Forum Forum podatkoweVAT

pilnie potrzebuję czyjejś wiedzy na temat VAT....

pilnie potrzebuję czyjejś wiedzy na temat VAT....

lepdor / 2010-08-09 18:44
Pierwsze pytanie: ile wynosi cena metra z ostatniego kwartału?
Drugie czy można sobie odliczyć:
prefix klej gipsowy 26.53.10-00.20
płyta GKB zwykła26.62.10-90.23
kit do parkietu
plafony
kątowniki, łącznikioraz zakończenia listw przypodłogowych
Z góry dziękuję za pilną odpowiedź.
Wyświetlaj:
belladonna / 2010-08-09 19:02 / Tysiącznik profesjonalny
Cena metra obowiązująca do końca września to 4372 zł (do celów VZM)
prefix klej gipsowy 26.53.10-00.20
płyta GKB zwykła26.62.10-90.23
kątowniki, łącznikioraz zakończenia listw przypodłogowych
TAK
plafony, zależy, czy w Twoim US plafony traktują jako oprawę, czy jako wyposażenie (przy 1 wejdzie, przy drugim nie)
kit do parkietu ... zależy jak to potraktują, jak kit budowlany to tak, a jak nie, to nie
:)
lepdor / 2010-08-09 19:51
No własnie plafony-nazywają sie dokładnie plafon 1x60WE 14 a drugi plafon 5x60xWE 14 (kinkiet i żyrandol) i sama już nie wiem czy je wpisywać bo szkoda mi czasu na korekty . Mam jeszcze jedno pytanie, własnie zauwazyłam, że pominęłam gąbkę 2 mm kupioną pod panele-czy ją też można wciągnąć na listę. O i jeszcze jedno czy załącznik powinien być VZM-1/A czy VZM-1/B dla prac rementowych nie wymagających zezwolenia? Dziękuję bardzo za fachową pomoc.
belladonna / 2010-08-09 21:07 / Tysiącznik profesjonalny
Zarówno VZM-1/A, jak i VZM-1/B dotyczy inwestycji wymagających lub niewymagających pozwolenia... kluczowe jest co innego, czy dany wydatek był już raz odliczany w PIT (PIT/D), a to ma związek z rokiem 2004 dla budowy oraz 2004 i 2005 dla remontu... dlatego nie wiem jakie masz FV (z jakiego okresu) i czy je odliczałaś aby wiedzieć, który załącznik masz wypełnić :)
Np któryś US wrocławski ma na swojej stronie internetowej napisane, ze plafon, czy kinkiet to wyposażenie i nie podlega pod zwrot... a u mnie to odliczysz... tutaj przy tak niejasnych i ognikowych przepisach jest bigos no ale, takie prawo...
Co do gąbki w moim regionie jest wchodząca... :)

Najnowsze wpisy