Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Parasole warto - nie warto!

Parasole warto - nie warto!

Idyll / 2007-09-01 22:28
Chciałbym zadać jedno proste pytanie: czy zdaniem forumowiczów warto inwestować w fundusze parasolwe! Znanych jest wiele zalet takich właśnie form inwestycji... podatki, koszty, większy kapitał w obrocie w do czasu konwersji, w miarę szeroka oferta!
Jeśli taka forma inwestowania ma przewagę nad innymi to dlaczego? Które TFI zasługuję na miano mającego najlepszy parasol? SEB, Union Investment, CU, ING, AIG, Skarbiec? A może jeszcze inne?
Wyświetlaj:
graczczczcz / 81.168.158.* / 2007-09-05 18:00
ludzie ale wy filozofujecie.parasolowe są bardzo korzystne bo w przypadku dłuższej korekty z czystym sumieniem i lekkim sercem przenosisz się np.z akcji do pieniężnego.i spokojnie czekasz.proste
drizzt / 83.29.103.* / 2007-09-05 08:53
polecam produkt multiaspect.invest firmy aspecta. wiem że jest to unit link ale wszelkie opłaty administracyjne utrzymują się na poziomie 1,5 % rocznie a nie 3,5-4% tak jak w TFI. dodatkowo 71 funduszy 0 opłat przy konwersji, internetowy rachunek na którym można konwertować do woli. mozliwość zrobienia portfela z 10 funduszy no i korzyści podatkowe typowe dla prawa ubezpieczeniowego. jest to jak najbardziej fundusz parasolowy ale troszke bardziej "wytrawny"
Idyll / 2007-09-03 21:42 / Bywalec forum
Dotychczas najwieksze wrażenie wywarła na mnie oferta UI z 14 subfunduszami. Szczególnie podoba mi się to że posiadaja fundusze z ochroną kapitału (na gorsze czasy) i fundusze inwestujące w inne fundusze i subfundusze - UniMax'y... teraz mają wprowadzić UniAkcje Mistrzostwa Europy 2012 - przeczytałem na Bankierze... brzmi dość zaczepnie - choć raczej zdecyduje się na kontrakty licząc na spadki kursów akcji tych firm, jak sie okaże że odbiorą nam prawa do organizacji! Mój optymizm powoli ewoluuje w stronę realizmu politycznego!
wolny człowiek / 83.27.40.* / 2007-09-03 16:34
Ja mam CU. Dlaczego? Mogę składać zlecenia przez telefon i internet. Przy konwersji do funduszu Depozyt Plus (rynek pieniężny) - 0 opłat. Największa zaleta: Jeśli zlecenie złożę przed godz.14, konwersja następuje po cenach jednostki w tym samym dniu, po godz. 14 po cenach z dnia następnego, jest to bardzo ważne przy inwestowaniu w fundusz akcji. Dla informacji: mają teraz promocję chyba do końca miesiąca - fundusz akcji bez opłat manipulacyjnych.
melox / 83.18.31.* / 2007-09-03 18:27
o qrcze lepiej od razu napisac ze jestes ich agentem :) bo jakos nie chce mi sie wierzyc ze jestes az tak zadowolonym klientem zeby tak ich wychwalac
axa / 83.17.186.* / 2007-09-04 08:15
I tu wyszła cała Polaka natura!!!!!!!!! jak jesteś zadowolony z czegoś i głośno o tym mowisz to napewno ktoś ci za to zapłacił,jak jestes bogaty to napewno ukradłes,najlepiej odpowiadać na pytanie jak sie masz? oj strasznie! nędza! wowczas nie bedą nic podejrzewac ani zazdrościć.OBŁUDA TOTALNA
Sabre / 2007-09-03 14:28 / Tysiącznik na forum
To zależy. Jeżeli lubisz się "bawić" w fundusze, jeżeli je często zmieniasz, to faktycznie parasole się opłacają. Jeżeli jednak inwestujesz długoterminowo, trzymasz pieniądze w tym samym miejscu, to nie ma to znaczenia.
Reasumując, parasole to dobry sposób na inwestowanie.
Prócz wymienionych przez Ciebie, można też inwestować w polisy ubezpieczeniowe lub lokaty bankowe (wszystko z parasolem), jednak ich nie polecam - polisy początkowo zżeraja duże prowizje, lokaty nie dają wysokich zysków.
(日本語版) / 2007-09-03 14:24 / ___
dobry fundusz akcji i tak przegoni kazdy inny.Doswiadczenie pokazalo,ze stabilne i inne p... wcale nie stracily mniej od przecietnych akcyjnych.parasolowe sa z pewnoscia dobre dla bankow ale nie dla Ciebie.Nie wiesz,co dostaniesz na koncu.Na ogol tylko ochlapy
jan kowalski / 2007-09-03 18:19 / Tysiącznik na forum
no to masz marne doswiadczenia lub nosisz nie te okulary.
Najwięcej straciły fundusze akcji, średnio fundusze mieszane, a zyskaly pieniężne. Tak jest zawsze podczas korekty i tego nie zmienisz. Takimi postami siejesz tylko zamieszanie, nie wnosząc nic do dyskusji.
A czy
dobry fundusz akcji i tak przegoni kazdy inny

no, pożyjemy, zobaczymy. Wcale nie byłbym tego taki pewny.
Parasole dają mniej doświadczonym inwestorom trochę psychicznego komfortu, choć może mniej zysku. No cóż, ale coś za coś.
(日本語版) / 2007-09-05 13:13 / ___
nie rozumiesz...... nie chodzi o to,ze starcily duzo w czasie korekty.Chodzi o to,ze ZAWSZE w koncu przeganiaja wszystkie inne podczas odbijania,dlatego nie ma sensu ani konwersja ani przechodzenie na inne formy ,jesli ktos patrzy dlugookresowo.
Wystarczy wziac nawet tabele rocznych wynikow i wszystko jest natychmiast jasne.
Obligacyjne ,pieniezne i papierow zagranicznych maja wyniki ok. zera lub wrecz ujemne,natomiast najlepszy akcyjny po roku ma wciaz ponad 120 % ,a srednia dla dobrych fundow oscyluje ok. 70 % ,nieosiagalne dla pozostalych.
jan kowalski / 2007-09-05 17:04 / Tysiącznik na forum
klapki na oczach są dobre dla konia, gdy go przeprowadzasz przez ogień. Myślałem, że kierujesz się rozsądkiem, a nie emocjami. Ciekawy jestem czy podczas obecnych zawirowań nie zadrżało Ci serce, nie zaczęły puszczać nerwy?? Jeśli jeszcze nie teraz to w przyszłości właśnie Ciebie to czeka. Nie ma takiej logicznie wytlumaczalnej mozliwości, aby giełda i fundusze wciąż rosły. Musi przyjść, prędzej czy póżniej, załamanie rynku. Ciekawe czy trwająca kilka lat bessa, ciągłe chudnięcie portfela i zamiast +70%, będzie -120% rocznie wyzwoli w Tobie pozytywne myślenie. Oczywiście z tymi procentami przesadzam, ale chciałbym zwrócić uwagę, że wszystko jest możliwe. Odbicie może po prostu nie nadejść.
Prezentujesz tutaj postawę "młodego gniewnego", który nie zaznał jeszcze porażki, ale wszystko przed Tobą.
cosmo-pl / 2007-09-04 18:48 / portfel
z tego co wiem najbardziej zyskały obligacyjne
TKTK / 193.59.95.* / 2007-09-03 13:04
JEŚLI W FUNDUSZE TO TYLKO PARASOLOWE, ZE WZGLEDU NA PODATEK "BELKOWY".
NAJLEPIEJ SAMODZIELNIE AKCJE....
(日本語版) / 2007-09-03 14:22 / ___
ale bzdura.NIE ma ucieczki od podatku belki,na koncu i tak zaplacisz
DR74 / 195.114.160.* / 2007-09-03 17:26
Po pierwsze, nie chodzi o ucieczkę, ale o odłożenie w czasie, w którym to kwota, która bys zapłacił państwu jest reinwestowana i możesz na niej zarabiać.
Po drugie poczytaj trochę o funduszach zarejestrowanych w Luksemburgu, a dowiesz się że można od Beliki uciec.
(日本語版) / 2007-09-05 13:15 / ___
oczywiscie,moga uciec zarzadzjacy razem z Twoimi pieniedzmi,nie masz nad nimi zadnej kontroli.
Niektore fili Legg Mason czy templeton tam to szef,sekretarka i kapital wlasny ok. 5000 USD.
Juz to ogladalismy b. dokladnie.
karkurt / 83.30.165.* / 2007-09-03 10:12
Jestem w CU i nie narzekam.
joshstock / 84.10.201.* / 2007-09-03 22:31
a ja nie lubie CU bo sa tam straszni agenci spotkałem ich 10. i juz nie chce wiecej
diabel111 / 2007-09-04 12:31
"ale bzdura.NIE ma ucieczki od podatku belki,na koncu i tak zaplacisz"

nie zawsze. W IKE na koniec umowy nie płaci sie podatku belki.
pawel1611 / 157.25.77.* / 2007-09-04 13:52
zawsze się płaci, tylko dziś agenci wmawiają że może jak bedziesz likwidował już IKE za 20-30 lat to moze nie bedzie podatku belki, ot co!
FLOKS / 213.76.58.* / 2007-09-04 16:00
nieprawda pawel o ty mowi ustawa o Indywidualnym Koncie Emerytalnyym z 2004 roku, tzn po sonczeniu 60 lat nie placimy podatku Belki z IKE.
cosmo-pl / 2007-09-04 18:50 / portfel
ale ike to bzdura, może i małe opłaty i brak podatku belki ale można inwestować tylko do określonej wysokości i bez możliwości jakichś konkretnych ruchów
jan kowalski / 2007-09-04 19:02 / Tysiącznik na forum
nie masz niestety racji, jest dość duża swoboda jeśli chodzi o IKE. Możesz załozyć lokatę, inwestować w fundusze, a takze w akcje. Jeśli chodzi o fundusze (swoje IKE mam w arce), to niektóre nie pobierają zadnych oplat manipulacyjnych, po roku moge zmienić TFI bez konsekwencji. Po czterech latach w IKE na podatku belki zyskalem ponad 1600zł, a jeśli wziąć pod uwagę, że to inwestycja dlugoterminowa zysk będzie pokazny.
Oczywiście w każdej chwili mogę zrezygnować, zapłacę wtedy prowizję i podatek jak w zwykłym funduszu.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy