Forum Forum prawneCywilne

pelnoletniosc szkola a rodzice

pelnoletniosc szkola a rodzice

Mesi / 77.254.138.* / 2008-05-28 16:39
za pol roku koncze 18 lat. chodze aktualnie do liceum skoncze go dopiero majac 18, 5 lat. wyprowadzam sie z domu rodzicow z chwila ukonczenia 18 roku zycia. osiagam juz chyba pelnie praw? moi rodzice powiedziali mi ze jesli wyprowadzam sie z domu (babcia bedzie mnie utrzymywac albo sama znajde prace kontynuujac liceum) beda mi musieli placic jakies alienty czy cos, chodzic na wywiadowki itd. nie rpozumiem tego. sadzialam ze jesli koncze 18 lat rodzice nie maja zadnyhc narzuconych obowiazkow utrzymywania mnie i sprawdzania jesli koncze jeszcze szkole? jak to jest naprawde?
Wyświetlaj:
sylviaaa_84 / 2008-07-04 14:14
Wiesz co? Rodzice maja obowiazek placenia na Ciebie pieniazki (alimenty) do 21 roku zycia w razie kontynuacji nauki (warunek konieczny). Jednak w tym przypadku konieczne jest ich podanie do prokuratury, sadu i komornika. Musisz miec uzasadniony przypadek nie otrzymywania pomocy od rodzicow i chec dalszej nauki. Z tymi wywiadowkami to jest tak ze nikt ich do tego nie zmusi. Mnie rodzice wyrzucili z domu majac 16 lat z bardzo dziwnego powodu: postanowilam isc do liceum i na studia a oni kazali mi isc do szkoly zawodowej, znalezc prace i ich utrzymywac do konca zycia, nie patrzac na to ze nie dbali o mnie i szczerze mowiac to ja ich zupelnie nie obchodzilam. Jezeli masz podobna sytuacje to sprawe zglos do prokuratury albo do sadu i przyznaja Ci alimenty. A jezeli poprostu masz dobrych rodzicow a chcesz juz mieszkac sama i na wlasna reke sie wyprowadzasz to musisz jednak isc do pracy.
Haś. / 79.188.53.* / 2008-05-28 17:14
Po przeczytaniu Twojego tekstu, obawiam się, że Twoi rodzice jeszcze długo będą MUSIELI się o Ciebie troszczyć i martwić. Tak naprawdę ? To pomyśl. Chyba nie ma podstaw do pozbawienia ich praw rodzicielskich ?
Mesi / 77.254.138.* / 2008-05-28 18:44
nie ,nie o to chodzi. tylko ze jesli teoreycznie koncze 18 lat i sie wyprowadzam z domu, czy rodzice wtedy jesli nie maja juz praw rodzicielskich musza dawac mi pienadze na utrzymanie? maja to w obowiazku? czy bedac pelnoletnia moge odmowic. o to mi chodzi:((
sylviaaa_84 / 2008-07-04 14:18

nie ,nie o to chodzi. tylko ze jesli teoreycznie koncze 18 lat i sie wyprowadzam z
domu, czy rodzice wtedy jesli nie maja juz praw rodzicielskich musza dawac mi pienadze
na utrzymanie? maja to w obowiazku? czy bedac pelnoletnia moge odmowic. o to mi
chodzi:((

Zawsze mozesz odmowic przyjecia pieniazkow od rodzicow. Ale nie rozumiem o co Ci dokladnie chodzi. Ty poprostu nie chcesz od nich pomocy tak? Jezeli tak wlasnie jest to bardzo chcialabym byc na Twoim miejscu i miec rodzicow ktorzy pomimo skonczenia przeze mnie 18 lat, chca sie o mnie martwic w mojej kwestii materialnej. Sprecyzuj zapytanie, powiedz cos wiecej to moze bede umiala Ci cos podpowiedziec. Pozdrawiam

Najnowsze wpisy