Pierwsza inwestycja

arw / 213.94.237.* / 2007-08-28 11:47
Witam.

W poszukiwaniu dobrego miejsca na ulokowanie aktywów na okres 3-5 lat postanowiłem zainwestować w fundusze. Zakupiłem jednostki F-sz stabilnego wzrostu(PKOTFI), oraz F-sz Akcji Nowa Europa(PKOTFI), odpowiednio po 5000zl. Dzisiaj zostaną zakupione moje jednostki.

Prosze o dopowiedz na pytanie, czy przy obecnym stanie rynku akcyjnego, byla to słuszna decyzja, czy tez zupełnie nie trafiona? Moze jakieś wskazówki na przyszłość?

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Idyll / 2007-09-01 22:12 / Bywalec forum
Po pierwsze zawsze odradzam inwestowanie calej kasy w jednym TFI - niech ktoś podkupi ich zarządzających i spadki rentowności masz jak w banku. Po drugie to nie jest fundusz parasolowy i w razie silnych spadków, albo bessy nie będziesz mógł uciec od zapłaty podatku przy ewentuallnej konwersji. Po trzecie fundusz akcji zagranicznych nie powinien stanowić członu portfela inwestora z naszego kraju - nasza giełda nie jest taka zła, a zarządzający bardzo dobrze znają jej realia.
Proponuję więc poszukać jakiegoś parasola: może Union Investment z ich produktami z ochroną kapitału, albo UniMax'em - wszytsko pod jednym parasolem!
Vale / 2007-09-01 19:12
Na pewno lepiej teraz niż w lipcu. Jeżeli nastawiasz się na długi termin, to nie masz co się martwic. Dziwi mnie trochę, że akcji i stabilnego wzrostu podzieliłeś pół na pół.. a na przyszłość lepiej zadać pytanie przed kupnem :P
bubukiler / 149.254.192.* / 2007-08-29 22:40
oddales pieniadze specjalistom wiec mozesz spac spokojnie. a jednostki wahaja sie tak jak rynek. Kiedys bedzie stop, byc moze to bedziesz Ty byc moze ktos inny, kazdy chce zarobic a pieniadze nie biora sie z nieba.
gienz / 85.193.221.* / 2007-08-28 16:32
Mam pytanie, po co pytać jak się zrobiło juz hop. Jeżeli liczysz na poparcie twoich działań to powiem ci szczerze, że trochę się pospieszyłeś inwestując w niepewnych czasach. Ale jeżeli przyświeca ci długi horyzont czasowy to OK, tylko wtedy po jaki czort kupiłeś fundusz stabilnego wzrostu.
chanel / 80.48.5.* / 2007-09-03 23:15
najkorzystnie by bylo zaczoc inwestowac samemu, ale jest pytanie jak? to zrobic i jak ulokowac kapital w odpowiednich akcjach krodko kontraktowych
kiler1 / 2007-08-28 15:55 / Bywalec forum
nietrafiona
kilerowdwoch / 149.254.192.* / 2007-08-29 22:37
trafiona
decathlonpionki / 2007-08-29 22:42 / portfel / "Bohater ostatniej AKCJI"
pół na pół:)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy