Forum Forum dla firmKsięgowość

Pelna ksiegowosc -problem sklep internetowy

Pelna ksiegowosc -problem sklep internetowy

kamilllb / 85.222.86.* / 2009-11-23 23:04
Witam

mam nastepujacy problem w swojej firmie, otoz na poczatek dla jasnosci wyjasnie swoja sytuacje.

Jestem wspolwlascicielem Sp. z o.o. ktora zajmuje sie handlem detalicznym i hurtowym w duzej mierze takze przez internet. I tu pojawia sie problem, poniewaz ksiegowa z biura rachunkowego powiedziala, ze powinnismy najlepiej w dniu zaksiegowania przelewu na koncie wystawic fakture Vat lub paragon na kasie fiskalnej, poniewaz jezeli wystawiac bedziemy dokumenty np nastepnego dnia mozemy miec problem w razie (odpukac :-) )kontroli z US.

Dziwi mnie troszke taka interpretacja, poniewaz nie zawsze kazdego dnia sprawdzamy konto i nie kazdego dnia realizujemy zamowienia.
Przykladem moze byc nastepujaca sytuacja:
- nasza firma dziala w dniach pon-pt
- klient poprzez portal aukcyjny/sklep internetowy kupuje produkty w naszej firmie
- klient ma konto w tym samym banku co my i realizuje przelew w niedziele o 12:00, wiec nie jestesmy w stanie wystawic paragon/FV w tym samym dniu co zaksieguja sie pieniazki

Prosilbym o porade jak wybrnac z tej sytuacji. Jak sie robi to w praktyce wielu sklepow internetowych. Zaznaczam ze moja ksiegowa nie prowadzila nigdy ksiegowosci sklepu internetowego dlatego udaje sie do Was drodzy FORUMOWICZE po pomoc.

PS. Czy bylby to problem gdybym udzielil dla celow przejrzystosci ksiegowej mojego prywatnego konta do przelewow przy tych wszystkich "transakcjach na odlegosc" i codziennie w momencie "robienia wysylek/realizacji zamowien" robil przelew zbiorczy na konto firmowe i wystawial wtedy dokument sprzadazy - FV/paragon z kasy fiskalnej???

DZIEKUJE BARDZO ZA WSZELKA POMOC
Wyświetlaj:
ZulkaM / 188.33.153.* / 2009-11-24 16:52
Moim zdaniem o udostępnieniu swojego prywatnego konta bankowego, to raczej zapomnij.
W interpretacjach podatkowych znalazłam coś takiego:
http://interpretacje.tmxp.pl/Podatek-od-towarow-i-uslug/143439-karta-platnicza-kasa-rejestrujaca-zaliczka.html
Tam jest miedzy innymi napisane, że obowiązek rejestracji na kasie fiskalnej powstaje w dniu poinformowania przez bank o wpływie zapłaty na konto, a nie w dniu uznania konta tą wpłatą. W/g mnie znaczy to tyle, ze jeśli w sobotę i w niedzielę sklep nie pracuje, to podgląd na konto bankowe masz w poniedziałek - informacja banku-i wtedy rejesrtujesz przelewy na kasie.
kamilllb / 85.222.86.* / 2009-11-24 19:51
dziekuje serdecznie, nie zdajesz sobie sprawy jak mi pomoglas, zycze sukcesow w zyciu i duzo szczescia!!!!!

Najnowsze wpisy