Forum Forum inwestycyjneForex

Pewne inwestowanie - sygnały transkacyjne

Pewne inwestowanie - sygnały transkacyjne

Novator / 2010-08-17 09:55
Od niedawna bawię się na Forexie, ale nie bardzo mam czas na bieżące an analizy. Słyszałem, że różne firmy oferują usługę w postaci sygnałów transakcyjnych.
Czy ktoś może ma info na ten temat??
Wyświetlaj:
xxxxxl / 178.36.173.* / 2010-08-21 22:41
jeżeli ktos nie zarabia na FX
próbuje sprzedawać sygnały szkolenia itd

jeżeli mówi się optymistycznie, że na FX zarabia w dłuzszym okresie 10%
to jesli odejmiemy z tego instytucje
to ilu zostanie traderów
FxInvestor / 2010-08-18 09:58
Witam,

Inwestuje na forexie od 9 lat. Miałem podobny problem. Brakowało mi pewności co do inwestycji. Obecnje korzystam z usług domu maklerskiego AFS i otrzymuję sygnały transakcyjne. Polecam:)
Novator / 2010-08-18 11:34
Możesz podać więcej szczegółów? Na czym to polega itd..?:)
FxInvestor / 2010-08-18 11:48
Generalnie umożliwia ci to zarabianie na krótkoterminowych zmianach na głównych parach walutowych. Codziennie rano o 7:00 otrzymujesz strategię smsem która zawiera punkt wejścia stop loss i take profit. Pondto masz ciągly dostęp do analityka rynku walutowego. Ja najwięcej inwestuje na EURUSD
tambylec / 83.27.162.* / 2010-08-18 14:59
Powiedzieć że coś "umożliwia zarabianie" to chyba lekkie nadużycie :) To tak samo jakby powiedzieć że kurs u mentora gwarantuje zarobki na poziomie kilkuset pipsów. Tak swego czasu pisał gość ze szkola-forex.pl i potem musiał to odkręcać :P

Grając na sygnałach można zarobić, ale po pierwsze nie będą to jakieś gigantyczne zarobki a po drugie wymaga to jednak od ciebie fundamentalnej wiedzy i zrozumienia rynku, żeby reagować na niespodziewane zwroty akcji :)
FxInvestor / 2010-08-19 09:24
Nikt nie obiecał że praca umysłowa jest prosta.
Zgadzam się z tobą że forex nie jest rynkiem łatwym. Przede wszystkim należy pamiętać iż transakcje na forexie odbywają sie na bazie dzwigni finansowej. W związku z czym można tak szybko stracić jak i zarobić. Są pewne złote zasady podstawowe których należy zawsze przestrzegać (np. stawianie stop lossów). Ponadto pozostaje wybór platformy transakcyjnej (każdy ma swoją ulubioną).

Wracając do sygnałów transakcyjnych. Tak jak powiedziałem zarabianie na forexie jest możliwe chodziaż w długim terminie mówi się że około 5-10% inwestorów wychodzi in plus. Ja wiem jedno jeżeli ktoś całą kasę chcę zainwestować w forex to znaczy że nie powinien w ogóle zaczynać.
Jedankże forex oznacza wiekszę ryzyko= większa potencjala stopa zwrotu.

Co do zarobków na sygnałach transkcyjnych nie zgodzę się z tobą. Wszystko zależy od tego czy grasz intraday czy long term. Jeżeli nie dałoby się na tym zarobić to co robią wszyscy treaderzy w insytucjach finansowych.....
Co do wiedzy na temat forexu. Sygnały transkacyjne są dla ludzi którzy mają co najmniej wiedze fundamentalną na temat rynku walutowego tj. wiedzą co to jest stop loss i take profit. Poza tym należy pamiętać iż każdy gracz ma dwa wyjścia- samemu śledzić rynek przez cay dzień lub wspomóc się profesjonalistami (ja osobiście od 5 lat korzystam z opcji 2 i w długim terminie jestem do przodu).
Może ktoś ma jakieś inne pomysły co do sygnałów transkcyjnych? Ja przetestowałem 3 firmy Polskie i cztery zagranicznie. Może jestem wybredny ale zadowala mnie jedynie dom maklerski a nie firma krzak z systemem transkcyjnym za 500PLN gdzie nie ma nawet z kim porozmawiać porfesjonalnie o rynku.
A propo profesjonalizmu: żeby korzystać z sygnałów transkacyjnych domu maklerskiego musisz u nich przejść test adekwatności ktory ocenia czy masz wystarczającą wiedzę aby korzystać z ich produktu. Jeżeli w ich ocenie nie spełniasz ich minimalnych standarów to nie będziesz mógł zostać ich klientem...)
tambylec / 87.105.190.* / 2010-08-19 14:52
FXInvestor: podpisuję się obiema rękami pod 90% Twoich tez! :) Co do źródeł pochodzenia sygnałów: ja bym nigdy nie wszedł w taki układ z firmą krzak. Bo krzaki w finansach (a szczególnie na giełdzie) nigdy się nie sprawdzają i można z nimi tylko stracić! Zawsze jednak trzeba mieć jakiś maksymalny pułap cenowy ile możemy zapłącić za sygnały... Wiadomo - im większa firma i większe koszty obsługi tym sygnał droższy. Ale z doświadczenia wiem, że możliwość kontaktu z traderami jest nie do przecenienia...

Z kolei ja się nie zgodzę że do gry na sygnałach wystarczy znajomość "take profit" :D To by było po prostu zbyt łatwe... Im więcej wiesz tym większa korzyść dla Ciebie. Poszerzając swoją wiedzę można moim zdaniem osiągnąć wyższą efektywność niż ufając tylko sygnałom. Dlatego właśnie zamierzam zapisać się na kurs inwestowania we wrocławiu. Na razie tylko czekam na jakiś wolny termin... :)
Ruffuss / 83.36.167.* / 2010-08-21 11:58
Ja korzystam z serwisu inwestorskiego amerbroker.pl, podają średnioterminowe sygnały zmiany trendów na indeksach, walutach i surowcach ale nie jest to dla daytraderów tylko dla spokojnego średnioterminowego inwestowania.
kon_polski / 79.186.254.* / 2010-08-23 12:02
No dobra, a co jest dla Day Traderów? Kursy, szkolenia i samodzielna walka z wykresami? :)
chrobot / 83.8.250.* / 2010-08-25 16:07
Dla day traderów jest to samo, tylko że trzeba się szybciej orientować ;) No i przyda się trochę wiedzy typu Elliot czy Dow. Ale takich rzeczy najlepiej się douczać na żywym organiźmie na kursach. Wiem że sporo day tradingu (tylko?) jest na szkoleniach LTR na learnforex...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy