Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pawlak: Podwyżki stóp nie są potrzebne

Pawlak: Podwyżki stóp nie są potrzebne

Money.pl / 2008-06-11 15:03
Komentarze do wiadomości: Pawlak: Podwyżki stóp nie są potrzebne.
Wyświetlaj:
jliber / 2008-06-11 16:07 / Tysiącznik na forum
Nie trzeba żadnej dyskusji, z rządowych dyskusji nigdy nic nie wynika, tylko trzeba sprywatyzować, zliberalizować i zapomnieć.
leiho / 2008-06-11 15:03 / "Tu Ne Cede Malis"
rzekł mędrzec Pawlak. Haha, gosciu, do obory i krów, a nie wykłady o ekonomii, o ktorej nie masz bladego pojęcia. Stopy bedą rosły, a jesli rzad jeszcze przestanie drukowac pieniadz bez pokrycia, to inflacja spadnie. I mam nadzieje, ze politykę monetarną tego kraju dyktuje RPP a nie posłowie PSl czy rząd. Mam taka nadzieje!!!
Ave Cezar / 77.252.35.* / 2008-06-11 16:07
Akurat co do podwyższania kosztów pieniądza to w pełni się zgadzam z Pawlakiem. Wewnętrzny popyt nie wystarczy aby gospodarka sie rozwijała. Silna złotówka prędzej czy później doprowadzi do zapaści w sektorze produkcyjnym i wówczas tacy "ekonomiści" jak z RPP pewnego dnia obudzą się z ręką w nocniku ale wówczas będzie za późno na ratowanie naszej gospodarki....
Dolarrrrr / 195.117.151.* / 2008-06-13 00:01
A po co ci ratować gospodarkę polski jak i tak za 3-4 lata wprowadza euro, puknij sie w głowę, za 3-4 lata będzie liczyła się tylko silna złotówka a nie polska gospodarka.
leiho / 2008-06-11 19:09 / "Tu Ne Cede Malis"
tyle ze nie wiem czy zdajesz sobie sprawe ile kosztuje Cie taki wewnetrzny popyt - inflacja JUZ jest na poziomie realnym ok 7-10 %, a nie to co podaje zakłamany rząd 4,5 %, kolego. Co roku jest to 7-10 % mniej w Twoich oszczednosciach. Ja akurat wyznaję zasady klasycznego liberalizmu, ze bogactwo buduje się pracą, oszczednosciami i rozsądnymi inwestycjami, a nie zyciem na kredyt. Wiec mam wielką prosbę - niech ten czerwony rząd przestanie mnie okradac co roku na kolene 4 czy 5 czy 20 % inflacji, jakakolwiek jest, jest to kradziez moich pieniędzy. ja sobie poradzę, ale powiedz to biedakom, ktorzy nie maja pojecia co to inwestycje, i jak lepiej zarobic - oni najbardziej dostają po kieszeni przez złodziejska politykę tych rządów (NIE chodzi o rząd PO, chodzi o KAZDY rząd który drukuje pieniadze, czyli tak naprawde kazdy jeden jaki jest).
aszulski57 / 2008-06-14 21:14 / Tysiącznik na forum
tylko , że nasza inflacja jest " zewnętrzna ".
W mojej branzy na skutek " mocnego " złotego ceny spadają. Dotyczy to Płyt wiórowych , OSB,paneli podlogowych.
Produkt z Austrii i Niemiec jest "tańszy" od produktu z Polski - pomimo , że koszty pracy w tych krajach są dużo wyższe.
Masz rację LEIHO - najważniejsze są twoje oszczędności.
Reszta się nie liczy.

Najnowsze wpisy