2012-05-08 Z czego wynikają opóźnienia w budowie układu przesyłowego do oczyszczalni ścieków Czajka? Czy kontrakt ten jest rentowny? Czy z tytułu opóźnienia HBP poniesie dodatkowe koszty w postaci kar?
Nie wiem, jakie opóźnienia autor pytania ma na myśli. Przypomnę, że HBP już w listopadzie ubiegłego roku informowała w raporcie bieżącym o zawarciu aneksu do umowy z MPWiK, na mocy którego termin realizacji tego kontraktu został wydłużony do końca września 2012 r., a wartość wynagrodzenia należnego konsorcjum PRG Metro - HB9 - HBP - Infra została zwiększona o ponad 18 mln zł, do 163 mln zł netto. Jest to rentowny kontrakt, realizowany zgodnie z harmonogramem i planujemy go zakończyć także w terminie.
Krzysztof Woch, Grupa PBG
2012-05-07 Czy wzorem innych spółek zarząd wniesie do KNF prośbę o sprawdzenie czy nie mamy do czynienia z manipulacją kursem?
KNF, stojąc na straży prawidłowości obrotu giełdowego, z urzędu podejmuje określone działania, a zadaniem ani intencją spółki nie jest wywieranie jakiegokolwiek wpływu czy presji na Komisję. Deklarujemy natomiast pełną gotowość współpracy.
2012-05-06 Jakie alternatywne działania zabezpieczające przed upadłością podjęła spółka na ewentualną okoliczność wypowiedzenia umów kredytowych (z uwagi na naruszenie Covenantów)? Czy grupa PBG prowadzi rozmowy z OHL w sprawie objęcia obligacji PBG lub w sprawie sprzedaży Hydrobudowy i Aprivii? Czy w II kwartale 2012 r. zapadają jakieś kredyty, a jeżeli tak, to w jakiej wysokości i czy zostały rolowane ?
PBG i spółki z Grupy regulują na bieżąco płatności wynikające z obsługi zadłużenia i papierów dłużnych. Na bieżąco monitorowane są także wskaźniki zawarte w dodatkowych warunkach kredytowych (covenants), które były i są przestrzegane, z wyjątkiem jednego warunku zapisanego przed laty w umowach z bankami, gdy PBG była spółką typowo wzrostową, a później nie modyfikowanego, dotyczącego utrzymania rentowności netto na poziomie co najmniej 5,3%.
Na tym etapie nie możemy ujawniać nazw podmiotów, które mogą potencjalnie objąć obligacje PBG, ani z którymi prowadzone są rozmowy o nabyciu poszczególnych aktywów, w tym spółek zależnych.
2012-05-06 W obecnej sytuacji inwestorzy obawiają się niskiej ceny wymiany obligacji serii A na
akcje z uwagi na możliwe rozwodnienie akcji oraz późniejszą ich sprzedaż na rynku. To powoduje bardzo niską wycenę rynkową spółki i liczne obawy. Czy Zarząd spółki PBG ustalił cenę wymiany lub wzór obliczający cenę wymiany obligacji serii A na
akcje spółki PBG? Jeśli tak, to jaki to wzór lub sztywna cena, a jeśli nie, to kiedy dojdzie do ustalenia ceny wymiany?
Jak już niejednokrotnie komunikowaliśmy, zgodnie z uchwałami NWZ z 3 kwietnia br., warunki emisji każdej serii obligacji, w tym cenę/algorytm zamiany na akcje, ustali zarząd w drodze uchwał, przed skierowaniem propozycji nabycia obligacji, przy czym wymagane będzie także zatwierdzenie tych warunków przez radę nadzorczą.
Krzysztof Woch, Grupa PBG
2012-05-02 Czy grupa kapitałowa PBG będzie zamierzała starać się o kontrakty dotyczące energetyki atomowej w Polsce? Czy grupa posiada kompetencje w tej gałęzi budownictwa?
Budownictwo energetyczne to główny, strategiczny segment działalności Grupy PBG. Naturalnym krokiem będzie zatem zdobywanie kompetencji i/lub budowanie konsorcjów, dzięki którym możliwe będą starania także o kontrakty w zakresie energetyki atomowej, gdy takie projekty – dzisiaj będące przedmiotem mniej lub bardziej zawansowanych analiz i przygotowań – będą wkraczać w fazę realizacji.
Krzysztof Woch, Grupa PBG