Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pawlak chce zmian w ustawie o VAT. Money.pl dowodzi, że trzeba ją napisać od nowa

Pawlak chce zmian w ustawie o VAT. Money.pl dowodzi, że trzeba ją napisać od nowa

Wyświetlaj:
acomitam / 91.238.233.* / 2012-10-29 12:09
To czy min. Rostowski obniży VAT zależy od tego, co podyktują mu różne bezpieczniackie i mafijne lobbies, prawdziwi władcy priwiślańskiego kraju, a nie od stanu gospodarki polskiej czy światowej. Przecież Tusk zapowiedział inwestycje w ysokości 800 mld PLN, a wiadomo, że do takiego cycka będzie chciało się podwiesić wielu bezpieczniaków, mafiosów politycznie ustosunkowanych, urzędników i polityków. Pewnie sam fundusz powstanie głównie po to, żeby udelektować tego i owego "biznesmena". A skąd wziąć takie pieniądze? Per saldo nie ma innego źródła jak tylko podatki.
gweg / 77.254.87.* / 2012-10-28 06:50
z tymi reklamami na money.pl to przesada
zdrowy-rozsądek / 79.184.51.* / 2012-10-27 10:00
Przecież to polityk, który jest jak chorągiewka i potrafi przykleić sie do każdej opcji politycznej, byle by mieć miejsce w rządzie. Historia ostatnich lat to potwierdza. Człowiek, który wierzy politykom jest na straconej pozycji. Powinno się oceniać to co ktoś mówi, a nie kto to mówi...
Vaciak / 178.232.30.* / 2012-10-26 18:29
Ustawe o kradziezy zuchwalej jaka jest pobor Vat powinno sie zlikwidowac. To zbrodnicza ustawa czyszczaca portfele Polakow. jednak my nie jestesmy u siebie. pozwolcie panstwo ze przypomne to wlasnie ta menda Modzelewski ta ustawe wysmazyl. I wreszcze jest strzal w kolano jaki Tusk dokona ta durna ustawa- ktos sprytny nadzial go na mine, efektem bedzie calkowite wstrzymanie wplywow z Vat do tego zlodziejskiego MF. kto pracuje w branzy handlowej wie o czym mowie. Nikt nie bedzie placil, bo wszyscy wszystkim zalegaja forse. Panie Rostowski przygotuj sie ze pierwsze wplywy z Vat otrzyma Pan pod koniec lipca i lezycho, splajtujecie juz w czerwcu, czego wam zycze
kargull / 83.29.151.* / 2012-10-26 13:27
Rostowski nad Don, Donald do Disneylandu
kror / 89.70.91.* / 2012-10-26 12:55
dlaczego watowiec nie może odliczyć watu od samochodu, paliwa a teraz nawet części zamiennych!!!
Prowadząc biuro projektowe mam jeździć samochodem ciężarowym, a może rowerem?
To może napiszmy wprost, że jest to podatek obrotowy, tyle że w wysokości 23%.
Medyk961 / 89.76.120.* / 2012-10-25 22:41
Państwo okrada przedsiębiorców robiąc jaja z przepisów o VAT-ie, a przedsiębiorcy obpłacają się robieniem przewałek na VAT-ie i tyle w temacie.
taki tam / 213.227.93.* / 2012-10-25 15:48
Te sto tysięcy interpretacji to sto tysięcy dowodów głupoty kolejnych władz i skretynienia tego ustroju
Martyna836 / 77.65.24.* / 2012-10-25 15:31
Dlaczego nie mozemy zrobic tak jak w Niemczech. jeżeli moj klient nie zapłaci faktury ode mnie to Urzad Skarbowy zacznie jego ścigac a nie mnie.
PN1500 / 217.8.184.* / 2012-10-25 15:19
zobaczcie wykres wpływu z VAT-u. I przenieście to w relacji do wzrostu PKB. 2011 trzeba skorygować o wzrost stawki o 1pkt proc. Ale rok 2009 to spadek wpływów i odpowiada to powszechnemu wówczas odczuciu kryzysu, a nie wzrostowi i zielonej wyspie jak opowiada rząd. Na liczbami z tego wykresu nikt nie manipulował, nad liczeniem PKB - już tak.
Reflektor / 46.112.29.* / 2012-10-25 11:15
Ile to już ten rząd naobiecywał, nieprawdaż? A ile obietnic spełnił? Ja widzę tylko,że wszędzie zaciskanie pasa,szukanie oszczędności kosztem tych co na ulicę nie wyjdą jak np. matki z dziećmi, niepełnosprawni, starcy, uczniowie, studenci. Dalej tak jak kiedyś jestem w urzędach traktowany jak złodziej,który się musi wytłumaczyć że pod żadnym pozorem nie jestem wielbłądem, złodziejem, oszustem, kanciarzem lub aferzystą. W urzędzie skarbowym dopytują czy aby na pewno wykonałem to dzieło na ktore rachunek wystawilem. Na dłuższą metę Polska tak nie pociągnie. Musi wrócić elementarne zaufanie obywateli do Państwa i obywateli wzajemnie do siebie.
Floyd / 2012-10-25 13:59 / Tysiącznik na forum
Nie rozśmieszaj mnie z tym zaufaniem. Jak 95% obywateli będzie płaciło np. abonament radiowo telewizyjny to uwierzę, że można mieć zaufanie do obywateli.
Reflektor / 109.243.130.* / 2012-10-25 14:42
Nie zgadzam się z Tobą. Miernikiem zaufania Państwa do obywateli nie jest procentowa ilość obywateli płacących abonament - ta kwestia to zupełnie inna para kaloszy. Tu chodzi o traktowanie obywatela jako kogoś z góry mówiącego prawdę i przyjmowanie tego, że nie kłamie. Jak stosuje takie zasady w biznesie to od razu ustawia inaczej relację. Oczywiście, zdarzają się ludzie nieuczciwi, ale dość szybko można ich rozpoznać znając pewne techniki.
sisley / 213.77.28.* / 2012-10-25 14:07
Płacenie za posiadanie TV jest bez sensu. A taka jest filozofia. Niech wprowadzą dekodery.
Floyd / 2012-10-25 14:22 / Tysiącznik na forum
Prawo jest prawem czy się to komuś podoba czy nie. Słyszałeś?
A Twoja odpowiedź, to jak odpowiedź kryminalistów w więzieniu gdzie każdy siedzi za niewinność, według własnego mniemania i argumentów też mu nie brakuje.
PN1500 / 217.8.184.* / 2012-10-25 15:27
w ten sposób nadal żylibyśmy w PRL , bo strajki Solidarności były nieplagalne, protesty również. Pewien krytycyzm należy zachować. Naziści tłumaczyli się, że wykonywali jedynie rozkazy. Abonament można porównać do hipotetycznej opłaty na rzecz PZPN, którą płaciliby wszyscy mężczyźni w Polsce, gdyż większość interesuje się piłka nożną. Czy wówczas miałbyś takie same zdanie?
sisley / 213.77.28.* / 2012-10-25 14:45
Prawo jest prawem to rozumowanie niewolnika. Nie wiesz co to jest prawo. Jeżeli ja mam płacić za usługę to niech to będzie usługa. Jeżeli mi nie będzie odpowiadać to nie będę płacił. Płacenie za sam fakt posiadania telewizora to podatek. jeżeli to nazwiemy podatkiem to OK-podatek w swojej definicji nie ma cechy ekwiwalentności-jest świadczeniem jednostronnym. W takiej sytuacji nie ma dyskusji za co płacę.
Ci w telewizji, produkujący buble i reklamy wiedzą że wprowadzenie odpłatności na zasadach rynkowych nie jest im na rękę bo stracą wpływy z reklam.
Floyd / 2012-10-25 15:29 / Tysiącznik na forum

Prawo jest prawem to rozumowanie niewolnika.

A, nie liczenie się z prawem to rozumowanie anarchisty.
Jeśli ci się jakieś prawo nie podoba, to rzuć głos za partią która to prawo proponuje zmienić i tyle co możesz zrobić jeśli uważasz się za członka społeczeństwa w którym szanuje się prawo.
A, może każdy z obywateli ma po swojemu interpretować prawo i uznawać, że jest dobre lub złe. W zależności o tego uznania przestrzegać go lub nie przestrzegać?
Obawiam się, że mogło by być wiele przepisów prawa które spodobały by się tobie, ale nie spodobały by się mnie i co wówczas?
A, co do opłaty za telewizor to rzeczywiście należało by zmienić ten przepis na tzw. opłatę medialną, jak w wielu krajach i po krzyku. :)
szperacz internetowy / 91.102.104.* / 2012-10-26 22:24
Co to jest, abonament ?
W rozumieniu potocznym , abonament to opłacone PRAWO DO KORZYSTANIA z OKREŚLONEGO ŚWIADCZENIA .

Ale ja nie chcę płacić za świadczenie polegające na emisji reklam przez TVP i Polskie Radio!

PYTANIE : czy nadawanie REKLAM przez TVP i Polskie Radio jest ŚWIADCZENIEM określonym w ustawie o KRRiT?

"USTAWA
z dnia 29 grudnia 1992 r.
o radiofonii i telewizji
Rozdział 1 Przepisy ogólne
Art. 1.
1. Zadaniem radiofonii i telewizji jest:
1) dostarczanie informacji;
2) udostępnianie dóbr kultury i sztuki;
3) ułatwianie korzystania z oświaty, sportu i dorobku nauki;
3a) upowszechnianie edukacji obywatelskiej;
4) dostarczanie rozrywki;
5) popieranie krajowej twórczości audiowizualnej.
1a. Zadania radiofonii i telewizji, o których mowa w ust. 1, są realizowane przez dostarczanie usług medialnych w postaci programów radiowych i telewizyjnych.
2. Odbiór krajowych i zagranicznych programów przeznaczonych przez dostawców usług medialnych do powszechnego odbioru jest wolny, z zachowaniem warun- ków określonych przepisami prawa.(...)"
NKEM / 83.23.198.* / 2012-10-25 16:31
Prawo jest tych KTO MA WŁADZĘ!!!
NIESTETY LUDZKIE PRAWA ZAWSZE KONCZA SIE NIEWOLNICTWEM
Floyd / 2012-10-25 16:44 / Tysiącznik na forum

Prawo jest tych KTO MA WŁADZĘ!!!

Oczywista oczywistość jak mawiał klasyk i nie może być inaczej.
NIESTETY LUDZKIE PRAWA ZAWSZE KONCZA SIE NIEWOLNICTWEM

A, to już 'zasługa' gatunku który nazywamy ludźmi. Może by trzeba jakiś gen usunąć lub tylko zmodyfikować. :)
Blues12 / 2012-10-25 14:36 / Bywalec forum
Ja się nadal zastanwiam jak Pawlakowi za każdym razem udaje isę wejść do sejmu...ten człowiek nawet charyzmy nie ma , a nie mówiąc już o wglądzie...
lena94 / 2012-10-25 14:02
a w sumie to nei wiem czy lepiej by nie było napisać czegoś od poczatku, niż kombinować z pzrerabianiem tego co już wiadomo od dawna
sisley / 213.77.28.* / 2012-10-25 12:31
Ten rząd to katastrofa. Polityka dla nich to grunt do karier a nie służba publiczna. Metody postępowania wobec obywateli oraz metody aby utrzymać się przy władzy przyprawiają o strach i wymioty. Dlaczego zatem obywatele głosują na leni i oszustów? Bo boją się PiS jako alternatywy? Bo nie wierzą w politykę jako służbę publiczną? Bo ci co mają interes aby rząd PO trwał są aktywni a reszta jest bierna, wyłączając tych którzy stanowią aktywny elektorat PiS?
Floyd / 2012-10-25 14:52 / Tysiącznik na forum
Jak mnie pamięć nie myli, to każdy rząd od 1989 roku był katastrofą (wcześniejsze rządy też) w ocenie obywateli. Nie jesteśmy pod tym względem gorsi od innych krajów jako, że wszędzie źle oceniane są rządy. Trzeba być bardzo naiwnym by sądzić, że można utworzyć rząd który by zadowolił wszystkich. W związku z powyższym dobry rząd to taki rząd z którego wszyscy są niezadowoleni bo to oznacza, że nie preferuje żadnej grupy społecznej. :-)
observer321 / 77.254.175.* / 2012-10-25 14:50
Odpowiem. Bo fałszowane są wyniki wyborów. Wiesz gdzie ostatnio były liczone głosy ? Na ruskich serwerach się to odbywało !!! To prawda a nie ściema. Bo jak mówią nie ważne na kogo głosujesz, ważne kto liczy głosy.
nkem / 83.23.198.* / 2012-10-25 16:27
to powiedział LENIN jak sie nie mylę.
Wyniki sa napewno fałszowane, choćby to jak cudownie karty do głosowania rozmnożyły sie w Belgii bodajże.
misoń / 194.33.72.* / 2012-10-25 11:02
Ten żont powinien wylecieć już wtedy gdy podniósł VAT na artykuły dziecięce. Dziś wielu rodziców nie stać by kupić buty na zimę dla swych dzieci...
tajfek / 2012-10-25 10:56
Chciał bym porozmawiać na żywo z osobą która wpadła na pomysł wprowadzenia kratek do samochodu, z osobą która wpadła na pomysł z odliczaniem 50% kosztów części. Wynikiem rozmowy mogło by być usunięcie połowy kratki z samochodów służbowych. Przynajmniej można by było wozić narty wykorzystując służbowe auto do celów prywatnych. To oczywiście żart, ale odpowiedniego lekarza specjalistę bym polecił.
sisley / 213.77.28.* / 2012-10-25 10:34
Zagłosuję na Pawlaka jak obieca że nic nie będzie robił. ZERO POMYSŁÓW WALDEMAR. Idź pracować jako strażak albo rolnik; może więcej pożytku z ciebie będzie.
woj. / 78.8.133.* / 2012-10-25 09:32
Ale oni bohatersko walczą ze zwijaniem i rozwijaniem chodnika.

Najnowsze wpisy