Forum Forum inwestycyjneFundusze

Pioneer Funduszy Globalnych SFIO - proszę o pomoc

Pioneer Funduszy Globalnych SFIO - proszę o pomoc

draczka / 2009-01-17 20:00
Witam,

Zakupiłem jakiś czas temu jednostki funduszu Pioneer Akcji Rynków Wschodzących. Na początku tego roku konwertowałem całość rejestru na Pioneer Obligacji Strategicznych obydwa fundusze są pod parasolem - mój problem polega na tym że Pioneer Obligacji Strategicznych straciła w rok 25%!!! a ostatnia zmiana dzienna to mi minus 2%.
Prospekt informacyjny Obligacji Strategicznych jest tu:

http://www.pioneer.com.pl/files/doc/Fakty/Fakty_Pioneer_Obligacji_Strategicznych.pdf

Konwertowałem jednostki by chronić kapitał, nie chce umarzać bo szkoda mi tarczy podatkowej.
Mogłby ktoś ze starszych kolegów napisać dlaczego ten ostatni pionnier obligacja tak traci, opis tego funduszu w w/w linku.
Wykres jest o tyle dziwny żę cały czas był "płaski" w 2007r. a od połowy września do połowy grudnia stracił -25%

Jak na ten fundusz ma wpływ dolara?
I czy ten spadek nie był spowodowany upadkiem banku Leman Brather – czy jak się go pisze.

Proszę o pomoc
Wyświetlaj:
kazumi / 2009-01-18 15:52 / portfel / Mistrz gry: "Najlepsze spółki tygodnia"
Przy takiej polityce lokacyjnej:
,,Aktywa Subfunduszu Pioneer Obligacji Strategicznych lokowane mogą być:
- do 50 proc. w tytuły uczestnictwa emitowane przez subfundusz Pioneer Funds Euro Strategic Bond,
- do 50% w tytuły uczestnictwa emitowane przez subfundusz Pioneer Funds Strategic Income,
- do 50% w tytuły uczestnictwa Pioneer Funds Emerging Markets Bond,
- do 50% w tytuły uczestnictwa Pioneer Funds Global High Yield.

Subfundusz Pioneer Funds Euro Strategic Bond lokuje co najmniej dwie trzecie swoich aktywów w instrumenty finansowe o charakterze dłużnym. W przypadku niestabilności rynku udział ten może być niższy.
Aktywa subfunduszu Pioneer Funds Strategic Income lokowane są w co najmniej 80 proc. w instrumenty finansowe o charakterze dłużnym denominowane w dowolnej walucie.
Aktywa subfunduszu Pioneer Funds Emerging Markets Bond inwestowane są w dwóch trzecich w instrumenty dłużne emitowane przez kraje uznawane za tzw. rynki wschodzące.
Subfundusz Pioneer Funds Global High Field lokuje co najmniej 50 proc. swoich aktywów w instrumenty dłużne o ratingu nie-inwestycyjnym."
to nikt chyba oprócz zarządzających Ci nie powie co chodzi. Październikowy spadek na funduszach obligacji był spowodowany panicznym odwrotem inwestorów od rynków wschodzących. A dlaczego dalej spadało - to wszystko zależy od tego w czym trzymali kasę. W grudniu znowu jakieś dziwne jazdy - mocno w górę a potem taki sam zjazd. Ciekawie to wygląda na wykresie przy wartości jednostki od 7-11. Osobiście takie ,,wytwory" mi się nie podobają a jedyną racjonalną odpowiedzią dlaczego tracą są błędy zarządzających i kryzys finansowy. pozdr
halszka 621 / 83.24.194.* / 2012-10-12 15:48
Nie warto inwestować w fundusze Pioneer Akcji Rynków Wschodzacych oraz w Pioneer
Małych i Średnich Spółek Rynku Polskiego, ponieważ straciłam ok. 80% wartośći kapitału własnego, zysku nie widać tylko pogłębiajace się straty.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy