PBG

Money.pl / 2007-05-26 14:29
Komentarze do spółki: PBG.
Wyświetlaj:
franzu / 89.73.18.* / 2012-05-17 23:26
wtopilem na pbg 15% kupilem po 65 sprzedalem okolo 55 i sie ciesze ze tylko tyle w plecy a wy nie wiem na co czekacie spada wig to takie cos jak to bedzie spadac 3x bardziej trzeba przelknac strate poki co a nie p******** cos o ustawianiu ceny na kosmos jestescie niepowazni bo jak wig 20 zwali sie na 1800 a cos to mi tak wyglada to pbg bedziecie miec po 10 a wiec nie wiem na co czekacie pozdrawiam i wzrostow zycze
me / 195.205.192.* / 2012-05-22 11:12
Drogi kolego, zanim trafiłem do szpitala została mi do sprzedaży tylko ta spółka. A teraz jak sie wykaraskałem to widzę, że stopa zwrotu na PBG mam ... - 89%!!! to nie martw się o te -15%. :) Czasami tak jest, że życie daje kopa w d....
Stać mnie na to aby sie przyglądać tej spółce. I wiem jedno .. że musi mnóstwo wody w Wiśle wypłynąć aby kiedykolwiek PBG wróciło do stanów sprzed lat. Nawet patrząc długoterminowo. A tak swoją drogą to skąd PBG będzie miała iżynierów z odpowiednim wykształceniem i doświadczeniem w zakresie budowy nowych bloków w energetyce? Bo jeżeli tak wykonują obiekty jak LNG ( a byłem osobiście na tym obiekcie) i w tak niskiej jakości (bo nadzór jet słaby) to nie wróży im to nic dobrego.
franzu / 89.73.18.* / 2012-05-23 19:34
hmmm jak cie stac na straty to tylko pogratulowac ale nie kupowales tych akcji po to zeby stracic wiec mysle ze mimo twojej straty warto to sprzedac i miec 10 proc niz nic bo na dzien dzisiejszy to ta spolka robi sie smieciowa jak sie kryzys poglebi to pojdzie w losy dss a jak walna jakis milion akcji to zejdzie na poziom smieciowy no jakos ciezko mi sobie wyobrazic zeby oni sie odbili w przypadku gdy w tym kraju tapniecie na budowlance dopiero bedzie Pozdrawiam i duzo zdrowia zycze
kawareczek / 84.10.188.* / 2012-05-17 19:49
Prosta logika rynku jesli ilosc akcji jest ograniczona i jest wiecej kupujacych niz sprzedających cena rosnie a wiec wszystko w naszych rekach aby nie sprzedawac. Ustawiamy zawyżoną cene sprzedaży i patrzymy jak rosnie
markar1234 / 2012-05-17 20:30 / Bywalec forum
Ciekawa akcja. Gdyby się powiodła byłaby pierwszą taką na GPW. Trochę mnie rozbawiliście. A tak poważnie, to po tak dużych spadkach należy się odbicie. Myślę, że pomoże w tym psychologiczne wsparcie 20zł. Brońcie go.
mancho / 89.75.158.* / 2012-05-17 19:30
Wszyscy mamy problem z PBG gdyz informacje na + a kurs nie odzwierciedla wartosci, niektorzy zainwestowali spore pieniadze i sa teraz w plecy (np ja) stad akcja zorganizowana by nakrecic kurs bezposrednio tzn czyli my musimy wziac kurs w swoje rece! ustwiamy sprzedaz na 30-40, na onecie watek poruszony juz, zapraszam
AxelMAx / 95.48.66.* / 2012-05-16 13:48
Wiśnia i OHL wykupią obligacje PBG. Rynek tylko nie wie po jakiej cenie pójdzie deal i dlatego taki kurs. Myślę, że OHL połknie też HBP i Aprivie bo PBG przyparty do muru będzie musiał poza tym ten segment powoli się kończy. Perełką natomiast będzie Rafako.
aneczka1609 / 2012-05-16 10:21 / Bywalec forum
prezes pożyczył pieniądze swojej spółce,to może nie jest tak źle skoro pożyczył.Jak myślicie coś to może pomóc?
AxelMax / 95.48.66.* / 2012-05-16 09:00
no nieźle się bawią ja nie wiem gdzie jest zarząd i rada nadzorcza, z każdej strony czy to wyniki czy zadłużenie i ogólny burdel - stajnia Augiasza. I za taką nieudolność biorą wysokie wynagrodzenia, przecież to jest kpina że tak można zarządzać.
markar1234 / 2012-05-15 20:07 / Bywalec forum
Dobrze się zapowiadało a na koniec zjazd.
mt.. / 81.219.253.* / 2012-05-15 11:36
http://stooq.pl/n/?f=604890&search=pbg
kkrr / 192.138.116.* / 2012-05-10 08:48
2012-05-08 Z czego wynikają opóźnienia w budowie układu przesyłowego do oczyszczalni ścieków Czajka? Czy kontrakt ten jest rentowny? Czy z tytułu opóźnienia HBP poniesie dodatkowe koszty w postaci kar?

Nie wiem, jakie opóźnienia autor pytania ma na myśli. Przypomnę, że HBP już w listopadzie ubiegłego roku informowała w raporcie bieżącym o zawarciu aneksu do umowy z MPWiK, na mocy którego termin realizacji tego kontraktu został wydłużony do końca września 2012 r., a wartość wynagrodzenia należnego konsorcjum PRG Metro - HB9 - HBP - Infra została zwiększona o ponad 18 mln zł, do 163 mln zł netto. Jest to rentowny kontrakt, realizowany zgodnie z harmonogramem i planujemy go zakończyć także w terminie.
Krzysztof Woch, Grupa PBG

2012-05-07 Czy wzorem innych spółek zarząd wniesie do KNF prośbę o sprawdzenie czy nie mamy do czynienia z manipulacją kursem?

KNF, stojąc na straży prawidłowości obrotu giełdowego, z urzędu podejmuje określone działania, a zadaniem ani intencją spółki nie jest wywieranie jakiegokolwiek wpływu czy presji na Komisję. Deklarujemy natomiast pełną gotowość współpracy.

2012-05-06 Jakie alternatywne działania zabezpieczające przed upadłością podjęła spółka na ewentualną okoliczność wypowiedzenia umów kredytowych (z uwagi na naruszenie Covenantów)? Czy grupa PBG prowadzi rozmowy z OHL w sprawie objęcia obligacji PBG lub w sprawie sprzedaży Hydrobudowy i Aprivii? Czy w II kwartale 2012 r. zapadają jakieś kredyty, a jeżeli tak, to w jakiej wysokości i czy zostały rolowane ?

PBG i spółki z Grupy regulują na bieżąco płatności wynikające z obsługi zadłużenia i papierów dłużnych. Na bieżąco monitorowane są także wskaźniki zawarte w dodatkowych warunkach kredytowych (covenants), które były i są przestrzegane, z wyjątkiem jednego warunku zapisanego przed laty w umowach z bankami, gdy PBG była spółką typowo wzrostową, a później nie modyfikowanego, dotyczącego utrzymania rentowności netto na poziomie co najmniej 5,3%.
Na tym etapie nie możemy ujawniać nazw podmiotów, które mogą potencjalnie objąć obligacje PBG, ani z którymi prowadzone są rozmowy o nabyciu poszczególnych aktywów, w tym spółek zależnych.


2012-05-06 W obecnej sytuacji inwestorzy obawiają się niskiej ceny wymiany obligacji serii A na akcje z uwagi na możliwe rozwodnienie akcji oraz późniejszą ich sprzedaż na rynku. To powoduje bardzo niską wycenę rynkową spółki i liczne obawy. Czy Zarząd spółki PBG ustalił cenę wymiany lub wzór obliczający cenę wymiany obligacji serii A na akcje spółki PBG? Jeśli tak, to jaki to wzór lub sztywna cena, a jeśli nie, to kiedy dojdzie do ustalenia ceny wymiany?

Jak już niejednokrotnie komunikowaliśmy, zgodnie z uchwałami NWZ z 3 kwietnia br., warunki emisji każdej serii obligacji, w tym cenę/algorytm zamiany na akcje, ustali zarząd w drodze uchwał, przed skierowaniem propozycji nabycia obligacji, przy czym wymagane będzie także zatwierdzenie tych warunków przez radę nadzorczą.
Krzysztof Woch, Grupa PBG

2012-05-02 Czy grupa kapitałowa PBG będzie zamierzała starać się o kontrakty dotyczące energetyki atomowej w Polsce? Czy grupa posiada kompetencje w tej gałęzi budownictwa?

Budownictwo energetyczne to główny, strategiczny segment działalności Grupy PBG. Naturalnym krokiem będzie zatem zdobywanie kompetencji i/lub budowanie konsorcjów, dzięki którym możliwe będą starania także o kontrakty w zakresie energetyki atomowej, gdy takie projekty – dzisiaj będące przedmiotem mniej lub bardziej zawansowanych analiz i przygotowań – będą wkraczać w fazę realizacji.
Krzysztof Woch, Grupa PBG
Pav3k / 37.47.180.* / 2012-05-09 10:57
PBG w dobrej sytuacji do wybicia ku górze
http://akcjegpw.blogspot.com/2012/05/pbg.html
gracz79 / 2012-05-01 20:37 / Bywalec forum
Przyznaje ze ziom 111 robi dobra robote na tym forum.Fakt ze duzo wtopil ale przeciez informacje ktore znajduje i wkleja na forum moglby zachowac dla siebie.Co do PBG to podobnie jak PXM jest niedowartosciowane pod warunkiem,,ze nie oglosi upadlosci,,Chwilowo nic na to nie wskazuje.Sprzedaz Hydrobudowy i Aprivi zalatwi czesciowe problemy ale problem egzystencji tak duzego molochu nadal pozostanie.Potrzebna bedzie dalsza restrukturyzacja.PBG chce dzialac w energetyce.Jest w niej co robic tyle ze to wszystko jest odwlekane tak dlugo jak sie tylko da.Ponadto ALSTOM I PXM beda stanowic duza konkurencje.No coz ja PBG w portfelu nie mam ale przynaje ze jak rozwieja sie moje watpliwosci wejde w ta spolke bo dlugoterminowo 200 proc :) czemu nie...ale jeszcze nie teraz
markar1234 / 2012-05-04 20:12 / Bywalec forum
Jeżeli długoterminowo 200% to co za różnica dziś czy jutro
ziom111 / 178.235.208.* / 2012-04-30 21:44
PBG skorygowało zysk netto za '11 o 22 proc. w dół, do 160,9 mln zł
PBG skorygowało zysk netto za '11 o 22 proc. w dół, do 160,9 mln zł

30.04. Warszawa (PAP) - Grupa budowlana PBG z powodu utworzonych odpisów skorygowała w
skonsolidowanym raporcie rocznym za 2011 rok swój zysk netto przypadający akcjonariuszom
jednostki dominującej o 22 proc., do 160,9 mln zł.

"Po przeglądzie wszystkich segmentów działalności i poszczególnych kontraktów oraz po
konsultacji z audytorem, wynik został skorygowany w stosunku do rezultatów opublikowanych
po IV kwartale 2011 roku. Zmiany wynikają w głównej mierze z faktu, iż Grupa Kapitałowa
dokonała zmian w szacunkach przychodów i kosztów na kontraktach drogowych oraz na
kontrakcie +Budowa stopnia wodnego Malczyce+" - poinformowało PBG w komunikacie prasowym.

W przypadku Malczyc zmniejszono szacowane dotychczas przychody w związku z
nieprzedłużeniem umowy na dalszy zakres prac. Na części kontraktów drogowych dokonano
zmian szacowanych kosztów, co spowodowało utworzenie rezerw i spadek bieżącego wyniku.

Kontrakty, w związku z którymi Grupa PBG zawiązała rezerwy na straty na kontrakcie to
budowa autostrady A1 na odcinku Włocławek i Toruń (6,7 mln zł) oraz budowa "Połączenie
portu lotniczego z portem morskim Gdańsk - Trasa Słowackiego w Gdańsku (około 9 mln zł).

"Grupa zdecydowała się na korektę ze względu na konserwatywne podejście do kontraktów
charakteryzujących się niepewnością co do wysokości marż, w szczególności ze względu na
poziom kosztów do poniesienia" - podała spółka.

W efekcie zysk netto grupy PBG przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej w 2011
roku wyniósł 160,9 mln zł. Jest on o 22 proc. niższy niż wykazany przez spółkę w raporcie
za czwarty kwartał. Zysk jest też o 14 proc. niższy niż w 2010 roku.

Zysk operacyjny grupy PBG w 2011 roku sięgnął 269 mln zł i jest o 20 proc. niższy niż
zaprezentowany w raporcie za czwarty kwartał. W stosunku do 2010 roku zysk operacyjny
grupy spadł o 6 proc.

Przychody grupy PBG w 2011 roku zostały skorygowane o 2 proc. i wyniosły 3,67 mld zł. W
stosunku do 2010 roku przychody grupy zwiększyły się o 34 proc. (PAP)
zoim111 / 178.235.208.* / 2012-04-30 21:46
Ludzie kto to sprzedawał po takich cenach !

XIV. Zysk (strata) na jedną akcję zwykłą (w PLN / EUR) 11,25 za 2011 r.
markar1234 / 2012-05-01 18:01 / Bywalec forum
To trzeba jutro kupować. Ale powiem tak, na GPW są spółki bardziej atrakcyjne niż PBG. Ten wystrzał to tylko korekta spadków. Ja tego nie kupuje.
blekokot / 87.207.125.* / 2012-04-30 19:08
teraz to zjazd na 18 bo dzis nie bylo duzych graczy. az sie sam zdziwilem jak tak wystrzelilo :)
kkrr / 192.138.111.* / 2012-05-01 10:54
głupiś jak baranek:)
ziom111 / 178.235.208.* / 2012-04-30 16:09
http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/hiszpanska;spolka;wciaz;zainteresowana;przejeciem;hydrobudowy,64,0,1077568.html
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy