Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Petrolinvest chce podwyższyć kapitał nawet o 190 mln zł

Petrolinvest chce podwyższyć kapitał nawet o 190 mln zł

Wyświetlaj:
początkujący_inwestor / 213.17.201.* / 2009-12-07 08:20
Z matematycznego punktu widzenia jeżeli obecnie jest ok 19 mln akcji (po 27,76) i do tego dojdzie kolejne 19 mln po 10 zł to akcje spółki powinny kosztować 18,88 (( 27,76 + 10)/2).
Proszę, aby ktoś mi to wytłumaczył. Jeżeli mój tok myślenia jest prawidłowy to emisja akcji BEZ PRAWA POBORU to po prostu wielki przekręt i świństwo.
gosc nie znajacy sie na gieldzie / 93.97.217.* / 2009-12-07 13:53
drobne sprostowanie cena NOMINALNA bedie wynosic 10zl bo z tego co pamietam zawsze taka byla?? (jesli sie myle to popraic mnie prosze) ale nie wiemy jaka bedzie cena emisyjna a to jest kluczowy parametr, bo moe sie okazac np. ze bedzie ona wynosic 30zl albo 45zl albo 15 czy tez moze byc sprzedaz po nominale czyli 10zl
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-07 08:31
no cóż emisji powinno się unikać z zasady, a już szczególnie jeżeli chodzi o Petrole i Biotony.

Widzisz ja już wiem dawno kto to jest Rysiek a ty się tego dopiero zaczynasz dowiadywać.
przykro mi, na twoim miejscu ciołbym straty- ew. realizował zyski (ale tych na Petrolu raczej nie ma )
początkujący_inwestor / 213.17.201.* / 2009-12-07 11:16
Na szczęście Petrola sprzedawałem jak był po 48,80.
Ale teraz po tych informacjach zwyczajnie boje się wejść ponownie, bo wszystko może się zdarzyć. Mnóstwo tu spekulacji. Akcje mogą skoczyć bez powodu w górę o 10-20% ale także mogą spaść równie tyle.
Generalnie ten biznes jest kosztochłonny a zwroty następują w bardzo długim okresie. Nie z każdego zródełka tryska konkretna oliwa. gdyby było inaczej to takich firm byłoby na pęczki.
Tym bardziej, biorąc to pod uwagę,wydaje mi się, ze polityka zarzadu firmy powinna być bardziej fair w stosunku do akcjonariuszy.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-07 12:17
na Twoim miejscu poszukałbym innej spółki i wogóle nie interesował się akurat tą. (ja sam włażę na jej forum bo tam zawsze pełno zabawnych fantastów z którymi można się poprzekomażać - taka moja słabość) ja jak zobaczyłem PP na moim rachunku na Pepesie od razu wywaliłem (całe szczęście na +).

Gratki za to 48,80 niezależnie czy to strata czy zysk - na PEWNO SIĘ OPŁACIŁO.
Powodzenia
lukaszwych.niel / 77.252.108.* / 2009-12-07 08:26
Emisja z prawem poboru jest świństwem a bez prawa poboru to zależy od ceny. Jak jest do 30% od obecnego kursu to można przeżyć ale po 10 złotych to lekka przesada. Ważne jest też ile czasu będzie trwało lock up
akwizytor / 83.8.172.* / 2009-12-07 09:25
ta emisja dobrze zrobi dla petrola, a te warranty to rozejdą się w mgnieniu oka, bo ludzie chcą inwestować w tę spółkę
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-07 12:18

ta emisja dobrze zrobi dla petrola

tu się zgodzę - wiekcej ludzi zobaczy po własnej kieszeni co to za firma.
zniesmaczony / 188.33.67.* / 2009-12-07 14:16
ta emisja dobrze zrobi na pewno Ryśkowi - tylko debile sponsorują dostatnie życie kilku cfaniakom z Petro. Nie wiem, kto dokłada do tego dziadowskiego pseudo-biznesu, ale można podejrzewać, że tu się pierze pieniądze, bo kto normalny dokłada i dokłada, a wie, że nigdy tych pieniędzy w całości nie odzyska.. nawet w 1/10..

Ludzie - podarujcie pieniądze biednym, skoro już macie potrzebę ich się pozbyć - ci wydadzą w kraju na jedzenie. A tak wasze pieniądze skończą na jakiś zagranicznych kontach kilku cfaniaków, ako zapłata za wymyślone usługi, świadczone przez wymyślone na tą okazję firemki i spółeczki.
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-07 15:16
no ba!!! zarząd łaskawie obejmie pakieciki motywacyjne po te 10 zł a sprzeda na rynku po 18 a reszta niech się podnieca że:

ta emisja dobrze zrobi dla petrola, a te warranty to rozejdą się w mgnieniu oka, bo
ludzie chcą inwestować w tę spółkę
skomentuj zgłoś do usunięcia
socjalizm rządzi / 88.199.162.* / 2009-12-07 15:18
szykujat się na wielkanoc albo dzień dziecka 2010 zarząd znowu postanowi się "zmotywować" i będą kolejne serie
zniesmaczony / 188.33.67.* / 2009-12-07 15:28
ja podziwiam właścicieli Petrola, bo potrafią z powietrza wyczarować spółke o dużej kapializacji używając do tego tylko obietnic, których nie muszą nigdy spełnić, ale dla zwykłago człowieka, to tu biznesu nie ma. Może pekulant trochę zarobi na różnicach kursu w krótkim czasie i tyle.
Emisja nowych akcji to jakiś żart - w ten sposób można stworzyć firmę sprzedającą działki na księżycu i zbierać z rynku co jakiś czas miliard - jestem przekonany, że spółka by spokojnie funkcjonowała na gpw. Druga spółka by się zajmowała szukaniem możliwości dotarcia na księżyc dla posiadaczy tych działek - i tak na wizji wielkiego prezesa spółki by mogły biznes ciągnąć. A spekulacje, czy już na ten księżyc lecimy, czy w przyszłym roku by ruszały kursem raz w tą, raz w tamtą. Dobry marketing i kosmiczny interes mamy ;)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy