Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Palikot: By życie było mniej u*********

Palikot: By życie było mniej u*********

Money.pl / 2007-12-19 07:10
Komentarze do wiadomości: Palikot: By życie było mniej u*********.
Wyświetlaj:
DA-old / 195.225.71.* / 2007-12-20 19:07
Palikot razem z minister Kopacz stanowiliby doskonałą parę konwersacyjną.

A POskomuchy miały być sztandarem intelektu!...??
acomitam / 83.25.202.* / 2007-12-20 09:09
Inicjatywa cenna, jeśli jest szczera, a nie "pod publiczkę" i jeśli p. Palikot wykaże determinację w jej realizacji. Powstaje tylko pytanie: jak poradzi sobie z oporem biurokracji, które przepisy czy regulacje są wg niego "u*********" i czy są one istotne dla nas wszystkich? Jeśli skończy się na zbieractwie grzybów w pasach przygranicznych, to szkoda zachodu.
wojcher / 2007-12-19 21:39 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Jedyny argument dla oponentów tej komisji to słowo "u*********" wypowiedziane przez Palikota. Widocznie pisiory mają to we krwi- krytykować wszystko i wszystkich kto z poza PIS (kto nie jest z nami ten przeciwko nam -chrześcijańskie podejście, nie ma co). Nie spodziewam się wiele po tej komisji (abym się mylił), ale na krytykę jeszcze przyjdzie czas.
Poczekamy, zobaczymy (jak dożyjemy).
Wyborca - zdruzgotany / 83.21.101.* / 2007-12-19 20:41
No i widzicie, a raczej słyszycie parlamentarny chamski język
tych nibypolityków. Krew człowieka zalewa. Gdzie to hołota chodziła do szkoły? jakich miała nauczycieli?" Kretyn powie:
żeby żYcie było mniej u*********, przepraszam, ale musiałem tego chama zacytować. Skandal, oni umieją kombinować i wyrażać się jak pospolici złodzieje.Pisać, czytać toto nie wiele umie ale wcisnąć się na ławę poselską i tam kraść to są zdolni nad miarę.
Obywatel1 / 79.187.34.* / 2007-12-20 10:48
Jesteś głupek pospolity czy tylko żółć ci się wylewa jak wszystkim pisuarom?!
Pozdro.
joshua / 83.205.41.* / 2007-12-20 02:18
najpierw sam się naucz ortografii
Joankafm / 83.7.91.* / 2007-12-19 21:37
Ty to chyba z PISu jesteś, że tak kwaczesz?
historyk / 80.50.180.* / 2007-12-19 19:06
jestem zaskoczony kandydatura Palikota na funkcje przewodniczącego komisji Przyjazne Państwo, jestem zaskoczony że w PO wogóle posłami są ludzie w stylu postawy Palikota, jestem zaskoczony po obejrzeniu programu Sakielskiego i Morozowicza w którym Palikot wypowiadał swoje poglądy i formował argumenty w sprawie Komisji d/s Blidy. Nie wyobrażam sobie nawet w najśmielszych myslach aby ten człowiek mógł zrobić cos racjonalnego w komisji Przyjazne Państwo. Słuchajac argumentów Palikota w/w programie przypominali mi sie posłowie Samoobrony.
Jestem pewny że komisja Przyjazne Państwo to stracone złudzenia i czas. Niektórzy porównują Palikota do Kluski, to absurt Kluska to człowiek pracy i rozumu, zbudował firmę i program a Palikot co ma w swoim dorobku, napewno kase jak podają jeden z najbogatszych w PO, ale to nic nie znaczy, albo znaczy, że będzie to przyjazne państwo ale dla pewnych grup społecznych. Jest tyle absurdów i koncesji i zezwoleń w gospodarce że Palikot jest za słaby aby te grupy interesu które na tych zezwoleniach robią interes zwalczyć, może tylko tak je ustawić aby lody kręcili tylko jedni a inni stali u bram samorządowych po ograniczeniu uprawnień wojewodów i skamlali grubym portwelem aby ich raczono przyjać do danej grupy. Ustali sie takie egzaminy i takie komisje że mysz się nie przemknie aby zostać np wolnym zbieraczem grzybów na granicy/ których juz nie będzie/ ale wolnym np notariuszem.
komisja przyjazne państwo to następna bzdura dla mydlenia oczy i spowijania umysłu ludziom którzy zasad biurokracji nie znają i których życie zmusza do składania wizyty w urzędzie raz na 10 lat. Obłudy ciąg dalszy
joankafm / 83.7.91.* / 2007-12-19 21:41
jestem zaskoczony, jestem zaskoczony, jestem zaskoczony - wiesz co - to wyskocz albo zajmij sie pieczeniem pierników na święta. Jak nie rozumiesz to nie zabieraj głosu.
historyk / 87.206.151.* / 2007-12-20 21:04
paszport na mądrość a argumenty na poziomie garkuchni
plujmy dalej aż w pluwocinie się utopimy
negatyw / 83.10.68.* / 2007-12-20 18:23
"jak nie rozumiesz to zajmij sie pieczeniem pierników.." i tu zamyka sie ciasno horyzont myslowy joankafm :) chciala jakos blysnac.. ale wyszlo na to, ze jest bystra jak woda w kiblu
Marqus / 79.187.251.* / 2007-12-19 18:02
trzeba zlikwidować setkę głupot, bo trzeba zrobić miejsce na 3 setki eurogłupot. Nie zapomnijmy , że obecnie nasz parlament możnaby zastąpić kilkoma prawnikami i tłumaczami , ponieważ zajmuje się głównie tłumaczeniem ustaw UE ew dostosowaniem naszego prawa do tamtego.
jakawabanku! / 83.24.216.* / 2007-12-19 13:20
skończy się zapewne listem gończym, jak w przypadku niejakiego Misztala, też ekscentryka.
Joankafm / 83.7.91.* / 2007-12-19 21:42
Toś się człowieku wysilił...
U$3 / 2007-12-19 13:19
Szanowni Państwo,
ani p.Palikot ani żaden inny socliberał nie zmienią niczego.
A sprawa jest banalna. Na początek wystarczy jedna ustawa na pół strony, by zmienić te u************.
"Z dniem 01.01.2008 tracą ważność wszystkie ustawy o gospodarce, a do życia wracają regulacje z ustawy gospodarczej Wilczka". To była, jeszcze za rządów Rakowskiego, najbardziej liberalna regulacja, dlatego że ani Rakowski, ani Jaruzelski nie mieli pojęcia o gospodarce i zgodzili się na nią. Ale żeby wrócić do normalności trzeba gosować na Unię Polityki Realnej. Bo świnie się zmieniają, ale UPR zlikwiduje koryto !
Pozdrawiam
acomitam / 83.25.202.* / 2007-12-20 09:13
Szkoda, że p. Palikot nic nie wspomina o likwidacji koryt. To byłaby dopiero rewolucja i popłoch w szeregach PO.
Ojciec Rydzyk / 2007-12-19 19:55
UPR?

Nie, dziękuję.
Dwa 30 lat PRL-u i 2 lata PiSu mi wystarczą.
......................... / 213.158.197.* / 2007-12-19 12:58
Od tej tusketynowej "miłości"
dopadły mnie torsje i mdłości...
;-)))
środa / 79.187.37.* / 2007-12-19 12:51
taki sam będzie finał jak z ich Gabinetem Cieni dużo szumu zero efektów. Absolutnie nie przygotowali się do rządzenia, mieli wielki problem ze skompletowaniem realnego gabinetu. Największy krzykacz ekonomiczny Chlebowski uciekł od szefowania resortem finansów itd, itd
Jak IPN zaczął sięw końcu dobierać do skóry zarządcom Stanu Wojennego to został zaatakowany przez tuska. A teraz tusk obiecał że złapie morderców Grudnia 70 , to wszystko LIPA tak jak wszystkie mordy od 1970 roku.

Pierwsze kroki rządu pokazały tak na prawdę o co tuskowi chodzi. I jeszcze ten gwizdek wałęsy o przepraszaniu Rosji i pułkownika Putina. Nie wiem czy boi się, że mają kopię tych papierów, które przekazał Polsce Jelcyn na ręce wodza i miecia ?
Sabre / 2007-12-19 11:15 / Tysiącznik na forum
No cóż, życzę powodzenia. U nas jest naprawdę dużo do zrobienia, jeśli chodzi o "głupoty", czy terror papieroludków.
Na szczęście pan Palikot to ekscentryk, więc powinien się wykazać stanowczością w działaniu (jak to z nimi bywa).
KAP / 2007-12-19 11:40 / Tysiącznik na forum
wlasnie mialem napisac cos podobnego wiec sie po prostu dolaczam
Sabre / 2007-12-19 11:55 / Tysiącznik na forum
Dla mnie nie ma znaczenia, czym wymachuje Palikot na konferencjach prasowych (to chyba główny, jeśli nie jedyny zarzut wobec niego). Skłonności do gadżetów ma wielu naszych polityków. Byleby zajął się robotą.
KAP / 2007-12-19 13:58 / Tysiącznik na forum
robota jest podstawa. jesli skonczy jedynie na gadzetach bedzie my mogli powiedziec spokojnie ze nas w lateksowego ch.. zrobil a z takiego dictum nie wywinie sie szybko. Dobry przedsiebiorca i filozof o niekonwencjonalnych pogladach - sadze ze ma szanse byc skutecznym i trzymam kciuki.
arch / 2007-12-19 14:17 / Tysiącznik na forum
Tak jak Twój pupilek Balceroweicz ?
Jak wielkie rozmiary przybrało skokowe zubożenie polskiego społeczeństwa w efekcie balcerowiczowskiej terapii szokowej, doskonale dokumentowała podstawowa wręcz książka o polityce społecznej wydana w 1995 r. pod redakcją prof. Juliana Auleytnera.
Według niej, w samym tylko 1990 r. przeciętne płace spadły o 24 proc., realna wartość przeciętnej emerytury i renty - o 19 proc., a dochody netto z rolnictwa na 1 pracującego - o 63 proc.
obcy / 83.18.243.* / 2007-12-19 19:24
Żyliśmy w różnych krajach bo np. moja pensja wzrosła, po przeliczeniu z 20$ do 200$ co miało niebagatelne znaczenie przy zakupie produktów z exportu.
KAP / 2007-12-19 15:48 / Tysiącznik na forum
owszem spadly urealniajac sie ze stanem przejetej gopodarki PRLu. Swoja droga komus udalo sie w ciagu 3-4 lat zmienic calkowicie ustrój nie ponoszac strat dla dochodów spoleczenstwa? Postawa w stosunku do Balcerowicza jest dla mnie dosc znamienna gdyz glównie zasadza sie na krytyce post factum. W momencie transformacji jakos nie bylo wielu odwaznych by reformowac radykalnie gospodarke. Identycznie jest dla mnie z Okraglym Stolem. Teraz pelno jest madrych i najchetniej to by komunistów wsadzili w 1989 roku do wiezienia ( albo jak Rymkiewicz postawiliby szubienice). Tak, cenie bardzo Balcerowicza.
arch / 2007-12-19 16:57 / Tysiącznik na forum
Balcerowicz ponosi część odpowiedzialności za brak kontroli, który ułatwił dokonywanie afer przy współudziale osób usadowionych na wpływowych stanowiskach gospodarczych.
- w 1989 r. zniesiono karę konfiskaty majątku za nadużycia gospodarcze.
-zlikwidowano PG /powinieneś znać tą strukturę -przecież to twoi koledzy /
-Cwaniacy z zagranicy i ludzie starej nomenklatury świetnie wykorzystali do swych celów szanse spekulacji i drenażu dolarów z Polski dzięki utrzymywaniu przez półtora roku kursu dolara do złotego na sztywnym, niezmienionym poziomie . coś jeszcze ekonomisto -:)
a aha jak to się robiło to poczytaj pisał prof.Łukasz Czuma tak pisał o mechanizmie tych manipulacji w I tomie "Encyklopedii Białych Plam": "(...) jeśli ktoś z zagranicy wymienił 1 mln dolarów na złotówki, które następnie włożył na wysoki procent - np. na 150 proc. rocznie - do banku w Polsce, to przy stałym kursie wymiennym dolara do złotówki zyskiwał w ciągu roku 1,5 mln i mógł wywieźć z Polski 2,5 mln dolarów (...) pa,pa,pa
acomitam / 83.25.202.* / 2007-12-20 09:29
Ten brak kontroli nie był zapewne przypadkowy. Ostatecznie maczał w tym wszystkim swój interes niejaki J. Sachs, eknomista amerykański, miłośnik interwencjonizmu państwowego i szerokiej interwencji państwa w gospodarce, więc trudno podejrzewać, aby tak kluczowy element, jak kontrola państwa, nie został w planie Balcerowicza skrupulatnie zaprogramowany. Inne rozwiązanie słynnego planu polegające na drastycznym podniesieniu stóp procentowych kredytów i oszczędności oraz usztywnienie kursu dolara pozwoliło specjalistom od kapitału spekulacyjnego szybko, łatwo i bez stresu wzbogadzić sie o kilkadziesiąt milardów dolarów kosztem naszego biednego społeczeństwa. Rezultatem tego "znakomitego" i chwalonego na Zachodzie, szczególnie w USA, planu było również zwalczenie inflacji, ale także likwidacja klasy średniej, która do dziś nie odzyskała należnego jej miejsca. Społeczeństo zostało podzielone na dwie klasy: biedaków, stanowiących 95% populacji i tych, którzy mają kasę (państwową) i chody. Ci ostatni to mieli dopiero raj: majątek państwa do wzięcia za bezcen i żadnej konkurencji. Pewnie do dzisiaj wzdychają do tamtych czasów.
wojcher / 2007-12-19 21:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Każdy jest mądry post factum (jak przysłowiowy Polak po szkodzie). Jak pisał mój przedmówca, nie każdy odważył się reformować to bagno, ale skoro uważasz się za znawcę ekonomii... Do dzieła. Powiedz, jakie masz pomysły na gospodarkę w/g stanu na dzień dzisiejszy (wszak dużo jest jeszcze do zrobienia,a sytuację masz o wiele lepszą niż 18 lat temu). I nie zapomnij, że nie wolno Ci popełnić żadnego błędu, bo w przeciwnym wypadku będą (ja również) jeździć na Tobie jak na Balcerowiczu.
KAP / 2007-12-19 17:12 / Tysiącznik na forum

-zlikwidowano PG /powinieneś znać tą
strukturę -przecież to twoi koledzy /


nie wiem skad wiesz kto jest/byl moim kolega. powinienem w zasadzie odpowiedziec Ci czyms w rodzaju: -"pewnie wiesz ze to moi koledzy po Twoja rodzina tam miala wtyczki przez GRU"-. Ale mi sie po prostu nie chce dyskutowac na PiSpoziomie.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-12-19 16:42
Był jeden - Wilczek się zwał.Jaruzelski z niewiedzy się zgodził na jego reformę.Później pojawił się Balcerowicz i pozamiatał.TZa numer z utrzymaniem sztywnego kursu dolara przez ponad rok ,co doprowadziło do wypompowania z Polski kilku miliardów dolarów powinien ten twój guru wisieć.Mam nadzieję że w wolnej Polsce tak się kiedyś stanie.Identycznie jest z okrągłym stołem.Byli tacy co wiedzieli co się działo ale zmowa różowo - czerwona była bezlitosna (vide Michał Falzmann).i miała po swojej stronie media ogłupiające społeczeństwo.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-12-19 16:57
Słówko "niewiedza" może być nieopatrznie zrozumiane więc precyzuje.Plan Wilczka w głównym zamierzeniu miał pomóc uwłaszczyć nomenklaturę.Niechcący wyszło tak że społeczeństwo też na tym zaczęło korzystać i masowo zakładać działalność gospodarczą.No ale pojawił się Balcerowicz i wprowadził wszystko na "właściwe tory"
Ojciec Rydzyk / 2007-12-19 20:19
Synuś,
poczytaj, dlaczego Balcerowicz to zrobił. Szukaj hasła "inflacja".
A zresztą, i tak nie zrozumiesz.

Daj spokój Palikotowi i jego gadżetom. Nie uda mu się, bo Lechu K. z PiS-em go udupi.
Lepiej patrz, jak będzie się topić kacze sadło na komisji ds. śmierci B. Blidy. To powinna być uczta dla ducha. Nie udało mi się niczego takiego zobaczyć, gdy upadła komuna. Szkoda.
Musi nam więc wystarczyć namiastka: rozliczenie następców i uczniów komuny - prominentnych pisowców. Na ich nieszczęście nie mogli zmienić Konstytucju a więc i prawa. A skoro go łamali...
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-12-19 11:53
Czy wy naprawdę jesteście tacy naiwni żeby wierzyć w te brednie Palikota i pozostałych cudotwórców?Proszę sprawdzić statystyki w krajach UE to się przekonacie że jest tam o wiele więcej urzędników niż w Polsce , a i u nas jest tendencja wzrostowa.Wchodzimy w struktury tworzącego się superpaństwa, które jest oparte na biurokracji (vide bzdurne regulacje np.krzywizna banana).Kto te przepisy będzie wprowadzał,utrzymywał i kontrolował - krasnoludki?Komisja Przyjazne Państwo.Śmiechu warte.Jeszcze ministerstwo miłości zróbcie (p)osły.
Sabre / 2007-12-19 12:00 / Tysiącznik na forum
My akurat nie zajmujmy się" wierzeniem", jeśli chodzi o biurokrację czy gospodarkę.
Zobaczymy co ta komisja zrobi, wtedy dopiero będzie można oceniać.
P.S.
Coś w rodzaju takiego debilnego ministerstwa już zrobiono, ale w zeszłej kadencji - konkretnie Ministerstwo od morza, specjalnie dla koalicjanta.
xxxyyyzzz / 83.151.38.* / 2007-12-19 12:17

Coś w rodzaju takiego debilnego ministerstwa już
zrobiono, ale w zeszłej kadencji - konkretnie
Ministerstwo od morza, specjalnie dla koalicjanta.

Sabre pleciesz bzdury i kompletnie nie wiesz o czym piszesz.Zachęcam do poczytania o Polskim Rejestrze Statków,o jego członkostwie w IACS,o genezie utraty tego członkostwa i o powtórnym wstąpieniu do tej prestiżowej organizacji za rządów PiS,a także o planach PO dotyczących sprzedaży Niemcom Polskiego Rejestru Statków.Później będziemy mogli podyskutować o wymienionym przez Ciebie ministerstwie.
KAP / 2007-12-19 13:48 / Tysiącznik na forum
jasne, Wiechecki znakl sie na morzu najlepiej, mial pokój z widokiem albo cos takiego.... I oczywiscie PO chce wszystko co Polskie chce sprzedac Niemcom, zamiast im po prostu wypowiedziec wojne......
antysocjalista / 80.48.10.* / 2007-12-19 11:47
JA RÓWNIEŻ, chyba rzeczywiscie ten biurokratyczny burdel moze rozbic tylko osoba o alternatywnym stylu bycia...
arch / 2007-12-19 10:41 / Tysiącznik na forum

"Mamy społeczny mandat do prowadzenia działań wojennych"

Czyżbyśmy byli państwem zagrożonym bombardowaniem ?
Czyżby ktoś chciał dokonać „prywtyzacji” czyli rabunku zasobów naturalnych np.węgla za pomocą nowych praw i ustaw sprzedaż za bezcen resztek banków i przemysłu.

Nowy „Plan Ekonomiczny do Podboju” ?

Ciekawe jest o ile w Polsce dzięki prywatyzacji wzrósł stan posiadania Balcerowicza, Kwaśniewskiego i ludzi im podobnych, od początku prywatyzacji do chwili obecnej?
KAP / 2007-12-19 11:36 / Tysiącznik na forum
wspolczuje ci widzenia przyczyn wiekszosci otaczajacych Cie zjawisk i wypowiedzi jako wplywu Balcerowicza czy Kwasniewskiego. Chyba bym wpadl w obsesje...
arch / 2007-12-19 12:14 / Tysiącznik na forum
Palikot Janusz PO 17 -Nieusprawiedliwione obecności posłów w okresie V.2006 – IV-2007 hi,hi ,hi..ha,ha ,ha ..
"J.Palikot z PO jest najbardziej leniwym posłem. Najczęściej opuszczał posiedzenia komisji i w dodatku nie usprawiedliwiał swoich nieobecności."...
www.money.pl/archiwum/wiadomosci/artykul/poslowie;na;wagarach,3,0,253443.html
KAP / 2007-12-19 13:51 / Tysiącznik na forum
no popatrz , jak sie postarasz to nie ma nic na Balcerowicz:a -:).
arch / 2007-12-19 14:05 / Tysiącznik na forum
realizowana przez Balcerowicza terapia szokowa doprowadziła do wielkiego pasma cierpień i wyrzeczeń przeważającej części społeczeństwa, z korzyścią dla gromady cwaniaków polskich i zagranicznych.
Pisał o tym jednoznacznie bardzo ostry amerykański krytyk terapii szokowej, noblista z dziedziny ekonomii, prof. J. Stiglitz.
Dzięki skokowym podwyżkom cen państwo zagrabiło wieloletnie oszczędności obywateli. Straciły ogromną część wartości zbierane przez wiele lat wkłady na mieszkania. Państwo zgarnęło przeważną część oszczędności dolarowych, szacowanych na koniec 1988 r. na 7-15 miliardów dolarów amerykańskich (por. S. Dąbrowski, Logika postkomunistów, "Nowy Świat", 13 stycznia 1993 r.). Przypomnijmy zapomniane już dane o rozmiarach podwyżek cen w 1990 r. "GW" z 29 .01.1991 r., opartego na danych GUS, średnie ceny w 1990 r. były sześcio-, siedmiokrotnie wyższe niż w 1989 roku. Przy tym chleb średnio podrożał 13 razy, makaron - 22 razy, ceny mebli, naczyń kuchennych, lodówek wzrosły 8-10 razy.
anakha / 2007-12-19 16:11 / Bywalec forum
Profesjonalna krytyka powinna byc konstruktywna ... a nie doczytalem w Twoim poscie propozycji co mozna bylo zrobić by zahamowac hiperinflacje.
arch / 2007-12-19 17:18 / Tysiącznik na forum
nie wiesz jak -w literatura ekonomiczna jest bogata tylko że wtedy większość tych marksistowskich "fachowców" skupionych wokół Balcerowicza wywodziła się ze Szkoły Głównej Planowania i Statystyki, która przez lata była potocznie nazywana wielce zasłużonym mianem "Czerwonej oberży". Była bowiem jako uczelnia prawdziwą "czerwoną kuźnią kadr", jak wspomniał Adam Glapiński w książce "Lewy czerwcowy".
I ponieważ -
członkiem Rady Ekonomicznej, tak znaczącego ciała doradczego przy prezesie Rady Ministrów, był w 1990 r. ówczesny gubernator banku centralnego Izraela Michael Brun.
Szalom
anakha / 2007-12-20 12:45 / Bywalec forum
Ja to widze tak ... w tej chwili po okresie kilkunastu lat jakie mielismy na analizy i badan jest pewnie niewiele osob na swiecie, ktore moglyby wskazac precyzyjnie droge, ktora Polska powinna wtedy isc by ustrzec sie kosztow spoleczno-ekonomicznych przemiany. Wartosc nabywcza zlotowki nie byla do oszacowania, popyt wewnetrzny potegowany owczym pedem szalal jak monsun, do tego nalezy dodac gros transakcji dokonywanych w szarej strefie ( czyli zupelnie bez kontroli ) i mamy obraz jak "latwo" bylo badac gospodarke i podejmowac precyzyjne decyzje. Nalezy tez pamietac, ze owczesny system bankowy byl tak slaby, ze prawdopodobnie jedna korporacja typu Citi mogla go spekulacjami rozwalic w pyl ( Baksik i Gasiorowski najlepiej pokazali jak byl slaby ). Pomimo tej slabosci jakos wytrzymal trudny okres.
Zgadzam sie, literatura ekonomiczna jest bogata, ale czy w tak niezrownowazonych warunkach mogla byc stosowana to mam watpliwosci.
Znasz przyklad, w ktorym 40 mln ludzi w cywilizowanym swiecie ( nie na krancach Afryki a w srodku Europy ) z dnia na dzien otrzymuje mozliwosc kupienia co tylko chce ?
Moim zdaniem biorac pod uwage warunki w jakich dzialali poradzili sobie calkiem dobrze.
KAP / 2007-12-19 17:14 / Tysiącznik na forum
cos mi sie zdaje ze tego to akurat nikt nie wie, wiec na wszelki wypadek miesza sie z blotem tych co wtedy dzialali. takie Polskie zafajdane piekielko.....
arch / 2007-12-19 17:29 / Tysiącznik na forum
trzeba było się uczyć podstaw ekonomii !!! a nie chodzic do "Czerwonej oberży".
wiele osób towidziało wielu pisało np. 20 10.1990 r. Kisiel stwierdził:
"(...) sądziłem, że nasza reforma zacznie się od usunięcia tej właśnie nomenklatury: ludzi, którzy na drodze do kapitalizmu mogą być jedynie zawalidrogami. (...)
KAP / 2007-12-19 15:53 / Tysiącznik na forum
tych oszczednosci NIE BYLO, bo zasadzaly sie na pieniadzu bez wartosci. I to jest rzeczywiscie tragedia ludzi tylko ze pieniadz bez wartosci to zdajesie wykreowali jescze komunisci. Oczywiscie ze terapia szokowa ma wielu przeciwnikow. Patrzac sie jednakowoz na nasza polityka ciesze sie ze zrobiono wszystko szybko. Zanim populistyczne oszolomy jak Wrzodak, Janowski, Lepper czy cyniczni gracze jak np Kaczynscy zobaczyli ze moga na tym zdobyc realny wplyw juz bylo po zawodach. A moze chcialabys ekonmie polityczna wg Leppera?
Ojciec Rydzyk / 2007-12-19 20:38
Niech że Pan da spokój.
Nie widzi Pan, że to jakiś toruński "ekspert"? Prędzej uda się Wisłę kijem zawrócić, niż jego do czegokolwiek przekonać.

Ic zresztą wcale nie boli, że ktoś stracił pieniądze na transformacji Balcerowicza. To bzet dla Ciemnego Ludu, tak jak i nazwa ich formacji Prawo i Sprawiedliwość.
Ja też "dużo" straciłem. Były to mozolnie przez lata składane pieniądze (w $), które teraz zarabiam w każde 1.5 miesiąca. Pisowców boli to, że im sie wtedy władza wymknęłą z rąk. Inni ludzie nie oni, zdobyli pienądze, wpływy i tak umiłowaną przez nich WŁADZĘ. Bo przeciez to miało być ich TKM zaraz po komunie, nie teraz, gdy społeczeńśtwo okrzepło i dało sobie z nimi radę, jak widać po wynikach ostatnich wyborów.
arch / 2007-12-19 17:35 / Tysiącznik na forum
szokujące to były informacje zawarte w zamieszczonym 18 .08. 1991 r. w "Tygodniku Gdańskim" wywiadzie z dyrektorem Anatolem Lawiną, urzędnikiem NIK. Powiedział w nim m.in.:
"Najdramatyczniejsze i najbardziej niebezpieczne jest - używając języka więziennego
- dojście do 'przekrętów' finansowych i to na wielką skalę. Tak jest w bankach,
-przedsiębiorstwach handlu zagranicznego,
-w Ministerstwie Współpracy z Zagranicą.
- A Ministerstwo Finansów? --- Nie znam żadnej sprawy, która by była tam rzetelnie udokumentowana i załatwiona... MF robi wszystko, by zatuszować sprawę nadużyć i bałaganu".
Handel wyrokami 1 / 83.21.46.* / 2007-12-19 09:27
Palikot w polityce PO odgrywa tą sama rolę co Kluska w strategii PiS-u.
To jest ta sama melodia. Efekty także będą ZEROWE !
konlibsoc / 2007-12-19 14:18

Efekty także będą ZEROWE !


Założysz się?
faworyt / 79.187.37.* / 2007-12-19 10:06
nieuprawnione porównanie chociażby z uwagi na styl i eytke biznesu, ale wy tam platformersy nie znacie takich pojęć jak przyzwoitość, etyka. Widziałem własnie wczoraj waszego palikota w Superexpresie podczas konferencji, stał dumnie w blasku kamer trzymając sztucznego PENISA w ręku a ręce miał wysoko podniesione aby wszyscy to widzieli.
Chyba to jest symbol co dla budżetówki ma po wyborach platforma.
No zobaczymy.
A kiedy pielgrzymka do pukownika Putina z przeprosinami jak wam kaze wałęsa
MN3 / 80.51.231.* / 2007-12-19 09:24
Nie daj się wystawić jak Kluska w PiSie.
........................... / 213.158.197.* / 2007-12-19 08:25
"Mamy społeczny mandat do prowadzenia działań wojennych"

A czy orężem w działaniach wojennych będzie sławetny lateksowy surogat?

;-)))
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy