Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Piechociński z Fiatem o nowym modelu

Piechociński z Fiatem o nowym modelu

Money.pl / 2012-12-29 19:21
Komentarze do wiadomości: Piechociński z Fiatem o nowym modelu.
Wyświetlaj:
szperacz internetowy / 91.102.105.* / 2013-01-05 07:59
Za : " Gazeta.pl Zakupy
Rekordowy eksport polskiej żywności. Wszystko dzięki sieciom handlowym


04.01.2013 , aktualizacja: 04.01.2013 16:29

Sieci handlowe wyeksportowały polskie jedzenie za 5 mld zł.

Sieci handlowe wyeksportowały polskie jedzenie za 5 mld zł.

Nasze produkty przyjęły się lepiej w Portugalii niż portugalskie w Polsce. Sieci handlowe wyeksportowały polskie jedzenie za 5 mld zł - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Padł rekord pod względem eksportu polskiej żywności za pośrednictwem sieci handlowych.

- W 2012 roku jego wartość przekroczyła 5 mld zł - szacuje Andrzej Faliński, dyrektor Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną".

Oznacza to podwojenie w ciągu ostatnich trzech lat. "

- Tak więc popierajmy upadającą zagraniczną branżę samochodową , bo tym , co dochodowe z POLSKIEJ produkcji, już zajął się obcy kapitał!
pola989930 / 178.183.235.* / 2012-12-30 04:49
Panie Premierze Piechociński.Zyczę Panu powodzenia,więc jeśli Pan pozwoli,napiszę co myślę o rozmowach z Włochami.Z nimi naprawdę trzeba umieć rozmawiać.Moja córka studiowała w Bolonii i mieszkała tam 6 lat.Poznała dialekty włoskie i mentalność Włochów,różne dla różnych regionów.Teraz pracując w sekcji włoskiej,firmy amerykańskiej,ma codzienny kontakt z włoskimi firmami i firmami na całym świecie.Ale rozmowy z Włochami niczym nie przypominają rozmów np.z Finami,czy Anglikami.Włosi krzyczą już na wstępie rozmowy,ale wystarczy,że usłyszą charakterystyczny dialekt,czy zabarwione humorem pytania dotyczące spraw dla nich ważnych,jak kuchnia,piłka,rodzina miękną.Ważny jest dla Nich i wygląd,i płeć rozmówcy.Trzeba pachnieć dobrym mydłem i dobrą perfumą i umieć chwalić,chwalić...Cenią kompetencję rozmówcy,choć sami bałaganią.Bałaganiarstwo,to jedyna stara cecha,jaka im pozostała.Ale tego mówić nie wolno.Mają piekielnie silne związki zawodowe i z nimi też należy umieć rozmawiać,udowadniając im,że nasze zamiary w niczym nie zagrożą włoskiemu pracownikowi,a wprost przeciwnie.To kwestia dyplomacji w rozmowie,a jak wiemy dyplomacja,to nie zawsze cała prawda.I jeszcze jedno,dobrze mieć na sobie coś włoskiej marki,to im pochlebia.Wiem,że nasi dyplomaci dobrze o tym wiedzą,ale może te moje opinie przydadzą się ludziom,którzy myślą o biznesowych rozmowach z Włochami.Zyczę powodzenia i dobrych kontaktów.
Mity greckie były malownicze bardziej / 178.36.249.* / 2012-12-29 22:47
Z cudzego konia zsiadaj w pół drogi.
jhfg / 77.254.89.* / 2012-12-29 21:18
niedługo będą je wymieniać co miesiąc,a naród umrze z głodu.
sdgdsgdgfsgdf / 87.205.128.* / 2012-12-29 20:22
Czy inny inwestor nie byłby zainteresowany inwestycją w okolicy? Zwolnieni pracownicy Fiata są do dyspozycji. Poddostawcy mają wolne moce produkcyjne. Kontakt z UE jest niezły. Wszystko w ramach jednej strefy celnej. Koszty pracy znacznie niższe niż 300km dalej. Dostęp do nowej kadry jest. Tylko ze współpracą przemysłu z uczelniami i innowacyjnością trochę słabo.
prezydęt / 77.254.137.* / 2012-12-29 19:53

w najbliższych latach planowana jest wymiana floty samochodowej w policji, co może być jednym z największych tego typu zamówień publicznych w Europie; to zarazem szansa dla polskich producentów.

a czy dowiemy się od wielce szanownego Wicepremiera któż to inwestował w gospodarkę Korei kupując dla policji dziesiątki tysięcy pojazdów marki Kia, czy też obowiązują tu tureckie zasady?
setjtfyjykygk / 82.139.44.* / 2012-12-29 19:21
Obecnie potencjalny inwestor sonduje wielkość ewentualnej pomocy publicznej, jaką mogą mu zaoferować polskie władze. Co to socjalizm

Najnowsze wpisy