Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Panika na GPW, indeksy ostro w dół

Panika na GPW, indeksy ostro w dół

Money.pl / 2007-08-16 12:18
Komentarze do wiadomości: Panika na GPW, indeksy ostro w dół.
Wyświetlaj:
CALKIEM NOWY / 83.142.112.* / 2007-08-17 10:14
Zainwestowałem niedawno w fundusze akcji, na chwilę obecną wszystko mam na minusie, robi mi się już pomalutku pełno w gaciach i na razie obserwuję, ale mam ochotę szybko zabrać pomimo że dużo straciłem, bo prawdopodobnie straty będą jeszcze większe.
Kupię ponownie jak będzie jeszcze niżej i może moje odrobię ?
Czy to rozsądne myślenie ???
CALKIEM NOWY / 83.142.112.* / 2007-08-17 12:40
to że fundusze akcji są inwestycją kilkuletnią to zdawałem sobie sprawę,
tylko nie spodziewałem się, że trafię w takie dno, a podobno będzie jeszcze gorzej ....
a że nastąpi odbicie to słyszę wszędzie, tylko żaden mądry analityk nie potrafi powiedzieć kiedy to nastąpi, a więcej jest negatywnych opinii niż tych pozytywnych
Na razie jeszcze jestem cierpliwy, ale nie wiem jak długo ....?
Panika chyba zaczyna już się udzielać tym, co nie dawno wsadzili kasę w fundusze i chcieli większych zysków niż na innych funduszach (mam na myśli pozostałe,ale nie akcyjne) oraz tych śmiesznych lokatach bankowych
Dodam jeszcze, że Media robią też swoje i dodatkowo sieją zamęt i dziś za dużo słyszy się o ciągłych spadkach, a to nie dobrze bo giełda jednak takiego szumu nie potrzebuje.

ja czekam , czekam i mam nadzieję .... ; ) ; ) ha ha ha
georg / 2007-08-17 13:26 / Bywalec forum
Z analizy fundamentalnej widac, ze WIG powinien spasc o okolo 1/3, tzn. do 38,000. Ale moze sie zatrzymac na innym poziomie poniewaz duzo jest inwestorow niekierujacych sie fundamentaliami.
jaro67 / 2007-08-17 10:45 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
fundusze nie nadają się do spekulacji za duża bezwładność trzy dni to sporo
Roman____35 / 86.43.116.* / 2007-08-17 10:43
Bardzo nierozsądne myślenie. Fundusze akcji kupuję się na dłuższy horyzont. Już jest po ptakach, umarzanie jednostek nie jest wyjściem z sytuacji.

Po takim spadku, musi nastąpić odbicie. Cierpliwości - polska giełda spokojnie odrobi straty
vacarius / 193.219.28.* / 2007-08-16 23:32
Ja tam jeszcze jestem w ciągu trzech lat 135% na plusie. A byłem już 180%. :(
Wypłacać nie mam zamiaru. Po takich spadkach będzie dobrze rosło. Szkoda ze nie mam kasy aby coś dopłacić.

Kasę mam na funduszu DWS top 25 małych spółek od trzech lat. I tyle zarobiłem ze na razię tymi spadkami sie za bardzo nie przejmuje.
Jeśli bym wypłacał i wpłacał co chwila to straciłbym więcej na podatkach i prowizji. A teraz z resztą po spadkach nie ma już co wypłacać trzeba spokojnie poczekać.
Pewnie jeszcze w tym roku fundusz odzyska te wszystkie straty. Podobnie było rok temu tez spadło przez kilka dni po 6 %. Gdybym wtedy spanikował to bym zrobił jedną z większych głupot w życiu nie zarobiłbym tych 100% co późnej jeszcze zarobiłem.
A po takich spadkach jak teraz to urośnie z 200%.
A USA nie będzie nas w nieskończoność ciągnąć za sobą. W taki sposób uwalniamy sie od przewodnictwa USA. Inwestorzy z USA za kilka dni zaczną za kasę którą wycofali u siebie kupować przecenione akcje u nas.
Czekanie na większe przeceny dla tych gigantów jest teraz juz bardzo ryzykowne bo inny może wcześniej zacząć kupować i akcje będą już robić coraz droższe dla kolejnych.
pandre1971 / 2007-08-17 05:41
Amatorze drogi, czy ty masz jakiekolwiek pojecie o gieldze? Nawet przecietny profesjonalista sprzedalby i kupilby ponownie ale taniej. Ktos wczesniej napisal ze zyski pochodza od ciemniakow jak Ty -- swieta prawda. To jest ogolna wada amatorow ze w miare maja pojecie kiedy kupic ale absolutnie nie wiedza kiedy sprzedac. Ta psychologia sprawia ze spadki do dolu sa bardziej gwaltowne i krotsze anizeli skoki do gory ktore sa lagodniejsze i wolniejsze. Mam nadzieje ze nie zaciagneles kredytu aby zainwestowac na gieldzie :-)
realista / 83.3.227.* / 2007-08-16 21:18
Wiadomo jaka ma kondycje nasza gospodarka.
To sa chwilowe spadki, nic nie mające wspólnego z rzeczywistością..

Troche juz kupilem ...
kobart / 83.27.158.* / 2007-08-16 23:22
Jakie spadki??? Przeciez w stosunku do 2003 i tak wiekszosc funduszy akcji jest na ponad 250% plusie. A.... inwestował ktoś w fundusz japonskich akcji (dzis PKO CS Akcji Japonskich na 5% plusie)?
s. / 83.22.42.* / 2007-08-16 22:26
Tak to jest jak się zbyt bardzo wierzy telewizji. Prawda jest taka, że gospodarkę od dłuższego czasu ciągnęła właśnie giełda, a nie na odwrót. Ciekawy jestem jak mocno poniżej zera będzie wzrost gospodarczy, jeśli OFE nie podeprą GPW, nic nie stracą - w końcu to nie ich pieniądze tylko nasze...
DJGiełda / 83.238.237.* / 2007-08-16 21:48
ty chyba nie masz mózgu kolego
jak chcesz spać w kartonie to proponuje spieniężyć wszystko i zainwestować na giełdzie w teraźniejszym okresie ,,
na pewno sie obłowisz z powodu wspaniałej sytuacji gospodarczej...kolego zastanów sie nad tym czy nie sprzedać wszystkiego... i wyjść cało z dołku...
KoP / 2007-08-16 20:24 / Bywalec forum
w usa byczy atak za wczesny, będzie ostro w dół. Didżej skończy ok. -3%.
nick / 83.3.227.* / 2007-08-16 21:19
Bullshit, max.-2% koles.
Popracuj nad swoim poziomem optymizmu ...
Art28 / 83.7.51.* / 2007-08-16 19:53
a ja zamiast papierów kupiłem żółwia i morświna ;) i jestem hapi ;) wtajemniczeni wiedza osochozi...
45 / 83.19.19.* / 2007-08-16 23:09
o co chodzi z tymi znaczkami
Szczęśliwy / 213.17.176.* / 2007-08-16 19:22
Czekać? na co, na kolejne 10, 20 30 ,50 ,80 % A swoją droga to ka korekto-besso-kracho-wyprzedaż była potrzebna - 90% uczestników giełdy to osoby które po stracie na giełdzie nigdy wiecej nie inwestują w ten sposób. To właśnie od nich jest ta kasa na zyski dla pozostałych - nawet 1 złotówka pomnożona przez mln czy mld daje pokaźną sumę.
A tak poważnie to całe to zamieszanie jest niewspółmierne do sytuacji i leszcze + złe info zza oceanu robi swoje. Ja kiedyś straciłem połowę włożonego kapitału - przez brak doświadczenia i wiedzy. Co cie nie zabije to cię wzmocni teraz jestem innym człowiekiem i każdemu życze przemiany na lepsze.
s. / 83.22.42.* / 2007-08-16 22:29
Czytając takie wypowiedzi przypomina mi się wiara Grobelnego, że firmy ubezpieczeniowe wypłacą mu te miliony z lewych interesów... Zabawa się kończy panie szczęśliwy, a wnukom może będzie opowiadał o tym jak całą kasę stracił na giełdzie i był z tego powodu szczęśliwy...
tony / 213.158.196.* / 2007-08-16 18:42
Pytanie do znawców:

kiedy korekta przechodzi w bessę, a kiedy jest krach?
striker44 / 2007-08-16 18:45 / portfel
bessa jesli nastepny cykl otowrzy sie dolem, krach gdy na wiekszosci spolek masz widly i nie ma komu kupowac (wyczerpie sie arkusz kupujacych)

to takie skroty myslowe
sauer85 / 83.11.77.* / 2007-08-16 18:28
jutro dalej ostro w dol. w stanach narazie - 2% wiec u nas pewnie spadnie z 5% ale potem powinno byc sii. w koncu ta korekta nie moze trwac wiecznie pozdrawiam wszystkich ktorym udalo sie spienierzyc i wyjsc na '+' przed najwiekszymi spadkami jak ja :DD
cric / 83.12.243.* / 2007-08-16 18:17
Czekać, czekać ... na WIG 20 na poziomie 1000-1200 punktów, wtedy sprzedawać!!!
Idyll / 83.20.115.* / 2007-08-16 18:01
Moim zdaniem najgorsze co teraz można zrobić to zacząć wyprzedawać swoje jednoski uczestnictwa w TFI, szczególnie akcyjne. Nie warto, lepiej przeczekać z tą korektę. Sam mam sporo jednostek Legg Masona, PZU MIŚ, Skarbca Akcji i UniMax Akcyjnego, ten ostatni fundusz nabyłem na chwilę przed lipcowym szczytem, na szczęście dopiero otwierałem pozycję więc jeszcze nie dopłaciłem do kwoty docelowego zaangażowania, ale i tak wszytsko spada z pdkością 10 G. Proponuję zachować zimną krew w przeciwnym wypadku więcej zarobią inni...
superdorek / 195.28.183.* / 2007-08-16 17:55
TVN24 stanęło na wysokości zadania. Nie sieją paniki tylko sugerują zakupy. Jeśli inne media pójdą w ich ślad to może obędzie się bez masowej wyprzedaży z TFI.
Miki 69 / 83.21.13.* / 2007-08-16 17:44
Dzisiaj wykonałem konwersję fundów na ochronę kapitału. Poczekam, poobserwuję, kasa jest jak będzie spokojniej to wróce, jeszcze kasiorki podrzucę. Nie jestem zwolennikiem nagłych, nieprzemyślanych ruchów ale w tej sytuacji to chyba najsensowniejsze co zrobiłem. Perspektywy też ponoć nie sa ciekawe, czas pokarze czy dobrze zadziałałem. Pozdrawiam, jak oceniacie moją decyzję???????//
logopeda / 217.74.64.* / 2007-08-16 17:26
Pieknie jestem ugotowany! Kupilem mieszkanie na kredyt, nie ukrywam, ze z checia o zarobku. A oszczednosci wpakowalem w gielde. Dzis jestem -22% do tylu, a mieszkanie ludziska tylko chodza ogladac. Jeszcze mi posrednik powiedzial, ze kredyty pojda w gore. ^*_#$$ z trzech stron dostalem strzala.
Hem / 87.205.190.* / 2007-08-16 17:46
Tak to jest jak podejmuje decyzje inwestycyjne na podstawie "ekspertów" i gadajacych glow z telewizji, zamiast uzywac wlasnego rozumu.
kllj / 142.151.184.* / 2007-08-16 16:33
no ja mam kilkadziesiat tysiecy w funduszach na polskim rynku,,, w tym momencie musze przyznac, ze jestem absolutnie spokojny (jak glaz ;-))) denerwowalem sie jak cholera kiedy raz bylo na plusie, a raz na duzym minusie. Teraz przynajmniej wiem na czym stoje. Wycofywanie sie w takich okolicznisciach to szczyt glupoty. A tak nawiasem ciekawy jestem czy Stany zareaguja na te spadki i wczorajsze zapowiedzi bankructwa i obniza interest rates.
stanislaw2 / 2007-08-16 17:20
Obyś miał rację, ale podobno istnieje coś takiego jak bessa, czyli kilkuletni trend spadkowy.
zimna krew / 83.23.173.* / 2007-08-16 18:47
nie chcę zachowywać spokoju przez nastepne 5 może 7 lat wolę sprzedać ze stratą i kupić jeszcze taniej, moze za pół roku bo to co sie dzieje to dopiero przygrywka, wkrótce wyjdzie prawda o spółkach jak to dobrze sie w nich działo.
Kto powiedział że tym razem mają też spełnić sie jakies zasady. Może tylko jedna :panika
kmhj / 142.151.184.* / 2007-08-16 19:44
sluchaj,, ja wiem, ze wartosc ksiegowa ma sie nijak do tej na jaka spolki sa wyceniane na parkietach,,, ale przypominam, ze gospodarka globalna ma sie swietnie,,, 5% wzrost piaty rok z kolei,,, co jest przeciez przyczyna spadku konkurencyjnosci gospodarki amerykanskiej - (najsilniejszej gospodarki swiata, ale na koncu lat 90... teraz sie to zmienia i skutki tego wszyscy odczuwamy i jeszcze poodczuwamy) - po prostu rosnie zapotrzebowanie na kapital na innych rynkach, ale moim zdaniem po pierwszym szoku (jak dlugo on potrwa ciezko powiedziec - potrzebne jest jakies wyjscie z sytuacji, jakis sygnal, ze sytuacja jest pod kontrola) nastroje stonuja sie i powrocimy do normalnosci. Nie twierdze, ze bedzie hura-optymistycznie, a indeksy znowu zaczna bic rekordy (taka sytuacja szybko sie chyba nie powtorzy - nawet Chiny zaczynaja miec problemy - teraz zaczna placic gigantyczna cene za swoj szybki rozwoj gospodarczy - 500.000 ofiar rocznie na skutek zatrutego srodowiska nie moze przejsc niezauwazone i jezeli chinskemu rzadowi uda sie w koncu wypracowac jakis system kontroli nad lokalnymi wladzami ich gospodarka tez zwolni), ale bedzie normalnie,,, bez 5% spadkow w jeden dzien. Wycena przedsiebiorstw bedzie w wiekszym stopniu zblizona do rzeczywistosci... i zarobki w dalszym ciagu mozliwe :-). Radze zachowac spokoj. Obserwowac co robia najwieksze instytucje finansowe i nie reagowac panika na kazdy ich ruch. Nie widze, sensu w sprzedazy ze stratą. jak powiedzialem gospodarka globalna ma sie tak dobrze jak nigdy - to co sie teraz dzieje jest irracjonalne... nie radze wpisywac sie w ten chwilowy trend. To sie uspokoi za pare dni, tygodni (?)
egon / 198.28.69.* / 2007-08-16 16:26
To dopiero początek. WIG spadnie do ok. 40 000. W poniedziałek indeksy moga wzrosnąć, ale to będzie tylko korekta spadku.
s. / 83.22.42.* / 2007-08-16 22:32
Spadek tylko do 40k, to bardzo optymistyczny scenariusz, ale kto wie, może to właśnie kolejne próbkowanie... Chociaż czytając idiotyczne artykuły o systemie który przegrał Golden Sachsowi te miliardy, to wydaje mi się, że nadeszła w końcu gruba kreska na frajerów...
georg / 212.76.37.* / 2007-08-17 12:42
Tak. WIG jest nadal przewartosciowany (over-valued). By przywiesc WIG do racjonalnego poziomu, musialby on spasc o okolo 1/3, tzn. do okolo 38,000. Oczywiscie inwestorzy niekierujacy sie fundamentaliami (fundamentals) moga zatrzymac spadek WIG-u na wyzszym poziomie. Ale moze tez on spasc ponizej poziomu opartego na fundamentaliach jesli dojdzie do prawdziwej paniki.
do początku nowsze
1 2 3
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy