Forum Polityka, aktualnościKraj

PIP: Budujemy stadiony łamiąc przepisy

PIP: Budujemy stadiony łamiąc przepisy

Money.pl / 2008-07-09 16:49
Komentarze do wiadomości: PIP: Budujemy stadiony łamiąc przepisy.
Wyświetlaj:
operator mar / 90.129.83.* / 2009-06-24 18:33
należy firmy ukarać raz a porządnie z grubej rury za złamanie tych przepisów mandaty powinny się zaczynać od 100000 to szybko by przepisów się nauczyli,operator
St. / 83.14.253.* / 2008-07-09 19:23
Jak by tak zagonić tą całą chorą bandę urzędników do roboty, to by nie przeszkadzali i budżet by zyskał. A tak poza tym, to ciekawe gdzie te nieroby znalazły koparki w Gdańsku? Przecież tam się nic nie dzieje. Pusty plac, z kilokoma kupkami śmieci po ogródkach działkowych. Koparka to może przejeżdzała obok, ulicą, jadąc na jakąś budowę. Chyba im się coś pomyliło
Pajchiwo / 2008-07-09 20:42 / Tysiącznik na forum
heh - sprawa nie jest taka prosta, ponieważ jest jeszcze druga strona medalu. Liczba wypadków przy pracy wcale się nie zmniejsza...
St. / 83.14.253.* / 2008-07-10 00:10
A co? Liczba wypadków miała się zmniejszyć proporcjonalnie do ilości zatrudnionych obiboków w urzędach? To już powinna być bliska zeru!
Pajchiwo / 2008-07-10 08:47 / Tysiącznik na forum
Nie - chodziło mi o to, że cały czas jedna strona przedstawia pracowników jako super inteligentne jednostki, które wszystko same dobrze wiedzą, dbają o bezpieczeństwo i postępują jak rozsądni ludzie. A tak nie jest - co udowadnia właśnie liczba wypadków.
Kwestia skąd te różnice - nie zastanawiałeś się nad tym nigdy?
Roli państwa się z nadzoru nie wyeliminuje, ponieważ - jak widać - jest on niezbędny, gdyż firmy bez przymusu nie dostrzegają problemu . IMHO tylko zachowują się jakby nie dostrzegały, tak na prawdę go dostrzegają, ale wolą nie ponosić kosztów i ryzykować "a nuż się uda", "jakoś to będzie" itp. - pewnie kilka powiedzonek szefów bez wyobraźni każdy by tu dodał.
Spadła (po bardzo wnikliwym opracowaniu tematu, wielu kontrolach, karach i organizowanych przez firmy pokazach) tylko liczba takich wypadków wśród rolników - efekt niewątpliwie bez kontrolerów i zachęcenia firm do tej formy promocji - niemożliwy.

Nie bronię urzędników - sam niejednokrotnie byłem ofiarą ich nieudolności i braku woli rozwiązywania problemów administracyjnych, które są immanentną częścią ich pracy. Nienawidzę też sposobu myślenia polegającego na przemyśleniu sprawy tylko od strony urzędu (jednostronność), ale urzędnicy też mają swoją rolę w kraju - trzeba sprawić, że będą wydajni - i to jest u nas tak naprawdę problemem. Jeśli będą wydajni ilość sama spadnie - bo przecież ludzie od kadr też wtedy bedą wydajni :)
Tylko do tego trzeba by zmienić ich mentalność - a to jest bardzo ciężka praca.
W dodatku wiąże się z wywaleniem co mniej kreatywnych jednostek, a to już jest w urzędzie - kojarzonym od lat jako zatrudnienie na "ciepłej posadce" - rewolucja.
Żądać od nich wydajności? Przenosić przez cały dzień papiery z dołu na górę i z powrotem - to tak, ale zainstalować EDI to już przekracza pojęcie urzędasa? To pewnie jakieś wymysły wykształciuchów, albo pisiorków (zależnie od sympatii politycznych - zawsze dobrze jest na kogoś zrzucić frustracje).
DSA / 216.7.151.* / 2008-07-09 18:50
Prawda jest tak że jak pracownik ma "głowę na karku" to nie potrzebne mu szkolenia, uprawnienia itp,

a jak ktoś jest kompletnym kretynem to i tak wjedzie pod koło koparki !! mimo to że będzie miał te wszystkie boskie szkolenia i uprawnienia.
Wapniak / 83.28.104.* / 2008-07-09 18:49
Nie wiem dla czego, ale przyszła na myśl katastrofa hali katowickich targów...
Poza tym ciekawy jestem kto to będzie grał na tych stadionach, kto je będzie utrzymywał i za co?...
MN4 / 80.51.231.* / 2008-07-09 17:59
Brak szkolenia, brak koordynatora, brak instrukcji. Kogo te bzdury obchodzą?
DSA / 216.7.151.* / 2008-07-09 18:45
dokładnie ta cała biurokracja, śmieszne szkolenia BPH które pokazują jak podłączyć czajnik elektryczny do gniazdka itp. Zaczynam mieć wrażenie przez takie rzeczy że Państwo kwestionuje to że ja zatrudniłem kompetentną osobę firmie.
Na koniec za wszystko trzeba zapłacić. Druga rzecz zaraz po ZUSie która super podwyższa koszty pracy firmie.
valabongo / 195.177.83.* / 2008-07-09 18:37
tylko samego zainteresowanego tj. ciecia na rusztowaniu...
MN4 / 80.51.231.* / 2008-07-09 20:04
Czytałeś kiedyś instrucję BHP? Uczestniczyłeś w szkoleniu? Widziałes kiedykolwiek koordynatora?
man13 / 2008-07-09 17:26 / Tysiącznik na forum
A co ze szpitalami? Jak tam przekraczanie czasu pracy przez lekarzy, pielęgniarki, ratowników medycznych, kierowców karetek?
Co, niepoprawne politycznie? Dornowate problemy?
Do pracodawców: Pier..olić i Pracować.
er / 89.77.15.* / 2008-07-09 19:34
Żałoże się że nie widziałeś w życiu (bo i kedy jeśli caly czas siedzisz przed kompem?) trupa na budowie. Gdybyś zobaczył nie pisałbyś podobnych bzdur. Rozjaśniam: jestem inzynierem budowlańcem.
Andre7 / 2008-07-09 17:06 / Tysiącznik na forum
dobrze, jest kontrola, zalecenia pokontrolne i się poprawią
mycha10 / 2008-07-09 17:17 / Bywalec forum
Urzędasy pokazały, że pracują i zasługuja na podwyżki.W całej Europie stadiony budowali Azjaci i nikt tym się nie przejmował.U nas po takim sukcesie będzie więcej kontrolerów niz robotników
uggrest / 2008-07-09 16:49
pewnie jeszcze pracowali na czarno... a to Polska właśnie!

Najnowsze wpisy