Forum Forum finansoweBanki

PILNE! kredyt w eurobanku - proszę o kontakt osoby, które podpisały umowę

PILNE! kredyt w eurobanku - proszę o kontakt osoby, które podpisały umowę

Jakub, Białystok / 83.26.41.* / 2007-06-28 13:53
Piszę pracę mgr o eurobanku. Proszę o kontakt osoby, które podpisały umowę o kredyt konsumpcyjny w tym banku i mogą udostępnić mi dane na temat realnych prowizji i opłat, które w tej umowie się znajdują. Interesują mnie realne koszty zaciagnięcia kredytu gotówkowego, a nie tabele i inne bzdury, które mogę uzyskać w placówkach.
Najlepszy byłby skan umowy, oczywiście bez danych osobowych.
Zdaje się, że eurobank nie traktuje poważnie obowiązku informowania klienta o kosztach kredytów, bo nie mogę się doprosić o te dane, podobnie jak nie mogę uzyskać wzoru umowy..

Sprawa bardzo pilna, do niedzieli 1.07.2007. W pracy mgr nie wykorzystuję informacji na temat konkretnej umowy, ale ogólne zasady przyznawania kredytów.
Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Wyświetlaj:
Pężyrka / 2007-06-29 22:08 / ’’Niebanalna intuicja’’
Wybierz się do oddziału tego banku z dowodem osobistym, zapytaj o kredyt gotówkowy oraz poproś o wstępną symulację do konkretnej kwoty na konkretny okres – dostaniesz propozycję ze szczegółami. Dodatkowo proponuję sięgnięcie do regulaminu, który jest dostępny w placówce. Jeśli trafisz na wypoczętego i radosnego Pracownika to istnieje prawdopodobieństwo iż udostępni Ci on wzór umowy (to jest możliwe i nie jest zabronione).
To tyle, powodzenia.
Jakub, Białystok / 83.26.53.* / 2007-06-30 21:50
problem w tym, że już byłem w oddziale i niestety wzoru umowy nie otrzymałem. a jeśli chodzi o symulację, to ona wskaże całkowity koszt kredytu w równych ratach (przykład - kredyt z tabelki, wrzesień 2006), mnie natomiast interesują składowe, a więc rzeczywiste roczne oprocentowanie, opłaty i prowizje - ich udziały.

z kredytu z tabelki wynika, że całkowity koszt - rzeczywiste roczne oprocentowanie to 48%, natomiast maksymalne oprocentowanie roczne to 22%, stąd wiem, że w koszt kredytu wlicza opłaty i prowizje, w przeciwnym razie oferta ta byłaby niezgodna z prawem. o opłatach i prowizjach wiadomo niewiele, bank na stronie publikuje tylko opłaty dla opcji dodatkowych, jak wydanie zaświadczenia na życzenie klienta czy opłaty windykacyjne. nie ma za to informacji o opłatach i prowizjach standardowych, np. za rozpatrzenie wniosku, przyznanie kredytu, itp.

czy znajdzie się osoba, która posiada te informacje?

zdaje się, że pracownicy eurobanku nie mają uprawnień do okazywania dokumentów banku, a przynajmniej tak twierdzą. jest to lawirowanie na granicy prawa, z jednej strony mógłbym się tego domagać, z drugiej strony trudno udowodnić, że jest to już przekroczenie prawa.

mam nadzieję, że jest na to łatwiejszy sposób, dlatego pytam o to tutaj.

pozdrawiam,
jakub

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: