Forum Polityka, aktualnościKraj

Pieczątkowy protest lekarzy. Arłukowicz się ugiął

Pieczątkowy protest lekarzy. Arłukowicz się ugiął

Wyświetlaj:
życzliwy. / 83.12.11.* / 2012-01-11 13:09
To oburzajace,że minister sie ugina . W sosunku do protestujacych lekarzy powinny być wyciagniete konsekwencje , a nie ustępstwa.
Dzisiaj rano wypowiedział się w radio jeden lekarza odnośnie nazw spefików ,, jeżeli lekarz wie ,że jakiś specyfik przeszedł badania na terenie Niemic to musi mieć prawo rekomendować ten specyfik pacjentowi,, No i co i jesteśmy w domu o co naprawdę chodzi.
Poświęcom pacjenta swoja reputacje i wszystko dla tych wycieczek pod tytułem konferencje fundowanych przez koncerny farmaceutyczne. Ta wypowiedź utwierdziła mnie w przekonaniu ,że chodzi o ich partykularne interesy i są razem z koncernami farmaceutycznymi bezwzgledni w stosunky do chorego cierpiącego człowieka.
Jeżeli normalnie nie można tego ukrycić ,bo zrobią taka akcje , to należy siegnąć po inne środki , równie bezwzględne jak oni stosują. Zakaz konferencji organizowanych przez koncerny farmaceutyczne , zakaz promocji po przez dawanie z nakrukami leków , kopert materiałow biurowych ,drobnego sprzętu.Pacjenci popierają lekarzy , to niech się rozejrzą po gabinetach co tam się znajduję , a potem na leki jakie maja zapisane pewnie będzie lek o nazwie z reklamy na bloczku na notatki.
Tragiczne jest to ,że tak się sprzedają . Szefowie firm farmaceutycznych robijaja się prywatnymi samolotami , nie wiedzą co robić z pieniędzmi , wyniki badań jen drugiemu kradna przez podkupywanie pracowników,
wciskaja kity ,że coś nowego wymyślili a to stare w nowym opakowaniu , a cała kasa idzie do prywatnych kieszeni w formie nagród premii , dofinansowań. Afera ze szczepionka na świńska grypę nic nikogo nie nauczyła , wciskali kit dla kasy , a może sami wychodowali tego wirusa , jak się z tym nie zrobi porządku będziemy zawsze ich zakładnikami , bo ich tarczą bedzie zawsze cierpiacy człowiek , który dla nadzieji o wyleczenie zawsze ich poprze i to jest najbardziej ohydne w tym co robią.
W całej aferze nie chodzi o dobro pacjenta tylko o partykularne interesy
koncernów farmaceutycznych i lekarzy. Pacjenci powinni pomóc zrobić z tym porządek i nie powinni popierać lekarzy. A może to badanie opinni pacjenta też sfinansowały koncerny farmaceutyczne. Dziwne ,że ja w moim otoczeniu nie znam nikogo kto popiera lekarzy.
kaczorek ma motorek / 2012-01-10 13:27 / Tysiącznik na forum
Może to coś co niektórym wyjaśni (artykuł na stronie Niezależna.pl)pod tytułem
"Przygody pana Ryśka z Gdyni" i mały fragmencik cyt:
"W przeddzień ogłoszenia nowej listy leków refundowanych przez rząd Tuska wykupił akcje firmy
farmaceutycznej, która zyskała na tej decyzji. Wcześniej, dzięki błyskawicznej zmianie prawa
przeforsowanej przez PO, sąd umorzył sprawę przeciwko niemu. Od dziennikarki, która pokazała, jak
powstawało jego imperium, żąda miliona złotych. Ryszard Krauze jest oligarchą, o którego związkach z
władzą za rządów PO słychać najczęściej."
(money zablokował wklejanie lików pochodzących z gazety niezależna.pl) demokracja
życzliwy / 83.12.11.* / 2012-01-11 13:16
Ja mam dobra pamięć i pamietam jak Jarek ciepło wypowiadał się o wielkim polskim przedsiebiorcy , nawet chyba sie przyjażnili, Potem był potrzeba wykończyć Lepera to się zmieniło.
Jak ktoś ma wiedzę , to jest prokuratura i obowiazek powiadomienia.
Bo takie historyjki , kto co , dzieki komu to sobie każdy może opowiadać.
remejkZŁA / 94.42.189.* / 2012-01-10 11:09
doskonała ustawa długonosej p. KOPACZ .

pasuje do tuska jak ulał.
kaczorek ma motorek / 2012-01-10 13:48 / Tysiącznik na forum
O Kopacz jest dziś też w niezależnej.pl artykuł
"Czy rząd PO odpowiada za zgon 2000 osób?" cytat fragmentu
" Nawet opozycja nie krytykowała zbyt aktywnie Donalda Tuska i Ewy Kopacz za podejście do epidemii świńskiej grypy dwa lata temu. Natomiast prorządowe media wytworzyły i utrwaliły mit przenikliwej i odważnej minister zdrowia, która jakoby nie ugięła się pod presją zachłannych koncernów farmaceutycznych, chcących nam wcisnąć niebezpieczne szczepionki, aby zarobić miliony euro. Do dziś większość z nas jest przekonana, że żadnej epidemii śmiertelnej grypy nie było. Tymczasem okazuje się, że tylko w 2009 r. zmarło z jej powodu 1000 osób!..."
życzliwy / 79.187.170.* / 2012-01-11 13:12
Każdego roku na powikłania po grypie umiera mniej więcej tyle osób.
1999 / 87.64.32.* / 2012-01-10 10:56
Rzecznik Praw Pacjenta Krystyna Barbara Kozlowska wszczela postepowanie wobec lekarzy, ktorzy prowadza protest i grozi kara finansowa do 500 tys. zl.
Czy jest to wystapienie pro- czy anty- Premierowi?
andy2024 / 83.18.109.* / 2012-01-10 10:16
czego się nie zrobi żeby pozostać na stołku... "nie ugnę się"... zwykła przyzwoitość nakazywałaby po czymś takim podać się do dymisji i przeprosić... ale przyzwoity polityk? to jak słodka sól...
rodacy / 94.42.189.* / 2012-01-10 09:48
reżim zamiast demokracji, dyktatura zamiast wolności słowa.
>>>K A R A M A Z O W S Z C Z I N A
1999 / 87.64.32.* / 2012-01-10 09:46
ustawa o refundacji lekow powinna odnosic sie do pracownikow ubezpieczalni zdrowotnej a nie do lekarzy.
Lekarz jest od leczenia , a nie od grzebania w bazach danych i okreslania stopnia refundacji lekow.

Ubezpieczalnia zdrowotna powinna sie rozliczac za leki i uslugi medyczne z pacjentem.

W Polsce trzeba zmienic system rozliczeniowy za leki i uslugi medyczne na wzor systemu belgijsko-francuskiego.
życzliwy / 79.187.170.* / 2012-01-11 13:23
Problem polega na tym ,że jest pewna ilość specyfików z których wszystkie firmy robia leki pod różnymi nazwami . Jedni sie wycenią na 10 zł, a drudzy na 100 zł to samo . Ten co chce 100 zł lata po lekarzach , funduje im wycieczki i różne gadżety po to aby to zapisywali na receptę a fgundusz ma ograniczone możliwości
i nie można tego tolerować.
Pacjent durny , to mysli ,że lekarz dla jego dobra zapisał mu lepszy zagraniczny drogi specyfik , a to to samo co zawsze jadł tylko pod inna nazwą. I nie dobro pacjenta chodzi tylko napedzanie kasy firmie farmaceutycznej. Ja od lat biorę to samo , a nazwę mi zmienial 5 razy,
ostatnio mam na receptach ten najtańszy , bo leżąc w szpitalu mi to dawali , bo szpital pod kontrola ma wydatki i w szpitalu doweidziałam się,że jest to samo w aptekach o wiele tańsze produkowane w Polsce , wcześniej na receptach miałam lek Szwajcarski. Wcale mi nie jestgorzej po tym tańszym Polskim.

Najnowsze wpisy