Forum Polityka, aktualnościKraj

Pawlak: Mówimy "nie" partiom wielkich kłótni

Pawlak: Mówimy "nie" partiom wielkich kłótni

Wyświetlaj:
sikawa / 83.29.5.* / 2010-09-12 22:58
Gdyby nie Pawlak toby ten nierząd Tuska zdechł na amen, i tak zdechnie bo takich ciemnych palantów to nie ma nawet w bantustanach
buc_pucybut / 2010-09-12 21:26 / Tysiącznik na forum
Walduś strażaku życzę tobie z całego serca 4.9% wreszcie przez kolejne lata bym nie oglądał twojego tępawego uśmiechy jedynie przed trybunałem za umowę gazową ... ale tam by chyba nie było do śmiechu
pała w łeb / 79.163.46.* / 2010-09-12 19:22

Sam Sekuła powiedział gazecie m.in., że pocztówka z niemiecką nazwą miasta może bulwersować, tylko kogoś, kto nie ma świadomości historycznej, nie zna historii Zabrza i Śląska, która jest jaka jest.

Czyli mam rozumieć że gdyby jutro pojawił się plan miasta Warschau, to też nie powinienem się bulwersować, pomimo tego że mam świadomość historyczną że taka nazwa już kiedyś była?
FD / 85.222.77.* / 2010-09-12 21:17
Historia sporów o nazwy doczekała się licznych rozpraw naukowych . Warschau nigdy nie nazywała się tak etymologicznie , tak samo jak Moskau , czy Krakau . Faktem jest , że Niemcy między sobą (a szczególnie Erica Steinbach) nie mówią Wrocław a Breslau , nie Szczecin a Stettin .
Małą pociechą jest , że my na ich Dresden mówimy Dresno , a na Leipzig - Lipsk , Muenchen - Monachium itd . Faktem jest ,że etymologiczna nazwa dzielnicy Warszawy , dawnej osady (tzw.jurydyki) Mariesztat pochodzi od niemieckiego Marienstadt . Mariensztat miał jeszcze w 1762 r prawa miejskie . Pewnie urzędowali tam rzemieślnicy niemieccy i taką nadali nazwę i taka została przyjęta przez warszawiaków .(w Moskwie podobna osada kupców niemieckich nazywała się Kukuj)
wektor / 2010-09-12 19:08 / portfel / Bywalec forum
Jako jedyny z towarzystwa organizatorów nocy "obalania rządu Jana Olszewskiego" przynajmniej zachowywał pozory i okazywał skrupuły i wątpliwości co do tego haniebnego zamachu na Polski Rząd.


// przyp.aut ;//.

Najnowsze wpisy