Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Pendolino w Polsce będzie tak szybkie, jak inne nasze pociągi. PKP Intercity na nim zarobi?

Pendolino w Polsce będzie tak szybkie, jak inne nasze pociągi. PKP Intercity na nim zarobi?

Wyświetlaj:
everettt / 78.10.245.* / 2014-12-12 22:24
no bo przecież podróżni są dla PKP a nie PKP dla podróznych. gratuluję logiki.
PJB / 83.28.202.* / 2014-12-12 21:59
Czy ktoś za to odpowie że kupiliśmy cholernie drogi pociąg który pojedzie tak jak te tańsze? Przecież to działanie na szkodę firmy, gdzie jest CBŚ?
Jerzy_Katowice / 213.238.82.* / 2014-12-12 21:26
Jestem wysokiej klasy specjalistą - przewidziałem kłopoty KHW, problemy z Elektronicznym Podpisem, CEPiK-iem, ZUS-em, przewidziałem korupcje przy prywatyzacji, matactwa posłów przy kilomterówkach i dziesiątki innych problemów, z którymi walczy europejski socjalizm, najpierw je tworząc.
I powiem tak - trzymajcie się za kieszenie, bo co rok do końca tego bezsensownego projektu będziecie do niego dopłacać.
Rad swoich udzielam gratis i daje gwarancję na ich trafność.
Tylko czemu mnie te "ministry" na doradcę nie chcą? Pewnie nie byłoby z czego skręcić pieniążków na zasłużoną emeryturkę i nawet na zegarek by nie starczyło.
Wapniak.. / 89.229.134.* / 2014-12-12 20:04
U ha...ha...ha...ha... ha...co za wesoły kraj.....
drizgielt / 87.207.52.* / 2014-12-12 18:27
Przewidywany brak efektów nie jest winą, że to spółka SP a nie spółka prywatna. Żadna spółka prywatna nie wyłoży pieniędzy na tak mało rentowną inwestycję. We Francji, Niemczech czy Chinach takimi szybkimi ( i nie tylko) liniami kolejowymi, zarządzają firmy z przewagą kapitału państwowego. Ponad 40 lat temu w dawnej RFN jeździłem pociągiem osobowym z prędkością podróżną 120 km/godz. (takich średnich prędkości nie mają jeszcze dzisiaj pociągi osobowe w Polsce). Widziałem jak we Francji budowano właśnie dla bardzo szybkiej kolei (Paryż - Lion) od podstaw nową linię kolejową. U nas chce się zrobić coś szybko i za jak najmniejsze pieniądze. Niestety pomyślunku nie starcza aby zagadnienie objąć całościowo. Więc wg mnie , że przez długi czas pociągi nie pojadą szybciej, jest winą zarządzających i braku wizji rozwoju. Zarządzający są z nadania aktualnej kanapy partyjnej i nie mają wizji rozwoju. Starają się wszystkimi metodami wydoić klienta choćby poprzez wycofanie tańszych połączeń. Porównanie cen za połączenia w Europie i w Polsce jest nieadekwatne z uwagi na bardzo duże różnice w zarobkach.
dydelf / 77.255.1.* / 2014-12-25 11:11
W roku 62. jechałam we Francji pociągiem z szybkością 120 km/h. Wtedy wydawało się, że to szaleńcza szybkość. Dzisiaj samochodem sama jadę na europejskich autostradach z szybkością dwukrotnie większą. Bardzo dobrze, że pan, kolekcjoner super zegarków, podjął decyzję, iż w pierwszej kolejności należy udrożnić dotychczasowe trasy kolejowe a dopiero później brać się za magistralę Y. Jest nadzieja, że większość normalnych szlaków kolejowych pozwoli osiągać prędkości do 200 km/h. Koleje wielkich prędkości trzeba budować w innej technologii.
adtr / 83.4.128.* / 2014-12-12 18:07
To jest chore i przeczy logice. Jeżeli mam firmę, która przynosi straty, to ładuję kupę kasy, żeby była rentowna, a jak już jest rentowna, to szybciutko sprzedać, a kasę roz....
Takie rzeczy tylko w Polsce. Zarżnąć kurę znoszącą jajka. Lub sprzedać.
Łowca debili / 88.135.179.* / 2014-12-12 17:49
Ważne, że Nowak i spółka mieli za co kupować zegarki! A tak w ogóle to Pendolino jest tak potrzebne zdezelowanej PKP, jak Jastrząby za 20 miliardów polskiemu wojsku...
zby799 / 83.4.233.* / 2014-12-12 17:22
Kogoś ta informacja zaskoczyła? Przecież było wiadomo, że jak PO coś zrobi to:
1. Na pewno można było to zrobić kilka razy taniej.
2. Na pewno to spartaczyli.
3. Zapłacą za to zwykli pasażerowie.
4. Zrobione to zostało tylko po to, żeby móc się czymś pochwalić, ale niczemu to nie służy. Coś jak Miś z filmu Barei.
JA6969 / 212.160.130.* / 2014-12-12 16:25
Kolejny genialny zakup w naszym kraju. Wywalone miliony i dalej nic. Dalej przepychanki kto? dlaczego? po co? Czy żyjemy w jedynym kraju na świecie w którym nic nie może być z sensem zrobione od początku do końca? Jedynym (moim zdaniem) plusem pendolinka jest remon torów i ich instalacji bo jak pokazały ostatnie lata brakowało tego.
??? / 79.189.247.* / 2014-12-12 15:05
a czy to jest najważniejsze ? pojedzie szybko za kilka lat . A teraz [...] naród poliże w końcu luksus .

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

Observateur / 82.224.218.* / 2014-12-12 14:55
Kiedy w koncu Polacy przestana sie kompromitowac w oczach swiata ? Chyba juz najwyzszy czas !
rzwert / 83.22.126.* / 2014-12-12 14:51
ile na tym zarobili przyjaciele z boiska Donek i Slawek
wojd / 109.243.163.* / 2014-12-12 14:10
Pociągi mamy na niby, wybory mamy na niby, prezydenta, sejm, senat i sądy mamy na niby. Państwo mamy na niby. Tylko, że niestety w tym państwie żyjemy naprawdę.
Ale widocznie większości wyborcom i obywateli taki stan euforii i propagandy fundowanej przez władzę dopowiada, skoro po raz kolejny "Polacy zaufali i obdarzyli Platformę i PSL kredytem zaufania "... Zbiorowa aberracja, czy totalne zniechęcenie? Pewnie 50/50.
debos / 83.6.116.* / 2014-12-12 14:37
Słabo chłopie. Wszystko na opak. Pociągi to my mamy na prawdę, wybory mamy na prawdę i to my decydujemy kto rządzi, sądy mamy niezawisłe, sejm i senat wyłoniony w wyniku demokratycznych wyborów, prezydenta mamy takiego jakiego narod sobie wymarzył bo popierany jest przez 80% Polaków, a państwo coraz silniejsze, bogatsze i coraz więcej znaczące na arenie międzynarodowej.
Nie uprawiam propagandy a jedyne o co mi chodzi to namówić Cię na chwilę refleksji. Może jeszcze masz szanse, może jeszcze jest nadzieja na to aby nie marnować głupio życie. Z jednym co napisałeś się zgadzam. Większość Polaków jest zadowolonych ze swojej sytuacji. Ale Ty zdaje się sugerujesz, że większość się myli. A przecież to absurd.
ad2014 / 81.210.106.* / 2014-12-12 16:16
Jest Pan zdecydowanym zwolennikiem przaśnego PRL-u którego wybitnym kontynuatorem jest ekipa Tuska i Komorowskiego.Zachwyca się Pan statystykami które podobnie jak w Rosji mówią o poparciu dla Putina. W Polsce przy dalszej putinizacji może się okazać że przywódcy rządzących postkomunistów mają 80%-we poparcie.Uznaje Pan za absurd że u nas i w Rosji ludzie mogą się mylić.To bardzo prymitywne podejście.Pamiętajmy że również Hitler cieszył ogromnym poparciem społecznym i czy większość mogła się mylić.Dla Pana to absurd ale w warunkach gdy nie ma demokracji takie rzeczy są jak najbardziej realne.To że populistyczna koalicja postkomunistów z PO ma duże poparcie nie jest żadnym dowodem w rzeczowej dyskusji. Świadczy raczej o tym co mówią badania socjologiczne o elektoracie PO.Jest to grupa ludzi bardzo słabo wykształconych i może dlatego tak podatnych na populistyczną i demagogiczną propagandę.
ja72 / 31.174.86.* / 2014-12-12 17:21
Chyba nie czytasz co piszesz.. demagogiczną propagandę wszystkiego co się da, to rozsiewa tylko PiS, który wiecznie miesza w kotle i rozróżnia tylko tych dobrych (swoich partyjnych, nawet tych którzy m.in. okradli [dosłownie - choć mydlą nadal oczy że nie] swój kraj oraz swój elektorat) i nie widza nic pozytywnego we wszelkich działaniach.
Co z tego że Pendolino nie pojedzie teraz szybko, więc przynajmniej zaoszczędzi na dużym zużyciu prądu..
zby799 / 83.4.233.* / 2014-12-12 17:34
Jaką propagandę. Kupili jakiś badziew, który jeszcze nie zaczął jeździć i już 2 razy się zepsuł, za kasę za którą mogliby 3 razy więcej polskich kupić. Już UE zażądała zwrotu dotacji z powodu niegospodarności. Niemcy kupują pociągi w polskiej Pesie, bo według szefa DB są tańsze i lepsze niż Siemensa a jakiś idiota kupuje Pendolino. Dodatkowo osiągnie na razie tylko taką prędkość, jak polskie pociągi. No to gdzie tu propaganda?
ebork / 2014-12-12 14:49 / Bywalec forum
[...]

### Post usunięty z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

[...]
debos / 83.6.116.* / 2014-12-12 14:53
Ja miłuję prawdę. Mam chrześcijański obowiązek pisać to co piszę.
wojd / 109.243.163.* / 2014-12-12 14:13
A-cha, no i jeszcze te "25 lat wolności" chyba też mamy na niby.
drewss / 83.19.199.* / 2014-12-12 12:58
Jest na pewno człowiek odpowiedzialny za ten zakup. Jeśli udowodni mu się,że kupił źle(prawdopodobnie ze swojej głupoty bo za głupi jest żeby coś za to wziąć ) i naraził skarb państwa czyli nas Polaków na straty powinno się go nazwać z imienia i nazwiska i skonfiskować jego majątek. Jeśli się tak nie zrobi to kolejny baran kupi np. łódź podwodną z drewna. Bezkarność tych idiotów osiągnęła już apogeum. Dalej już nic nie ma tylko przepaść.
rygar / 83.10.187.* / 2014-12-12 13:10
no jest. Nazywa się Nowak. Ma juz powazne zarzuty - niewpisanie zegarka do deklaracji...

Najnowsze wpisy