Forum Forum dla firmKadry

Pensje nauczycieli rosną szybciej niż średnia krajowa

Pensje nauczycieli rosną szybciej niż średnia krajowa

Wyświetlaj:
jaymz1 / 83.18.83.* / 2010-09-01 08:38
Jasne , ja pracuje na stanowisku specjalistycznym w budżetówce i chciałbym zarabiać tyle co nauczyciel kontraktowy . Nie rozumiem oburzenia tego środowiska nich powiedzą szczerze ile godzin tygodniowo pracują a przecież poziom nauczania pozostawiam bez komentarza. Analfabetyzm to chyba już nikogo nie dziwi . Ja nie mogę liczyć nawet na inflacyjne bo Doniu zamraża . Jest tylko jeden problem nie na leże do związku bo owego niema wiec nie mam przebicia jak koledzy nauczyciele i strajkować mogę sobie sam .
jey84 / 83.12.5.* / 2010-09-01 08:37
Jeżeli sam stażysta zarabia średnio 2447 zł brutto i biorąc pod uwagę że mają 19 h pracy (choć tylko niektórzy robią coś w domu ponad to co odklepują w szkole), 2 miesiące wakacji, ferie zimowe, ferie gwiazdkowe, oraz urlop do wykorzystania ponadto. Nie można też zapomnieć o wcześniejsza emeryturze. Poziom w szkole mówi sam za siebie, to nie tylko wina uczniów bo standardy i jakość nauczania jest coraz mniejszy. Związki zawodowe nauczycieli są siła podczas wyborów i dlatego politycy podnoszą im pensje a kasy w budżecie nie ma ale nauczycieli tych kryzys nie dotyczy....
Elektro Devil / 2010-09-01 09:33 / Tysiącznik na forum
urzędas za to że siedzi i pije kawę ma 3 razy tyle.
jaymz1 / 83.18.83.* / 2010-09-01 08:40
Zgadzam się w 100% powinno być tak że albo wszystkim po równo albo wcale !!!!!!!
always-stay-up / 89.126.6.* / 2010-09-01 09:31
Kiedyś już była taka idea że wszystkim po równo. Moim zdaniem nauczyciel powinien zarabiać godnie. Na tyle żeby chciało mu sie robić cokolwiek. Co do poziomu nauczania to żeby był aż taki niski to nie mam tutaj akurat zdania. Wiem co musiałem się uczyć i zaliczyć na studiach Polsce a co jest tutaj zagranica. Jest jakaś bzdura co na kursach uczą. Studia to mają być studia. Trzeba uczyć trudniejszych rzeczy zeby kształtować ten mózg a nie uczyć obsługi programu autoCAD. Problem w sposobie nauczania. Nikomu się niechce pomyślec jak najefektywniej przekazać tą wiedzę.
fokv / 95.48.15.* / 2010-09-01 08:27
...ja bym nie wytrzymał ucząc tobydło które nazywamy młodzieżą. Brak dyscypliny, brak szacunku, wulgarność i głupota - to atrybuty naszego młodego społeczeństwa.
Ama / 83.27.181.* / 2010-09-01 08:06
Jak można porównywać średnią pensję ZASADNICZĄ nauczycieli do średniej krajowej, która obejmuje przecież wszystkie składniki wynagrodzenia - nadgodziny, wszelkie dodatki, premie, trzynastki, jubileuszowe, itd. itd.
Porównajmy łączne wynagrodzenie brutto nauczyciela do średniego łącznego wynagrodzenia, wtedy będzie to konkretna informacja, a nie mataczenie nauczycielskich związków zawodowych.
starszy_programista / 85.219.231.* / 2010-09-01 08:23
Ale tu nie porównują średniej pensji zasadniczej nauczyciela tylko właśnie pełną średnią z 13-stką, dodatkami i nadgodzinami. Goła pensja mianowanego nie wynosi 3500 zł brutto ;0, moja żona ze wszystkimi nadgodzinami, dodatkiem za wychowawstwo, motywacyjnym nie ma tyle miesięcznie. Niestety znowu tendencyjnie przedstawia się sytuację a komentują to potem osoby które nawet nie potrafią netto z brutto wyliczyć.
nekla / 77.254.73.* / 2010-09-01 09:08
To niech odejdzie ze szkoły i zatrudni się u Ciebie w firmie... przestańcie narzekać mężowie biednych żon nauczycielek. Ja pracuję codziennie ponad 10 h też mam taką średnią, nie wątpię czy gorsze wykształcenie !
starszy_programista / 85.219.231.* / 2010-09-01 09:46
widzisz, moja żona nie pracuje dla pieniędzy (to jest Jej powołanie i nadal przyjemność) bo od tego jestem ja, szkoda tylko, że ma niegorsze wykształcenie niż ja a pensję mniejszą ponad trzykrotnie.
A ja raczej Tobie bym radził zmienić firmę, bo pracując 10h dziennie i mając dobre wykształcenie powinieneś mieć 2-3 średnie krajowe. Pracodawca Cię dyma.
niwzab / 77.254.73.* / 2010-09-01 09:54
To po co ta gadka o pieniądzach i wieczne narzekanie. Jeśli pracuje dla idei to niech tam zostanie a Ty się nie odzywaj, bo widocznie za mało zarabiasz wtykając jaka Twoja żona jest poszkodowana....
starszy_programista / 85.219.231.* / 2010-09-01 10:13
no własnie, po co to narzekanie że nauczyciel zarabia więcej niż piekarz czy referent w UM. Idea jest inna - szanuj swoich nauczycieli, ucz się pilnie, zostań lekarzem i zarabiaj 30 tyś zł na miesiąc. I wpajaj dziecku od małego, że nauczyciel jest kimś ważnym a nie obibokiem i nierobem co pracuje 18h.
Bez nauczycieli i porządnego wychowania w domu nasze dzieci pójdą kopać rowy za najniższą krajową.
niwzab / 77.254.73.* / 2010-09-01 10:23
Aby utrzymać pokój podsumuję to tak: niech każdy w tym popieprzonym kraju zaczynając od zbieracza ziół a kończąc na inżynierze genetyku robi swoje, wtedy będzie to cudowny i piękny kraj. W garść i do roboty ludzie - pospólstwo chamstwo trzeba wytępić, tacy niech lecą do Francji albo na księżyc....

Pozdrawiam&Peace
baab / 62.87.208.* / 2010-09-01 07:33
Nauczyciele to nie jedyna grupa ludzi których wynagrodzenia są mniejsze od wynagrodzeń w Unii Eur.Jeżeli nauczyciele są zbulwersowani podwyżkami stukilkudziesięcio złotowymi i wyższymi to niech sobie wyobrażą że w tym roku w firmie w której ja pracuję były podwyżki 38 zł i to nalezy sie cieszyć bo mogloby nie być wcale.
niwzab / 77.254.73.* / 2010-09-01 07:11
Pytanie jakich mamy nauczycieli? Bo oczywiście jakie jest młode społeczeństwo zależy w największej mierze od ich rodziców, jednak nie ukrywajmy szkoła także wychowuje.... a tam jest patologia i znieczulica. Kiedy kończyłem szkołę jakieś 15 lat temu była tylko znieczulica ale nie było patologii, nauczyciele starej daty nie pozwolili napluć sobie w twarz, potrafili wykrzesać wiedzę z największych tępaków, a teraz to strach dziecko do szkoły wysyłać, bo nauczyciele często głupoty gadają....
stary_programista / 85.219.231.* / 2010-09-01 08:10
Ech, kiedy ja chodziłem do szkoły to nauczyciel był autorytetem, jak powiedziałem w domu że nauczyciel jest głupi to dostałem o********* od ojca. Był szacunek do wartości, do nauki, religii, a teraz?? Nauczyciel nie może krzyknąć na ucznia bo ten go straszy rodzicem, dyrektorem, za palnięcie linijką w łapę to by go chyba do sądu oddali ;( Ale to wynika tylko z tego, co dzieciak z domu wyniesie. Współczuję nauczycielom, społeczeństwo jest jakie jest więc i dzieci są takie jakie są... Ciężki kawałek chleba.
Natomiast gadanie, że zarabiają dużo to mnie wyjątkowo śmieszy. Dużo to zarabia lekarz, notariusz, (dużo to dla mnie tak powyżej 20 000 zł brutto ), przyzwoicie - np. farmaceuta, programista (ok 10000 zł brutto) - czyli wszyscy Ci, którzy chodzili do szkoły po to aby się uczyć i szanowali swoich nauczycieli, a leniuszki czy miernotki nie mogą się na ten temat wypowiadać. Pozdrawiam nauczycieli, życzę im spokojnego roku szkolnego!
eddekk / 2010-09-01 08:01 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
niwzab, to nie nauczyciele wprowadzili te patologię, tylko tępe dziedzi tępych rodziców, którzy 15 lat wcześniej nie uczyli się zbyt dobrze i wyrośli na degeneratów.
Na Zachodzie praca nauczyciela, czy lekarza, to wyższy status społeczny i poszanowanie. W Polsce wręcz odwrotnie. Jak się później dziwić, że ludzie nie mają ochoty przemęczać się za psie pieniądze?
niwzab / 77.254.73.* / 2010-09-01 09:04
Jasne, a nauczyciele zawsze byli świętsi od Papieża ! Nie pisałem, że tylko oni są winni. Znam kilka przypadków młodych nauczycieli z klasą, którym nie podskoczą nawet największe pomioty w szkole. Wszystko jest kwestią podejścia. nauczycieli jest wystarczająco dużo. Jest w czym wybierać. Rodzice i sposób wychowania to jedno, ale szkoła to drugie miejsce gdzie dzieciaki spędzają czas. Nie wierzę, że nie ma sposobu na ich poskromienie. Bądźmy obiektywni nauczyciele także są winni. To zawód podobny do strażaka czy lekarza, bo to zawód z powołaniem. Nie znam nikogo kto chce być nauczycielem dla kasy (przecież to robota za psie pieniądze), a skoro tak to powinni wykonywać swoją pracę z jakąś misją.
1 2 3 4 5
na koniec starsze

Najnowsze wpisy