Forum Polityka, aktualnościKraj

Palikot ukrywa pieniądze w rajach podatkowych?

Palikot ukrywa pieniądze w rajach podatkowych?

Wyświetlaj:
hehehehehe / 194.213.1.* / 2009-05-29 12:41
pierwszą decyzją prezydenta Tuska będzie ułaskawienie Janusza Palikmiota
tabu / 79.185.174.* / 2009-05-29 11:52
Hej, hej tu nie USA e viva Kostaryka (raj podatkowy).
KAP / 2009-05-29 10:59 / Tysiącznik na forum
po innych rewelacjach Dziennika nie przywiazywalbym tu przesadnej wagi. na przyklad po takich:

http://antypress.blog.onet.pl/Sprzatam-po-sledczych,2,ID377964735,n

(dla wrazliwych: w ponizszym linku sa tylko fakty, nie ma emocji)
roti / 193.111.166.* / 2009-05-29 10:57
cuda !!!!!!!!!!!!!!!cuda!!!!!!!!!!!!!!!!cuda!!!!!!!!!!!!!!!! wam głoszę - to ja szef komisji Przyjazne Państwo!!!!!!! a że przyjazne tylko dla mnie i kilku pomniejszych złodziei i cwaniaczków z PO ....j****** partii typy misiak to już inna bajka!!!!! Tak więc głosować!!!!!!głosować na nas!!!!!! by żyło się naszym kolesiom lepiej!!!!!! LUDZIE DO URN I GŁOSOWAĆ NA PO!!!!!!! Tak mówie JA -PALIKOT - UCZCIWY POLAK!!!!!!!!!
janiszek72 / 85.222.86.* / 2009-05-29 10:53
Biedny Palikot nie uwierzył swojemu guru - Tuskowi, że jedynym rajem na ziemi jest druga Irlandia w Polsce. Palikot może zrobić wszystko w swojej partii, którą sam w dużej części finansuje i nikt z PO nic mu nigdy nie zrobi. Nie każda partia ma w swoich szeregach takiego sponsora, który może obrażać prezydenta, wyzywać od prostytutek kobiety, rzucać ch***** na lewo i prawo. Takie państwo w państwie sięgające głębokiego dna serwuje nam wspaniałomyślna partia rządząca. Szkoda tylko, że nie rekompensuje tego spadku standardów moralnych wzrostem atrakcyjności gospodarczej naszego kraju. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
arch / 2009-05-29 10:13 / Tysiącznik na forum
28 stycznia 2004 r. Polmos Lublin podpisał umowę ze spółką Market Consulting (Europe) Limited z
siedzibą w Londynie, zlecając jej wykonanie usług zmierzających do nabycia przez Polmos akcji
jakiegoś angielskiego producenta alkoholu. Tytułem zaliczki Market Consulting dostał 2 mln euro.
Siedziba firmy zarządzającej spółką Market Consulting mieści się na Wyspach Dziewiczych - co
to oznacza, wie każdy, kto ma pojęcie o przepływie kapitału do rajów podatkowych. Na nasz rozum z
Polmosu najzwyczajniej wyprowadzono 2 mln euro.

Aby pojąć sens transakcji z Market Consulting, należy powrócić na moment do umowy
prywatyzacyjnej, która zobowiązywała nabywcę Polmosu, czyli należącą do Janusza Palikota
Jabłonnę S.A., do zapłaty skarbowi państwa należności za gorzelnię w pięciu równych ratach.
Pierwsza została wpłacona 21 września 2001 r., ostatnia powinna być wpłacona 21 września 2005 r.
Istnieją podstawy przypuszczać, że Palikot nie miał dość pieniędzy, aby kupić Polmos Lublin.
Wpłatę drugiej raty np. spóźniono o siedem miesięcy, za co skarb państwa ukarał Jabłonnę S.A.
karą w wysokości blisko 1,5 mln zł. Pod koniec 2003 r. macherzy finansowi doradzający Palikotowi
wpadli na genialny pomysł. Jeżeli brakuje pieniędzy, należy je wyjąć z Polmosu.

Przyjrzyjmy się następującemu łańcuchowi zdarzeń:


28 stycznia 2004 r. - Polmos podpisuje umowę z Market Consulting.
2 lutego - 2 mln euro trafia na konto Market Consulting.
5 lutego - w Luksemburgu powstaje spółka Grund Corporate Finance Partners;
---jej jedynym udziałowcem jest JP Family Foundation z siedzibą na Antylach Holenderskich (JP to
inicjały imienia i nazwiska Janusza Palikota).
5 lutego - 2 mln euro (minus prowizja) z konta Market Consulting w Anglii trafia na konto Grund
Corporate Finance Partners w Luksemburgu.
6 lutego - Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Jabłonnej S.A. podejmuje uchwałę, której skutkiem
jest podniesienie kapitału poprzez emisję nowych akcji na kwotę 9,4 mln zł.
Akcje te zobowiązuje się nabyć Grund Corporate Finance Partners.
Teraz już bez żadnych przeszkód pieniądze z Luksemburga mogą wrócić do Polski - do Jabłonnej
S.A., a ta może spłacić skarbowi państwa kolejne raty, a nawet karę za spóźnienie. No i co w tym
złego? - można zapytać. Czy Januszowi Palikotowi nie wolno obracać własnymi pieniędzmi tak jak
chce? Otoż nie wolno!

Pomińmy moralny aspekt całej sprawy: Palikot kupił Polmos Lublin za pieniądze nie swoje, tylko
Polmosu (podobnie było z prywatyzacją PZU S.A.).
Opisane wyżej losy 2 mln euro są jawnym złamaniem art. 345 § 1 kodeksu spółek handlowych. Stanowi on, że spółka nie może udzielać pożyczek, zabezpieczeń, zaliczkowych wypłat czy w
jakikolwiek inny sposób pośrednio finansować nabycia emitowanych przez nią akcji.

Specjaliści twierdzą, że takie pożyczki lub inne (nawet nie bezpośrednie) formy finansowania mogą
być unieważnione, co z kolei może spowodować spór ze skarbem państwa. Państwo może teraz (powinno!) dochodzić swoich praw poprzez nałożenie na Jabłonną S.A. kar podatkowych, a nawet próbować unieważnić prywatyzację Polmosu Lublin. Wychodzi na to, że w Polsce każdy gigurant z odpowiednimi dojściami do ludzi władzy może kupić państwową fabrykę za jej pieniądze. Nic więc dziwnego, że większość Polaków uważa prywatyzację za nieuczciwą. Dowodów na złodziejską prywatyzację jest coraz więcej. Przykład oddania lubelskiego Polmosu w ręce Janusza Palikota opinię tę wzmacnia.
Już wcześniej Palikot został Prezesem Zarządu Ambry i pełnił tę funkcję w latach 1990-2001. akcjonariuszami Ambry byli wówczas hanna Suchocka, Jacek Kuroń i Henryk Wujec.
Janusz Palikot planował kandydować na prezydenta Miasta Lublina. Trwały przygotowania gdy niejasną prywatyzacją Polmosu Lublin zainteresował się prokurator. Nietrudno się domyślić, że immunitet poselski zdecydowanie bardziej przydał się w karierze Palikota."
PRAWDA BOLI ??
Wapniak / 2009-05-30 09:03 / Tysiącznik na forum
P. arch. - Jeszcze jedno. Dawniej kradli wszyscy. Prawie wszyscy. Teraz kradną tylko "wybrani". Kosztem pozostałych a to już różnica.
Wapniak / 2009-05-29 19:16 / Tysiącznik na forum
P.arch - oczywiście i wszystko on sam to wymyślił i zrobił... Chylę czoła przed tak pracowitym geniuszem.
sard / 83.24.20.* / 2009-05-29 11:16
jeżeli to wszystko prawda, to no to tylko potwierdza obiegowe opinie o prywatyzacji i o kryciu za wszelką cenę swoich ludzi przez wierchuszkę z PO. tak samo było z Piskorskim. Dopiero gdy PO zostało absolutnie postawione pod murem to się z panem Piskorskim pożegnało.

smutne to że po jednej stronie sceny politycznej mamy ideowców, mocno zacietrzewionych w pewnych kwestiach, walczących z duchami jak Don Kichot i niestety niezbyt inteligentnych (ogólnie, wiadomo że nie są tam też ludzie myślący, ale niewielu) a po drugiej stronie ludzi aż nazbyt inteligentnych, którzy po prostu rzadko "wpadają" za swoje machloje. ale lody kręci pewnie większość z nich
czytający / 79.191.223.* / 2009-05-29 09:34
A ja myślałem że w majtkach, ciągle stamtąd coś wyciąga....
pan władek / 89.231.106.* / 2009-05-29 09:34

Firmy zarejestrowane w rajach podatkowych pożyczają posłowi Platformy milionowe kwoty. Janusz Palikot twierdzi, że nie wie kto przelewa mu pieniądze


czy jeśli zapiszę się do PO to też tak będę miał?

A tak poważnie, on nawet nie zaprzecza, że te kwoty dostaje. A chlebowski cały czas swoje

Zastrzegł jednak, że nie ma dziś powodów, by zawieszać Palikota w prawach członka klubu PO lub wyrzucać go z partii.
vetoslawklamczynski / 2009-05-29 10:10 / Bywalec forum
Niestety, oprócz zapisania się do po trzeba jeszcze mieć trochę oleju w głowie, żeby tak samo mieć jak palikot.

VK
"taksamomieć" / 213.158.199.* / 2009-05-29 19:41
no i trzeba publicznie z ch....m w ręku się obnosić, że nie wspomnę o świńskim ryju na talerzu.
Wapniak / 2009-05-29 09:25 / Tysiącznik na forum
Najpierw mu dali, teraz zabiorą. Każda mafia wymaga posłuszeństwa...
Pilsener / 2009-05-29 09:23 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ludzie ukrywają swoje pieniądze przed chciwą i złodziejską polską, bo MUSZĄ. Jaki % firm nie stosuje kruczków prawnych i legalnych furtek celem uniknięcia ucisku polskiego fiskusa? Gdyby każdy był OK to nie byłoby chyba w polsce ani jednej firmy. Mówicie "zagraniczny kapitał na doi" a ja Wam powiem, że prym w transferach zysków i kapitału za granicę oraz omijaniu przepisów wiodą właśnie polacy - choćby taki Kulczyk - woli płacić podatki w Austrii, niż sponsorować chore wizje polskiej partii i ruinować przez to swój biznes. Krzyczycie "zabrać bogatym a dać biednym" - tylko zapominacie, że to Ci bogaci to 90% gospodarki, jej rozwoju i dochodu - poza tym oni nie są głupi, myślicie, że ktoś jest na tyle nierozgarnięty, że będzie dawał się łupić na wszystkie strony i sposoby? I co zrobicie, jak zabraknie bogatych i ich kapitału? Myślicie, że Wasi czerwoni towarzysze (na których niedługo będziecie głosować) Wam dadzą? Najpierw polacy mi do... podatek od zysków kapitałowych, a gdy likwiduję konta dewizowe i przenoszę je z polskich banków do austriackich to nagle to ja jestem zły? Ja jestem niedobry? Ja jestem złodziejem? Bo nie daję się polsce okradać? Nic dziwnego, że z taką mentalnością ten kraj niczego nie osiągnął.
axxell / 83.143.213.* / 2009-05-29 10:49
Dlatego najlepiej kupować polskie banki, zakłady ubezpieczeń czy polmosy, za ich włąsne pieniądze, jak to zrobił (prawdopodobnie) Palikot (z polmosem). Jak to przedstawił arch w swoim wpisie :)

Z wpisów Pilsner , sądze ze taki proceder moze mu (pilsner) sie podobać. :)
Pilsener / 2009-05-29 11:33 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Niestety, taki jest system polityczno-prawno-gospodarczy, że partyjni towarzysze się uwłaszczają na narodowym majątku - i są to właśnie polacy, a nie jacyś szeroko rozumiani "obcy". Będzie tak zawsze, dopóki system się nie zmieni, bo kto normalny by nie zrobił takiego interesu jak ten z polmosem? Człowiek musiałby mieć **** zamiast mózgu, żeby nie chciał zarobić, dlatego wymiana stołków nic nie daje, należy zmienić system z komunistycznego z elementami wolnego rynku na demokratyczny, kapitalistyczny, liberalny i wolnorynkowy.
czarna chmura... / 83.9.87.* / 2009-05-29 09:39
chyba sam w to nie wierzysz.
taki tam / 87.205.69.* / 2009-05-29 09:39
Ludzie ukrywają swoje pieniądze przed chciwą i złodziejską polską
Przeciętny pijaczek nie zrozumie, że jest różnica między tym, kto ustanawia prawo, a tym kto temu prawu podlega.
Pilsener / 2009-05-29 11:28 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To wytłumacz to moim dzieciom, które nie dostaną w tym miesiącu markowych ciuchów a nawet więcej - daj im te ciuchy za tą różnicę, nakarmij je umiłowaniem ojczyzny, by swoimi łachmanami podkreśliły swoją narodową tożsamość. Ja wiem - wszystkiemu winni Żydzi, Masoni, Eskimosi - ale tu jest polska a nie Izrael i to ten kraj obwiniam o brak perspektyw dla swojej rodziny. Określenie "przeciętny pijaczek" zachowaj dla polskiego elektoratu i polskich polityków.
@@@ / 195.90.107.* / 2009-05-29 12:18

Ja wiem - wszystkiemu winni Żydzi, Masoni, Eskimosi...

Mylisz sie, wszystkiemu sa winni tacy jak Ty, ktorzy uwazaja ze takie postepowanie jest usprawiedliwione chciwoscia.
taki tam / 87.205.69.* / 2009-05-29 12:16
Przeciętny pijaczek, jak napisałem nie zrozumie, że jest różnica między tym, kto ustanawia prawo, a tym kto temu prawu podlega.
To było i jest oczywiste.
mirek3011 / 2009-05-29 09:15 / Tysiącznik na forum

Firmy zarejestrowane w rajach podatkowych pożyczają posłowi Platformy milionowe kwoty. Janusz Palikot twierdzi, że nie wie kto przelewa mu pieniądze.

Dobre ........hhhaahahahahah "nie wie kto mu przelewa pieniądze".......pewnie mama Jarka bo on nie ma konta.
A może to Janusz planuje kupić stocznie aby tam urządzić skansen komunizmu.......
Ta platforma coraz bardziej mi się "podoba"....hahahahaha

Najnowsze wpisy