Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS atakuje rząd: chaos w służbie zdrowia

PiS atakuje rząd: chaos w służbie zdrowia

Money.pl / 2009-12-03 13:15
Komentarze do wiadomości: PiS atakuje rząd: chaos w służbie zdrowia.
Wyświetlaj:
janiszek72 / 2009-12-03 14:00 / Tysiącznik na forum
Rząd Donalda Tuska na czele z Minister Kopacz "skopali" do reszty niewydolną służbę zdrowia. Komercjalizacja szpitali zakończyła się totalną klęską. W budżecie pustki, a służba wymaga permanentnych nakładów finansowych. Tusk stosuje swoją sztandarową metodę oszczędzania na wszystkim, nawet tam gdzie bieda piszczy. Konsekwencje takiej polityki będą katastrofalne dla wszystkich obywateli, ponieważ system w niedługim czasie przestanie funkcjonować. To samo tyczy się pozostałych dziedzin życia publicznego, np.: bezpieczeństwa (policja, straż pożarna, wojsko), bezrobocia (tak naprawdę to co 6-sty Polak nie ma już pracy) i sfery ekonomicznej (ceny towarów i usług wzrastają w zastraszającym tempie a płace są zamrażane). Efektowne i spektakularne sukcesy rządów Donalda Tuska doprowadzą niebawem Polskę do bankructwa finansowego. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
Binarek / 2009-12-03 14:51 / Tysiącznik na forum
W innych krajach chyba żyjemy.
Mi komercjalizacja się podoba. Korzystam z usług prywatny zakładu który podpisał kontrakty z NFZ
Zupełnie inna jakość niż w państwowych placówkach.

Szkoda, że Lech zawetował niezbędne ustawy. Cóż utrwala "bylejakość" w tak ważnych służbach

Muszę podziękować premierowi, że znacznie obniżył publiczny dług zagraniczny.
Dzięki temu jesteśmy także finansową oazą spokoju przy gwałtownych zmianach wartości złotówki.
rert / 85.89.183.* / 2009-12-03 16:16
Skoro chorujesz tylko na choroby grypopodobne to ci sie taka sluzba podoba. Tez tak myslalam, do czasu, kiedy konieczny byl do wykonania zabieg na strunach glosowych. Fakt ze w czekalam na wykonanie zabiegu 1,5 miesiaca, wyadawalo mi sie to dlugo.Zaczelam szukac cos prywanie, przesz;lam koszmar. W jednej z "klinik" -tak sie przynajmniej nazywa chciano odemnie od 4 do 5 tys. zl. Sadzilam ze placę te pieniadze i klade sie do "kliniki" i nic mnie wiecej nie obchodzi. A tu pani mi mowi przed zabiegiem 2 konsultacje w roznych dniach u roznych specjalistow-to ja mam do nich dojechac i za nie zplacic ok. 500 zl razem. Potem dostane skierowanie na badania ogolne, ktore rowniez we wlasnym zakresie mam wykonac. Gdy to wszystko zbiore mam przyjechac w wyznaczonym przez "klinike" terminie i mi wyznacza zabieg w ciagu 2 tygodni. Przezylam szok jak to wszystko uslyszalam. Wszysto to trwaloby co najmniej miesiac! Tak wyglada prywatyzacja w sluzbie zdrowia, tylko do wyciagania pieniedzy sa zdolni. A wszystko to dzialo sie w naszej stolicy Warszawie!Zrezygnowalam , wyykonano mi zabieg w klinice panstwowej, jestem objeta opieka i nie narzekam. A pomoc prywatnej "kliniki" ograniczala sie do 1 miesiaca od zabiegu. A pozniej znow za wszystko plac i znow plac. Nie zycze ci powazniejszych chorob, ale jak przejdziesz moze to kiedys na wlasnej skorze to zobaczysz co to jest prywatna sluzba zdrwia.
rtyu / 95.50.154.* / 2009-12-03 13:53
to nie jedyny chaos jaki jeszcze wywołają
Peter Sloterdijk / 83.5.219.* / 2009-12-03 13:31
(…) Socjologowie od dłuższego czasu wskazują na zjawiska, które jak ulał pasują do tez Sloterdijka. Ci, którzy ze swoich podatków i składek finansują państwo socjalne, coraz częściej dochodzą do wniosku, że służy ono nie im, lecz przede wszytkim rosnącej rzeszy żyjących na jego/ich koszt obywateli. Usługi oferowane przez państwo – czy to edukacja, opieka zdrowotna, czy opieka na starość – są na marnym poziomie nie spełniają oczekiwań łożących na nie ciężkie pieniądze lepiej sytuowanych. Jeśli zaś sens państwa socjalnego polegać miałby tylko na alimentowaniu warstw niższych, to z punktu widzenia jego sponsorów, czyli podatników (W Niemczech tylko połowa obywateli płaci podatek dochodowy), staje się on wielce wątpliwy. Np. w Berlinie połowa obywateli zależna jest od świadczeń socjalnych. „Kto pracuje, jest głupkiem” – brzmi tytuł wydanej w tym roku książki dziennikarza tygodnika „Der Spiegel” Michaela Saugi, w której pokazuje on, jak państwo dokonuje systematycznego „wyzysku klasy średniej”.(…)

źródło: GW
Gall# / 213.158.197.* / 2009-12-03 13:17
Wpis usunięty ze względu na złamanie regulaminu forum.
Binarek / 2009-12-03 13:38 / Tysiącznik na forum
A co jest tym "faktem oczywistym"?
Rozumiem, że to Piecha objawia taki fakt

Dla mnie "faktem oczywistym" jest to, że opcja polityczna która podtrzymuje weto prezydenta do ustaw zmieniających służbę zdrowia nie ma moralnego prawa krytykować resortu

Oskarżenia są bardzo tanie, szczególnie dla tych, którzy niczym szczególnym się nie wykazali
rYCHO wIELKOPOLANIN / 95.48.168.* / 2009-12-03 15:10
zastanów sie dlaczego " Taczerka" nie sprywatyzowała brytyjskiej słuzby zdrowia a Obama zamierza " upanstwowic". Jak to zrozumiesz topojmiesz ryzykowana dla panstwa droge reformy prywatyzacyjnej PO
Binarek / 2009-12-03 15:16 / Tysiącznik na forum
Zamierzał
Ponieważ przeraziły go przyszłe koszty.

Ale to świetny pomysł - ciekawie byłoby sprzedać NFZ amerykanom
Gdyby można było jeszcze opchnąć patent na ZUS i KRUS to byłby majstersztyk :)
Rycho Wielkopolanin / 83.28.184.* / 2009-12-03 18:45
Koszty ochrony zdrowia dla gospodarki USA 17 % PKB dla brytyjskiej to okolo 8,5% PKB. Wiekszy efekt zdrowotnyt ma panstwowa ochrona zdrowia w W Brytani. Na bałagan i niekompetencje leseferyzm tez nie da rady
stmmnn / 195.235.15.* / 2009-12-03 14:08
widze ze uwazasz, ze dowolne zmiany beda prowadzic do lepszego - nawet te nieprzemyslane i zagrazajace stabilnosci i sprawnosci calego systemu.
Binarek / 2009-12-03 14:43 / Tysiącznik na forum
"nawet te nieprzemyslane i zagrazajace stabilnosci i sprawnosci calego systemu"
A skąd wiesz, że nieprzemyślane i zagrażające"
bo tak krzyczą?

Ja dla przykładu tego nie wiem, czy korzystanie na równych prawach placówek z kontraktów NFZ nie będzie dobre.

Chodzi o to, że nie mogę rozliczyć Kopacz ponieważ jej pomysły zostały odrzucone. Musi poruszać się w niezmiennych warunkach. Piechę już rozliczyłem z jego obietnic
man13 / 2009-12-03 14:37 / Tysiącznik na forum
O dowolności zmian w rządzie którego politycy sprawowali już władzę Ķowić raczej nie wypada. Zarówno ci co rządzą jak i oponują dobrze wiedzą co chcą uzyskać i pomniejszanie ich działań jest dziecinadą.
man13 / 2009-12-03 13:15 / Tysiącznik na forum
Czy przypadkiem pan Piecha nie powinien zaczekać ze swymi projektami do czasu gdy ponownie będzie ministrem zdrowia w IV RP?
Jakoś tak łatwo przychodzi PiSiorkom proponować wydatki rządu PO, zapomnieli że sami nie potrafili tworzyć rządu i rządzić nawet z LPR i Samoobroną.
no! / 87.205.248.* / 2009-12-03 18:05
maniuś nie kracz, bo wykraczesz i zozoola dostaniesz na widok min. Piechy w przyszłym rządzie PIS-u.
zozool / 188.125.129.* / 2009-12-03 13:19
No a co z wetem prezia ?

Najnowsze wpisy