Forum Polityka, aktualnościKraj

Pielgrzymi ze Smoleńska już dolecieli do kraju

Pielgrzymi ze Smoleńska już dolecieli do kraju

skomentuj
Wyświetlaj:
smolna78 / 83.26.94.* / 2010-10-11 23:00
Przez tego jednego "małego człowieczka" są teraz ogromne koszty. Kto za to nam kasę zwróci panie Kaczyński.... ??? Było siedzieć i knuć na miejscu.
buc_pucybut / 2010-10-12 02:45 / Tysiącznik na forum
Duża Big Laydi jest lepsza ? też lata knuć
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-10-11 21:01
Pomidory!! macie opis państwa POwskiego:
"...Warto czasami wrócić do trudnych pytań, które miały po kilka teoretycznych i politycznych odpowiedzi, a w efekcie nikt nic nie wiedział. Jesteśmy pół roku po katastrofie i tragedii smoleńskiej, mnożę określenia, ponieważ wymiar samego „wypadku”, to jest ledwie tło tragedii i katastrofy państwa polskiego, żyjącego na kredyt, dla mnie bez kredytu zaufania. Po pół roku mamy podsumowanie jak się patrzy, bilans powalający, wycieczka last minute. Rodziny ofiar pod opieką prezydentowej RP, koczowały pół dnia i nocy na witebskim lotnisku. Zajęły się rodzinami i PIERWSZĄ DAMĄ białoruscy dobrzy ludzie, którzy przynieśli kanapki z pasztetem i herbatę w termosie, darmowy catering. Pierwszy podstawiony samolot przez firmę opiekującą się rządowymi lotami zakaszlał w gaźnik.Podesłano drugi i już nawet nie poinformowano oficjalnie dlaczego nie wyleciał i co mu odpadło, przyjaciele białoruscy wydali komunikat, że się złom do lotu nie nadaje. Pytanie jak te dwie „maszyny” dotoczyły się do lotniska i przeżyły pozostaje Bogu ofiarować i dziękczynić już w bezpiecznej pieszej pielgrzymce do Częstochowy. W tej chwili i już po tym jak rodziny z prezydentową zwiezione Ikarusami, przekimały się nie wiem gdzie i mam nadzieję, że nie w młodzieżowym schronisku, czekają na do trzech razy sztukę. Tak z grubsza ma się organizacja lotów w państwie polskim, pół roku po katastrofie smoleńskiej. Ale nie ma na co patrzeć, bo w mediach mamy jednowierszowe informacje, co jest standardem gdy chodzi o funkcjonowanie państwa polskiego, mało to kogo obchodzi, ponieważ rządzi najwłaściwsza partia bez alternatywy. No i właśnie, w związku z tym, że rządzi najwłaściwsza partia i to wszędzie, praktycznie wszystkie dawne pytania, kto tu za co odpowiada można sobie darować. Fakt, że ponad setka polskich obywateli pół roku po tragedii na tej samej trasie przeżyła zawdzięczamy Bogu nie organizacji lotów. Rozumiem, że awaria może się zdarzyć, ale dwie awarie na 2 samoloty, to już nie są zbiegi okoliczności, to jest stan techniczny i mentalny państwa polskiego. Nie ma większego sensu pytać o odpowiedzialnych za bajzel, bo tych już znamy, to partia PO i prezydent PO, ale mimo wszystko zapytam, żeby się rozwiało parę pytań z przeszłości.


Zapytam po raz pierwszy. Pielgrzymka, podkreślam słowo, PIELGRZYMKA, zatem religijnie konotowane wydarzenie, chociaż wiem, że słownik dopuszcza laickość, została objęta patronatem PIERWSZEJ DAMY. Przed wylotem odbywało się jakieś tam głosowanie, czy zabrać NIE SWÓJ KRZYŻ na miejsce tragedii smoleńskiej, czyli odbył się proces rozstrzygający jeden z najgorętszych sporów politycznych ostatnich miesięcy. O czym to świadczy? Świadczy to o tym, że wyjazd miał charakter polityczny, nie cały oczywiście, ale poważny akcent polityczny miał. Jak wiemy lot skończył się ledwie co szczęśliwie, a powrót już jest prawdziwym splotem szczęśliwych okoliczności, w związku z tym drugie stare pytanie. Gdyby Pierwsza Dama, nie objęła patronatu nad lotem z akcentem politycznym, nie naraziłaby ponad setki ludzi na tragedię? Prawda? Można zadać analogiczne pytanie. Po co ona tam leciała? Po co cały ten przepych, ponad sto ludzi, mężów i żon polskiej elity? Pytanie jest analogiczne do pytania sprzed pół roku. Po co Kaczyński zabrał 100 ludzi i zabił ich dla politycznych akcentów? Różnica jest jedna, wtedy to DURNE pytanie było na topie, dziś pytań nikt nie zadaje.


Kolejne pytanie, które jest od razu odpowiedzią. Dlaczego nikt nie ma wątpliwości, że to MON ORGANIZOWAŁ TEN WYLOT, mimo, że kancelaria prezydenta zgłosiła Pierwszą Damę jako patrona lotu? Dlaczego nikt nie ma wątpliwości, że ten lot organizował MON, nie kancelaria prezydenta? Dlatego, że tak BYŁO ZAWSZE. Tak w Polsce było zawsze i nigdy nie było wątpliwości, że loty rządowe i prezydenckie nie organizuje Ryszard Kalisz, Mietek Wachowski, czy Sławek Nowak, ale specpułk pod dowództwem MON. Tylko w jednym jedynym przypadku grona eksperckie i komisje rzuciły 1000 wątpliwości, kto odpowiada za organizację LOTU. Następne pytanie. Dlaczego minister obrony Bogdan Klich nie umożliwił, a co więcej odradził lądowanie na lotnisku w Smoleńsku? Jest do sprawdzenia, że odradził. Bogdan Klich odradził z POWODÓW TECHNICZNYCH. Dlaczego? Przecież jeszcze pół roku temu ten sam minister uważał, że wysłał prezydenta i 100 ludzi na bezpieczne lotnisko i gdyby tylko Kaczyński nie kazał zabić samolotu, mielibyśmy lądowanie jak w bajce.


Pytano też o plany B? Jaki był plan B, przy tego rodzaju imprezach? Proszę społeczeństwa oczywiście, że były plany B, a minister Klich aż kucał, gdy wrzucał do skrzynki, zastępcze zorganizowane przyjęcia samolotu w Witebsku, Mińsku i Moskwie. Czekał transport, ciepłe koce, funkcjonariusze BOR zabezpieczali i kontrwywiad osłaniał, w końcu człowiek NATO leciał na ziemie, które uważane są przez gospodarzy za wroga NATO. Poważnie wszystko było, wystarczyło, żeby Kaczyński nie upierał się na lądowanie w krza
Oszołomowaty / 89.229.72.* / 2010-10-11 21:03
.. Poważnie wszystko było, wystarczyło, żeby Kaczyński nie upierał się na lądowanie w krzakach. Jeśli tak, to ja proszę społeczeństwa widzę ten plan B. Pierwsza Dama w planie B, spędziła pół dnia i nocy na białoruskim zydlu, wcinając białoruskie kanapki ze zwyczajną i popijając z termosu czaj. Taki był plan B. Taki plany B organizuje państwo polskie już nie jakimś tam obciachowym Kaczorom, ale SWOIM, swoim rodzinom ofiar, swojej Pierwszej Damie. I cisza! Nie ma żadnego skandalu, odstawiono kolejny tragikomiczny spektakl, pokazano stan organizacji 40 milionowego kraju po pół roku od największej tragedii, który jest dwa razy większym burdelem niż był.


Ten sam pajac psychiatra organizuje loty na zasadach ruskiej ruletki i jest nie do ruszenia. Polska Prezydentowa została potraktowana jak gosposia domowa, albo uczestniczka wycieczki last minute, organizowanej przez bankrutującą firmę. I cisza? Od rana, że Kaczyński był pod pałacem, od rana, że opozycja zagraża organizacji państwa, demokracji i kompromitacji w świecie. Znamy już odpowiedzi na niegdysiejsze pytania. Lotów nigdy nie organizowały kancelarie kolejnych prezydentów, za loty zawsze odpowiadał MON i specpułk. Stan techniczny lotniska w Smoleńsku w ocenie ministra MON nie nadawał się do lądowania dla „cywilnych” rodzin ofiar katastrofy, chociaż według oceny tego samego ministra nadawał się dla samych ofiar, przedstawicieli władz państwa polskiego. Jak działa plan B, zastępcze lotniska, zastępcze samoloty, opieka nad I Damą, widzieliśmy na białoruskim lotnisku, to dno na poziomie wyjazdów na Węgry z kremem Nivea, albo ze skórą lisa do Berlina.


Na betonie gnije wrak, śledztwo oddane komercyjnej ruskiej firmie powiązanej z KGB. Do dziś motocykliści i inne wycieczki wyciągają z ziemi szczęki pasażerów. Nie ma raportów z wieży kontroli lotów, nie ma telefonu satelitarnego, nie ma borni funkcjonariuszy, nie ma raportów z sekcji zwłok. Nic się nie dzieje, nic się nie stało, pozamiatane. A ja będę gorszy od Kaczyńskiego, nie jakaś tam moralna odpowiedzialność, ale karna odpowiedzialność spoczywa co najmniej na psychiatrze Klichu, który już za Casę powinien siedzieć i jeśli nie za Smoleńsk, to za Smoleńsk II. Nie moralna, moralnie to jest dno, ale karna odpowiedzialność dla ignorantów, którzy swoją ignorancją zabili i ciągle jeszcze mogą zabijać. Więcej pytań nie mam, właściwie mam, ale nie che mi się ich zadawać, tym bardziej szukać w tym burdelu odpowiedzi. Nikogo to nie interesuje. Mamy już po inwigilacji dziennikarzy napakowanych dopalaczami, rozwijamy się coraz szybciej...."
Matka Kurka

Nic dodac nic ująć ...
wswswqs / 217.74.68.* / 2010-10-11 15:26
... a moze cala droge kleczeli w tym samolocie ? tylko kurna chata czemu takie rzeczy sie dzija za moje pieniadze z podatkow ? tak samo czemu te rodziny dostaly ekstra kase, a teraz sie przycina zasilki ppogrzebowe ????
joe 777 / 94.40.118.* / 2010-10-11 15:40
Zasiłki pogrzebowe w tej wysokości należą do wyjątków w Europie, a lepiej jest je zredukować, niż pożyczać na nie pieniądze na rynku międzynarodowym - w Euro i po 5% - 7% za rok na 10-20 lat - bo takie kredyty bierze teraz Donald.

Słyszałeś, ze jesteśmy zadłużeni po pachy? ..ale to dla wykształciuchów i młotów z Warśawy marginalny temat. Liczą się dopalacze, Palikot i Krzyż...
EURO STUDENT / 2010-10-11 15:44
w dodatku mają Media po swojej stronie i sterują przepływem informacji do społeczeństwa ! na szczęście i tak ludzie wiedzą co jest grane choć nie wszyscy. Ludzie odczują problemy od 2011 roku i mam nadzieje że PO PRZEGRA WYBORY I NIE WEJDZIE DO SEJMU !!!!!
joe 777 / 94.40.118.* / 2010-10-11 15:54
Wydaje mi się, ze jest to nie możliwe. Ostatnie wybory prezydenckie pokazały, że PiS nie ma szans. Obojętnie co ludzie myślą i jak głosują, to PiS i tak nie wygra. Imperium zła jest znów przy sterze.
EURO STUDENT / 2010-10-11 16:00
taka już jest ciemnota chłopska. mądry polak po szkodzie więc jak odczują że ceny rosną i zacznie się problem to zrozumieją a poparcie PO spadnie ! Moda przeciwko PiS jest już na schyłku bo ile można smażyć tego samego kapcia kiedy PO KRADNIE NA POTĘGE ! 100 MLD ZŁ NASZYCH PIENIĘDZY JUŻ NIE ODZYSKAMY !!!
12321 / 86.111.97.* / 2010-10-11 23:37
mowisz o 100 mln posła Lipca ? ;)
EURO STUDENT / 2010-10-11 15:31
Twoje odpowiedzi leżą PO stronie obecnego rządu.
EURO STUDENT / 2010-10-11 15:09
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
xxzzcc / 178.182.109.* / 2010-10-11 15:07
Tak się przyglądam zachowaniom ludzi z pod znaku partii oszołomów i dochodzę do jednego kategorycznego wniosku a mianowicie ci ludzie jedyne co potrafią to szydzić ,kpić wyśmiewać, poniżać ,ubliżać i robią to znakomicie. Tacy ludzie znajdują się w Tok Fm,TVN i innych stacjach radiowych gdzie nie mogą znaleźć ciekawych tematów,idą na łatwiznę a ich publika o niskim ilorazie IQ podchwytują tę pseudokulturę.
mariuszmariuszmariusz / 178.37.69.* / 2010-10-11 14:38
trafna nazwa ... pielgrzymka ... samolot świętych się rozbił ... może jakieś relikwie przywieziono ?
dgen / 2010-10-11 14:37 / Tysiącznik na forum
szykam, szukam i nie mogę nigdzie znaleźć krzyków oburzonego pedało-euro-lewactwa spod znaku sSLD i nie tylko: dlaczego impreza religijna (pielgrzymka) jest finansowana z pieniędzy podatnika ???????????????????
co na to pani środa, pan napieralski, pal palikot ?
EURO STUDENT / 2010-10-11 15:49
pielgrzymka to reklama dla Pulpeciny Komorowskiej ona to sponsoruje z pieniędzy męża a mąż Komorowski Kartofel bierze tą kasę od Obywateli.
DRZAGA / 83.28.45.* / 2010-10-11 14:00
ZAMIAST KOMPROMITOWAĆ SIĘ W SMOLEŃSKU DAMA TA NIECH PODPOWIE SWOJEMU MĘŻOWI ABY POMYŚLAŁ NAD "USYPANIEM " KOPCA NA CZEŚĆ POLEGŁYCH W KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ!!!WARSZAWA ZASŁUŻYŁA NA TAKI SYMBOL
kopiec / 83.12.154.* / 2010-10-11 15:54
Jeśli masz ochotę to usyp sobie kopiec w domu lub we własnym ogródku. Codziennie ginie wliele osób w wypadkach, zdarza się że giną oboje rodzice i zostawiają małoletnie dzieć. Jakoś żadne z tych biednych dzieci nie dostaje dodatkowych odpraw czy szczególnego stypendium.Może lepiej tą kasę którąchcesz dać na kopiec daj na te dzieci.
St. / 77.252.247.* / 2010-10-11 14:09
A może by tak piramidę zimnemu lechowi postawić? A Warszawę przemianować na kaczogród w hołdzie tragicznie poległym. No i jeszcze powinno się ustanowić coroczne święto, aby patrioci mogli przyjeżdżac na pielgrzymki pod pałac prezydencki. No i oczywiście należałoby ustanowic jako świętą całą rodzinę kaczyńskich. Przecież nie ma naświecie większych patriotów i obrońców kościoła katolickiego.
kaspel / 83.26.94.* / 2010-10-11 23:03
piramidę z butelek po zimnym lechu.... kto za?
1_ / 83.12.154.* / 2010-10-11 16:04
zgadzam sie z Tobą tyko jedenie zwrot mi nie pasuje "tragicznie poległym" oni "tragicznie zgineli" polegli używa się w stosunku do tych którzy walczyli a nie podróżowali
vbgt / 195.116.98.* / 2010-10-11 13:22
Ten Katyń jest naprawde feralny,może trzeba tam jeździć tylko pociągiem?Jestem pewien że oficjele którzy polecą tam na uroczystości w kwietniu przyszłego roku będą mieli żołądek w gardle w czasie podróży
...
http://skocz.pl/modnie2010
xsaxsaxsaxsa / 217.74.68.* / 2010-10-11 15:24
pieszo chlopie pieszo... to miala byc pielgrzymka... a nie wycieczka...
Rossi / 91.189.73.* / 2010-10-11 12:58
PO 2000 lat historia zatoczyła koło, głosowano nad internowanym krzyżem w stylu PIŁATA, wstyd że ten fakt miał miejsce na POLSKIEJ ziemi.
Jaka władza takie rządy, jaki prezydent takie obyczaje.
POdobno była to pielgrzymka, czy Polityczny teatr.
Msza w Smoleńsku trwała 30 minut, reszta teatr, kamery, przekaz medialny - ten ostatni najważniejszy.
I wszystko za pieniądze POdatników.
By żyło sie lepiej.
A ile razy samoloty latały?
yuki / 150.254.212.* / 2010-10-11 13:18
Teraz odtchnij głęboko i napisz jeszcze raz. Tym razem po Polsku.
wt / 83.6.238.* / 2010-10-11 12:42
Czy powrót tych Państwa był tak wazny aby pokazywać go w tv oraz wstrzymywać przez policję ruch drogowy wokół lotniska
pan władek / 89.231.112.* / 2010-10-11 14:26
no tak, nie wiedziałeś?
aaa1111 / 94.40.112.* / 2010-10-11 12:39
pielgrzymka to jest chyba do swietego miejsca
skomentuj

Najnowsze wpisy