli ich sukcesów i porażek.
na_opak / 83.26.215.* / 2006-02-03 20:18
Pan premier powiedział, że „...sukcesem rządu są zmiany polityki gospdarczej i społecznej, które dobrze wpłynęły na rynki finansowe i gospodarcze” . Dzięki rządowi PiS, pomimo wywrotowej polityki PO i katastrofalnej sytuacji odziedziczonej po rządach postkomunistów „mamy w miarę wysoki wzrost gospodarczy i dobrą warszawską giełdę”. A Lewiatan - kierowany przez ulubienicę Frasyniuka - nie może być wiarygodny. Zresztą, po lustracji majatkowej będą inaczej postrzegali rzeczywistość
jj / 82.143.136.* / 2006-02-04 00:42
A skad biorą się tacy ludzie??? Samoobrona . Boze co to bedzie..
real / 81.219.244.* / 2006-02-04 01:12
Nic wielkiego. $ ~ 4,3 PLN, € ~ 4,9 PLN, deficyt budżetowy ~ 58% PKB, dług publiczny 450 mld, za jakiś czas (rok).
real / 81.219.244.* / 2006-02-04 14:11
Oj, zapomniałem jeszcze o bezrobociu - 25%.
Autor / 83.18.195.* / 2006-02-03 20:53
Człowieku, czy Ty wiesz po jakim czasie zmiany polityki gospodarczej mają faktyczny wpływ na tę gospodarkę ? Na pewno polepszenie sytuacji nie jest efektem działań PIS-u. Efektem działań PIS-u i innych jest to, że zbliża się krach na naszej giełdzie.
was / 83.8.244.* / 2006-02-03 20:28
On przemawia do dzieci.
lotnik / 85.222.16.* / 2006-02-03 18:09
Rozumiem, ze te zagrazajace nie sa napisane 'ogolnikowo'?

Najnowsze wpisy