Pierwsze kroki

romek_w22 / 2010-01-02 15:18
Witam

Zamierzam zacząć inwestować, w związku z tym mam kilka pytań i jeśli jest ktoś kto mógłby mi na nie odpowiedzieć to będę bardzo wdzięczny.Zacznijmy może od początku. Chciałbym zainwestować ok 1000zl. Czy to wystarczy na początek i czy inwestując taką kwotę można cokolwiek zarobić? Jaki wybrać dom maklerski?W co najlepiej zainwestować te pieniądze? Dalej, ile kosztuje utrzymanie takiego rachunku maklerskiego?Z góry dziękuję za informacje.Pozdrawiam
Wyświetlaj:
bakster21 / 195.191.109.* / 2010-05-30 19:54
Witam
W tym roku zaczełem grac na GPW. Mam pytanie odnośnie podatku "belki " Obecnie w biurze maklerskim ma jedną darmową oferte.
Jezeli wykupie abonamet na 5 ofert czy te koszty tez mozna odliczyć od zyskow na GPW ??

Jakie należy miec obroty aby te 5 ofert było przydatne - wykorzystywane ??
Pozdrawiam
xxxxxl / 178.36.164.* / 2010-05-30 21:50
tak można

"przydatność" polega na tym, że zwiększa przychody biura maklerskiego
kosztem Twoich dochodów

nikt rozsądny nie pokazuje swoich prawdziwych zamiarów w ofertach
bakster21 / 195.191.109.* / 2010-05-31 20:36
OK
Dzieki
Ciułacz / 2010-05-30 23:11 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Bakster21, witaj !
Nie jestem pewien co masz na myśli pisząc

Obecnie w biurze
maklerskim ma jedną darmową oferte.

Masz na myśli zlecenie ? czy może notowania giełdowe w czasie rzeczywistym ?
Zresztą tak czy tak to jak jest Ci niezbędne to płać i bierz , a jak to tylko w ramach nauki to za naukę trzeba płacić.
bakster21 / 195.191.109.* / 2010-05-31 20:35
Mam na myśli zlecenia k / S
Ale nadal nie wiem czy wlicza mi się to w koszty które moge odliczyc od zysków??

Jezeli miał bym wybór odac 19% zysku państwu lub biurze maklerskiemu a przy tym miało by mi to pomoc w inwestowaniu (nawet w minimalnym stopniu )
To oczywiscie wybieram tą drugą opcje :) wiem , wiem państwo tez potrzebuje .....:)

np: wiedząc w przeblizeniu o wygenerowanym zusku ... mozna w ostatnim kwartale wykupic te 5 ofert
RPG / 109.243.107.* / 2010-05-13 22:02
Witam !
1000 to odpowiednia suma do tego aby nauczyć się gry na giełdzie a głownie na to żeby sprawdzić swoją psychikę - emocje, nerwy ! :-) - jest ryzyko jest zabawa. Poza tym nie oszukujmy się "świeżaki" zazwyczaj tracą na pierwszych transakcjach. Wyzerujesz się raz, drugi i odechce Ci się giełdy na jakiś czas, a jak na nią wrócisz to gwarantuję Ci że będziesz zupełnie inaczej na to patrzył (na to jak giełda funkcjonuje), ale lepiej wyzerować się przy 1000 zł niż przy 10 000 zł, choć szczerze Ci tego nie życzę! Najgorsze są nerwy jak widzisz że spółka traci w ciągu tygodnia hmm a ze 30 % zastanawiasz się co robić i zazwyczaj podejmujesz błędne decyzje( nerwy) :-), ale nie martw się powolutku przywykniesz a po kilku latach gry będziesz się śmiał ze swoich początkowych zachowań na giełdzie :-)))). Niech ulegaj emocjom ! Nie baw się w day trading (otwieranie i zamykanie pozycji w ciągu jednego dnia) - no chyba że chcesz się szybko wyzerować ? :-)
Życzę Ci "BYCZYCH" zysków
Trzymaj się Romek
Pozdrawiam
_M_ / 83.30.131.* / 2010-05-13 02:11
witam
ja też jestem nowy i chciałbym inwestować na giełdzie.
Do tej pory inwestowałem w fundusze inwestycyjne (z dobrym skutkiem...),
ale teraz chciałbym sam spróbować, ponieważ mam spółki (po analizie) w które chciałbym zacząć inwestować - kupować ich akcje. Wiem, że najpierw trzeba otworzyć rachunek inwestycyjny w jakiś biurze maklerskim.
Następnie mam kilka pytań. np.
Czy zlecenia kupna trzeba wystawiać zawsze podczas sesji czy można np. wieczorem na dzień następny?
Czy przy zleceniach internetowych po kupnie akcji dostane jakieś potwierdzenie na rachunek inwestycyjny - potwierdzenie i pokazany pakiet akcji który kupiłem i ich wartość(jak się to zmienia codziennie)?
mam jeszcze inne pytania ,
jeśli ktoś byłby chętny mi pomoc i udzielić kilku rad
BĘDĘ WDZIĘCZNY
to chętnie porozm. np. na gg.
POZDRAWIAM
gatesBill / 94.78.156.* / 2010-01-03 23:01
Wykorzystanie Modelu Sharpe'a na GPW w Warszawie:
sites.google.com/site/modelsharpea/home/wykorzystanie-modelu-jednowskaznikowego-sharpe-a-do-budowy-portfeli-optymalnych/zalozenia-teoretyczne-modelu-sharpe-a
armin / 2010-01-02 16:26 / portfel
Witaj!
1. Zaloz rachunek inwestycyjny w np. alior, mbanku, bzwbk albo innym
2. Nie ma oplat za prowadzenie rachunku, tylko prowizje od transakcji kupna/sprzedazy (od 1000zl zaplacisz nieco powyzej 3zl np. w mbanku od kazdej transakcji)
3. Inwestowanie kosztuje sporo czasu, wiec jak nie masz go, to lepiej powierz pieniadze funduszom akcyjnym, obligacyjnym, stabilnego wzrostu... Okresl choryzont czasowy inwestycji.
4. Jesli chcesz inwestowac sam, to polecam (jestem z GPW 4 lata): wybierz najpierw branze, spolki, ktore Cie interesuja. Sprawdz wskazniki C/WK, C/Z, kapital wlasny, zadluzenie, potencjal rozwoju, dotychczasowy wzrost kursu w 2009 itd.
5. Konkretnych spolek nie polecam, bo mam obcecnie zaledwie 1/4 kapitalu w akcjach. Reszta to waluty USD i JPY + cash.
6. Nie sluchaj naganiaczy na wzrosty/spadki.
7. Powodzenia
romek_w22 / 2010-01-02 16:38
Fajnie dziękuję za wskazówki. Zastanawiałem się właśnie nad tymi pierwszymi czyli funduszami akcjnymi, tylko jakiej spółki akcje wybrać?? Myślałem nad jednym z funduszy emerytalnych, znajomi polecali Nazionale lub Comercial Union czy to dobra decyzja czy macie moze jakaś inna spółę w której akcje warto zainwestować??Pozdrawiam
xxxxxl / 213.238.67.* / 2010-01-03 03:57
przy takim kapitale
zmasakrują Cię prowizje
i inne koszty
a prawdopodobnie 2-3 nieudane inwestycje
wyrzuca Cie całkowicie z rynku

do w miarę swobodnej gry na giełdzie
jest to kwota stanowczo za mała
ale "poćwiczyć" można

ile mozna zarobić ?
oficjalnie przemysł giełdowy
mówi o około 10% średnio na rok
ale są to dane przed wszelkimi kosztami
jaki muszą ponieść inwestorzy
w tym bez prowizji, inflacji i podatków

i jest to średnia
która zawiera w sobie tak inwestorów indywidualnych
jak i instytucje

instytucje generalnie "ogrywają" idywidualnych
czyli rzeczywisty oficjany średni zysk na inwstora indywidualnego
jest mniejszy niż średnia dla wszystkich inwestorów

policz sam na ile możesz statystycznie liczyć po roku
oceń jakie poniesiesz koszty

dobrzy gracze mówia tak
jak uda Ci sie wyjśc na "zero" po poniesieniu wszystkich kosztów to jestes dobry
jak to się mówi teraz "masz szacun"

w długim okresie na giełdzie statystycznie nie da się zarobić

ale w krótkim możesz mieć szczęście
i trafić na dobrą serię nawet przy 1000zł

fundusze sa drogie i ryzykowne
podobnie akcje chociaz mniej
generalnie omijam
chyba że mnie przepisy zmuszają
i musze "coś" mieć

instrumenty pochodne czy waluty sa tańsze
i mniej ryzykowne

w tej chwili mam tylko gotówkę i USDJPY
i symboliczne "coś"
Amator_1200brutto / 80.53.3.* / 2010-01-03 16:39
xxxxxl napisal

instrumenty pochodne czy waluty sa tańsze
i mniej ryzykowne

tansze i mniej ryzykowne od czego? od akcji?
grajac na futures mozna wiecej stracic niz sie zainwestowalo!
xxxxxl / 83.238.153.* / 2010-01-03 21:59
kolega musi grac na jakiejś "wadliwej"
platformie transakcyjnej
albo cos źle poustawiał w konfiguracji

ewentualnie podpisał jakaś "szaloną" umowę
z biurem maklerskim
która na to pozwala
cxee / 83.25.200.* / 2010-05-13 14:35
wszyscy dobrze wiemy że Futures są dużo bardziej ryzykowne niż inwestowanie w zwykłe akcje, zwariowałeś ??

zaletą jest to że w długim terminie akcje zazwyczaj rosną (poza Japonią), więc jeżeli odczekasz i sprzedasz na górce to i tak będziesz miał zysk. grając na spadki (futures) możesz się tego nigdy nie doczekać i do tego się nawet zadłużyć.

jeżeli się kupuje i po 50 latach sprzeda to może się ma te 10% rocznie, ale jeżeli się kupuje na dnie bessy to się ma 30-50% rocznie w okresie hossy.
bolek 77 / 2010-01-03 12:56 / Inwestor indywidualny, nie gawędziarz

dobrzy gracze mówia tak
jak uda Ci sie wyjśc na "zero" po poniesieniu wszystkich kosztów to jestes dobry
jak to się mówi teraz "masz szacun"

co za bzdura ???
gra sie dla gry a nie po to zeby zarobic ??

ile mozna zarobić ?
oficjalnie przemysł giełdowy
mówi o około 10% średnio na rok
ale są to dane przed wszelkimi kosztami

mam cos koło tego ;))
- to jestem guru ? :))

1000 to za malo zeby grac ale moze pod dywidende sie pobawic -ale uczyc sie czytac jesli bedzie pasja to wiedza a potem i kaska ;)

pozdrawiam i powodzenia !
ps. 10% w 2009 to byl pikuś :)

pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy