Perspektywy i praca.

Alan P / 78.9.7.* / 2020-02-24 15:00
Cześć, jestem studentem 2 roku ZAOCZNEJ... ekonomii o spec. prawo w biznesie, studiuje na wydziale WPAiE A+ UWr.

Od początku grudnia 2019 roku pracuję w "pracy zgodnej z moim kierunkiem studiów" - pracuje w biurze, w dziale powiedzmy "finansowo-prawnym" natomiast nie robie tam jakiś specjalnych rzeczy które pomogłyby mi starać się po studiach o fajne stanowiska w finansach. Chciałbym się zapytać Państwa o poradę.
Ponieważ po studiach planuję iść na finanse i rachunkowość - analityka finansowa bądź spec. finanse publiczne i audyt.
To chciałbym się zapytać, czy studia zaoczne i praca w czasie studiów w różnych miejscach będzie lepsza niż studia dzienne? bo zastanawiam się aby nie iść w tym roku na dzienne finanse i po prostu troche te kariere.. heh, kariere... przedłużyć :) bo się boje ze zaoczne studia spowodują ze zostane bez pracy, nawet mając doświadczenie.
Chciałbym za kilka miesiecy postarać się o posadę analityka biznesowego, kilku moich znajomych pracuje na stanowiskach typu : analityk biznesowy / młodszy spec. rozliczeń i chciałbym się zapytać jakie kursy na obecnym etapie nauki mogłyby mi pomóc aby pomimo specjalizacji na ktorej jestem działać w przyszłości w finansach, dodam, że mój angielski to pzm. B1 do tego posluguje sie excelem na pzm. średnio-zaawansowanym, znam język programowania typu Python na poziomie no, podstawowo-średnim,trochę bazy danych .. oprócz tego interesuję się prawem podatkowym oraz rynkami finansowymi (głownie typową działalnościa maklerską). Możecie mi coś doradzić ? co zrobić? iść na dzienne i skonczyć w sumie 3 kierunki ale dluzej ? doszkolić się porobić kursy ( jakie? ) nie mam w najblizszej rodzinie zadnych osob po skonczonych studiach ekonomiczno-finansowych i nie mam kogo sie doradzic, mam jedynie kuzyna z ktorym nie utrzymuje kontaktu, skonczyl w paryżu studia i pracuje jako menadżer ale chyba jakiś taki konkretniejszy, co widać po jego nagłej zmianie życia w 4lata od skocnzenia szkoly.

Nie wiem co robić, mam mętlik i pustkę i żadnej osoby której mogłbym się doradzić, co zrobić aby w przyszłości pracować w finansach, jakie rzeczy teraz robić? kursy? szkolenia? gdzie probować szukać pracy? czego warto uczyć się na wlasną rekę?

Najnowsze wpisy