Pilsner

czupryna / 89.171.106.* / 2008-10-18 15:20
Gdzie można sprawdzić notowania fund. PKO CS Nowa Europa z 17 października? Znalazłam tylko z 16 pażdz.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-10-18 22:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Warto przeczytać rozdział w prospekcie emisyjnym dotyczący wyceny jednostek uczestnictwa i publikacji ich wyników - każdy TFI ma własne procedury i zasady - nawet jeśli wycena jednostki na dany dzień publikowana jest w tym dniu, to z pewnością opiera się na wynikach giełdowych z wczoraj, a nawet starszych - opóźnienie może sięgać kilku dni.
Cologero / 2008-10-18 18:36
http://www.pkotfi.pl/index.php?id=notow_mod
jeśli nie ma na tej stronie to nigdzie wcześniej nie są publikowane
czupryna / 89.171.106.* / 2008-10-19 15:55
Dziękuję. Jeżeli dzisiaj kupię to z którego dnia mi wycenią?
Pilsener / 2008-10-20 14:38 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Zależy co rozumiesz pod "dzisiaj kupię". Na 90% wycena jednostki będzie z dnia księgowania operacji, czyli powiedzmy dziś jest 20 X - złożysz zlecenie zakupu jednostek, które dziś dotrze do TFI, jednak zostanie zaksięgowe i rozliczone w dniu jutrzejszym i ilość jednostek zostanie przeliczona po kursie z tego dnia - czyli 21 X. W teorii tak to działa, w praktyce z tym jest gorzej, bo TFI ma na pewno jakiś tam czas zwłoki na realizację zlecenia - a jeśli kupujesz przez pośrednika to też to się wydłuża. Np. w LM jak daję zlecenie 10-tego rano, to jednostki mam zawsze wycenione na 11-tego - czyli dzień zwłoki. Najlepiej sprawdzić to w praktyce.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy