Forum Polityka, aktualnościKraj

Palikot będzie pikietował Kościół w Warszawie

Palikot będzie pikietował Kościół w Warszawie

Wyświetlaj:
rrrrrrrrr / 85.28.128.* / 2010-10-28 15:50
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
MPMP / 194.11.22.* / 2010-10-28 14:47
temu klownowi dziekujemy, Im szybciej odejdzie na emeryture tym lepiej dla Polski, acha czy palikot jest zdrowy psychicznie i czy nie jest przypadkiem alkoholikiem?????? niech przedstawi nam zaświadczenie, bo Polską powinni rządzic ludzie pełnosprawni umysłowo.
mk123 / 80.249.5.* / 2010-10-28 11:53
Hmm, ale czy pan Palikot wie w ogóle co mówi i rozumie sens wypowaidanych przez siebie słów?

"Biskupi nie mogą grozić, nie mogą straszyć, nie mogą obiecywać ekskomuniki! To nie godne, nie dobre, i nie do zaakceptowania"

Kim jest ten czlowiek, że lepiej wie co powinni robić a czego nie robić biskupi, co jest godne, dobre itp. Wedlug jakich kryteriów to ocenia?

"Nie akceptują wolności" A czy akceptowana jest wolność katolików do wyznawania swojej wiary? Tak dla przykładu czy u nas także ma być zakaz noszenia symboli religijnych, czy nazywania homoseksualizmu grzechem itp? Czy o taką wolność chodzi panu Palikotowi?
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-28 14:14
..
Szanowny mk123

Argumentujesz as personam.

Wytłumacz po prostu Panu Palikotowi na czym polega ekskomunika, oraz, że biskupi jednak nikomu nie grożą i nikogo nie straszą.

Natomiast uważam, że interpretacja przykazania " Nie zabijaj" , jest trudna do JEDNOZNACZNEGO zinterpretowania przez naukę Kościoła w odniesieniu do tych nieszczęsnych zarodków zamrożonych w ciekłym azocie, dlatego, że w czasie gdy to przykazanie zostało objawione odnosiło się do dziecka, kobiety, mężczyzny.

Pewnie sam Bóg nie wiedział wtedy , że takie zarodki mogą przeżyć w ciekłym azocie i być wszczepione lub zniszczone???

Pozdrawiam

Pozdrawiam
maxymili / 2010-10-28 10:50 / Tysiącznik na forum
Ech, ten Palikot. No i co, będziemy teraz toczyć wojnę z kościołem? Trzeba go oswoić, ucywilizować. W kościele znam wielu wspaniałych księży godnych na prawdę poparcia. Z tym in vitro można się sprzeciwiać kościołowi, bo to głupota. Ale nie trzeba przy tym negować całego kościoła, który jest dobry i potrzebny.
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-28 11:13
..
" Przedstawiciele kościoła katolickiego walczą z państwem świeckim, chcą państwa wyznaniowego.

Nie akceptują wolności! Odrzucają naszą ofertę państwa przyjaznego religiom, ale stanowczo świeckiego. "

" Państwo przyjazne religiom" - nikt nie zwalcza religii, ani kościoła, jako takiego.

Nie chodzi o to że Palikot toczy wojnę z Kościołem, ale chce, by Kościół pozwolił korzystać ze zdobyczy nauki.

Jest przykazanie " Nie zabijaj".

Ale ja nie wiem, czy w czasach , gdy ono powstało, jego twórca miał też na myśli zarodki zamrożone w ciekłym azocie?

No pomyśl, w tamtych czasach, nikomu się nie śniło, że człowiek , 2 tysiące latał później, będzie latał samolotem, czy promem kosmicznym!

Bo jakby wiedział, to może uznał by to za wynalazek "szatana", lub niezgodny z jakimiś innymi tezami Kościoła, i też tego by zakazał?

Pozdrawiam

Ps.Dla mnie, np. przeszczepy organów pobranych od zmarłych, mimo, że służą ratowaniu życia innego człowieka, też są niejednoznaczne moralnie.
rozwado / 2010-10-28 11:50 / Tysiącznik na forum
Trzeba wlaczyc z kosciolem o to zeby ziemia byla kulista i krazyla wokol slonca, zeby moznabylo dokonywac sekcji zwlok, aborcji oraz in vitro.
rotor / 84.144.44.* / 2010-10-28 10:12
Niech pan palikot ulozy swoje zycie w pierwszym rzedzie a
pozniej bedzie ukladal nasze.
Sa powazniejsze problemy ale to za trudne dla niego i dlatego
tacy slabeusze zaczynaja sie czepiac kosciola tak jak to cala komuna i teraz ich
spadkobierc SLD to robia.
troll bagienny / 194.242.62.* / 2010-10-28 10:53
NIe.

Co by o Palikocie nie uważać- ma jaja powiedziec głośno to, co może i część naszych ś***********.wych polityków myśli po cichu, ale boi się powiedzieć głośno.

No i najważniejsze - mówi prawdę o obecnych relacjach państwo-kościół.
dgen / 2010-10-28 09:59 / Tysiącznik na forum
Ja katolik, z utęsknieniem czekam na moment kiedy my, członkowie Kościoła Katolickiego będziemy wreszcie mniejszością. Wtedy za nami murem będą stały wszystkie organizacje międzynarodowe, od UE, KE, ONZ aż po Amnesty International. Bo każdą mniejszość należy szanować, pielęgnować , bronić i lansować nawet kosztem wiekszości (patrz: przykład gejów i lesbijek). Wtedy dopiero w każdym programie TV, w każdym serialu, w każdym jury popularnego programu TV będzie zasiadał katolik otaczany czcią i szacunkiem. Na okładkach popularnych pism kolorowych systematycznie będą się pojawiały twarze znanych katolików obnoszących się ze swoją wiarą: w kategorii - dziennikarz roku, osobowośc roku, para roku..............
Z zazdarością słuchałem ostatnio wypowiedzi pani dyrektor szkoły "Salwator" w Krakowie - gdzie zdjęto krzyże ze ścian w obronie mniejszości. Okazało się , że w szkole liczącej blisko 200 uczniów - kilkunastu jest innych wyznań a 4 zadeklarowanych katolików (!!!!!) nie uczęszcza na religię. Może i my katolicy kiedyś będziemy w podobnej sytuacji, kiedy w imieniu naszej kilkunastoosobowej grupki będą wieszać krzyże aby nie urazić naszych uczuć.
zxc12 / 83.31.181.* / 2010-10-28 11:56
Polska to w tradycji kraj katolicki. My nie potrafimy bronic naszej tradycji. Wykształciuchy chętniej na muzułmanizm przejdą niż naszej polskości i tradycji bronic będą Nie mamy charakteru
A swoją drogą to szkoda czasu na komentarze pod artykułem o prostaku
rozwado / 2010-10-28 11:48 / Tysiącznik na forum
Zadaniem prawa i konstytucji jest bronic mniejszosci przed terroremm wiekszosci. Na tej zasadzie opiera sie konstytucja amerykanska, tez liczne organizacrodowe i unijne.
Anonim z manufaktury / 188.125.34.* / 2010-10-28 10:56
" ... zdjęto krzyże ze ścian w obronie mniejszości."

Nie znam szczegółów sprawy z Krakowa, ale masz zapewne rację, że gdyby w klasach była "mieszanka wyznaniowa" to by nie wieszano ŻADNYCH symboli religijnych.

Każdy po lekcjach grzecznie by poszedł do swojego kościoła na swoją lekcję religii, a później spotkał ze wszystkimi kolegami i koleżankami na boisku, na wspólnym meczu , przestrzegając zasad Fair Play.

Pozdrawiam
rotor / 84.144.44.* / 2010-10-28 10:43
moze tak sie spytam: czym jest krzyz dla niewierzacych???
ze tak walcza z nim, normalnie kawalek drzewa, czyzby krylo sie
cos wiecej w tym krzyzu???
Mnie zydowska gwiazda absolutnie nie przeszkadza nie mam jej w domu ale jej wyznawcy moga ja sobie wieszac to samo jest z ksiezycem muzulmanskim ale w Polsce katolickiej jest miejsce na krzyz i jako katolik widze chetnie wiszace krzyze.
Wezmy przyklad z Bayern tam nawet odsunieto pozew o sciagniecie krzyzy a do tego jakie piekne krzyze tam wisza az pozazdroscic. Tylko Polacy jak zwykle chca przeskoczyc samych siebie i tak troszcza sie o ta biedna mniejszosc, jak taki jestes zatroskany to obejmij troska najbiedniejszych w Polsce i ich wspomagaj to da cos wiecej a nizeli wojowanie z krzyzem a do tego jeszcze jako "katolik"
troll bagienny / 194.242.62.* / 2010-10-28 10:56
"moze tak sie spytam: czym jest krzyz dla niewierzacych???
ze tak walcza z nim, normalnie kawalek drzewa, czyzby krylo sie
cos wiecej w tym krzyzu???"

Przyszło ci o głowy że niektórzy po prostu nie chcą oglądać na każdym kroku starożytnej szubienicy?
ccccccccccc / 195.74.79.* / 2010-10-29 12:27
a może Ciebie ksiądz zgwałcił?

Najnowsze wpisy