Forum Forum podatkoweInterpretacje

PCC od umowy kupna sprzedaży Vatowiec płaci czy nie?

PCC od umowy kupna sprzedaży Vatowiec płaci czy nie?

amicco / 85.89.183.* / 2010-02-17 00:28
Witam administratorów i forumowiczów.
Chodzi mi o taką sytuacje,jeśli jestem płatnikiem vat i nabęde od osoby fizycznej przedmiot o wartości przekraczającej 1000pln(np;telefon komórkowy)na umowę kupna sprzedaży w celu odsprzedaży to czy jestem zobowiązany ,jako nabywca(kupujacy)do zapłaty 2% PCC czy jestem z niego zwolniony w/g zapisu ustawy;
Podatkowi PCC nie podlegają czynności cywilnoprawne:

* jeżeli przynajmniej jedna ze stron z tytułu dokonania tej czynności jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług lub jest z niego zwolniona (podatnik VAT czynny albo zwolniony)
W/g mnie jedną ze stron dokonania tej czynności(umowy kupna sprzedaży)jestem Ja-kupujacy a drugą ,osoba fizyczna-sprzedający.Czyli jako kupujący będący podatnikiem VAT i jedną ze stron umowy kupna sprzedaży,powinienem byc zwolniony od zaplaty PCC.
Proszę o odpowiedź i jeśli się myle w interpretacji tego zapisu to co źle zrrozumiałem.
Szczerze mówiąc czytajac kilka razy przepis już się pogubiłem czy jestem jedną ze stron umowy czy nie?
Dziękuje.
przebiśnieg / 145.237.104.* / 2010-02-26 13:15
ważne "z tytułu dokonania tej czynności", a nie tylko vatowiec, odnosi się to więc głównie do sprzedawców, jeśli z tytułu sprzedaży podlegają pod vat (faktura VAT lub VAT marża) to Pan jako kupujący nie opłaca PCC.

Najnowsze wpisy