Forum Polityka, aktualnościKraj

PiS broni teleinwigilacji

PiS broni teleinwigilacji

Money.pl / 2006-09-07 14:19
Komentarze do wiadomości: PiS broni teleinwigilacji.
Wyświetlaj:
pepegi / 83.24.177.* / 2006-09-08 09:10
A więc mój komentarz wzięto poważnie. Chciałem się upewnić, że nie mam złudzeń optycznych. Kilka lat wstecz nikt tego by nie wziął poważnie. A teraz przyjmuje się jako normal.
A to znaczy - niestety - że się stanie.

Orwell się śmieje. : )))
zarchiwizowany :) / 81.210.19.* / 2006-09-08 09:01
Dziwne, że jest tylu protetujących. Czyżbyście mieli coś do ukrycia? A poważnie, chodzi przecież o możliwość archiwizacji rozmów dla PRZYSZŁYCH śledztw w sprawach, o których obecnym gadułom w głowie nie powstały, np. terroryzm. Precedens już jest i jakoś nikt nie protestuje przeciwko przechowywaniu dokumentów podatkowych przez 5 lat.
WC / 87.206.237.* / 2006-09-08 12:39
Bardzo rzeczowe, stwierdzenie, poparte dobrym przykładem. Po prostu ludzie uczciwi nie maja sie czego obawiać !!!
AndyM / 195.94.209.* / 2006-09-08 08:06
Kaczyńscy i PiS wszędzie wietrzą spiski, każda krytyka opozycji to wściekły atak, na krótką metę może było by to śmieszne, ale to już krok do dyktatury.
WC / 87.206.237.* / 2006-09-08 12:20
Dyktatura na rok a moze na troche wiecej bardzo by sie przydala, aby wyczyscic "wszystkie" brudy z przeszlosci. Mysle, ze kazde ugrupowanie polityczne, ktore zechce dobrze rzadzic Polska i Polakami, bedzie musiało robic to co probuje zapoczatkowac PIS /jestem bezpartyjny !/.
W USA , kraju ogromnej tolerancji, wolnosci i demokracji, dyktauture kreuja w specyficzny sposob organizacje korporacyjnego biznesu. Oczywiscie to wszytko jest robione w "bialych rekawiczkach', ale to jest DUKTATURA, wymuszana mechanizmami finansowymi. Tak wiec PIS-wska dyktatura, nawet jesli bedzie miala miejsce w co nie wierze, to jest "maly pryszcz" w porownaniu do innych dyktatur uprawianych w roznych krajach na calym swiecie.
Janinka / 62.233.215.* / 2006-09-07 18:04
No i mamy koniec tajemnicy korespondencji która przez wieki byłaświętością.No cóż trzeba powrócić do starych sprawdzonych metod ochrony prywatności: ręcznie pisanych listów przenoszonych przez kurierów,powrotu do osobistych kontaktów,a w rozmowach telefonicznych ,emailowych ,sms ach uzywania ustalonych wcześniej kodów co przyczyni się do rozwoju naszej inteligencji i gimnastyce pamięci.Będzie trzeba np zapamiętać że np ustalony zwrot "jestem dzisiaj jakaś przezięmbiona" znaczy przyjdź dzisiaj do mnie z flaszką gorzały ,i już nikt nie dowie że umawialiście się na imprezę.Itp,itd jasne? Proste? a podsłuchiwacze niech się wtedy głowią o co chodzi ad mortum defecatum.
Waldemar C. / 87.206.237.* / 2006-09-08 11:22
Witaj Janino, Takich jak Ty nikt nie bedzie inwigilowal, bo i po co??? A swoja drogą byłyby to wyrzucone pieniadze w ramach systemu inwigilacyjnego, ktory by miedolil tresci, ktore sa nieistotne np. o poezji, wczorajszym spotkaniu, czy o kawalach, ktore sobie opowiadasz ze znajomymi.
Ale jezeli bedziesz wspolpracowac z jakimis terorystami (itd, itp), ktorzy maja wysadzic w powietrze pociag , ktorym jezdze codziennie do pracy w ktorej zarabiam nedzne pieniadze na utrzymanie swojej rodziny, to Cie moze system inwigilacyjny namierzy przed tym dzialaniem, zanim moja rodzina utraci jedynego zywiciela, majacego na utrzymaniu zone i dwojke dzieci.
Jak czytam takie i podobne tresci, to az sie dziwie, jak ograniczone i jednostronne sa opisy, dotyczace takich zdarzen. Czestokroc mam wrazenie, ze demokracja odebrala ludziom ROZUM. Wolnosc, demokracja, tajemnica korespondencji, to sa komunaly, ktore musza byc dzisiaj rozsadnie ograniczanie, poniewaz bardzo zle sie dzieje na calym swiecie, co chyba widzisz i slyszysz-krew sie leje i gesto padaja trupy. Ja nie naleze do zadnego ugrupowania politycznego, ale chyba kazde ugrupowanie jakie by nie bylo, musialoby to samo zrobic co PIS? Inaczej w ramach demokracji i wolnosci osobistej, ktore sa zdobyczami ludzkosci, wymordujemy sie nawzajam w pieknym stylu. Przemysl to wszystko jeszcze raz i nie obawiaj sie, ze bedziesz inwigilowana.
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-08 12:33
Waldemarze C. Nie masz pojęcia, jak się trybiki kręcą, a zabierasz głos. Chyba nie sądzisz, że z budżetu MSW utrzymuje się służby przeprowadzające staruszki przez jezdnię. Zaufaj mi, nie ma żadnej potrzeby, by pod płaszczykiem rzekomego bezpieczeństwa, wprowadzać jeszcze większą inwigilację społeczeństwa oraz wydłużać okres gromadzenia danych z 2 do 5 lat. No chyba, że ta potrzeba jest potrzebą polityczną...
pepegi / 83.24.177.* / 2006-09-07 16:31
składnik czasowy kosztu przechowywania danych o połączeniach (billing) jest bliski zera, raz uruchomiony po prostu działa. A system rozliczeń nie jest tani - swój majątek zbił na nim prof. Filipiak Comarch. Czy przechowuje dane na jakiejś farmie przez rok, czy sto lat, nie ma praktycznego znaczenia, tak jak nie ma znaczenia czas przechowywania danych bankowych itp.

Ciekawi mnie kiedy pojawi się projekt obowiązkowej archiwizacji wszystkich rozmów? Technicznie zaczyna być to możliwe. Nowe komórki potrafią zapisać treść rozmów przez 20 lat. Najmniejszy dysk kompa mieści dziś całoroczną dokumentację administracyjną Polski (100-200GB).

Dla mnie pytanie brzmi nie czy, ale kiedy PIS z tą propozycją wystąpi. Bo że może być użyteczne, chyba nie dziwi. A skoro jest możliwe, wydarzy się na pewno...

A propos wielki brat Joe analizuje wszystkie powszechne komunikacje elektroniczne świata - tv, telefony w tym komórki, internet, część z tego zapisuje. I to od dziesięcioleci bez żadnej ustawy. Dzięki nim np. aresztowany lobbysta Marek D. sypie dziś na Smutnej (gadał z "tik-taka" z Pęczakiem, a nagranie zrobiło CIA).

A więc kiedy nowa propozycja?
NoDucks / 213.158.197.* / 2006-09-07 14:59
Ziobro zapomniał skierować ten apel również do abonentów operatorów telekomunikacyjnych, by zaakceptowali dodatkowe podwyżki z tego tytułu. Chyba nikt nie ma wątpliwości, na kogo zostanie przerzucony koszt przechowywania tych danych za dodatkowe 3 lata.
czater / 2006-09-07 14:36 / Tysiącznik na forum
Oczywiscie za manie Kaczynskich zaplacimy my wszyscy, mamy obecnie przepisy takie jak w UE wiec nie jest chyba tak zle ale jak rzadza nami ludzie ktorzy wszedzie wietrza spisek, układy to nie ma co sie dziwic
pajor / 213.160.187.* / 2006-09-08 23:19
CZART ma manie przesladowcza, miesza, szumi, jak prawdziwy peowiec; SUPER, oby tylko NFZ mial pieniadze na leczenie
Ja-Gaar / 2006-09-07 14:19 / Bestia Miiny
Wielki Mały Brat patrzy...
maxx / 2006-09-07 16:39
to już nie Brat lecz Bracia ;-)

Najnowsze wpisy