Forum Polityka, aktualnościKraj

Pieniądze dla autorów za wypożyczenie książki z biblioteki zakłada projekt nowelizacji prawa autorskiego

Pieniądze dla autorów za wypożyczenie książki z biblioteki zakłada projekt nowelizacji prawa autorskiego

Wyświetlaj:
Jola 1 / 78.28.54.* / 2015-06-23 23:46
Byle czego i nie znanego mi autora nigdy nie zakupię, i na bank nie będę czytać bo nic dobrego nie ma do kupienia. Każdy ma swe zamiłowania i konkretne tematy
Jola 1 / 78.28.54.* / 2015-06-23 23:41
Jak się tyra po 10 godz. to nie ma się czasu na czytanie czegokolwiek o ile coś się znajdzie do czytania - mam wybór czytać a potem paść z głodu w pracy czy się najeść i potem za co opłacić weksle. Skoro kupię książkę na którą państwo nałożyło podatek, to niech to państwo się rozliczy z autorem, dlaczego to ja mam utrzymywać prywatne drukarnie, hurtownie, Skoro ten autor czy artysta nie umie zadbać sam o swój interes to co to za autor, pisarz czy artysta. Napisałeś książkę to ją sam wydrukuj i sobie sprzedaj. Nie mój problem że książka czy płyta jest droga a autor ma z tego tylko bilon. Ewidentny brak biznesowej wyobraźni wytworzył korek w zbycie ich produktu który zalega na półkach. Dobrego autora nie poznaje się po okładce czy ilości nakładu lecz po treści jego dzieła. Wprowadźcie hm abonament na książki jak za komuny na cukier czy papier do sralni a najlepiej to ich dzieła do każdego zakupionego bochenka chleba, kg zakupionych ziemniaków, warzyw, mięsa każdego 1 L benzyny czy ropy itd.
e2rd4 / 194.246.16.* / 2015-03-18 09:18
w przypadku wypożyczlni samochodów również producent powinien za każde wypożyczenie odpowiednie wynagrodzenie
DM2015 / 195.205.221.* / 2015-03-17 18:35
W kraju, w którym większość obywateli w ciągu roku nie trzymała nawet książki w ręku wprowadzanie dodatkowych opłat z tytułu chęci przeczytania czegokolwiek to świetny przyczynek do zagłady państwa!
O dawno wiadomo, że głupi, nieoczytany naród najłatwiej zniewolić i podbić! Gratuluje pomysłodawcom inicjatywy ustawodawczej... Wspierajcie dalej leniwych artystów! Niech zdzierają 70 lat haracz za jednego wydanego gniota! Czy mało jest korzyści, jak ktoś kupi płytę czy książkę? Żałosny grajdoł się z tego kraju robi...
Autor. Nie pisarz. / 83.22.40.* / 2015-03-19 12:03
Ten "Leniwy tforca" (sic!) zarabia średnio 1,50 zł od sprzedanego egzemplarza. Biorąc pod uwagę, że sprzedaż 3000 szt. książek autora jest wynikiem całkiem dobrym jak na polskie realia to faktycznie ów autora można uznać za bogacza. Współcześni twórcy nie są w stanie wyżyć z pisania. Ciężko pracują, jak inni, a czas na pisanie mają w nocy albo podczas urlopu. Napisanie książki w takim trybie zajmuje więcej niż pół roku. 4500 zł za 6 miesięcy pracy, płatne w ratach w rozbiciu na średnio dwa lata... Faktycznie to ogromne korzyści.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
3,14 159 265 358 979 323... / 178.36.241.* / 2015-03-17 18:32
Tak zagonimy naród na drzewo.Koniec z dokształcaniem się na własną rękę. Kto chce, może sobie jeszcze wyliczyć pi. Jak zdąży:)))
DM2015 / 195.205.221.* / 2015-03-17 18:52
System edukacji już kręci się w okolicach pierwotnych naczelnych... Widzę, co jest w podręcznikach dzieci (podstawówka i gimbaza). Co kadra przekazuje. Już nie wiem nawet co ma mi opaść... ale książki są ładne, na kredowym papierze, drogie, do każdej zeszyt ćwiczeń z uzupełniankami. Ba nawet dyktanda są do uzupełniania! Sztuka napisania jednego zdania z głowy zanikła! Epoka zidiocenia wspierana prawodawstwem nadchodzi!
dawca368 / 77.89.74.* / 2015-03-17 18:17
Kiedy ta pijawka uśmierci dawców ?

Najnowsze wpisy