Forum Forum dla firmKadry

Pikietują Sejm. Bo boją się o pracę dla 200 tys. osób

Pikietują Sejm. Bo boją się o pracę dla 200 tys. osób

Wyświetlaj:
niewidomy / 194.117.241.* / 2010-10-05 10:53
Jestem osobą niepełnosprawną, mieszkam w małym mieście i niestety o pracy mogę tylko pomarzyć. Jak masz układy to pracujesz. Takich jak ja w Polsce jest tysiące i właśnie my wolelibyśmy tak jak na zachodzie, otrzymywać większe renty i nie musieć ani pracować ani korzystać z jakichkolwiek dotacji, bo wbrew obiegowej informacji my też z uzyskaniem dotacji mamy problemy, a jak za dużo się upominasz to jesteś zastraszany i dołowany. Ci z dużych miast niech pomyślą o losie innych niepełnosprawnych, poza tym do jakiej pracy zatrudnią np: niewidomego
roni 75 / 62.233.185.* / 2010-10-04 13:55
W mojej firmie prezes zwolnił ochroniarzy i powiedział, że jak sobie załatwią grupe inwalidzką to ich przyjmie z powrotem. Wszyscy jakoś stali się inwalidami. Za ponowne zatrudnienie firma dostała po 60 tys. zł od sztuki na utworzenie miejsca pracy. Teraz cały czas mamy dotacje z PEFRONU.
Czy to jest uczciwe?
Budyń / 188.33.102.* / 2010-10-08 19:20
Jasne, że NIE JEST.
Rzecz w tym, że właśnie takie "dotacje" wypłaca nie PFRON - tylko TY za PFRON-owym pośrednictwem.
Mocno i nie do końca zgodnie z moimi poglądami, ale trafnie:
[ Martin Lechowicz ] - [ Społeczny Kaleka ]
http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4
francoreza / 2010-10-04 12:04 / portfel
29zł miesięcznie i wychodzą na ulice? Już to widzę.

Znam osobiście ludzi, którzy dostają dotacje z PFRONu i wiem, że jest to jeszcze jeden sposób na okradanie społeczeństwa z pieniędzy.
andy2024 / 83.18.109.* / 2010-10-04 12:13
np. prezes biorący co dwa lata 5 tys. zł na nowy laptop bo jest niepełnosprawny...
Lumen111 / 95.160.94.* / 2010-10-04 12:33
Na 1 prezesa przypada z 200 innych niepełnosprawnych którzy zarabiają po 1000 zł.
Ograniczenie dopłat (nie mylić z dotacjami indywidualnymi) na miejsca pracy dla inwalidów może spowodować że pracodawcy nie będzie się opłacało zatrudniać niepełnosprawnej osoby. A co za tym idzie osoby niepełnosprawne nie będą zatrudnione co będzie skutkowało degradacją osób nie pełnosprawnych i izolacją od społeczeństwa.

Znam osobiście ludzi, którzy dostają dotacje z PFRONu i wiem, że jest to jeszcze jeden sposób na
okradanie społeczeństwa z pieniędzy.

Ja wolę być zdrowy i nie korzystać z owych dotacji. Zadrość to nie jest dobry sposób na życie "francoreza".
francoreza / 2010-10-04 15:45 / portfel
Lumen111 to nie zazdrość, to stwierdzenie faktu.

Pracodawca zatrudnia obecnie niepełnosprawnych nie dlatego, że są lepszymi pracownikami (a część pewnie jest) tylko dlatego, że dostaje za to dodatkowe pieniądze.

Jak ktoś nie ma nogi (ewidentnie jest niepełnosprawny), to jaki to ma wpływ np. na jego pracę w biurze za biurkiem? Żaden, ale dotacja i tak będzie, bo przecież jest niepełnosprawny.

Ja tam nikomu nie zazdroszczę, ale obecny system stoi na głowie i skończy się to bankructwem, bo przecież głupota inaczej skończyć się nie może.

Najnowsze wpisy