Forum Forum inwestycyjneFundusze

Parasol- ing mnie oszukał!!!!!!!!!!!!!!!

Parasol- ing mnie oszukał!!!!!!!!!!!!!!!

justita85 / 83.238.20.* / 2008-10-10 12:05
Prawie dwa lata temu zdecydowałam się zainwestować pieniądze w fundusz parasol, tak wychwalany przez bank ING bank Śląski. w Sumie zainwestowałam 20 tys zł, Dzis z tych pieniedzy zostało mi 14tys!!!!!!!!!!!!! Były to oszczedności całego mojego życia i ta strata jest dla mnie ogromna. Nie wiem, czy teraz je wycofać te pieniadze, czy jeszcze jeszcze czakać z nadzieja na wzrost.. jestem wściekła!!!! Najgorsze jest jednak to, że gdzy stałam przy okienku bankowym inwestując te pieniądze, pytałam się bankiera, czy mogę coś stracić. On odpowiedział, że na pewno nic nie stacę z tych pieniędzy, które wpłaciłam, a staty moga dotyczyć jedynie odsetek, które zyskam. Czuję się oszukana. Nie znam się na przepisach dotyczacych inwestowania w fundusze, dlatego dokładnie wypyłam sie o to w banku. Szkoda, że nie nagrałam tej rozmowy, bo miałabym dowód jak postępuje się z klientami banków. Po prostu brak słów!!!!!!!!!!!!!!!!! Nie wiem ,co teraz robić;(
Wyświetlaj:
moin12 / 2009-01-21 09:20
Wiele racji. I konkretny przypadek; Tabela Opłat Funduszy Inwestycyjnych ING z dn.7-08-2008. - pkt 1. opłata dystrybucyjna. - pkt 2. Opłata za konwersję wynosi 0% (opłata nie jest pobierana). - pkt3. Opłata za zamianę wynosi 0% (opłata nie jest pobierana). Prawda, że jednoznaczna definicja? Tak, ale nie stosowana od grudnia 2008 roku. Informuję i ostrzegam Wszystkich Posiadaczy Subfunduszy działających w ramach ING Parasol SFIO, że bez powiadomienia klientów o zmianach reguł, opłata za konwersję jest pobierana. W moim przypadku dwukrotnie. Do grudnia 2008 nigdy. Ponadto na merytoryczne uzasadnienie tego procederu oczekuję już bezskutecznie ponad dwa tygodnie. Proszę o opinię Doradców finansowych oraz innych Inwestorów szczególnie w Subf. ING Parasol SFIO. Jak Państwa zdaniem nazwać taki taki proceder i co robić dalej ? pozdrawiam
miki3d / 2009-04-08 11:46 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Skargi należy kierować do agenta transferowego, który jest zewnętrzną firmą obsługującą ING TFI - z tego co kojarzę jest to Pro Service. Ta firma obsługuje wiele polskich TFI i niestety bywa bardzo zawodna. Ale lepszej neistety nie ma.
ja1 / 212.191.195.* / 2008-10-10 13:51
trzeba się było konwertować do gotówki pewnie też bankier to mówił ale się nie słuchało
Fahrenheit / 2008-10-10 12:33 / Bywalec forum
Rozstrzelać go. Rozumiem rozgoryczenie, bank i pracujący w nim ludzie powinni być szczerzy i pomocni. A realnie - po raz setny:
1. Nie zapytałas się jak to jest, że "to coś" gwarantuje zyski wieksze niż lokata, a daje taką samą gwarancję?
2. Oszczędności całego swojego życia włożyłaś w coś, o czym nie wiedziałaś czym to jest?
Podajesz zbyt mało danych. Parasol to forma oszczędzania, pozwalająca przenosić środki pomiedzy funduszami, w które włożyłas swoje pieniądze, bez podatku i opłat. W jakie fundusze włożyłaś pieniądze?
jjjk / 83.11.196.* / 2009-01-20 17:20
kobieto powinas calowac ich po rekach!!! biorac pod uwage gigantyczne straty funduszy w ostatnim czasie i ogolne spadki na gieldach to naprawde wiele nie stracilas!!!!
ja inwestowalem w fundusz ryzykowny 10 tys i stracilem ponad 7 moj stary 100 tys i stracil ponad 50% a inwestowal w bezpieczne fundusze....
nie wina ing ze akcje tak spadly.
i bez obrazy od kiedy 20 tys to oszczednosci calego zycie??? 10 tys zarobilem w 2 miesiaca na zbiorrach za granica
tedchom / 2009-03-14 10:39 / Tysiącznik na forum

bez obrazy od kiedy 20 tys to oszczednosci calego zycie??? 10 tys zarobilem w 2
miesiaca na zbiorrach za granica


cóż za bezczelność, człowieku naucz się szanować innych, nie każdy ma taką determinację i możliwości by wyjeżdżać poza granice, ja również zarabiałem za granicą i to dużo większą kasę co prawda nie przy zbiorach .... ale nie przyszedł by mi do głowy taki głupawy komentarz .
Trzeba podziwiać i naśladować ludzi ze w ogóle cokolwiek oszczędzają i inwestują szczególnie w tym czasie jak jednostki s a tak mocno przecenione. Bez obaw odrobią wszyscy straty z nawiązką a jeśli ktoś dziś dokupi jednostek to jeszcze więcej zarobi w 2 max 3 lata - moim zdaniem
z krakowa / 89.73.250.* / 2010-06-03 10:52
Wprawdzie Państwa wpisy są z ok 2009 , a teraz kiedy to piszę jest czerwiec 2020 ale moze ktos to jeszcze przeczyta. Rowniez zostałam okłamana. Przyszłam do banku z ok 30 tys zł z chęcią ulokowania ich na max 4 m-ce i zaproponowano mi Subfundusz obligacji Plus. Bo moge wyciagnąc pieniadze kiedy chce, zysk wiekszy niz lokaty, tyle ze zmienny nie stały. Ale zysk. Dopytywałam, bo słowo Fundusz wzbudzilo moja czujnosc. Potwierdzali, ze na pewno wyplacając pieniadze nie bede miala mniej niz wplacilam, tylko ZYSK moze byc wiekszy lub mniejszy, na pewno jednak zysk. Wplacilam wiec 31 300 zł. Teraz jestem stratna, na dodatek okazalo sie ze wplacilam podobno 31 000 a 300 zł to pewnie oplata dystrybucyjna o ktorej przeczytalam w ulotce bo nie poinformowano mnie o niej a i na umowie widnieje, ze oplata dystrybucyjna wynosi o zł. Nie pisze to zeby się pożalić, bo moja historia jest jedną z wielu jakie tu przeczytałam. Jeśli Państwo nadal chcecie egzekwować, ze nas oszukano podajac nieprawdziwe informacje to prosze o kontak na mail prezes_s@poczta. onet.pl. Zamierzam przekazać sprawe do prasy lub TV, a im nas więcej tym lepiej.
Pixi37 / 83.22.153.* / 2009-01-21 15:19
cytat:

"bez obrazy od kiedy 20 tys to oszczednosci calego zycie??? 10 tys zarobilem w 2
miesiaca na zbiorrach za granica"

Nie każdy ma takie możliwości jak TY, wbij sobie do tej Twojej zadufanej głowy, że dla wielu ludzi 20tyś. to kwota olbrzymia i niejednokrotnie wszystkie oszczędności. tego typu komentarze zostaw dla siebie bo są nie na miejscu.
Piotr19999 / 81.186.224.* / 2009-03-14 01:26
Powiem tak, wyciągająć teraz pieniądzę z funduszu tylko urealnisz stratę, pozatym nie bądź w gorącej wodzie kąpana bo już niebawem fundusze znowu się odbiją :] pozatym jak nie miałaś pojęcia w co inwestujesz i nasłuchałaś się swoich sąsiadek, które tak wychwalały tego typu inwestycję to nie ma się co dziwić.
Na koniec chciałbym dodać, że inwestycja w fundusze to raczej sprawa długo terminowa ;] pozdrawuan
Lol777 / 188.146.175.* / 2019-03-25 08:00
Nigdy się ne odbiły. Lepiej realizować straty niż tkwić w g...ie
1 2
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy