Forum Forum finansoweKonta

PEKAO SA a płatności za granicą

PEKAO SA a płatności za granicą

Janek172 / 84.10.202.* / 2014-06-20 16:27
Witajcie, nie bardzo wiedziałem w którym toppicu wpisać mój problem to wybrałem ten:/
Okazało się że za tydzień wyjeżdżam do Szwecji na 3 miesiące. Mam dwa konta w pekao sa. Chciałbym się zapytać czy zwykłą kartą debetową do konta mogę robić zakupy w sklepie na miejscu, mimo że mam pieniądze w złotówkach, czy też wcześniej muszę udac się do banku i poprosić by zmienili mi walutę na koncie na szwedzkie korony (nie wiem czy takie coś się praktykuje, ogólnie nie znam się na bankowości stąd może moje infantylne pytania). W Szwecji nie ma bankomatów UniCredit Group więc jakies prowizje na pewno są pobierane, czytałem o ich wysokości. Jak się one mają do prowizji za transakcje w sklepie?
Czy lepiej byłoby mieć na wyjazd kartę kredytową? a jeśli tak to ile się na nią czeka (i czy zdążę ją wyrobić przed wyjazdem mając tylko tydzień?)
Jeśli ktoś by podpowiedział jak się bardziej opłaca, przyjechać z koronami do Szwecji czy złotówki na miejscu wymieniać?
A może moje poprzednie pytania były bezzasadne i nejlepiej przyjechać z całą kwotą pieniężną? Nie wiem proszę o pomoc :(

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: