Forum Forum inwestycyjneFundusze

pioneer akcji polskich - zagadka

pioneer akcji polskich - zagadka

filipo108 / 2008-01-14 07:45
Mam kwotę kilkunastu tysięcy ulokowaną w fundusz pioneer akcji polskich oraz mieszane uczucia. W obecnej sytuacji jedni mówią o ratowaniu tego co jest i wypłaceniu drudzy o tym żeby zostawić i czekać aż zacznie iść znów w górę, bo głupim ruchem jest wypłacanie w takim momencie. Jakie są wasze zdania na ten temat. Co w przypadku kiedy kalkulator pokaże liczbę 0 czy ważne są w tym przypadku jednostki? Czy zdołam w dłuższym czasie odrobić straty? Pozdrawiam
Wyświetlaj:
weisse111 / 2008-01-18 11:03 / Bywalec forum
Na GPW od samego początku jej istnienia są okresy bessy i hossy. Nigdy nie wychodziłem z założenia, że sprzedawać kiedy wszyscy sprzedają, bądź kupować kiedy wszyscy kupują. Rynek akcji - to przede wszystkim inwestycje długoterminowe-więc jestem przekonany, iż czas pokaże swoje i niedługo nastąpi zmiana trędu. Ja osobiści inwestuję w Uniona i Arkę - w ogóle nie myślałem o wypłacie swojego kapitału.
Pozdrawiam
Mart / 79.65.23.* / 2008-01-14 17:44
No ja też poleciałem na tym w plecy okropnie.
Kupiłem w sierpniu za kilkadziesiąt tysięcy i na razie to tylko ręce opadają!!!
Nie wiem co robic.Na razie trzymam bo pieniądze nie sa mi potrzebne póki co i mam nadzieje ze po takim spadku w końcu będzie odbicie.
wyspiarzDK / 2008-01-14 18:18 / Leszcz na dnie
PKOBP to najlepszy bank, PZU najlepszy ubezpieczyciel, a trzymanie akcji w trakcie bessy to optymalna inwestycja
Gorgia / 2008-01-14 16:21
witaj,
przy bessie powinno się dokonać konwersji- to po pierwsze.
po drugie nie słuchać tego co mówią inni tylko poczytać na temat rynku i jego prognoz, to powinno zaowocować. Wycofując się teraz utrudniasz sobie odrobienie strat
pozdrawiam
max1224 / 195.117.209.* / 2008-01-14 15:42
jeśli do dziś wytrzymałeś tzn masz nerwy dołek już blisko na wig20 wygląda że może już dziś się ukształtował może ?
nie wiem czy w obecnym stanie jest sens cokolwiek ruszać ja trzymam - mam w arce tylko 30% reszta w funduszach zagranicznych taam nie jest tak tragiccznie
Malaga2008 / 212.106.191.* / 2008-01-14 08:15
Konwertuj i ratuj co masz. Umorzenie jest najgorszym rozwiązaniem.
max1224 / 195.117.209.* / 2008-01-14 16:29
a konwersja nie ?
chyba że konwertujesz do akcyjnych w zagraniczne
weisse111 / 2008-01-18 11:24 / Bywalec forum
Ja inwestuję w Unionie, tam też dokonałem konwersji części kapitału i to właśnie w akcje rynku polskiego. Ale skoro mówisz, ze Twoim zdaniem godny polecenia jest rynek zagraniczny, to który fundusz byś polecił Union NE, Pioneer rynku Chińskiego, czy może jeszcze jakiś inny...???
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy