Forum Forum finansoweKonta

Pieniądze z wygranej na koncie ?

Pieniądze z wygranej na koncie ?

marcindotcom / 2008-07-13 02:16
Witam. Jestem nowy na forum i nie obeznany dokładnie z prawem. Otóż wygrałem w pewnej restauracji 13 tysięcy zł na maszynie (trafiłem pięć siódemek na setkach ,-) ) Na tę wygraną nie mam żadnego pokwitowania ani niczego innego, poprostu przyjechał Kazek od maszyn i pieniążki mi dał. Moje pytanie brzmi czy mogę je spokojnie wpłacić na konto z adnotacją "wpłata własna", czy taka kwota zainteresuję jakiś urząd czy coś w tym stylu i będę musiał jakiś podatek zapłacić itp. Dodam że z pitów wynika iż nie zarabiam na rok więcej niż 15tysięcy pieniążki co miesiąc trafiają na to konto a tu nagle 13 tysięcy więcej. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
doradca podatkowy / 83.175.191.* / 2008-08-02 10:43
Banki nie przekazują informacji o takiej transakcji do US, ponieważ obowiąuje je tajemnica bankowa. Ordynacja podatkowa dopusza wprawdzie możliwość wglądu w wyciągi klienta, ale tylko gdy toczy się już postępowanie podatkowe i wymagana jest również wtedy zgodą banku. W praktyce zdarza się to bardzo rzadko, nie mówiąc już o tym że chodzi o "trochę " większe kwoty. Także wpłacaj bez obaw.
czaki77 / 2008-08-01 14:29
Całość problemu nie sprowadfza się czy urząd się czepi czy nie , tylko jak udokumentować prawdę , że pieniądze pochodzą z wygranych na maszynach o małych wygranych.
Cobrasik / 2008-08-01 23:21
Jeżeli jest to duża kwota i boisz się że Urząd się czepi to obowiązek wystawienia pokwitowania na Tą wygraną ma osoba która ją wypłaca Tobie ale musisz o taki kwitek poprosić. Tak samo jak np z bukmacherami naziemnymi. Możesz wygrywać małe kwoty które uzbierają się na jedną duża ale tam też nie dostajesz za każdym razem pokwitowania ale na każdą wygraną możesz o takowy poprosić i mają wtedy obowiązek wypisać że taki i taki wygrał tyle i tyle. Gdyby się US przyczepił to udokumentowanie pochodzenia pieniędzy leży po Twojej stronie więc Ty musisz o to zadbać. Ale przy takiej kwocie o jakiej piszesz to nikt absolutnie tego nie sprawdza. Możesz spać spokojnie.
kazikKazik / 63.245.114.* / 2008-07-15 15:15
1. Wplacaj smialo, problemow w zwiazku z ta wplata nie bedzie bo nikogo taka kwota nie zainteresuje.
2. Natomiast jesli masz naskrobane w US to oczywiscie moga sie zapytac ale kwota jest taka znikoma ze powiesz ze dostales od rodzicow. Jakby co sprawdz sobie wielkosci kwotowe darowizn ktorych nie muszisz zglaszac do US.
3. Swoja droga poruszyles ciekawy temat, bylem bardzo ciekaw czy dostaniesz jakas informacje ale widze ze pomimo iz jestesmy na forum specjalistow to nikt nie odpowiada. Hmm... i tu rodzi sie pytanie. Nie odpowiadaja bo nie chca, czy tez nie wiedza, czy tez boja sie pisac sie o tym.
roninhood / 2008-07-16 22:34
To w istocie ciekawy temat. Mnie z kolei interesuje kwestia następująca: kwotą powyżej jakiej granicy US może się "zainteresowac"?
Przy czym zakładamy, że pytający "naskrobac" jeszcze nie zdążył i że wcale mu do tego nie śpieszno. Znając pamiętliwośc US...
markwa / 2008-07-22 18:46
resjestracji podlegaja transakcje powyżej 20 tys euro
Fors84 / 2008-08-03 10:38 / Bywalec forum
Według moich informacji to rejestracji podlegaja kwoty od 15 tys. euro.
Cobrasik / 2008-07-26 17:00
Już nie 20 tyś tylko 15 tyś Euro. I reguluje to ustawa o zapobieganiu praniu brudnych pieniędzy i nielegalnego źródła dochodów. Poniżej tej kwoty możesz spokojnie sobie wpłacić. Chyba że w krótkim odstępie czasowym zrobisz parę wpłat gdzie łączna wartość przekroczy 15.000 euro.
roninhood / 2008-07-22 21:06
Liczą się właśnie takie, przejrzyście konkretne informacje. Jedynie one budują wiedzę, reszta tworzy jej wyobrażenie...
Dziękuję!

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: